Autor Téma: LEGO Store  (Prečítané 104219 krát)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LEGO Store
« Odpoveď #270 : 06. Október 2017, 15:20:07 »
Mám pocit, že to bolo pri otvorení len v tom flagship Store v Londýne na Leicester square.
Inak teraz niekde písali  že čo bol číslovaný minifig Lester-a ktorý po otvorení šiel snáď za stovky eur, tak teraz ho tam pridali ako polybag. Ale len v Londýne (zatial?)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LEGO Store
« Odpoveď #271 : 06. Október 2017, 21:43:02 »
Inak dnes mi volali z LEGO Store SCS, že po sťažnostiach ľudí na rezervačky mimo tých čo stáli pred shopmi dostali z ústredia zákaz robiť akékoľvek rezervačky...

A že dodávky Falconu majú byť obnovené od polovice Novembra, tuším 11. či 14. a že majú byť aj dodávky mimo bežných zásob raz týždenne. Že si treba volať deň dopredu na dostupnosť...

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: LEGO Store
« Odpoveď #272 : 06. Október 2017, 22:18:01 »
A Saturn V ?? Nechapem, fakt nechapem preco je taky problem s vyrobou tych setov. Zaujimave, ze take Modularne namestie vedia vyrabat just_in_time, a pritom sa predava ako teple rozky! Divne.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LEGO Store
« Odpoveď #273 : 06. Október 2017, 22:43:38 »
No v pondelok bol v DZ aj Saturn V.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: LEGO Store
« Odpoveď #274 : 06. Október 2017, 22:47:01 »
Vsak dobre. Ale to co je ze 10 kuskov a mesiac zasa nic? Ved tie produkty maju byt stale na pulte. Ja fakt nechapem, ze zrovna tieto 2 produkty maju problem vyrabat. Hlavne ten Saturn. Ved nech to spravia ako v automobilovom priemysle - nech obmedzia vyrobu menej ziadanych setov a posilnia vyrobu tychto ziadanych.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2029
Re: LEGO Store
« Odpoveď #275 : 06. Október 2017, 23:31:24 »
Obcas sa moze stat, ze neodhadnu dopyt, najma pri nevyspytatelnych setoch, ako napr exosuit. Horsie je to pochopitelne pri Saturne, to uz mohli trosku lepsie odhadovat trh, ale budiz, je to osobitny set mimo nejakej serie (i ked ten niekolkomesacny vypadok je uz moc). Ale uz vobec nechapem fiasko s falconom, vedeli aky je to ziadany set, inak by nerobili reediciu, a zasoby im nevydrzia ani hodinu... uz asi maju prilis vela setov v obehu a stracaju prehlad, mali by to trochu zracionalnit. Alebo si zratali, ze radsej odstavia na vedlajsiu kolaj afol sety a vsetky kapacity vrhnu pred vianocani na detske sety.

Odhlásený Marian21x

  • Príspevkov: 17
Re: LEGO Store
« Odpoveď #276 : 07. Október 2017, 23:08:28 »
Inak teraz niekde písali  že čo bol číslovaný minifig Lester-a ktorý po otvorení šiel snáď za stovky eur, tak teraz ho tam pridali ako polybag. Ale len v Londýne (zatial?)

Je to tak, cena je 6 libier a max. 3 kusy na hlavu. A čo do vyhotovenia je to identické ako ten z novembra z otváračky.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2029
Re: LEGO Store
« Odpoveď #277 : 07. Október 2017, 23:41:43 »
Je to tak, cena je 6 libier a max. 3 kusy na hlavu. A čo do vyhotovenia je to identické ako ten z novembra z otváračky.

:-))
ti, co to kupili za stovky eur, musia mat "radost" :-)
je blbost dat viac ako par eur za hocijaky polybag, casom sa moze stat bezne dostupnym, resp spravia z neho set.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LEGO Store
« Odpoveď #278 : 08. Október 2017, 02:04:03 »
Ono ten pôvodný nebol polybag, ale taký ten blister box s číslom ako sú exkluzívy z napr Comic Conu a pod.
Tj je istá skupina zberateľov pre ktorých to má význam, pochybujem že nejaká podstatná čast znich to kupuje kvôli samotnému minifigovi a nie kvôli tomu zberateľskému číslovaniu. Navyše mnoho z tých verzií nebolo znovu vydaných.
Ale ak to niekto kupuje ako investíciu alebo za účelom neskoršieho predaja a už pri kúpe za to platí nadhodnotenú cenu, tak taký si naozaj koleduje...


Ad dostupnosť niektorých setov ako Saturn V a UCS MF. Ja by som rád vedel, podľa čoho sa nakoniec rozdhodujú o tom kedy a ako to vyrobiť znova.
Akurát si treba uvedomiť, že to čo my považujeme za nepredané sety v predajni, LEGO už dávno pred výrobov predalo. Takže na jednej strane majú nedostatok väčšinou D2C setov a na druhej záväzky voči veľkým odberateľom z retailu a ich objednávkam ktoré musia vyrobiť. Netreba to brať ako jediný dôvod, ono už v minulosti sme videli ako nestíhali dodávať do obchodov, ale do úvahy to treba brať.

S tými automobilkami sa to nedá až tak dobre porovnávať, za prvé na linke sa nedajú meniť modely len tak, malé auto za veľké SUV, len to na čo bola tá linka za ťažke desiatky miliónov nadizajnovaná. V tomto je LEGO relatívne flexibilnejšie, okrem nejakých nadrozmerných kusov, je to dielik ako dielik. Ale rozdiel v neprospech LEGO linky je ten, že zatiaľ čo na automobilovej linke môže ísť diesel za benzínom, či kombi za hatchbackom a líšia sa v niektorých bodoch montáže.  Pri rôznych setoch nieje zhoda ani jedného sáčku, ani v rámci sáčku väčšiny dielov a ani počet dielov na sáčok. Takže zatiaľ čo za hodinu linka dokáže dať podľa veľkosti stovky či až tisíce setov, tak prestavenie na iný set bude trvať hodiny. Takže nepríjemne veľkú časť just-in-time prepínaniaby zaberalo prestavovanie linky. U automobiliek sa s týmto ráta pri dizajne a nárokoch na dodávateľov.
« Posledná zmena: 08. Október 2017, 02:23:02 od papluh »

Odhlásený Frco

  • Príspevkov: 327
  • Lego hrady forever
    • LEGO hrady
Re: LEGO Store
« Odpoveď #279 : 08. Október 2017, 11:34:09 »
Saturn mohli lepsie odhadnut. To je set, ktory sa paci absolutne kazdemu (aspon teda v mojom okoli) a niektori si ho kupili ako vobec svoje prvy "LEGO AFOL" set.
Len ja ho este nemam  :D

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2029
Re: LEGO Store
« Odpoveď #280 : 17. Október 2017, 18:22:21 »
dal by som to skor do rubriky Zabava, lebo celkom pobavili:

https://shop.lego.com/en-AT/The-LEGO-Technic-40th-Anniversary-Bundle-5005496

oslavit 40. vyrocie Technicu tym, ze daju mini discount na trojicu tuctovych setov, tomu sa povie "dostojna" oslava.
Kludne mohli dat aspon plosnu 30% zlavu na vsetok technic, aj tak by sa dostali len na uroven zliav, ake su bezne na amazone ci inde.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LEGO Store
« Odpoveď #281 : 18. Október 2017, 14:59:38 »
A znova Technic

Na LEGO Shop a v Stores je do 23. Októbra 25Eur kupón k akémukoľvek LEGO Technic.
Použiť sa dá 23. Októbra bis 23. Decembra na nákup Technic od 99,99 Eur.

Nič svetoborné.

Ale ... taký neoverený pokus by môhol byť:
Ak teraz bude niekto vo Viedni alebo robiť väčšiu objednávku (kvôli poštovnému) zobrať najlacnejšie 42044 alebo 42057 za 10 alebo 15 Eur a zobrať kupón.
Potom na AFOL day zobrať 42069: Extreme Adventure (ktoré je na počet dielikov hodne výhodné) a dať dole 15% AFOL day, -25Eur a na 5% VIP, čo je asi 40% dole.
Teda ak sa to bude dať použiť spolu s AFOL zľavou.

https://www.promobricks.de/25-euro-lego-technic-gutschein-bei-jedem-technic-einkauf-gratis-dazu/44202

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: LEGO Store
« Odpoveď #282 : 18. Október 2017, 15:12:47 »
A znova Technic

Na LEGO Shop a v Stores je do 23. Októbra 25Eur kupón k akémukoľvek LEGO Technic.
Použiť sa dá 23. Októbra bis 23. Decembra na nákup Technic od 99,99 Eur.

Nič svetoborné.

Ale ... taký neoverený pokus by môhol byť:
Ak teraz bude niekto vo Viedni alebo robiť väčšiu objednávku (kvôli poštovnému) zobrať najlacnejšie 42044 alebo 42057 za 10 alebo 15 Eur a zobrať kupón.
Potom na AFOL day zobrať 42069: Extreme Adventure (ktoré je na počet dielikov hodne výhodné) a dať dole 15% AFOL day, -25Eur a na 5% VIP, čo je asi 40% dole.
Teda ak sa to bude dať použiť spolu s AFOL zľavou.

https://www.promobricks.de/25-euro-lego-technic-gutschein-bei-jedem-technic-einkauf-gratis-dazu/44202


myslim, ze toto si osetria a nebude sa to dat spojit...
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: LEGO Store
« Odpoveď #283 : 18. Október 2017, 20:13:56 »
Papluh, mohol by si mi prosim ta vysvetlit, co znamena slovo "môhol"? stale to pouzivas, ale netusim, co to je. v tomto slovniku som to nenasiel. dik

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2029
Re: LEGO Store
« Odpoveď #284 : 02. November 2017, 14:10:33 »
Konecne vysiel kalendar na november a december aj pre zanedbavanu Europu:

https://www.promobricks.de/alle-lego-store-angebote-fuer-novemberdezember-in-europa/45424

Zoznam akcii:
30.10. - 22.11. LEGO 24-in-1 Vianočný set od nákupu za 65 Euro (ide o podobnú adventnu somarinu, ako bola minulý rok)
01.12. - 05.12. LEGO Vianočný stromček/krabička (či čo to je) od nákupu za 55 Euro
06.12. -11.12. 20 % na LEGO Duplo, LEGO Juniors, LEGO City, LEGO Friends - v spojení s vip bodmi to dáva celkovo cca 24 % zlavu. Škoda, že sa akcia nekríži s nejakým bonusom k nákupu.
12.12. - 14.12. nejaké prekvapenie neznámeho obsahu
15.12. - 17.12. dvojité VIP body - keďže sa to nekríži so žiadnou bonus akciou, tak to je len zúfalý pokus vytrieskať niečo z ľudí pred vianocami.
18.12. - 31.01. LEGO Star Wars Darth Vader Pod od nákupu SW za 55 Euro
Bohužial, dali si záležať na tom, aby sa náhodou tie akcie neprekrývali navzájom.
Najväčšie terno bude preto Brick Friday:
23.11.-27.11 - 20 % na vybrané sety (každý deň vraj nová ponuka) + vianočný bonus Luskáčik.  V spojení s vip bodmi to dáva celkovo cca 24 % zlavu + bonus set. Táto akcia je rovnaká, ako bola minulý rok, tiež bolo 20% + bonus na vybrané sety (VW T1, Tower Bridge, ruské kolo, Tie fighter UCS atď). Minulé roky boli na brick friday casto sety, ktoré v blizkej dobe koncili, ale minuly rok tam boli sety bez logiky (neskončil žiadny z nich + nevyzerali ani ako ležiaky, čo nikto nechce). Co si spominam, tak tri dni boli vsetky vybrane sety do akcie rovnake, stvrty den pribudol tower bridge. Takže je to loteria, co padne do akcie tento rok a v akom poradi.
« Posledná zmena: 02. November 2017, 14:12:15 od mesje »