Autor Téma: BrickLink  (Prečítané 68812 krát)

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: BrickLink
« Odpoveď #30 : 10. Apríl 2014, 13:41:48 »
Pripájam sa ku chlapcom - ak človek nejakú dobu BL využíva, zvykne si, ale ak to človek vidí po 1.-krát, tak to môže trošku odradiť neprehľadnosťou...

BTW, tiež sa trošku obávam toho BL 2.0, pretože pár mesiacov mi trvalo zvyknúť si vôbec BL používať  ;D

...
A tie súčiastky keď budete niekto objednávať s BL tak by ste vedeli aj mne ? ja by som vám poslal aké a vy by ste my objednali ?  :)

Odporúčam, aby si si tie súčiastky
  • našiel buď na BL podľa obsahu setu (ako to tu bolo spomenuté), resp. tie novšie návody majú na konci zoznam súčiastok, kde je pri konkrétnej súčiastke kód (ten kód odpovedá konkrétnej súčiastke v tej konkrétnej farbe, v ktorej je v tom sete).
  • potom z toho urob nejaký prehľadnejší zoznam (kód súčiastky s popisom, farba, počet kusov, požadovaný stav - nová/použitá) a
  • hoď ten zoznam do sekcie Súkromná inzercia
  • potom už len stačí sledovať vlákno Hromadný nákup na BL a sem-tam sa pripomenúť, že by si mal o niečo záujem. Verím, že sa na fóre nájdu dobré duše, ktoré si porovnajú Tvoj zoznam požadovaných dielikov s inventárom BL obchodu, kde sa bude aktuálne spoločný nákup uskutočňovať. Samozrejme - ak pôjde o zoznam nejakých reálnych rozmerov ;)

Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: BrickLink
« Odpoveď #31 : 10. Apríl 2014, 14:47:39 »
Presne to som chcel povedat - na prvy pohlad je ta stranka zasypana pismom od vrchu nadol a skutocne moze prvonavstevnika skor odradit... chlapi - vacsina z Vas ste pocitacovo ci anglictinou extremne zdatni a to uz nevravim o frajeroch ako MiKeL, ktori sa tym dokonca zivia, a takisto sa vacsina z Vas vie dokonale pohybovat na vsetkych komoditach webu - webstranky, iiimejl, socialne siete ci akekolvek ine formy elektr. komunikacie... ale ja som z toho debil, nepouzivam fejsbuk, tviiiiter, neviem, co je guuglplus atd... som na seba vcelku pysny, ze zvladam toto forum a dziiimejl... briklink je aj na mna komplikovany a bez Vas viacerych by mi dodnes isto mnohe dieliky chybali... zhrniem - chcem len povedat, ze podporujem akukolvek pomoc tu na fore tym menej zdatnym od Vas vsetkych skusenych...
« Posledná zmena: 10. Apríl 2014, 14:49:27 od drdano »
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený Aki

  • Príspevkov: 127
Re: BrickLink
« Odpoveď #32 : 10. Apríl 2014, 22:09:43 »
Také nejsem žádný angličtinář (doslova), ale BL s pomocí obrázků a překladačů, zvládám vcelku v pohodě.  ;)

Odhlásený misoku

  • Príspevkov: 294
Re: BrickLink
« Odpoveď #33 : 11. Apríl 2014, 08:27:44 »
dobre ďakujem vyskúšam to a uvidíme :)

pozor , je to  dost  chytlave a potom to stoji dost penazi :D

Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 617
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
Re: BrickLink
« Odpoveď #34 : 23. Apríl 2014, 22:43:00 »
bricklink je nieco ako dokonaly vzor eshopu .. naproti tomu je taky ebay presny opak a strasidlo pre kazdeho kto ma rad nakupovanie ..
------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: BrickLink
« Odpoveď #35 : 24. Apríl 2014, 08:34:27 »
A cim ta ebay strasi?

Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
Re: BrickLink
« Odpoveď #36 : 24. Apríl 2014, 15:40:52 »
Tiez neviem cim Ta ebay strasi? Ja som tam uz kupil 5 modelov Model Team a kopu dalsieho ;)

Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: BrickLink
« Odpoveď #37 : 26. Apríl 2014, 07:31:50 »
Mne osobne sa na eBay nakupuje stokrat lepsie ako na BL... Ale to je samozrejme velmi subjektivne...
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 617
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
Re: BrickLink
« Odpoveď #38 : 28. Apríl 2014, 18:35:28 »
napr uz len tym ze musim pridavat veci komplikovane po jdenej, druha vec ze to stale preskakuje na tu nemcinu :D a ked si clovek da nieco do kosika tak uz sa ta da dat prec len cez request .. neviem proste je to moc komplikovane zbytocne. V bl si nahadzem co chcem a poupravujem ako mi je treba pripadne to cele zmazem..  to sa v ebay neda.
------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space

Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
Re: BrickLink
« Odpoveď #39 : 28. Apríl 2014, 18:42:15 »
Všetko sa dá. Len treba chcieť ;)

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: BrickLink
« Odpoveď #40 : 28. Apríl 2014, 19:21:58 »
Tak treba si uvedomit, ze BL je nieco ako eshop, eBay je primarne aukcny portal. Navyse na eBayi sa zvykne najskor sledovat ako sa vyvija cena a prihodit az ku koncu. Samozrejme aj tam sa najdu veci, ktore je mozne kupit okamzite.

1. Ked chces nieco hned a nemas problem si priplatit - BL
2. Ked chces usetrit a nevadi, si trpezlivy a nevadi ti pockat - eBay ;)

Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 617
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
Re: BrickLink
« Odpoveď #41 : 30. Apríl 2014, 22:50:58 »
coze ebay lacnejsi na lego nez BL? :D :D :D  nemyslite vazne :D jedine co sa tam oplati mozno kupit je kiloware ale mozno ..
------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: BrickLink
« Odpoveď #42 : 01. Máj 2014, 12:38:53 »
coze ebay lacnejsi na lego nez BL? :D :D :D  nemyslite vazne :D jedine co sa tam oplati mozno kupit je kiloware ale mozno ..

uplne vazne. 8865 na BL za 35E? 6392 na BL za 30E?

Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 617
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
Re: BrickLink
« Odpoveď #43 : 05. Máj 2014, 09:29:00 »
uplne vazne. 8865 na BL za 35E? 6392 na BL za 30E?

tak urcite zalezi co chce clovek kupovat a niektore polozky su na BL predrazene napr aj figurky. Ale na nakup jednotlivych dielov neexistuje okrem samotneho lugbulku lepsia a lacnejsia metoda.

Inak ked sme u toho aby som odpovedal k povodnej otazke na nete su aj stranky ktore ponukaju "servisne dielky" sice za premrstene ceny ale : varko.cz , legacik.sk :)
------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: BrickLink
« Odpoveď #44 : 05. Máj 2014, 09:39:03 »
No a samozrejme 2. najvacsi portal na dieliky - Brick Owl.