Autor Téma: LEGO Store  (Prečítané 104476 krát)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: LEGO Store
« Odpoveď #90 : 28. November 2015, 21:15:50 »
Mozem sa opytat do toho KELIMKA sa davaju len zakladne kocky alebo aj kvety stromceky burina figurky…??

Vsetko. Ale figurky su drahsie a musis ich mat skompletizovane. Inak my s Budom sme od dnes majitelmi Pernikovej chalupky len tak... a este nam aj 5% zlavu dali! ;) Dnes sme spravili obaja asi rekordny nakup.  O0 Trochu adrenalinu pri opustani parkovacieho domu, ale inak pohodka... ;)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LEGO Store
« Odpoveď #91 : 28. November 2015, 22:05:03 »
Online je
Citovať
GET A FREE GINGERBREAD HOUSE WHEN YOU SPEND 65 €
PLUS GET 5% OFF YOUR ENTIRE ORDER WHEN YOU SPEND 125 €
SELECTED SETS ON SALE NOW

Inak občas sa nájdu časti figúrok v tých kýbloch s mixovanými dielmi, ale pravidlo to nieje :D

Odhlásený Danybůjek

  • Príspevkov: 557
Re: LEGO Store
« Odpoveď #92 : 29. November 2015, 12:45:27 »
Vsetko. Ale figurky su drahsie a musis ich mat skompletizovane. Inak my s Budom sme od dnes majitelmi Pernikovej chalupky len tak... a este nam aj 5% zlavu dali! ;) Dnes sme spravili obaja asi rekordny nakup.  O0 Trochu adrenalinu pri opustani parkovacieho domu, ale inak pohodka... ;)

Tak len tak nebo za rekordny nákup? To co by + kalendář na zeď jsme dostali uz minulou sobotu.

Odhlásený janicko

  • Príspevkov: 317
  • Petržalka
Re: LEGO Store
« Odpoveď #93 : 29. November 2015, 16:22:45 »
Prave som absolvoval navstevu legostore  vo Westfielde vo White City. Chalupka pekna, ale za 60 librovy nakup...
Takto ma vyzerat plny poharik  ;)
bye

Odhlásený janicko

  • Príspevkov: 317
  • Petržalka
Re: LEGO Store
« Odpoveď #94 : 29. November 2015, 23:09:34 »
Tak som to rozobral a vysledok vidno na fotkach.
Nasypal som naspat iba male diely, a vsetky vacsie plates ostali vonku! Na tie by bolo treba takmer cely druhy pohar.
bye

Odhlásený Ixor

  • Príspevkov: 58
Re: LEGO Store
« Odpoveď #95 : 30. November 2015, 15:46:07 »
Tak som to rozobral a vysledok vidno na fotkach.
Nasypal som naspat iba male diely, a vsetky vacsie plates ostali vonku! Na tie by bolo treba takmer cely druhy pohar.


Tak toto sa ti podarilo  (y)

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: LEGO Store
« Odpoveď #96 : 30. November 2015, 19:13:28 »
Janicko ma zmáknuté plnenie poháru PaB  (y)
Predposledne som bral hlavne slopes 1x2 45 stupnove a sypal do pohára s utrasaním .Zmestilo sa ich tam neuveritelných 612 kusov ! Samozrejme i so zaplneným studom ktorý zaplňam takto :

Posledne som bral hlavne bricky a plates.Ktore skladam do koláčov vo výškach (rozumej šírku bricku)  4+4+4+6 a  navrch dve vrstvy plates na plocho spojene .
Koláče sa snažím zaoblovať platmy či slopami . Konkretne v jednom pohari som ten 6 kový koláč spravil len z plates 2x6 a po rozobratí zaplnili celý pohár !
Čo činilo 117 plates 1x6.Asi moj najlepší koláč  (y)

Zaleží čo konkrétne potrebujete a chcete ,ale ak mate v pohári miesto i na dalšie menej potrebne napr plate round 1x1 berte a zaplnajte!
Podla mna najvýhodnejšie je brat väčšie plates a skladať do koláčov.Plates su drahšie či rovnako drahé ako bricky na BL .Nezabúdajte keďnaskladate bricky do poharov ake kolvek množstvo ,plates ta date 3x viac!(keď majú tu istú podstavu ako bricky  ;) samozrejme)

Ešte dodám ,že treba na to trpezlivosť ,naposledy som ta stravil vyše tri hodiny a naplnil 8 velkých poharov  :D
Viac sa oplatí ísť do Donau centra kôli väčšej stene ,ale v Shopping sud sa možu objaviť i diely ako slopes 2x4 45 stupňov black a to sa len tak nevidi  (y)

« Posledná zmena: 30. November 2015, 19:26:45 od Buďo »

Odhlásený CSPX

  • Príspevkov: 70
  • Parts collector
Re: LEGO Store
« Odpoveď #97 : 30. November 2015, 20:30:17 »
Keď tak pozerám, niekto má LB veľakrát za rok, ešte aby sa zvýšila efektivita a ušetril čas treba to do pohárov naskladať tak že to budú moduly ktoré sa potom doma už len nacvakajú a šup s nimi na výstavu  ;D
Niečo ako toto:
https://ideas.lego.com/projects/116214

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: LEGO Store
« Odpoveď #98 : 13. December 2015, 14:31:33 »
Ďalší dobre naplnený pohár v PaB.
Mal som málo času cca 45 min a narval som doň totok (všetko green):

2x6  plate           297 ks
2x4  plate             12 ks
1x1  headlight      27 ks
______________________
dohromady        336 ks

Čo činilo 0,054 €/ks  = sa oplatí  :)

V shopping SUD mali    black slope 2x4  45stupňov
V donau centre   mali    lbg tile 2x2
« Posledná zmena: 13. December 2015, 15:19:33 od Buďo »

Odhlásený Juri

  • Príspevkov: 346
Re: LEGO Store
« Odpoveď #99 : 15. December 2015, 07:28:09 »
Tá cena za 1 dielik vyšla veľmi dobre...
Dá sa v Donau centre kupovať aj box s dielikmi? Niekde som sa dočítal, že v USA stojí 70 usd.
Je to iba v obmedzenom počte? Koľko druhov dielikov sa dá takto kúpiť? Ak máte niekto skúsenosti, ďakujem za odpovede.

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: LEGO Store
« Odpoveď #100 : 15. December 2015, 15:03:18 »
Aj tie PaB kelimky vzdy pocitate ? Mne sa paci si to prepocitat a zistit vyhodnost toho kelimku podla QAVG na BL ale nejak na to uz nieje moc casu. Momentalne ma cakaju este min 4 kelimky uz vysipane v sackoch na prepocitanie.
Hodilo by sa to spravit bo si potrebujem zaviest evidenciu LB + PaB aby som vedel kolko mam coho navyse pomimo setov.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: LEGO Store
« Odpoveď #101 : 18. December 2015, 10:57:06 »
Danybujek jede s nakupem v LEGO Store Budapest...  ;D

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: LEGO Store
« Odpoveď #102 : 19. December 2015, 22:23:03 »
Predávali dieliky na váhu nie na objem pohára. Lego store Budapešť ma úplne sklamalo .
Stena  PaB nebola nijak výnimočná .Ale mali tam diely z CLASIC setov vysypané v samlách ktoré boli v cene PaB. Tie ma veľmi zaujali ako staviteľa.
Po perátaní z HUF na EURO mi prišlo špatne :(   10g = 250 HUF  = 0,80€       Čiže 1kg = 80€   :o   (n)
Na bricklinku by ma to vyšlo lacnejšie ,tak som si aspoň skromne kúpil štyri plates čo som potreboval.

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: LEGO Store
« Odpoveď #103 : 19. December 2015, 22:39:39 »
ja som kúpil toho trochu viac a celkom som spokojný :-) síce nie cenou, ale tým že mám novučké súčiastky z origoš legoshopu, do ktorého sa len tak nedostanem a som si povyberal veci čo by som zase inde objednával a platil poštovné, takže mám zase nejaký základ na stavanie mojich projektov :-)

Odhlásený matej

  • Príspevkov: 760
Re: LEGO Store
« Odpoveď #104 : 25. December 2015, 12:53:09 »
Tu je moj prvy Pick a Brick kelimok.