Autor Téma: BrickLink  (Prečítané 68788 krát)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: BrickLink
« Odpoveď #150 : 09. Október 2018, 23:08:47 »
Jak, sak iba kliknes na ten kruzok vedla toho. Ja tam mam defaultne EU.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: BrickLink
« Odpoveď #151 : 09. Október 2018, 23:12:08 »
ale to ti zmizne, ked hladas potom dalsi set, nie?

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: BrickLink
« Odpoveď #152 : 09. Október 2018, 23:14:09 »
Nie, stale tam mam predvolene EU.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: BrickLink
« Odpoveď #153 : 09. Október 2018, 23:15:37 »
tak to nechapem, lebo mne vsetky nastavenia zmiznu, ked hladam dalsi set...

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: BrickLink
« Odpoveď #154 : 09. Október 2018, 23:20:19 »
Pockaj, ale bavime sa o tom ked si prihlaseny, ano? Toto je standard co sa mi zobrazuje, nech sa aj uplne odhlasim a znova prihlasim.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: BrickLink
« Odpoveď #155 : 10. Október 2018, 10:47:31 »
Jediné čo som zistil že sa dá nastaviť v My Search Settings
- aby hľadal len nové veci
- aby ignoroval tie čo neposielajú do krajiny v profile (tj ak keď si tam dá z US že posielat tak sa zobrazí)
- aby ignoroval obchody kde som na čiernej listine alebo ktoré som si naopak dal ja do "zlého" zoznamu
- aby tie rozšírené možnosti (ako na obrázku KLF) boli hneď rozkliknuté, ale aj tak tam "nezaškrtne" Seller Location

Zaujímavé je, že My Price Guide Settings má obe možnosti - aj obmedzenie nekompletných setov aj na región

Odhlásený Frco

  • Príspevkov: 326
  • Lego hrady forever
    • LEGO hrady
Re: BrickLink
« Odpoveď #156 : 12. Október 2018, 11:05:59 »
mesje: Chod do My BL (pravy horny roh na BL) = Account Settings = My Search Settings = Search & Browse Items For Sale Specific Options = zaskrtni Show More Filter Options as Default.
Tym vyriesis to co pises.

No tak evidentne tu taka moznost neexistuje, mozno nechcu diskriminovat takto jednoducho predajcov z roznych regionov.
Este ma napadlo ako to obist, ze si vsetkych mimo-EU predajcov dam do mojho My Least Favorite Stores List a potom si v Search options zaskrtnem tuto moznost, ta tam je:
Exclude Items in Stores which are on My Least Favorite Stores List. Teoreticky by mi ich potom BL v akomkolvek hladani nemal zobrazovat...ked sa budem velmi nudit, tak to asi skusim.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: BrickLink
« Odpoveď #157 : 13. December 2018, 22:27:44 »
Hmm, že nemecký predajcovia majú problém na Bricklinku dodržiavať zákonné podmienky. V rámci nejakej aférky už cca 10% (90 z 800 ) obchodov si dalo pauzu
https://www.promobricks.de/bricklink-deutsche-haendler-derzeit-abgemahnt/73459

Odhlásený Neymar

  • Príspevkov: 134
Re: BrickLink
« Odpoveď #158 : 14. December 2018, 02:00:33 »
Objednával som od 2 Nemcov a obaja mali zmenenú krajinu. Jeden si dal Čile, druhý Dánsko.....tretí mal zatvorené....

Odhlásený killco

  • Príspevkov: 387
    • Brickset
Re: BrickLink
« Odpoveď #159 : 14. December 2018, 13:22:33 »
Hmm, že nemecký predajcovia majú problém na Bricklinku dodržiavať zákonné podmienky. V rámci nejakej aférky už cca 10% (90 z 800 ) obchodov si dalo pauzu
https://www.promobricks.de/bricklink-deutsche-haendler-derzeit-abgemahnt/73459

Nešlo by to objasniť aj nám Nemčino neznalým užívateľom????

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: BrickLink
« Odpoveď #160 : 14. December 2018, 13:42:35 »
Čo som pochopil tak nejaký nemecký úrad objavil Briklink a nemeckým predajmom rozposlal správy čo majú spĺňať.
Musia tam byť verejne zmluvné podmienky s kontaktom, pravidlá k vráteniu, upozornenie ako na hračkách (vek, malé diely,...), dopredu oznámená priamo suma poštovného, špecifkácia tlačítka ako "povinná kúpa", atď atď
Niečo vedia spraviť, dopísať podmienky sa dá, aj keď niektorí asi nechcú zverejňovať dáta bez kúpy. Ale iné sa nedajú bez spolupráce s BL, a ževraj to písali adminom už dávnejšie a tí na nich hádzali bobek. No tak teraz BL môže prísť o prachy z jedného z najväčších európskych trhov...

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: BrickLink
« Odpoveď #161 : 14. December 2018, 13:53:42 »
Aktuálne je v Nemecku aktívnych už len 607 obchodov to by znamenalo, že 25% obchodov radšej do istoty zavrelo...  ???
To by mohlo ale veci pohnúť zrejme, keďže provízie z toho čo sa zavrelo budú asi vedeniu BL celkom chýbať a dotlačí ich to riešiť...  C:-)

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: BrickLink
« Odpoveď #162 : 14. December 2018, 14:20:14 »
asi to nebude nejaka sranda, ked tie shopy zavreli v najsilnejsom predvianocnom obdobi...
klasika, ved treba obchody v EU stazovat, ze ano. Teraz budu dupat niekoho co predava nejake kocky, aj tak vacsinou nie deckam, ale AFOLom... v EU budeme mat 1000 chujoskych pravidiel, aby nedajboze niekto nebol zodpovedny za prehltnutu kocku.. s autami to iste, budu v EU super ekologicke, s mizernym vykonom a vyssou cenou... zatial sa cinania rehocu, kaslu na nejake pravidla a lifruju sem nepreclene kontajnery s tovarom bez akychkolvek noriem...

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: BrickLink
« Odpoveď #163 : 23. December 2018, 15:19:19 »
No zdá sa že v BL pochopili vážnosť situácie a pridali do systému pár zmien
https://www.promobricks.de/abmahnungen-bricklink-kuendigt-aenderungen-deutsche-verkaeufer/73729
Pridali nemeckú verziu tlačítka na kúpu a varovania o malých častiach.
Ceny poštovného nechali na obchodoch - buď použiť Instant Checkout s poštovným alebo správne tabuľky.
Píše sa tam, že zatiaľ je to pri kombináci predávajúci-kupujúci v Nemecku, ale v komentoch sa ozívajú Švajčiari, že aj oni to budú potrebovať.

asi to nebude nejaka sranda, ked tie shopy zavreli v najsilnejsom predvianocnom obdobi...
klasika, ved treba obchody v EU stazovat, ze ano. Teraz budu dupat niekoho co predava nejake kocky, aj tak vacsinou nie deckam, ale AFOLom... v EU budeme mat 1000 chujoskych pravidiel, aby nedajboze niekto nebol zodpovedny za prehltnutu kocku.. s autami to iste, budu v EU super ekologicke, s mizernym vykonom a vyssou cenou... zatial sa cinania rehocu, kaslu na nejake pravidla a lifruju sem nepreclene kontajnery s tovarom bez akychkolvek noriem...
LEGO je stále hračka, či už sa predáva v obchode alebo online. Ono to nieje len BL, ale ak sa nemýlim tak eBay automaticky reportuje predajcov nad obrat XY štátnym orgánom ktoré o to prejavia záujem. Samozrejme človek čo si na eBayi/BL popredá nejaké drobné zásoby by mal byť chránený. Ak sa jedná o biznis tak by to malo byť na rovnakej pozícii.
Ono mi to príde ako všetky tie Uber vs taxi, Airbnb vs hoteli,...
Lebo tá minca má dve strany. Využívaš ako spotrebiteľ niektoré tie veci čo tá "zlá EÚ" doniesla ? Ak sa bavíme o online tak záruky, vrátenie tovaru,... ? Lebo ak si normálny eshop s registráciou (sro, živnosť,...) tak toto všetko sú náklady a riziká. Ak sa skryješ na BL tak toto nemusíš, kde je potom rovnosť podnikania ?

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: BrickLink
« Odpoveď #164 : 23. December 2018, 15:22:22 »
Ono mi to príde ako všetky tie Uber vs taxi, Airbnb vs hoteli,...
Lebo tá minca má dve strany. Využívaš ako spotrebiteľ niektoré tie veci čo tá "zlá EÚ" doniesla ? Ak sa bavíme o online tak záruky, vrátenie tovaru,... ? Lebo ak si normálny eshop s registráciou (sro, živnosť,...) tak toto všetko sú náklady a riziká. Ak sa skryješ na BL tak toto nemusíš, kde je potom rovnosť podnikania ?

 (y) (y) (y) (y)