Autor Téma: STAR WARS  (Prečítané 166911 krát)

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: STAR WARS
« Odpoveď #600 : 06. September 2019, 07:19:05 »
Začínam mať Déjà vu a cítiť sa ako keď som bol malý a slintal nad Lego katalógom čo by som chcel no rodičia mi to nemohli kúpiť, lebo to bolo drahé... Teraz začínam mať pocit, že pri súčasnej cenovej politike TLG už tiež len pozerám na tie gigantické novinky za ceny 500 a viac EUR a jednoducho už to nejde ťahať z môjho rodinného rozpočtu....  (n) Takže to Lego opäť ostáva len snom ako v detstve...  :oldman:

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: STAR WARS
« Odpoveď #601 : 06. September 2019, 13:28:32 »
Úplne súhlasím, páni. Zvažoval som, že by som si ho kúpil, ale okrem toho, ako spravili motorovú časť, sa mi už vôbec nepáči cena. Pekný detail sú rotačné veže a kupolová časť na spodnej časti (reaktor solárneho ionizátoru), ináč pre mňa len ďalšia reedícia a nič nové...

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: STAR WARS
« Odpoveď #602 : 06. September 2019, 13:52:52 »
Mne sa na tej prvej verzii pacila ta "strbina" v strede - mala tam kopec kadecoho... Na tomto novom je to tam uz take uhladenejsie.

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: STAR WARS
« Odpoveď #603 : 08. September 2019, 00:03:18 »
Ono to je přehnané - vezměte si že Saturn V je skoro stejně tak dlouhý - jasně tohle má víc dílků, ale Saturn má dílů kolem 2000,takže x4. Cena by tedy měla být někde mezi 10 000-12 000. Teď jsem se díval na nějaký MOC, o 15 000 dílech, i s interiérem. Mnohem hezčí. Mně tohle připomíná ten starý set, kdy jsem se zděsil z ceny 10 000CZK, nu a nyní tu máme skoro to samé (fakt nevidím rozdíl) a je to za 18 000CZK. Kde se vzalo těch dalších osm tisíc, ví jen TLC.  Nepříjde mi to o moc lepší nežli starý ISD za 10k... Heh a ani nežli ten Saturn za 3.5k :) Je to hromada šedých kostek, nic víc, pro movité nadšence do SW. Za deset let ani nevyřešili jak se zbavit díry v konstrukci. Jo, kdyby tahle potvora byla větší o 100% - mělo to na délku ke dvěma metrům (nebo dejme tomu 1.50m) interiéry etc. tak bych těch osm tisíc na stole v českých chápal, ale já tam zásadní rozdíl nevidím je to plné studů a fakt mi to přijde jako staré ISD. A ti dva důstojníci...jako WTF ? Ty bych chápal u pocket ISD za 10€.... tohle je fakt přístup pro bohaté "hejly" co mají x-setů doma, a x-figurek. Žádný Luke, Leia, admirál, Darth Vader, Palpatin...

Snad tahle potvora brzo spadne do slevy, ale to ji radši TLC hodí do discountinued.... než do slevy.
Za tu 10k (ideálně pod, že, ale člověk nemůže mít vše) bych si ji vzal ale za osmnáct, bych si připadal jako magooor.

 

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: STAR WARS
« Odpoveď #604 : 16. September 2019, 11:21:38 »
ISD news

- jedna z prvých recenzií
https://brickset.com/article/45525

- v nedeľu bol v Londýne predpredaj s podpisovaním, report v nemčine https://www.stonewars.de/news/lego-75252-star-destroyer-pre-sale/
Prví kemperi tam boli už ráno deň predtým, na noc asi 25, skoro ráno okolo 50 a časom to narástlo na plný rad pre tých 200 kusov čo mali.
Pre zaujímavosť hneď ten deň bolo asi asi 20+ kusov na ebayi, aukcie sa vyšplhali cca na dvojnásobok cenníkovej ceny. Najnižšie číslo z rady (rozdávali poradové kartičky) tam je 004, tj ten človek tam bol už deň pred (alebo na to niekoho mal  8) ).
A to je len ebay, odhadom aspoň 1/4-1/3 pôjde na predaj.
Na druhú stranu ak by mi niekto ponúkol 2x cenu za podpis na krabici a kartičku, tak kľudne si to tam odrána vystojím, pokecám s reálnymi fanúšikmi, predám a kúpim si to znova (v zľave) a prihodím ešte Liebherr-a a niečo ďalšie ...

- v pozvánke na tú akciu bolo že krabica od ISD váži 12.5kg, Falconová okolo 13.2kg. Plus z recenzie vyplýva že manuál je u ISD menší, pritom manuál u Falcona je skoro 3kg. Takže rozdiel v objeme plastu tam bude minimálny aj napriek tomu že je to o dosť menej dielov.


Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: STAR WARS
« Odpoveď #605 : 16. September 2019, 11:50:13 »
aj to dokazuje, ze ludom fakt hrabe a v europe sme tak bohati ze nevieme co s prachmi.... dat za blby podpis na beznom sete takmer 1000 e (nielen priplatok 100%, ale aj strata na plnej katalogovej cene) je na psychiatricku liecebnu + je tam este aj riziko falzifikatu...

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: STAR WARS
« Odpoveď #606 : 16. September 2019, 12:22:16 »
Bavíme sa o koľko ? 20-30-50-100 z ľudí ... z koľko  ? pár stoviek miliónov. Aj by sme to vztiahli len na fanúšikov LEGO tak z pár desať/sto tisíc.
Generalizovať z týchto čísle je o ničom. Prelínanie zberateľstva a dostatočného disponibilného príjmu bolo a bude, ale jedná sa o totálne nereprezentatívnu vzorku.

Ak chceš príklad vyhodenia peňazí do vzduchu tak v EÚ je cca 6% ťažkých fajčiarov (krabička 20ka a viac denne). Jedno ISDčko za rok spálené, podľa krajiny a daní buď podpísané, MISBové či použité ...

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: STAR WARS
« Odpoveď #607 : 16. September 2019, 12:56:34 »
tak iste tych situacii vyhadzovania peniazi je kopec, v podstate aj samotne lego je strasne mrhanie - za cenu chladnicky mas model neexistujucej star wars rakety :-) ale podpis za liter mi pride predsa len extrem...

Odhlásený sylmer

  • Príspevkov: 392
Re: STAR WARS
« Odpoveď #608 : 16. September 2019, 17:46:48 »
Chlapci, to ešte neživíte dve deti na vysokých školách :P Si môžte každý mesiac takúto hračku odriecť...

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: STAR WARS
« Odpoveď #609 : 17. September 2019, 12:27:16 »
Chlapci, to ešte neživíte dve deti na vysokých školách :P Si môžte každý mesiac takúto hračku odriecť...
(y)

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: STAR WARS
« Odpoveď #610 : 03. December 2019, 19:34:26 »
Obavy sa potvrdili


Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: STAR WARS
« Odpoveď #611 : 03. December 2019, 21:23:33 »
Ty jo, asi nejsem ten správný SW fan když se mi poslední díly nelíbily, respektive VIII (Last Jedi) jsem ani nedokoukal... já mám nejradši starou trilogii, novou z 90 už moc nee a nejnovější už vůůbec. Carrie Fisher umřela, Han Sola v podání Harrisona "indyho" Forda zabili a Darth Vader je po smrti...

Ale asi to lidi furt žerou. I když ty filmy jsou díl od dílu blbější...Smutný.

LoL tak si to  nekupuj :))) To vás fakt baví mít další a další X wingy ? Mě mrzí že jsem di nekoupil UCS  ale hrotit to nebudu. Oni ho zas vydaj akorát že bude stát aspoň 20 000 v českejch, tak ho mít nebudu...
« Posledná zmena: 03. December 2019, 21:27:21 od PC CZ »


Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: STAR WARS
« Odpoveď #613 : 28. December 2019, 22:58:49 »
ak by si niekto chcel postaviť ten vianočný X-wing tak tu je návod
edit: a aj v PDF https://app.box.com/s/obownj12o1bg1t887dontf1wse6boz41
« Posledná zmena: 29. December 2019, 00:21:23 od papluh »

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: STAR WARS
« Odpoveď #614 : 21. Január 2020, 00:54:52 »
Moje zdroje šepkajú, že tohtoročný UCS bude

REBEL BLOCKADE RUNNER (Tantive IV) 2nd edition

Sám som zvedavý, čo to reálne bude...