Autor Téma: Technic  (Prečítané 218690 krát)

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Technic
« Odpoveď #660 : 11. September 2019, 11:27:56 »
nie som sice velky fanusik Technic, ale toto sa mi vcelku pozdava. Mozno preto, ze to ani nepripomina na prvy pohlad technic set. Ccelku sa vyhrajkali s detailami a cele je to take kompaktne, nie ako tradicny technic a pritom obsahuje vsetky finesi technicu. Vsetky dvere sa otvaraju aj kapota ci zadne dvere, rezerva, navijak, stresny nosic s výbavou, paradny volant, prevodovka atd atd.......paradka  (y)

presne, ani to neposobi az tak technikovo - na porsche a bugatti mi vadili tie "diery" medzi dielikmi, tu ani akoby neboli...
je to velmi pekny model. a aj cena je dost priazniva - 180e na ten pocet dielikov a velkost modelu je super... pri porsche a bugatti dost uleteli, teraz je to v pohode, najma ked sa este da dole klasicka technik zlava aspon 30%, tak je to viac ako dobra cena...

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #661 : 11. September 2019, 14:51:58 »
to tam naprosto vôbec nepasuje! Neviem, aký to má účel, možno niečo v súvislosti s tým bočným rebríkom a úložnými boxami...

Tak ano, je to v tej casti - ale kolko ludi si uz objedna rebrik a kufre na bok??? V standarde to malo byt bez tych plastov otrasnych! Na to sa ich budem pytat!

a aj cena je dost priazniva - 180e na ten pocet dielikov a velkost modelu je super

200 Branko, 200. To, ze Ty zijes na hranici s Rakuskom je irelevantne.

A promo fotky na stranke Land Roveru.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Technic
« Odpoveď #662 : 11. September 2019, 14:56:18 »

200 Branko, 200. To, ze Ty zijes na hranici s Rakuskom je irelevantne.


no keby som mal zohladnovat SK ceny, tak sa mozem rovno zastrelit :-) asi vsetci co sme tu kupujeme za rakusko-nemecke ceny priamo alebo cez niekoho a nemusime riesit slovenske ceny... takisto katalogove ceny su len pre zufalych neznalych rodicov kupujucich darceky tyzden pred vianocami...

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #663 : 11. September 2019, 15:00:04 »
Kto "co sme tu" ? Tu kde? V BB, SV, PP, KE, ZA,...? Slovensko nie je len BA (a to vravim ako rodeny blavak). Z ostatnych miest si myslis chodia do Viedne kupovat? By ich to s cestou vyslo o dost viac. Slovenske ceny su proste pre Slovakov - a to auto bude mat u nas katalogovu cenu 200. Ze si to Matej z CA kupi v Polsku este lacnejsie ako Ty v Rakusku, je druha vec - vyhoda pohranicia. Ale takto sa to neda brat.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #664 : 11. September 2019, 15:21:46 »
Tak na dlhom ten bočný panel je v podstate nalakovaný C stĺpik a koniec druhých dverí. Dokonca nezasahuje ani do priestoru druhej rady, sú tam pásy. Tretia rada si to už odskáče  >:D.

Ale v krátkom ? Myslím že v druhej rade skôr ako odkladací priestor by ocenili viac okna  >:D


Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Technic
« Odpoveď #665 : 11. September 2019, 15:22:32 »
tu na fore... vieme si pomoct a kupit aj pre chalanov zo vzdialenejsich koncin...
samozrejme vacsina beznych ludi musi akceptovat SK ceny, resp ani netusia, ze su nejake cenove rozdiely...tak ako ked ja kupujem stolicku v ikei a mozno je vo viedni lacnejsia, ale je to pre mna nezmapovany segment... to je osobitna tema, preco su take ake su... nastastie sme tu zorientovani a nepustime lahko perie... ja osobne ked hodnotim ci je set drahy alebo lacny, vychadzam z rakuskej ceny, lebo vacsinou tam nakupujem a je to tak jednoduchsie tak pocitat...


Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Technic
« Odpoveď #666 : 11. September 2019, 16:47:38 »
Tak ano, je to v tej casti - ale kolko ludi si uz objedna rebrik a kufre na bok??? V standarde to malo byt bez tych plastov otrasnych! Na to sa ich budem pytat!


Tak na dlhom ten bočný panel je v podstate nalakovaný C stĺpik a koniec druhých dverí. Dokonca nezasahuje ani do priestoru druhej rady, sú tam pásy. Tretia rada si to už odskáče  >:D.

Ale v krátkom ? Myslím že v druhej rade skôr ako odkladací priestor by ocenili viac okna  >:D


Naprostá superblbosť ten trapný štvorec. ;D Nie len, že to imbecilne vyzerá zvonka, ale ešte aj z vnútra zadní pasažieri cez to vidia velké H... ::)

Ale možno v krátkej to bude voliteľné a dlhá to bude mať štandard, lebo potom zvláštne, že tu je to bez:

ila_rendered
« Posledná zmena: 11. September 2019, 16:52:33 od Paliason »

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #667 : 11. September 2019, 18:21:38 »
Na tom oficiálnom videu vidieť že ten predel nieje súčast karosérie na 90ke (narozdiel napr od priečky v tom hornom okne) takže je to reálne aby to tam nebolo. Som zvedavý či budú robiť aj nejaké osekané profi verzie.

Inak asi najjednoduchšie to bude u nás nájsť niekoho kto robí na dostatočnej technickej pozícii v Nitre aby vedel čítať kombinácie skladačkových možností  ;)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #668 : 11. September 2019, 20:19:33 »
Na tom oficiálnom videu vidieť že ten predel nieje súčast karosérie na 90ke (narozdiel napr od priečky v tom hornom okne)

Teraz aky predel a aka priecka v hornom okne? Myslis ten stvorec, o ktorom sa bavime? Na 90 aj 110 mi to pride rovnake, len na 110 to rozdelili na okno a dvere.

Som zvedavý či budú robiť aj nejaké osekané profi verzie.

Tiez mam pocit, ze tieto prezentovane kusy su v plnke. A som tiez zvedavy na zaklad.

Ale možno v krátkej to bude voliteľné a dlhá to bude mať štandard, lebo potom zvláštne, že tu je to bez:

No ale divne je, ze to je (aspon podla SPZ) to iste auto ako vo videu a tam tu blbost ma.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #669 : 12. September 2019, 01:40:28 »
Teraz aky predel a aka priecka v hornom okne? Myslis ten stvorec, o ktorom sa bavime? Na 90 aj 110 mi to pride rovnake, len na 110 to rozdelili na okno a dvere.


tu je dokonca o tom článok tak si požičiam obrázky
https://jalopnik.com/the-2020-land-rover-defender-90-offers-a-huge-fake-pill-1838033156

Na 110ke to má funkciu, kryje to C stĺpik ktorý je súčasťou karosérie. Možno je to trocha širšie ako by malo byť ale aj tak by tam nebolo vidieť dnu.



Na čo som poukazoval pri 90ke je že evidentne to horné bočné okno (alpine window) je rozdelené na dve časti aj v karosérii. Asi kvoli pevnosti. A toto rozdelenie je vnútri zakryté plastom.
Ale pri tom bočnom okne žiaden stĺpik, či predel, či iná karosárska vec nieje a netreba ju kryť tým plastom.


V tom článku sa to rozoberá, je to naschvál dizajnový prvok a volajú to plávajúci stĺpik “floating pillar” alebo aj  “Signature Graphic” v podstate grafický dizajnový "podpis".
Dokonca odpoveď dostali že americká 90 First Edition modelový rok 2020 to nemá ale podklady pre globálny produkt to majú.
Ak by to američania naozaj nedostali to znamená že bude existovať kit na to aby tam bolo jedno okno.



Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #670 : 12. September 2019, 10:28:16 »
Inak podla mna to tam je len nalepene zvonka a bude to len v dakom priplatkovom dizajnovom baliku, pretoze verzia s tou blbostou ma aj polepy na A-stlpikoch! Tu su tie dva obrazky, o ktorych som hovoril (video vs. Paliasonov obr.). Ak to nie je cele fotosop, tak zrejme su to dve auta (fotene je to sice na tej istej lokalite, ale nie na tom istom mieste - vid zem) a len prehodili SPZ. No a tu mas aj pracovne verzie.

ila_rendered

Odhlásený Jammo

  • Príspevkov: 452
Re: Technic
« Odpoveď #671 : 12. September 2019, 17:04:50 »
Top Gear zverejnil na svojej FB stranke pekne 8 min video so vsetkymi podstatnymi vlastnostami (keby som to vedel vlozit, tak to sem aj dam :) Ten stvorcovy plast na zadnom okne je volitelna vybava


Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #672 : 16. September 2019, 11:25:48 »
Recenzia Defendera od dizajnéra
Je tam pár zaujímavostí - prístup k prevodovke (narozdiel od GT3/Chirona), rôzne odpruženia, rôzne pomery HoG a volantu, odnímateľné veci,...


Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Technic
« Odpoveď #673 : 16. September 2019, 11:34:53 »
To auto spravil dobre (okrem nepeknej kapoty) ,čiže v tomto smere to uznávam. Len mne sa nepáči - moj subjektívny pocit. Ani ten reálny sa mi nepáči, takže to je jedno s druhým. Načančané milé hračkárske autíčko  :)

A vysmiaty fešáčisko Grohl nahodený v obleku!  :D

ila_rendered
« Posledná zmena: 16. September 2019, 11:39:48 od Paliason »

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Technic
« Odpoveď #674 : 16. September 2019, 12:05:09 »
Keby ešte urobili normálne okná, tak už ten dierovaný technic v tom ani nenájdeme a sa to konečne približuje k modelteamu :-) možno si o pár rokov aj ja kúpim nejaký technic :-)