Autor Téma: Kvalita LEGA  (Prečítané 33237 krát)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Kvalita LEGA
« Odpoveď #45 : 12. Jún 2018, 10:46:27 »
Alebo sa tu objaví nejaký neznámy predajca, ktorý bude chcieť platby predom :D Však klasické sety sú neporovnateľné s aktuálnymi  >:D

Ešte je tu možnosť to Kragle-ovať   :-X
« Posledná zmena: 12. Jún 2018, 10:56:10 od papluh »

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Kvalita LEGA
« Odpoveď #46 : 06. December 2018, 10:01:39 »
LEGO priznalo chybu s lámavosťou dielov (154 (New Dark Red), 192 (Reddish Brown) and 308 (Dark Brown).) a že je to napravené. Asi by nemal byť problém nechať vymeniť čokoľvek danej farby.
https://www.brickfanatics.com/the-lego-group-announces-quality-fix-for-reddish-brown-pieces/

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Kvalita LEGA
« Odpoveď #47 : 02. Január 2019, 11:41:14 »
Praetor, otvoril si ten set? Ak ano - pozri prosim Ta farebny odtien Bricku 2x3 DBG. Jeden ambasador pisal, ze miesto DBG mal ten brick farbu medzi LBG a DBG. A ze to zazil aj u inych setov od LEGA (co pozname aj my). A manager mu odpisal ze to nie je chyba, ale vyhoda - ze vela ludi je rado, ze ma novy odtien farby. ;D ;D ;D

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: Kvalita LEGA
« Odpoveď #48 : 02. Január 2019, 12:55:10 »
Ešte som nestihol ale už sa teším na nové farby...  ;D

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Kvalita LEGA
« Odpoveď #49 : 01. Február 2019, 15:49:40 »
Všimol som si, že sa mi začali odlepovať nálepky na Kwik-E-marte.
Zaujímavé je, že len tie s odhaleným bielym podkladom aj to čo sú len na prednej stene - nápisy "Kwik" "Mart" "Parking Only" či "Jackpot".
Červený poster alebo biele vnútri sú ok. Pritom sú z toho istého aršíka.

Model si síce prešiel pár výstavami, ale doma bol v poličke na svetle ale nie priamo na slnku.

potvrdil mi to aj jeden človek zo zahraničia, že sa to deje

Inak včera vyplnené na stránke, dnes potvrdené zaslanie. Ani si nepýtali nič na overenie. Asi majú skúsenosť  >:D

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Kvalita LEGA
« Odpoveď #50 : 12. Jún 2019, 09:09:06 »
hmm, tu sa moc nepredviedli, ako nič nové, tieto slabé farby sa objavujú už dlho, viď kokpit

na krabici a v reále
ila_rendered 


Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Kvalita LEGA
« Odpoveď #51 : 22. Jún 2019, 01:06:00 »
Quality team TLG odkazuje: “This is a known issue when printing light colours on dark background. Materials team is working hard to fix this.” Cize - toto je znamy problem, ked sa tlacia svetle farby na tmavy podklad. Material team pracuje na naprave.

Odhlásený killco

  • Príspevkov: 387
    • Brickset
Re: Kvalita LEGA
« Odpoveď #52 : 23. Jún 2019, 12:36:30 »
Napísať že na tom pracujú a pritom poslať do predaja takýto shit, to je čo za obchodnú praktiku? To akože keď to odstránia, tak rozošlú všetkým žiadateľom cez service diely v korektnej farbe?

Odhlásený smirec1

  • Príspevkov: 143
Re: Kvalita LEGA
« Odpoveď #53 : 23. Jún 2019, 17:18:42 »
Takto reaguje iba firma, ktora si je vedoma svojej nenahraditelnosti a je si vedoma svojou velmi silnou zakladnou fanusikov-fanatikov k znacke...t.j. ked je vela takych, co nedaju dopustit na znacku keby urobila hocico...a bolo to vidiet hlavne na ceskom fore, kde na znacku LEGO nedali dopustit nech hocico urobili. Este aj Aston Martin 007 vychvalili do nebies a ceny su podla nich v poriadku aj keby pytali za hnedu srac*u za 1000€ tak sa najde vela takych, ktori schvaluju taku politiku

Odhlásený cali111

  • Príspevkov: 7
Re: Kvalita LEGA
« Odpoveď #54 : 08. September 2019, 15:38:07 »
Ahojte,

Cez víkend som sa chcel trochu odreagovať a poskladať dáke staršie sety, vybral som si zo zbierky tému pirates a castle konkrétne sety : 6243 , 7947 , 6253 a 7048. Všetky sú zhruba z rovnakého obdobia. Boli raz poskladané, o pár dní rozobrané a odložené do krabice. Nikdy neboli hrané. Kľudné stavanie sa rýchlo skončilo, keď sa mi začalo lego rozpadať a droliť v rukách. Jednalo sa hlavne o farby redish brown, dark brown, dark red a dark green. Namiesto kľudného skladania mám pokazený celý víkend. Z tohto obdobia mám z týchto serii všetko čo bolo v ponuke okrem toho aj city, creator a iné. Vôbec to nebolo lacné, bral som to aj ako investíciu a teraz to môžem akurát hodiť do koša ... Mám podstatne staršie sety zo 60 až 90 rokov, ale s niečim podobným som sa ešte nestretol.

Doteraz som nedal na Lego dopustiť, ale po tejto skúsenosti s tým mám chuť seknúť...
« Posledná zmena: 08. September 2019, 16:53:29 od Administrator »

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Kvalita LEGA
« Odpoveď #55 : 09. September 2019, 08:13:55 »
Tieto odtiene hnedej su tym zname, uz to tusim aj LEGO nejako riesilo, lebo na to bolo vela staznosti. Ak by to boli novsie sety, mozno by ti vedeli poslat nahradu, ale pri tychto to nevidim velmi realne, zrejme sa viacero z tych dielov uz ani nevyraba v danych farbach(ak vobec).

Odhlásený cali111

  • Príspevkov: 7
Re: Kvalita LEGA
« Odpoveď #56 : 09. September 2019, 08:31:09 »
Tieto odtiene hnedej su tym zname, uz to tusim aj LEGO nejako riesilo, lebo na to bolo vela staznosti. Ak by to boli novsie sety, mozno by ti vedeli poslat nahradu, ale pri tychto to nevidim velmi realne, zrejme sa viacero z tych dielov uz ani nevyraba v danych farbach(ak vobec).


Horšie na tom celom je to, že z tohto obdobia mám veľa ďalších setov, budem ich postupne stavať, ale ak začnú tiež praskať tak neviem.
A aj z týchto štyroch setov sú skoro všetky dieliky vo farbách redishbrown, darkbrown a darkred bez pružnosti, ťažšie sa spájaju a vydávajú pri tom divný zvuk.
Včera večer som ich rozoberal a popraskali ďalšie dieliky v týchto farbách.


Som zvedaví čo mi na to odpíšu z Lega ...



Odhlásený cali111

  • Príspevkov: 7
Re: Kvalita LEGA
« Odpoveď #57 : 09. September 2019, 20:50:46 »
Skontroloval som dnes set 10193, neskladal som ho, len som náhodne skúšal spájať dieliky reddish brown a všetky ok až na 30044, síce nepraskol ale išiel veľmi ťažko pripojiť aj s takým divným zvukom.
Tak som ho nechcel siliť... keď som skúsil ten istý diel z iného setu v čiernej farbe, ten išiel úplne ľahko...

Z Lega mi odpísali rozsiahlu odpoveď, v tom zmysle že ich to mrzí a mám si tieto dieliky u nich objednať a objednávku budem mať zdarma, ak už niektoré dieliky nebudú v ponuke dajú mi ich v inej farbe, čo pre mňa nemá zmysel, načo mi bude diel napríklad v červenej farbe keď do setu potrebujem reddish brown .

Ďalšia vec napríklad v sete 7048 sú vadné skoro všetky diely reddish brown a dark brown, pri rozoberaní praskal jeden za druhým v rátane trupu lode /diel 2560/, mám spraviť objednávku na dákych 100 dielov ? A to je iba jeden set ...

Odhlásený cali111

  • Príspevkov: 7
Re: Kvalita LEGA
« Odpoveď #58 : 25. September 2019, 20:09:42 »
Tak dnes mi prišla z Lega obálka s dielikmi k setu 7048, objednával som všetky reddish brown a dark brown. Celkovo poslali asi 70% dielkov s objednávky a z toho bolo cca 30% v inej farbe, pretože niektoré diely sa už vo farbe dark brown nevyrábajú, tak poslali čo mali ... Nevyrába sa ani kopec špeciálnych dielov ako napr. trup lode atď.

Je to lepšie ako drôtom do oka, ale keďže chcem mať sety v 100% stave budem musieť zvyšok dokúpiť z netu.

Tie diely čo poslali im vymením za tie vadné a pošlem späť, vraj to chcú dáko testovať.

Dohodli sme sa, že to budeme riešiť po jednom sete, tak teraz im pošlem zoznam vadných dielov zo setu 6243. Dúfam že ich budú mať skladom viac :-)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Kvalita LEGA
« Odpoveď #59 : 12. November 2019, 12:11:39 »
Dnes mam mnamku! ;D  Mam uz roky set 7897, ktory ma povolene pecate. Inak samozrejme nic neotvorene. Krabica roky odlozena v dalsom kartone. Dnes nakuknem dnu a skoro som spadol na rit! :D  Modre nohy figurok z polovice zozltnute (na fotkach to az tak nevidno, v reale to je vyraznejsie)! V zatavenom sacku od vyroby samozrejme! Sup s tym na ambasadorske forum spravit den managerom! :)

ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered