Autor Téma: Technic bugina vo vyvoji  (Prečítané 3065 krát)

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Technic bugina vo vyvoji
« : 21. Apríl 2017, 20:05:36 »
Ako už tradične moje ambície postaviť niečo väčšie skĺzli tento týždeň k malej bokovke. Bugina na rôzne spôsoby je obľúbená medzi technikármi, tak som sa pustil tiež do jednej. Proporciami skôr menšia, nemotorizovaná, komplet manuálna.

Zatiaľ mám akotak spravený základný tvar, odpruženie, napojenie zadných kolies na falošný motor a jednoduché odklápanie kabíny. Potrebujem vyriešiť riadenie cez božiu ruku a funkčný volant, vylepšiť zadnú nápravu, na odklápanie kabíny pridať trochu sofistikovanejší mechanizmus a podoťahovať detaily. Teoreticky mám vymyslené, ako to urobiť, uvidím, či nenarazím na neprekonateľné priestorové možnosti.

Nakoniec by som chcel trochu utriasť farebnosť, aj keď pri bugine mi trochu cirkusu až tak nevadí.








Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Technic bugina vo vyvoji
« Odpoveď #1 : 24. Apríl 2017, 11:03:03 »
Kontúry máš majstrovské! Páči sa mi!

To riadenie Hand of god asi jedine niekde za strechu kabiny vymyslieť. Ja som dávno v začiatkoch tiež robil buginu a tam som to urobil cez strechu...Ja vždy plánujem už pri stavaní podvozku "čo kde ako pôjde". Naštastie to máš jednoduchý malý model, takže prípadná prerábka od podlahy nezabere moc času.

toto je tá moja: 

ila_rendered

ila_rendered

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic bugina vo vyvoji
« Odpoveď #2 : 24. Apríl 2017, 11:16:03 »
Palo, este na to daj napis VB a bude to dokonale! ;D

ila_rendered

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Technic bugina vo vyvoji
« Odpoveď #3 : 24. Apríl 2017, 11:20:53 »
 :)) že bacha fízli!!! ... na bugine!  C:-)

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Technic bugina vo vyvoji
« Odpoveď #4 : 24. Apríl 2017, 17:27:58 »
Kontúry máš majstrovské! Páči sa mi!

To riadenie Hand of god asi jedine niekde za strechu kabiny vymyslieť. Ja som dávno v začiatkoch tiež robil buginu a tam som to urobil cez strechu...Ja vždy plánujem už pri stavaní podvozku "čo kde ako pôjde". Naštastie to máš jednoduchý malý model, takže prípadná prerábka od podlahy nezabere moc času.


Dik ;)

Ani som nejako neplanoval, ze z toho bude komplet bugina, iba som skusal nejako kompaktne vyrobit prednu napravu, a nejako sa to zvrhlo :D
Ja tak tradicne zo zaciatku riesim, aky to bude mat tvar a proporcie a potom az skusam, co a ako by sa tam dalo zakomponovat. V kazdom pripade uz mam na 99% hotovo, potrebujem dotiahnut len nejake malickosti a farebnost. Riadenie uz mam hotove cez boziu ruku aj cez funkcny volant, odklapanie kabiny ma pomocne pruziny, ktore ju pridrziavaju pri zatvorenej polohe a pomahaju ju po pootvoreni naplno otvorit. Tiez som tam doplnil mechanizmus, vdaka ktoremu sa pri otvoreni kabiny odklopi aj volant pre lepsie nastupovanie/vystupovanie. Skoda len, ze pri zatvorenej kabine je volant prilis blizko operadla, ale toto uz asi nevylepsim, nevyzera to tak tragicky.





Mam uz v LDD spravene aj nejake mozne farebene varianty, zlta a cervena mozu byt komplet ako na obrazku, zelena by si vyzadovala este nejake upravy, kedze v tejto farbe niektore diely neexistuju:





PS: Pali, na tej tvojej je citit taky oldskuul duch, tie systemove bricky tomu davaju osobite caro :) Ale na VB by to bolo male, prislusnici vzdy chodievali po dvoch ;)

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Technic bugina vo vyvoji
« Odpoveď #5 : 04. Máj 2017, 22:28:45 »
Nechcelo sa mi teraz zhanat farebne ladiace dieliky na takuto malu vec, tak som to zfinalizoval z toho, co dum dal.




Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: Technic bugina vo vyvoji
« Odpoveď #6 : 05. Máj 2017, 10:44:49 »
farebne ladenie podla mna uplne fajn!  ;) tri farby aj lepsie, je to zivsie, asi sa mi to viac paci ako tie navrhy v LDD. Pekne dielo, funkcne  (y) super! a vyvoj je u konca? nechystas sa urobit este svetla a predny naraznik?, ten predok by si to este ziadal  ;)

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Technic bugina vo vyvoji
« Odpoveď #7 : 05. Máj 2017, 11:15:34 »
Dik. Myslel som to tak, ze vo vnutri este strasia nejake modre a mix bielych, LGB a DGB liftarmov a konektorov, ktore by sa patrilo pomenit. Tie tri farebne verzie z LDD som nakoniec po intervencii na eurobricks zavrhol a trochu som to doladil do aktualneho stavu, vid render.

Pridavat narazniky ani svetla neplanujem, je to "lahka, pretekarska" bugina. Inak to bola z mojich MOCov najrychlejsia a najzabavnejsia stavba, jedine s mechanizmom sklapania volantu som sa trochu potrapil, aby to fungovalo podla predstav a neposobilo prilis mohutne.

PS: Uz ju mam aj na rebrickable
« Posledná zmena: 05. Máj 2017, 11:18:27 od muffin »

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic bugina vo vyvoji
« Odpoveď #8 : 05. Máj 2017, 13:19:05 »
Vyzera to dobre! (y) Mozno by som dal zadne kolesa trocha vacsie. Viem si to zivo predstavit, ako ofiko LEGO Technic model na 1. polrok. Oni by to este onalepkovali.