Autor Téma: SSM Tihányiovský kaštieľ Banská Bystrica (september 2024 - január 2025)  (Prečítané 748 krát)

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Ahojte,

pytali ste sa, ci je nieco v plane na rok 2024. Tak davam na znamost, ze sme boli osloveni zo Stredoslovenskeho muzea v Banskej Bystrici zorganizovat vystavu v Tihányiovskom kaštieli (kto poznate, nachadza sa pri vypadovke na Zvolen). Cez vikend som to bol aj osobne pozriet (a vyskusat si ziveho svaba na ruke) a prave sme sa dohodli, ze vystava bude v termine 19.9.2024 - 19.1.2025.

Co kto vystavi budeme riesit neskor, este je priskoro, kazdopadne priestory budu trochu vyzva, ale vzhladom na dostatok casu by som chcel dat do pozornosti realizacie niektorych objektov v Banskej Bystrici. Ja mam stale k dispozicii erb a kedze v tomto meste sme uz raz vystavu mali (len v inej budove), vedel by som znovu postavit Thurzov dom (kde ta vystava bola predtym). Ak by mal niekto zaujem, bolo by pekne mat aj budovu samotneho kastiela a pripadne este jednu budovu muzea - Matejov dom. A ak by sa Budovi podarilo vzkriesit Barbakan ci budovu galerie, bolo to super.
« Posledná zmena: 24. Február 2024, 22:20:57 od papluh »

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Len aby ste sa nebáli, že kaštieľ je zamorený  >:D je to len výstava švábov https://bbonline.sk/tihanyiovsky-kastiel-bude-plny-zivych-svabov-ale-nepanikarte-su-to-obdivuhodne-a-jedinecne-tvory/

Čo sa týka termínu tak za mňa je to ok, akurát ak sa bude robiť ďalší zimný výklad tak príprava musí byť už v lete  >:D

Nejakú tu zbierku LEGO fauny a flóry mám, takže viem dodať komplementárne k permanentnej prírodovednej výstave.
Inak klasika mesto a čo bude treba.

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 769
Keď sa nič nečakané neudeje, tak by som sa chcel isto zúčastniť, keďže moje Tatry ešte neboli okrem Alltoys výkladu nikde vystavené. Plus nejaké ďalšie staršie menšie MOCi a za ten rok možno aj niečo nové, prípadne aj MicroCity, ak sme to ešte medzi tým neodpískali  ::)

Odhlásený jayor

  • Príspevkov: 112
taktiez by som rad dosiel tentokrat uz so svojim MOCom na styl ninjago dediny

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Mňa už dlho láka vodný hrad v Hronseku...
Už v Brezne som ho plánoval, no teraz by mohol aj vzniknúť...
Ostatné podľa potreby....

Odhlásený kamil

  • Príspevkov: 416
Rad sa pridam s cimkolvek mam.

A ako pisal muffin - mohli by sme opat vytvorit MicroCity.
Ak su viaceri za pokracovanie tejto temy, tak by sme ju mohli vystavovat na dalsich vystavach.
Ja mam stale svoj stary modul a mam rozostavane dalsie 3 baseplate.

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 769
K MC mám stále svoje tri objekty plus jeden už dlhšie rozostavaný na dvoch baseplateoch, ktorý by som snáď už mohol dokončiť, čiže za mňa by som vedel dodať 6 modulov. Už len vymyslieť, ako to všetko odveziem v mojom krpatom aute :P

Odhlásený jayor

  • Príspevkov: 112
odkial si muffin ked ta mam po ceste a budem mat miesto tak teoreticky dokazem daco zobrat :D

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 769
Ja som z KE, len LEGO mám nejaké u seba a nejaké "na chalupe" na pol ceste k BB, takže to by som bral cestou. To ešte budem musieť logisticky vyriešiť. Ale tak na to je dosť času.

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Uvidime, co vsetko bude mozne vystavit. Ako som pisal, priestory budu vyzva, kedze miestnosti k dispozicii (konkretne 3 o rozmeroch okolo 6x6m) maju povacsinou dvere v kazdej stene a na ochranu budu pouzite zabrany, ktore tiez uberu dost z miesta. V jednej miestnosti budu moct byt len vitriny, takze roztahovat sa do sirky bude este velky oriesok. Ale budeme riesit, ked to bude aktualne, kazdopadne ma tesi vas zaujem a v tomto pripade bude este tazsie rozhodnut co a kde ako pri predoslych vystavach.

Odhlásený jayor

  • Príspevkov: 112
Ja som z KE, len LEGO mám nejaké u seba a nejaké "na chalupe" na pol ceste k BB, takže to by som bral cestou. To ešte budem musieť logisticky vyriešiť. Ale tak na to je dosť času.

tiez som z ke takze neni problem

Odhlásený astronomix

  • Príspevkov: 88
Ja som uz pred rokom rozmyslal urobit Muzeum SNP. Len ten tvar.....

... a zislo z toho, dorobil som Kamzik.

ale keby mi s tym niekto pomohol, ako tie tvary urobit v rozumnej mierke, tak by som do toho isiel

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
ale keby mi s tym niekto pomohol, ako tie tvary urobit v rozumnej mierke, tak by som do toho isiel
Ak by si chcel experimentovať s netradičnými zaobleniami tak može poskytnút pár (desiatok) kusov DOTS náramkov zo zásob.

Odhlásený walrus

  • Príspevkov: 38
Ak sa bude hodit, asi poskytnem moje westernove mestecko.

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Rad sa zúčastním.
Dúfam že sa nájde miesto i pre HB .
Nad stavbou Barbakanu ci iními spomenutými sa zamyslím .