Autor Téma: Kvalita pošty  (Prečítané 49372 krát)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #135 : 03. Jún 2019, 10:20:13 »
Ja som teraz nedavno cakal na zasielku z Nemecka 2 tyzdne. Ale zacinam mat pocit, ze toto vsetko je sposobene nie Slovenskou postou, ale nejakou inou. Pretoze tuto zasielku mi nevedel trackovat ziadny medzinarodny system, len Slovenska posta! Ta ju zaznamenala naposledy ako opustila Nemecko a 2 tyzdne nikde nic. Po 2 tyzdnoch prisla na Slovensko.


Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #137 : 04. December 2019, 14:53:14 »
Zistil som to náhodou keď rozposlal upozornenie DHL Parcel Shop kde mi občas končili zásielky. Tuším aj tá z LEGO Shopu tam išla. Tak ktovie ako to bude.

Citovať
01/10/2019 - DHL zmenila partnera pre doručovanie balíkových zásielok zo zahraničia na Slovensko

Vážení zákazníci,

od 1.10.2019 spoločnosť DHL zmenila partnera pre doručovanie balíkových zásielok zo zahraničia na Slovensko.

Zahraničné zásielky začínajúce písmenami CY, CD alebo JJD sú na Slovensku doručované partnerskou spoločnosťou InTime s.r.o.

Zahraničné zásielky, ktorých číslo je vo formáte 00xxxx, sú na Slovensku doručované spoločnosťou DHL Express.

Pre overenie prepravcu, ktorý bude doručovať vašu zásielku, je potrebné zadať zahraničné číslo vašej zásielky na webstránke https://www.dhl.de/en/privatkunden.html. Zahraničné číslo vašej zásielky zistíte na https://www.dhlparcel.sk/sk/pre-vas/cakam-balik/sledovat-zasielku.html.

Tím DHL Parcel Slovensko

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #138 : 05. Február 2020, 10:16:36 »
Kokos ja im uz asi rozmlatim tie pobocky a riaditelovi posty papulu!!! Prestali dorucovat zasielky do Ciny kvoli dakej chripke ci co! To mam chodit do Rakuska posielat??? A este tie odzuby co pisu, ze kvoli tomu, ze do Ciny nelietaju lietadla! Kua, to co su za odzuby?!?! Flightradar tam ma 354000 lietadiel v kuse na trase!!! A ze ani ine Europske krajiny nedorucuju??? A jakto, ze Rakusko dorucuje?! Ide to z toho isteho letiska vo Viedni! Zaujimave, ze sem chujoviny z Aliexpresu veselo dovazaju!!! Bodaj by tam mali ten virus hajzli a na triediacej poste sa im rozsypal!!!

Prijímanie zásielok s doručením do Číny, Macao a Hong Kongu pozastavené
V dôsledku obmedzení v medzinárodnej leteckej preprave, ktorá je jedným z nosných spôsobov prepravy medzinárodnej pošty, Slovenská pošta od utorka 4. februára 2020 dočasne pozastavuje prijímanie medzinárodných listových zásielok, balíkov a zásielok EMS s doručením do Číny, Macao a Hong Kongu.
Toto opatrenie uplatňuje Slovenská pošta rovnako ako ostatné štáty sveta v súvislosti so zrušením alebo zmenou letov medzinárodných leteckých prepravcov z alebo do Číny, ktorých snahou je tak zamedziť šíreniu koronavírusu.
Doručovanie zásielok, ktoré prídu na Slovensko pokračuje bez zmeny.
Zákazníci ale môžu v dôsledku bezpečnostných opatrení, medzi ktoré patrí aj obmedzenie, či rušenie letov medzinárodnej leteckej prepravy očakávať minimálne omeškanie zásielok z Číny.
O vývoji a zmenách v situácii s doručovaním Vás budeme priebežne informovať.

Kokos, ale ta logika - z Ciny sem v pohode, ale do Ciny nedorucuju! UPLNE OPACNE! Kreteni!


Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #139 : 05. Február 2020, 10:42:50 »
pozeram, ze cinu + hongkong aj vyradili zo zoznamu na posta.sk....
vsak to ma logiku, koronavirus je v Cine, tak zasielky TAM nesmu ist, ale ODTIAL ano :-)))
SK posta je tragedia a kazdy den jej existencie je omylom a znizuje jej cenu pre potencialneho kupca... pre zahranicne zasielky ich uz davno prešťali ine sluzby.
Aj tu Cinu (ale aj USA atd) mas cez rakusko lacnejsiu, ze ti to aj benzin zaplati... a casova strata je cca porovnatelna s cakanim na precpatej SK poste...
rakuska posta je lacnejsia, a maju tam vyssie platy - ekonomicky zazrak :-)
Sk posta je pouzitelna len na minizasielky co mozu ist ako list a aj to len niektore krajiny.... a pre konzervativne babky a dedkov, co su zvyknuti platit cez nu...

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #140 : 05. Február 2020, 20:41:15 »
No mne došla obálka z Francúzska a na pošte má hneď obrali o obálku že sú na nej pekné známky a keď nie som zberateľ tak im ich mám nechať...  :-\ Aspoň že obsah mi dovolili vysypať na ten pultik čo tam je a zobrať...  :-X
Stihol som si akurát spraviť aspoň jednu foto lebo naozaj tam bolo tých známok požehnane...  :oldman:

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #141 : 06. Február 2020, 08:58:36 »
Pekná zbierka známok, to som nevidel ešte takto. A koľko vyšlo to poštovné spolu? Asi dosť drahé, nie?

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #142 : 06. Február 2020, 10:01:16 »
Nejaky filatelista sa asi zbavuje zbierky.
Tak aktualne od dnes prestala aj Rakuska posta dorucovat do Ciny a jej drzav.

Odhlásený Jammo

  • Príspevkov: 452
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #143 : 06. Február 2020, 10:30:59 »
no podla tych znamok to bolo dost drahe.
mal si im ich nechat aspon za 1/2 hodnoty  :D :D :D

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #144 : 06. Február 2020, 11:19:00 »
divné, na taký maly list a cez 15 Eur som tam narátal

Inak posielať to cez našu poštu tak ťa pošlú preč, že to rátať nebudú :D

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #145 : 06. Február 2020, 12:53:47 »
Poštovné bolo 9,50 keďže to bolo aj poistené a len pre predstavivosť tá bublinková obálka je formát trošku viac ako A4 takže na prvý pohľad to aj mňa šoklo, ale napadlo ma či to predajca neposlal v obálke ktorá mu prišla od niekoho a nechal tam aj tie pôvodné známky inak si neviem vysvetliť prečo ich tam toľko bolo a zberateľ nie som - takže ak tu je nejaký nech hodí koment k tomu aj mňa to zaujíma...   :D

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #146 : 28. Február 2020, 10:54:51 »
Tak toto bolo rychle! :o 25.2. popoludni som odoslal zasielku Slovenskou Postou do LA - California a 27. to mal typek v ruke!

Odhlásený GentlemanA15

  • Príspevkov: 782
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #147 : 28. Február 2020, 11:21:42 »
Vynechali zastávku v Taliansku  :) ...

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #148 : 28. Február 2020, 14:22:51 »
Tak toto bolo rychle! :o 25.2. popoludni som odoslal zasielku Slovenskou Postou do LA - California a 27. to mal typek v ruke!

to by som sa aj bal, ci to naozaj aj doslo...

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #149 : 28. Február 2020, 20:07:43 »
Mne sa už tiež stalo, že zásielku do Belgicka mi trackovala Česká pošta, kým zásielka neopustila ČR, potom 2 týždne ani chýru ani slychu o zásielke a po 2 týždňoch sa objavila v Belgicku. Netuším, čo za služby využívajú títo národní prepravcovia, ale rozhodne to má od transparentnosti veľmi ďaleko...