Autor Téma: Tesco  (Prečítané 150016 krát)

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: Tesco
« Odpoveď #180 : 18. November 2014, 13:00:31 »
Podla popisu mam dojem, ze ti isti dvaja pani, ktory vybrakovali vsetko pri poslednej Marianne akcii, uradovali aj teraz. Nie, ze by to bolo zakazane, ale rozhodne sa mi to nepaci. Moznosti dobreho nakupu specialitiek mame na Slovensku temer nula. A ked uz je, tak pre jedneho kupcu. Bodka.

nejsi náhodou jeden z nich, ked vidim čo všetko ponukas na bazosi :-)?

http://www.bazos.sk/hodnotenie.php?mail=156905&telefon=0918844546&jmeno=buggy

Heh tak to je dost trefne.



Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: Tesco
« Odpoveď #181 : 18. November 2014, 13:11:01 »
Ja zatial vidim 2 klasy ludi co tieto sety skupuju:
1) obycajny smelinar - kupi v takejto alebo vecsej akcii lego a obratom ho hodi na bazos za katalogovu, mozno o nieco nizsiu alebo v pripade excludive co uz sa tazko zhana za vyssiu cenu.
Tyto mi uz zacinaju poriadne liezt na nervy a prave preto uz neinformujem o zlavach o ktorych viem - leda telefonicky priamo ked som v obchode a zobral som si uz co chcem.
Tato klasa ludi u mna nema ziaden respekt. Tu kupim a hned predam aby som zhrabol zisk.

2) ludia co zacali pouzivat lego na ukladanie financii miesto banky - kupi lego podobne ako akcie (najlepsie v zlave co znizi riziko navratnosti), uskladni a caka ako sa bude vyvijat cena, pripade az produkt vide z aktualne produkcie.
Potom zacne predavat za trhovu cenu /nie len cez bazos/ za ucelom zisku.
Toto sa uz tazsie odsudzuje kedze financne trhy dnes pokukaju vysmesne zhodnocovanie financii a kto ma volne financie a je znaly lego oboru si vie spocitat ako mu peniaze vedia za urcite obdobie zarobit.
I ked aj tato skupina dost poskodzuje ludi, ktory chu nakupit set pre vlastnu potrebu.


Naposledy som si pred najazdami na akcie ukryl jeden modular a tym ho pre seba zachranil.
Bohuzial skoncila doba kedy sa tu ludia navzajom informuju o zlavach kedze sa info moze dostat do nespravnych ruk.

S tymto fenomenom - obe horeuvedene klasy - sa asi uz nic neda robit, bude to cim dalej horsie.

Odhlásený matej

  • Príspevkov: 760
Re: Tesco
« Odpoveď #182 : 18. November 2014, 13:34:30 »
To aj vzacne eskluziv predavaju v Tescu? ???
Ja nemam ludi rad ktory nadtym zarabaju sice obcas aj ja zdvihnem cenu ale to nie je vela to mi pokrije len postu a dopravu obcas sa mi podari ze nadtym zarobim ale scoho by som potom aj nakupoval Lego ked nezarabam nikto mi neda peniaze len tak na Lego tak obcas musim aj ja zarobit( nechcem to robit ale situcia ma nuty!)

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: Tesco
« Odpoveď #183 : 18. November 2014, 13:46:58 »
To aj vzacne eskluziv predavaju v Tescu? ???

Na Kammenom v MyTesco ano, lebo tam zriadili trochu viac brand oddelenie takze su tam aj exclusive a architecture sety.

Odhlásený matej

  • Príspevkov: 760
Re: Tesco
« Odpoveď #184 : 18. November 2014, 14:41:06 »
Na Kammenom v MyTesco ano, lebo tam zriadili trochu viac brand oddelenie takze su tam aj exclusive a architecture sety.
:'( :'( skoda ze v Žiline nepredavaju lebo tam byvaju slusne zlavy tak keby mali exclusive este v zlave juj hned by som setril a potom ide sa nakupovat  O0

Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: Tesco
« Odpoveď #185 : 19. November 2014, 13:56:49 »
Mna len udivuje, o akych EXCLUSIVE, ARCHITECTURE ci POLYBAG setoch sa tu Vy vsetci bavite... Zistujem, ze LEGO je fenomen Bratislavy a okolia, u nas a v okoli (Ruzomberok, Lipt. Mikulas, Martin, Zilina, Dolny Kubin) mam pochodene vsetky hrackarstva (Dracik, Alltoys, Tesco, ine neznackove hrackarstva) a este sa mi nestalo, aby som natrafil na nieco exkluzivne, prip. architecture (napr. architecture som este nazivo nikdy ziaden set nevidel), dokonca set nad 50 eur je tu v okoli absolutnou raritou... Je to mega rozdiel - Blava-zysok Slovenska... U nas je len odpad, par malych setikov, najlepsi vyber ma snad Altoys v MT, ak sa mylim, nech ma chalani zo ZA opravia, ale ani obchody v ZA ma este neprekvapili....
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Tesco
« Odpoveď #186 : 19. November 2014, 14:13:23 »
No v Ba tiez nie je az taky vyber a spominane sety su len v Tescu na kamenaku a teraz na Boroch. Ide o to, ze vsetci maju predstavu, ze v Ba maju ludia viacej penazi a tak aj viacej minu. Preto to tu najdes.. ale su to katalogove ceny a tak vsetci maniaci cakaju ked je nejaka zlava... len skoda, ze tam nabehnu rano o osmej a skupia co sa da.. Napr. ja som tam bol cez obed, ked mali 20 percent a aj som drzal v ruke napr. soptvitch.. z 89,90 - 20 percent dole takze nejakych 72... normalne ho maju za tu cenu 90 ale na bazosi to predavaju ludia za 109. Tak je to troska problem pre ludi, co nie su z BA a ak to chcu su nuteny to zobrat aj za vyzsiu cenu.
Ja by som kludne navrhol nejaku malu spolupracu clenov fora...... ak ma niekto z fora zaujem o niektory exclusive set co je v Ba tak nech da niekomu z ba vediet a dohodneme sa, ze mu to moze kupit a poslat. Normalne skocim do teca, zavolam mu cenu a ak to chce tak to kupim a za tu cenu plus posta mu to poslem aj s blockom...to je asi najlepsi sposob ako sa tieto sety dostanu aj k ludom mimo BA za rovnaku cenu.-..
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený matej

  • Príspevkov: 760
Re: Tesco
« Odpoveď #187 : 19. November 2014, 14:19:06 »
To je tak Velke mesto ma aj viac ludi tam sa to preda unas tolko nie je zberatelov a fenomenov ja architekturu som sem tam videl max do 40€ ;D a to musi byt ja som S Čadce hodim do Žiliny do starecho teska(vedla Mirage) tak tam sem tam su zlavy uz som odtial nakupil vela Lega :). Inac polybagy som nikde nevidel okrem Tesca a to boli take ze vsetci ich mame polybagy to asi je velky problem zohnat ;) 8)
Super napad skoda ze si to nepovedal skorsie lebo mal by som zaujem o viacere setiky hlavne za normalnu ne ako Bazoš.sk (ked nasetrim dam vediet co by som chcel) ;)

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Tesco
« Odpoveď #188 : 19. November 2014, 15:01:54 »
No v Ba tiez nie je az taky vyber a spominane sety su len v Tescu na kamenaku a teraz na Boroch. Ide o to, ze vsetci maju predstavu, ze v Ba maju ludia viacej penazi a tak aj viacej minu. Preto to tu najdes.. ale su to katalogove ceny a tak vsetci maniaci cakaju ked je nejaka zlava... len skoda, ze tam nabehnu rano o osmej a skupia co sa da.. Napr. ja som tam bol cez obed, ked mali 20 percent a aj som drzal v ruke napr. soptvitch.. z 89,90 - 20 percent dole takze nejakych 72... normalne ho maju za tu cenu 90 ale na bazosi to predavaju ludia za 109. Tak je to troska problem pre ludi, co nie su z BA a ak to chcu su nuteny to zobrat aj za vyzsiu cenu.
Ja by som kludne navrhol nejaku malu spolupracu clenov fora...... ak ma niekto z fora zaujem o niektory exclusive set co je v Ba tak nech da niekomu z ba vediet a dohodneme sa, ze mu to moze kupit a poslat. Normalne skocim do teca, zavolam mu cenu a ak to chce tak to kupim a za tu cenu plus posta mu to poslem aj s blockom...to je asi najlepsi sposob ako sa tieto sety dostanu aj k ludom mimo BA za rovnaku cenu.-..

vacsina veci co malo tesco v zlave 20 % sa da za lepsiu alebo rovnaku cenu zohnat napr na shop@home alebo inde, ale chce to tiez spolupracu a delbu nakladov + nacasovat nakup ked su zlavy / bonus sety a pod. Zaroven to odlahci tlak na tesco na kamennom, ktore kapacitne neuspokoji ani BA, nieto este zvysok SR. Skoda ze sa skoro vsetko vykupilo v 20% zlave, aj to co nebolo vyhodnejsie oproti inym moznostiam, potom na vacsie zlavy ostalo malo. Vrchol nezmyselnosti je ze niekto sa ulakomil este aj na death star v tej prisernej dotrhanej skatuly, ktora sa dala za rovnaku cenu kupit v rakusku  ;D

Odhlásený killco

  • Príspevkov: 387
    • Brickset
Re: Tesco
« Odpoveď #189 : 19. November 2014, 21:14:18 »
(napr. architecture som este nazivo nikdy ziaden set nevidel)

Asi si toho malo pochodil, pretože teraz je architecture v každom dračiku v LM a aj v alltoys v stopshope som nejake videl.

Odhlásený GentlemanA15

  • Príspevkov: 782
Re: Tesco
« Odpoveď #190 : 19. November 2014, 21:22:32 »
Asi si toho malo pochodil, pretože teraz je architecture v každom dračiku v LM a aj v alltoys v stopshope som nejake videl.

Potvrdzujem pre Levice

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: Tesco
« Odpoveď #191 : 19. November 2014, 22:47:11 »
Asi si toho malo pochodil, pretože teraz je architecture v každom dračiku v LM a aj v alltoys v stopshope som nejake videl.

Tusim aj u nas v TT som ich videl ale tuto radu ignorujem. Par casto beznych dielikov za nehoraznu sumu. Ani v akcii kde som dostal 50% ceny spet co bola v tescu minuly rok sa mi neoplatili zobrat na diely.

Odhlásený buggy

  • Príspevkov: 10
Re: Tesco
« Odpoveď #192 : 21. November 2014, 22:56:43 »
nejsi náhodou jeden z nich, ked vidim čo všetko ponukas na bazosi :-)?

http://www.bazos.sk/hodnotenie.php?mail=156905&telefon=0918844546&jmeno=buggy

Ahojte, sorry, casto sem nechodim, tak odpovedam az teraz. Nie, co mam na bazos.sk, je vsetko kupene z inych casov aj zdrojov, ale samozrejme by som chcel byt ten, kto je pri koryte prvy :)

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Tesco
« Odpoveď #193 : 22. November 2014, 10:33:41 »
Ahojte, sorry, casto sem nechodim, tak odpovedam az teraz. Nie, co mam na bazos.sk, je vsetko kupene z inych casov aj zdrojov, ale samozrejme by som chcel byt ten, kto je pri koryte prvy :)

Cize si bral v tescu len po 1 kuse pre seba :-) ?

Odhlásený buggy

  • Príspevkov: 10
Re: Tesco
« Odpoveď #194 : 22. November 2014, 18:20:45 »
3xR2-D2 a po jednom SC a VW T1.