Autor Téma: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)  (Prečítané 96689 krát)

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #150 : 02. Júl 2018, 12:29:55 »
0:07 uplne naj cas... a podpisovanie skatul danielom craighom a bude tam zasa masovka s nocovanim...

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #151 : 02. Júl 2018, 13:40:16 »
Ta skatulka s rastlinami je super napad! Mohla by byt standardne v predaji. Taketo sady (spolu s xtra) sa napadne podobaju na Service Packy z minulosti, co je chvalyhodne! (y)

Odhlásený Lenka

  • Príspevkov: 11
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #152 : 05. Júl 2018, 16:21:39 »
Odkedy legoshop dorucuje na SVK? Vsimla som si to len dnes.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #153 : 05. Júl 2018, 16:36:54 »
Fakt, sme v zozname krajin..ty kokso, to je ulet..
Ale aby sme sa prilis netesili, tak som si vsimol, ze:
- ceny su nastavene vyssie ako rakusko a nemecko, exkluzivy cca o 10-20 eur.
- ziadne zlavy, ake su napr na rakuskom shope na niektore veci.

Odhlásený Lenka

  • Príspevkov: 11
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #154 : 05. Júl 2018, 16:52:47 »
Fakt. Asi sa mame lepsie ako Nemci a Rakusania. Porsche je drahsie o 30€

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #155 : 05. Júl 2018, 17:09:28 »
Zaujimal by ma dovod vyssich cien. Pri alltoys to chapem, nastavil to distributor a ten ma horsie postavenie voci tlg vzhladom na mensi trh. Ale shop@home bere z centraly a vplyv by mala mat len vyssia dph v danej krajine, resp nestaly kurz meny. Ale dph mame cca rovnaku ako v nemecku...
Na druhej strane, aj holandania sa stazuju na vyssie ceny.
Asi si tlg povedalo, ze v krajine s vacsim trhom proste musia ist cenovo nizsie a prisposobit ceny velkym retazcom, a v mensich krajinach to nemusia robit, tak prasknu vyssie ceny. Len to potom opticky zle vyzera...

Odhlásený Lenka

  • Príspevkov: 11
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #156 : 05. Júl 2018, 17:19:09 »
A nemame ani 2xvip points, ktore teraz su.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #157 : 08. Júl 2018, 23:02:19 »
1) LEGO shop SK
Zaujímavé je, že Slovensko ešte stále nemá oficiálne VIP kartu. Ale ak ju mám predtým (z Rakúska) tak body mi napočíta v košíku.
A keď sa porovnávajú ceny voči Nemecku, tak som nenašiel Euro krajinu s celkovo menšími cenami. Zaujímavé je, že tie ceny sú rozdielene nadhodnotené medzi štátmi. Niektoré dostanú riadnu prirážku ako napr Fínsko na celej ponuke, ďalší ako Holanďania len miernu  >:D. No a potom sú krajiny kde niektoré sety/rady sú ako v DE/AT a iné s prirážkou. Aj Slovensko. Taký Chiron, London Bus a Taj Mahal máme rovnaký ako DE, kopec iných drahších no a napr Ship in a Bottle je o 10 Eur lacnejší ako v DE  ??? (asi zľava pre suchozemcov  :P )

2) recenzia toho zeleného setu
https://www.promobricks.de/lego-40320-plants-from-plants-im-review/63982
- rozdiel od dielov z "ropného" polyetylénu a toho z cukrovej trstiny nieje viditeľný
- obsah: 3 kríky, 2 malé stromčeky, 4 palmové listy, 16 "bambusových" trojlístkov všetko v klasickej zelenej a 4 malé stromové listy v lime green

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #158 : 09. Júl 2018, 09:56:32 »
cize uz sa konecne da objednat konecne aj na Slovensko? Mozem zadat nasu adresu?

prihlasit mi ide.. aj si zmenim region, ale nic neviem dat do kosika.. napise mi nepredvidatelna chyba... takze asi im to velmi nefunguje...
« Posledná zmena: 09. Júl 2018, 10:04:31 od j.dodo »
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #159 : 09. Júl 2018, 10:12:49 »
Pri tomto cenovom nastaveni a absencii akychkolvek vyhod (2xbody, bonusy, zlavy) je to cisto alltoys2, dokonca alltoys je aktualne lepsi, lebo ma obcas zlavy. Takze to ani nemuseli pre slovensko v takejto podobe vobec robit...

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #160 : 09. Júl 2018, 10:38:33 »
Poděkujte Mečiarovi; kdyby on a další nacionalisté nerozbili bez referenda Československo mohli jste mít stejné výhody jako máme teď my...

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #161 : 09. Júl 2018, 10:40:26 »
Pri tomto cenovom nastaveni a absencii akychkolvek vyhod (2xbody, bonusy, zlavy) je to cisto alltoys2, dokonca alltoys je aktualne lepsi, lebo ma obcas zlavy. Takze to ani nemuseli pre slovensko v takejto podobe vobec robit...

Inak nechapem, preco maju byz rozdiely v regionoch co sa tyka napr. bodov.. ved si taky isty clen, ci si nemec alebo slovak.. preco nemozu dat jednotne pravidla pre vsetkych? ved by to bolo urcite aj jednoduchsie na progranmovanie...
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #162 : 09. Júl 2018, 10:50:05 »
Inak nechapem, preco maju byz rozdiely v regionoch co sa tyka napr. bodov.. ved si taky isty clen, ci si nemec alebo slovak.. preco nemozu dat jednotne pravidla pre vsetkych? ved by to bolo urcite aj jednoduchsie na progranmovanie...

Jednoducho, u nas neni skoro ziadna konkurencia, tak si mozu dovolit vyssie ceny, ziadne akcie, atd. V nemecku by im to bez akcii a bonusov kupoval na shop@home len uplny blazon, kedze tam maju kopu retazcov s ovela lepsimi cenami.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #163 : 09. Júl 2018, 15:24:08 »
Netreba byť vzťahovačný a riešiť ako nášmu úbohému národu ubližuje LEGO, športoví rozhodci, atď atď  ::)
Ešte raz zopakujem, tie rozdielne ceny od DE sú u kopca iných aj "západných" aj Euro krajín. Dokonca taký domáci Dáni majú ceny aj po prepočte kurzu a DPH (19 vs 25%) stále o 10% vyššie ceny napr u Chirona a vyššie ako my...
Čo samozrejme nevysvetluje logiku nastavovania cien keď aj pri jednej téme a ročníku lietajú percentá navýšenia hore-dole.
Ceny na online shope zodpovedajú katalalógovým. Dalo sa očakávať, že to nebude rovnaké ako v DE keď ani katalóg nieje. Ideálne je sa spýtať (ne)lokálneho zastúpenia, viď citácia dole.

Vynášať súdy typu "Takze to ani nemuseli pre slovensko v takejto podobe vobec robit..." hneď na začiatku je dosť divné, najmä ak to ide od niekoho kto tu stále opakoval ako na SK neposielajú.

Čo sa týka absencie akcií tak by som im nechal nejaký ten mesiac či štvrť rok času, však sa jedná o stránku čo nevie poriadne zariadiť ani prvotné predaje vlastných prémiových produktov ... áno je to asi taká "poľahčujúca okolnosť" ako alkohol a zodpovednosť, ale je možné že len zas niečo nezvládli a neboli na to pripravený (inými slovami tú akciu riešil niekto iný ako pridávanie krajín) Ak by sa to časom zrovnalo tak by to bol dosť precedens, že okrem rozdielov v promo pre Ázia-Amerika-Európa by sa to delilo ešte aj v Európe. Väčšina akcií fungovala všade.

No a nakoniec VIP - narozdiel od obchodu má zvlášť podmienky a podľa nich by sme ani my čo máme kartu z Rakúska nemali byť akceptovaní, lebo nemáme sídlo vo vymenovaných krajinách, viď https://shop.lego.com/cs-CZ/Podminky  Ešte to nieje pre SK, či to bude. Inak v tom niesme sami, aj Slovinci pribudli ešte nemajú VIP. Ale keď pribudla napr Kórea časom dostali aj VIP.


Poděkujte Mečiarovi; kdyby on a další nacionalisté nerozbili bez referenda Československo mohli jste mít stejné výhody jako máme teď my...
K tejto poznámke len toľko že oficiálne spadáme pod LEGO Trading v Prahe, tak keď si žiadali LEGO Shop pre domáci trh prečo nie aj pre ten druhý z ktorého ryžujú ...  (ak sa to teda od minulého roka nezmenilo, ale tipujem že si nenechajú dobrovoľne ukradnúť časť objemu a nechať vzniknúť separátnu pobočku na Sk)

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #164 : 09. Júl 2018, 15:52:33 »
Argumentovat, ze je to na hovno s cenami aj inde, je akoby tvrdit, ze kradnu vsetci, mozem aj ja. S cenami to neni v poriadku ani u nas, ani v holandsku, ani inde. Mozno iba v madarsku s tou ich 27% dph a lokalnou menou. Ja som ani netvrdil, ze krivdia iba nam, ale ze aj ine krajiny to maju zle. Ale to neznamena, ze je to ok. Prave toto je nieco, co mozme tvrdo kritizovat, nejde tu o set a subjektivny pohlad na to. Akceptujem vyssie ceny len tam kde neni euro. Mimochodom, ani lokalna mena neni dovod, ako vidno pri UK, ktore pada do brexitovej priepasti, ale nevadi im byt z nich pokakani a davat tam nizsie ceny. Papluh, planujes aj z toho nasho webu nieco objednat? Ak nie, tak je obhajoba toho paskvilu cisto ucelova a nasilu. Ak to ma byt v takejto podobe, tak to radsej vobec, lebo takto stracame argument na to, aby tu dali shop - povedia, ze mate. Ze je z toho trapny alltoys2, uz nebude nikoho trapit. Jediny argument co berem je to, ze je to len v rozbehu a postupne pridaju dalsie moznosti, ako 2x body a podobne.