Autor Téma: sila MOCe a emoce 2017... ;)  (Prečítané 15775 krát)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: sila MOCe a emoce 2017... ;)
« Odpoveď #45 : 07. Február 2017, 15:54:40 »
Presne tak, jak povedal KLF. Ja som bol v tom, že to ideš robiť celé, nie len ten slížik. Ja na tvojom mieste by som sa s tým neponáhlal takisto, a spravil to celé, a bude to MEGA!. Budú všetkým očné bulvy búchať o zem...

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: sila MOCe a emoce 2017... ;)
« Odpoveď #46 : 09. Február 2017, 08:37:13 »
Vyzerá to veľmi sľubne, takisto sa pripájam k názoru celé to dokončiť a až tak odprezentovať, aj keď to ešte zožerie dosť času, dielov a priestoru.

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: sila MOCe a emoce 2017... ;)
« Odpoveď #47 : 09. Február 2017, 14:41:05 »
Tak aby som to dal na pravú mieru, okrem  tej ulice, kde mi chýba ešte pár domov budem mať stred a park so stromami, druhu stranu neplánujem, keďže by iba zakryla pohľad práve na protiľahlé domy na ktorých som sa už teraz dosť namakal... A nemyslím si žeby som to nestihol do konca výstavy v Poprade, ale veď uvidí sa... A novinárov mám v... Ako snažím sa nás spropagovať, nie seba, moja snaha je zviditeľniť výstavu ako celok aby som zvýšil návštevnosť a mali sme z toho niečo všetci...   8)
« Posledná zmena: 09. Február 2017, 14:42:44 od Praetor »

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: sila MOCe a emoce 2017... ;)
« Odpoveď #48 : 09. Február 2017, 14:50:49 »
Tak MOCom propagujes hlavne seba, nie LUG.

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: sila MOCe a emoce 2017... ;)
« Odpoveď #49 : 09. Február 2017, 15:06:54 »
Tak MOCom propagujes hlavne seba, nie LUG.

No a ja to berem tak, že zaujímavými MOCmi ale aj celkovo propagáciou v médiách prtiahneš ľudí a popritom si možno aj všimnú kto ho stvoril, no možno aj nie-ja si na to nepotrpim, hlavne že ich dojde veľa a najlepšie keď dojú tí istí aj viackrát...  ;)
« Posledná zmena: 09. Február 2017, 15:10:42 od Praetor »

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: sila MOCe a emoce 2017... ;)
« Odpoveď #50 : 12. Február 2017, 08:34:01 »
Tak a teraz už priamo z miesta činu prvý trolejbus v Rakúsko-Uhorsku čo premával z Popradu do Starého Smokovca 1904-1906...  8)

Nádhera , je to pekné , i historicky edukatývne  (y). Mnoho ludí ani len netuší že takéto niečo vôbec existovalo a prepravovalo ľudí . Ako ti už ktosi hovoril , tie figúrky by chcelo bez podstavcov a môj názor je že by to chcelo trošku rozšíriť(aspoň o 16 studov ) tento projekt .A to spraviť, dláždenú ulicu s naznačenými kolajami .  Toto mi tam chýba  ;)
Parádnay projekt  (y) (y) (y)

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: sila MOCe a emoce 2017... ;)
« Odpoveď #51 : 12. Február 2017, 09:07:56 »
Nádhera , je to pekné , i historicky edukatývne  (y). Mnoho ludí ani len netuší že takéto niečo vôbec existovalo a prepravovalo ľudí . Ako ti už ktosi hovoril , tie figúrky by chcelo bez podstavcov a môj názor je že by to chcelo trošku rozšíriť(aspoň o 16 studov ) tento projekt .A to spraviť, dláždenú ulicu s naznačenými kolajami .  Toto mi tam chýba  ;)
Parádnay projekt  (y) (y) (y)
Myslíš koľaje ako vyjazdené v štrkovom povrchu ulice, alebo klasické koľaje? Pokiaľ viem toto nemalo koľaje, toto bolo na spôsob trolejbusu. Bol to vlastne veľký kočiar s elektrickým pohonom, po trolejoch sa pohybovala tzv. mačka z ktorej išiel kábal a napájal elektromotor a voz si ju ťahal za sebou.

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: sila MOCe a emoce 2017... ;)
« Odpoveď #52 : 12. Február 2017, 09:22:16 »
Aha  ,  mal som na mysli samozrejme koľaje ako také . No žiadne nemala,včull to vidím   ::) Dik za opravu ;)  Každopádne tú vydláždenú ulicu mi to tam pýta ,figy by mohli stáť bez podstavcov a dotvorilo by to atmosféru  (y)

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: sila MOCe a emoce 2017... ;)
« Odpoveď #53 : 12. Február 2017, 09:37:00 »
Nádhera , je to pekné , i historicky edukatývne  (y). Mnoho ludí ani len netuší že takéto niečo vôbec existovalo a prepravovalo ľudí . Ako ti už ktosi hovoril , tie figúrky by chcelo bez podstavcov a môj názor je že by to chcelo trošku rozšíriť(aspoň o 16 studov ) tento projekt .A to spraviť, dláždenú ulicu s naznačenými kolajami .  Toto mi tam chýba  ;)
Parádnay projekt  (y) (y) (y)

Samozrejme lepsie by to vyzeralo keby bola podlozka pod trolejbusom aj minifigmi no aktuálne uz ďalšie nemam...
Tie podstavce som nechal aby figúrky nepopadali, inak by som ich musel prilepiť...  ;D
Je tu este taka technicko konstrukcna vec a to ze tie stĺpy vedenia mi nedrzali po kope a pri záťaži mi vrchy ako aj samotne stĺpy padali tak som ich vyslúžil v strede kovovým drôtom, ktory je zavrtany do toho dreveneho podkladu a cely stĺp sa len nan nasunie...
« Posledná zmena: 12. Február 2017, 21:16:11 od Praetor »

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: sila MOCe a emoce 2017... ;)
« Odpoveď #54 : 09. Marec 2017, 16:46:02 »
Tak vzhľadom k časovým možnostiam a množstvu prekážok ako priestorových aj technických možností som to dako dal dokopy...
Na detailoch stale pracujem ďalej (lavičky, lampy, ešte chcem pridať nejaké autá a pod.)
Čomu sa veľmi teším a čo asi najviac láka deti je osvetlenie vitráži na kostole LED pásmi...  ;)
Tu ma fascinuje ako sa menia farby transparentných farebných brikov, keď sa za nimi menia farby RGB pásu - naozaj pastva pre oči...  :o
Nie je to ešte final, ale vzhľadom k reorganizácii výstavy som chcel pridať nejaké lákadlo naviac...  ;) (včera 8.3. navštívilo našu výstavu za jediný deň zatiaľ najviac ľudí odkedy je výstava otvorená - niečo cez 300...)  8)

Odhlásený misoku

  • Príspevkov: 294
Re: sila MOCe a emoce 2017... ;)
« Odpoveď #55 : 09. Marec 2017, 20:50:55 »
 (y) (y) (y) táto mierka sa mi páci - je to asi rovnaká mierka ako budov hrad. tusim niečo v tejto mierke vyskúšam aj ja.

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: sila MOCe a emoce 2017... ;)
« Odpoveď #56 : 09. Marec 2017, 20:57:21 »
(y) (y) (y) táto mierka sa mi páci - je to asi rovnaká mierka ako budov hrad. tusim niečo v tejto mierke vyskúšam aj ja.

Ja som tejto mierke doslova prepadol aj ked nie je vzdy pouzitelna - detaily niekedy nejde dať.... A je to trochu väčšia ako hrad TN...  ;)

Odhlásený sylmer

  • Príspevkov: 392
Re: sila MOCe a emoce 2017... ;)
« Odpoveď #57 : 10. Marec 2017, 11:38:02 »
Paráda !  (y)

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: sila MOCe a emoce 2017... ;)
« Odpoveď #58 : 10. Marec 2017, 22:53:46 »
Tak dnes som niečo začal do Čadce, ale čo z toho bude ani srnky netušia...  ::)
Zakladňa má 38,5x38,5cm...

... a trošku opäť pribudlo...  ^-^
« Posledná zmena: 21. Marec 2017, 21:50:55 od Praetor »

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: sila MOCe a emoce 2017... ;)
« Odpoveď #59 : 02. Apríl 2017, 21:34:53 »
Taký letecký snímok na kaplnku... Ešte posledné detaily a bude to final...  ;) Potom hurá na kaštieľ Radoľa...  :oldman:
« Posledná zmena: 02. Apríl 2017, 21:37:17 od Praetor »