Autor Téma: 10242 - Mini Cooper  (Prečítané 4423 krát)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
10242 - Mini Cooper
« : 23. August 2014, 02:07:43 »
10242 - Mini Cooper

Téma: CREATOR Expert
Rok vydania: 2014
Počet dielov: 1077
Rozmer krabice: 37,2 x 35,0 x 8,9 cm



Tento malý osobný automobil bol uvedený na trh v roku 1959. Patrí určite medzi ikonické vozidlo, ktoré každý spozná na prvý pohľad. Objavil sa za tie roky v rôznych filmoch a seriáloch
(napr. The Italian Job, Mr. Bean, Austin Powers – Goldmember, The Bourne Identity…) ,ale čo nás najviac zaujíma, je mnou recenzovaný LEGO model.


Obal:

Krabica je štandardnej kvality v štýle Creator setov. Na zadnej strane je veľa záberov na detaily interiéru a funkčné prvky.
ila_rendered ila_rendered

Ďalej sú na jednom boku krabice 3 profilové pohľady a na druhom izometrický pohlaď na Lego model a reálnu predlohu.
ila_rendered

Samozrejme, nechýba ani vyobrazený zoznam všetkých dielov,čo je podľa mňa dosť praktická vec..., to by mohli dávať aj na všetky ostatné témy,neviem,prečo to majú len krabice Creator.


Balenie obsahuje:

 - 8 očíslovaných sáčkov (priložený je aj oddeľovač kociek)
 - návod rozdelený na 2 časti
 - 2 aršíky samolepiek (spolu s návodom podložené kartónom)

ila_rendered
ila_rendered
ila_rendered  Nálepiek moc nieje. Na výber je až 5 rôznych ŠPZ-tiek.


Stavba:

Stavanie mi trvalo okolo dvoch hodín a nie je nijako zložité.
ila_rendered ila_rendered ila_rendered

Nemilé prekvapenie prišlo po chvíli stavania, keď mi na dva čierne vinkle išlo ťažko zacvaknúť ďalšie diely..., pozriem na ne a bolo jasné: šmejdácke výlisky!
ila_rendered ila_rendered

Model je veľmi dobre navrhnutý, páči sa mi, ako je vymyslený batožinový priestor. Má dvojité dno – v hornej časti je miesto pre piknikový košík, deku (látkový materiál) a fľašu vody. Po odklopení dna sa dostaneme k rezervnému kolesu. Rezerva je užšieho rozmeru ala „núdzová dojazdovka“ - taká široká ako má samotné auto by tam nevošla.
ila_rendered ila_rendered

ila_rendered Keď nie je po ruke hever, dobre poslúži aj zoschnutá-ztvrdnutá bageta.
ila_rendered

Dobre sú vyriešené aj dvere, konkrétne dvoj-milimetrová medzera, vďaka, ktorej sa dvere pekne zavierajú, nie je tam kolízia hrán a zároveň je zachovaný zaoblený prechod karosérie.
V interiéri sú predné-zadné sedačky, volant je trochu priveľký (dotýka sa trochu aj sedadla), ručná brzda, šaltpáka a prístrojovka. Moc ma nebavilo stavať tie sedačky, majú šachovnicový vzor z "tile" 1x1 a bolo to trochu nudné.
ila_rendered ila_rendered

Funkcie:

 - otváracie dvere, kapota, kufor
 - jednoducho odnímateľná strecha
 - nastaviteľné sedadlá
 - pikniková výbava: bageta, 2 druhy syra (šikmé tile 1x1), poháre, voda vo fľaši a deka
 - rezervné koleso v kufri

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: 10242 - Mini Cooper
« Odpoveď #1 : 23. August 2014, 02:12:20 »


Výsledný model:


Po dokončení sa pozeráme na detailne premakaný kúsok z dielne TLG. Všetky tvary a poznávacie prvky auta sú dobre vystihnuté, ako aj dobre zladená farebná kombinácia zelenej, bielej so silver-nárazníkmi. Reálny vzhľad umocňujú aj použité „puklice“ na kolesách. Ešte by som spomenul zaoblené diely, ktoré sú na bokoch karosérie a majú potlač – dvojitú bielu linku, podľa reálnej predlohy. Na ten posledný ale treba aj tak nalepiť nálepku s logom Mini Cooper. Veľmi sa mi páči, že až na zadnú časť kufra je celá karoséria bezstudová! Presne podľa môjho vkusu. Z diaľky to vyzerá ako kovový model.
Nepodstatný detail - reálna predloha ma v predu 4 prídavné reflektory a model len 2. Ale nevadí, aspoň vynikne lepšie predná maska. Po menšej úprave by sa dali pridať ešte dve svetlá.
Motor uložený v predu (priečne) je vymodelovaný len jednoducho, nemá žiadne pohyblivé časti.
ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered

ila_rendered Zvyšné diely


Hratelnosť:


Model je vhodný viac do vitríny ako na hranie.
Vzhľadom na to, že predné kolesá nezatáčajú, kombinácia širokých kolies a širokého rozchodu zabíja úplne manévrovatelnosť – auto sedí ako pribité, dosť ťažko sa zatáča.

Piknikový výlet:
Na nasledovných fotkách som naaranžoval pár scén aj za pomoci Technic figa, ktorý nieje súčasťou setu!

ila_rendered Dobre! Som na mieste, idem do kufra pre piknikovú sadu!
ila_rendered Jáj, toto celé nezjem, idem si poležať, dám si zatiaľ z tej modrej vody.
ila_rendered Fúúúha, tá modrá voda teda "píše", cítim sa nejaký silnejší a mužnejší!!!
ila_rendered Ja som mimo, riadne "točááky" mám...
ila_rendered Idem ja radšej už domov, len čo tam napracem ten "BIG KOŠ"!!!
ila_rendered Toto neviem, čo má znamenať...asi pevnostná skúška pántov.
ila_rendered Hmm, nejako mi stvrdli nohy, ale však pedále tu ani nevidím, tak čo...
ila_rendered Po kilometri jazdy sa mi utrhol guľový čap, tuším, že ho vidím pod autom...
ila_rendered Áááno, tu je!!!
ila_rendered Bum, prásk a mám kabriolet.

***** T H E  -  E N D *****

Záver:

Myslím, že to je veľmi detailne a realisticky spravený model. Človek - laik nebude chvíľku veriť, že to je z lega. Pre zberateľov ako stvorené! Z pohľadu staviteľov je to tiež dobrá kúpa -  1077 je hromada použitelných dielov.


Moje hodnotenie: 5/5

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: 10242 - Mini Cooper
« Odpoveď #2 : 23. August 2014, 06:52:14 »
 (y) (y) :o Dobre detailna recenzia. Este mat Coopra v modrom, cervenom prevedeni a Mack TITAN ma co tahat  >:D

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: 10242 - Mini Cooper
« Odpoveď #3 : 25. August 2014, 00:14:17 »
Super recenzia a hlavne "Piknikovy vylet" ! :D :D :D No a ked si ho donieosl do Levic na vystavu som sa uistil, ze ho musim mat aj ja! ;) (y)

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: 10242 - Mini Cooper
« Odpoveď #4 : 25. August 2014, 11:30:45 »
Tak tak, toto bude ziadany set.

Super Pali (y)

Odhlásený GentlemanA15

  • Príspevkov: 782
Re: 10242 - Mini Cooper
« Odpoveď #5 : 25. August 2014, 11:41:25 »
Aj fig vyzerá byť spokojný s vozítkom :D

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: 10242 - Mini Cooper
« Odpoveď #6 : 03. September 2014, 13:16:51 »
Ale pozrime sa! ...na čo som dnes natrafil kúsok od firmy... :)

ila_rendered
ila_rendered

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: 10242 - Mini Cooper
« Odpoveď #7 : 03. September 2014, 13:19:47 »
Nadhera! :)  (y)

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: 10242 - Mini Cooper
« Odpoveď #8 : 03. September 2014, 13:23:44 »
si si mal vycihat majitela a pochvalit sa, ze aj ty mas take, len je aktualne na vystave >:D