Autor Téma: CITY  (Prečítané 143400 krát)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: CITY
« Odpoveď #465 : 05. Jún 2018, 12:13:02 »
Keďže len tak zmietneš fakty tak to mu nebudem venovať viac ako 5 minút.

Mám doma asi 4 autá na diaľkové ovládanie od 3 výrobcov, každé z nich je poistené šróbikom...
Aj tu veľa krát spomínaná konkurencia má poistenie šróbom - doplnkový RC modul pre X kusov Playmobil, stránka 2 manuálu http://www.playmobil.co.uk/remote-control-set-2.4ghz/6914.html

Keď si pozreš obsah bieleho vlaku (nový ešte nemá) a zoradíš ho podľa počtu tak kde sú tie diely? Áno sú tam v tomto prípade veľké kabíny, a potom ? Ešte aj tá ospevovaná 7745 má double slope strechy v jednom kuse ...

S infláciou na teba budem chodiť, lebo to je podstata toho prečo sa to nepredávalo tak aby sa im to oplatilo, deti nedeti. Teraz to tu ospevuješ ale ak by si mal za to vysoliť v pomere 300 Eur aj s trafom tak je tu iný poprask. Síce si si mohol objednať diely, ale už len malé koľajisko stálo veľa. 40+ Eur za jednu ovládanú káblom výhybku ? Máš pocit, že to mohlo konkurovať normálnym modelom ?

A síce samotný vlak bol v danej dobe OK, ako vlastník nemotorizovaného som po 7745 túžil z katalógov, ale mimo optiky doby to tiež nieje žiadna výhra - bez previsu, podivne tvarovaná strecha aby sa dala otvárať, troj náprava, atď atď - esteticky to nieje žiadne terno https://ssli.ebayimg.com/images/g/SdIAAOSwq~tZSnJR/s-l1600.jpg
Mimochodom Metroliner je o dosť krajší a ... kabína jeden diel, nos druhý diel  >:D

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: CITY
« Odpoveď #466 : 05. Jún 2018, 12:25:04 »
to znie dost paranoidne... nikto ich tu nenavidi - ked sa kritizuje, tak konkretne sety a konkretne preslapy. Myslim ze sme tu vsetci niekde inde a vieme sa na to pozriet z odbornejsieho hladiska, ako ked burani nadavaju v krcme na vsetko. Z globalneho pohladu treba uznat, ze sa TLG posunulo oproti minulosti - iste, nostalgicky ludia snivaju o classic space a pod, ale z hladiska sirky ponuky sme hodne dalej - vid creator expert, UCS, atd, o takych setoch sa nam volakedy ani nesnivalo. Ale neznamena to, ze si zalepime oci a budeme vsetko chvalit do sbesnenia, nikto neni dokonaly a robit z TLG božstvo na nebi je skor cesta do pekla.

Tak sa pozri ako to tu vyzerá na tomto fóre, napríklad očami nezainteresovaného návštevníka ktorému to vyhodí Google.

Pri snáď každej novinke sa tu objavuje že niekto hovorí aká je to sračka, ako to ide do kopru, čo sa blbosť do vybrali do Ideas, že tam či onam pridali ženského minifiga, čo zas domrvili atď atď. Keď sa na to pozreš tak veľká časť je tu venovaná negativizmu a príliš často expresívnemu.
Tuto v jednom príspevku uznáš celkom realisticky, že to nieje až také zlé a potom si zober k tomu kvantitatívne koľkými príspevkami len kritizuješ, takže celkovo z toho vychádza čo ?

Tak ako tu niektorý používajú expresíva na ohováranie TLG, som nikdy nerobil "z TLG božstvo", akože protiklad k "sračkám,..." ako tje to "boží a awesome". Dám sem fakt alebo vysvetlenie ako to môže byť a jeto hneď zotrené negativizmom a tým, že ich nekriticky adorujem...

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: CITY
« Odpoveď #467 : 05. Jún 2018, 12:44:03 »
Tak sa pozri ako to tu vyzerá na tomto fóre, napríklad očami nezainteresovaného návštevníka ktorému to vyhodí Google.

Pri snáď každej novinke sa tu objavuje že niekto hovorí aká je to sračka, ako to ide do kopru, čo sa blbosť do vybrali do Ideas, že tam či onam pridali ženského minifiga, čo zas domrvili atď atď. Keď sa na to pozreš tak veľká časť je tu venovaná negativizmu a príliš často expresívnemu.
Tuto v jednom príspevku uznáš celkom realisticky, že to nieje až také zlé a potom si zober k tomu kvantitatívne koľkými príspevkami len kritizuješ, takže celkovo z toho vychádza čo ?

Tak ako tu niektorý používajú expresíva na ohováranie TLG, som nikdy nerobil "z TLG božstvo", akože protiklad k "sračkám,..." ako tje to "boží a awesome". Dám sem fakt alebo vysvetlenie ako to môže byť a jeto hneď zotrené negativizmom a tým, že ich nekriticky adorujem...

Toto je cista hovadina. Ja osobne VZDY OBJEKTIVNE zhodnotim aj pozitiva aj negativa! A potom su tu extremisti ako Ty, Liondee, martinn, ktori bud 99% produkcie neobjektivne vychvalia do nebies, alebo zakopu pod zem. Proste extrem.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: CITY
« Odpoveď #468 : 05. Jún 2018, 12:56:36 »
Takže čisto objektívne, kde sú u toho nového oranžového vlaku tie veľké diely čo to dovolia postaviť za 15 minút oproti starému za hodinu  ? Jedna kabína vs zo 15 slopes a bricks ten rozdiel nespraví.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: CITY
« Odpoveď #469 : 05. Jún 2018, 13:10:50 »
Samozrejme, ze spravi! Nezabudaj, ze ostatne vlaky (dokonca aj v CITY) mali 2 kabiny. Tam mas hned niekolko dielov navyse. Ten cerveny vlak mal kabinu v podstate vyskladanu. Ale aj bricky na voznoch - ked pozries tie sucasne vozne, tak tam je menej brickov pouzitych, ako na tych staych. Neviem ako to je v interieroch - maju sedacky tieto nove vlaky? Stare maju. U 12V vlakoch spravilo nieco aj to, ze si si kolaje vyskladaval. Ako vyzera sucasny vozen a ako stary? Ja netvrdim, ze sa maju pouzivat Train okna - sucasne vlaky uz maju zaliate okna - ale ze tam ani nenaznacia DVERE??? Proste uz sa opakujem, ale sucasne vlaky su diletantizmus a vyzeraju ako hracka za 10€ z Ciny. Najhorsie je, ked mi to povedia zakaznici a nemam ako protiargumentovat. Tak im so sklonenou hlavou davam za pravdu.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: CITY
« Odpoveď #470 : 05. Jún 2018, 13:29:07 »
Tak sa pozri ako to tu vyzerá na tomto fóre, napríklad očami nezainteresovaného návštevníka ktorému to vyhodí Google.

Pri snáď každej novinke sa tu objavuje že niekto hovorí aká je to sračka, ako to ide do kopru, čo sa blbosť do vybrali do Ideas, že tam či onam pridali ženského minifiga, čo zas domrvili atď atď. Keď sa na to pozreš tak veľká časť je tu venovaná negativizmu a príliš často expresívnemu.
Tuto v jednom príspevku uznáš celkom realisticky, že to nieje až také zlé a potom si zober k tomu kvantitatívne koľkými príspevkami len kritizuješ, takže celkovo z toho vychádza čo ?

Tak ako tu niektorý používajú expresíva na ohováranie TLG, som nikdy nerobil "z TLG božstvo", akože protiklad k "sračkám,..." ako tje to "boží a awesome". Dám sem fakt alebo vysvetlenie ako to môže byť a jeto hneď zotrené negativizmom a tým, že ich nekriticky adorujem...

lenze toto je AFOL forum tvorene sukromnymi osobami, nie web stranka lega, kde by sme mohli riesit vyvazenost prispevkov a dopad na TLG. Sem 99% zakaznikov TLG ani nezavita. A neni to tu zas nejaka tragedia, su tu take aj onake pohlady a aj vyslovene blbosti pre deti si tu najdu dost pozitivnych nazorov (aspon z pohladu pouzitelnosti na dieliky). Ono je aj logickejsie, ze ludia napisu skor nazor, ked sa im nieco nepaci, ako by mali pisat eseje o tom, ake je lego super a aky ma pre nich prinos, je to v ludskej povahe. Uz z podstaty veci su tu fanusikovia lega, tj ti co ho miluju, a to nezmazu kriticke prispevky na to, ze niekde spravili zle karoseriu alebo dali zlu cenu. Tam kde ide do tuheho - lego vs. klony, su tu vsetci na strane lega.
A uprimne, mam tu viac kladnych prispevkov na lego, ako naopak ty negativnych na lego (dokonca si nepamatam ziadny). Furt lepsie, ked tu volne diskutujeme a nesamoregulujeme sa, ako SAH stranka, kde sa kriticke posty mazu - ok ma to svoj dovod, ale nemozu takto fungovat aj fan stranky.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: CITY
« Odpoveď #471 : 05. Jún 2018, 13:45:07 »
@KLF Takže stále chceš tvrdiť, že set "677 dielmi, 4 figurkami, posklada za 15 minut zopar velkych dielov " a set "so 736 dielmi, 10 figurkami a za hodinu si poskladalo vlak" platí ?
Tj rozdiel 59 dielov trvá 45 minút poskladať, hmm, navyše ten rozdiel je v počte dielov koľají. To je asi veľká zábava a kreativita skladať dokopy koľaje ktoré sa pre stredovú lištu a klipy na podvaloch ani inak nedajú. A asi to trvá poskaladať 45 minút. Teda možno 40 lebo 5 minút je na tých 25 dielov kabíny (síce nový tie diely bude mať niekde použité niekde inde). Alebo tak nejak.


@mesje - možno pretože z toho nerobím drámu a nepoužívam expresíva tak si si to nevšimol...
Inak uznávam, že ty osobne z toho nerobíš tú expresívnu drámu ako niektorí iní.

« Posledná zmena: 05. Jún 2018, 13:49:34 od papluh »

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: CITY
« Odpoveď #472 : 05. Jún 2018, 19:39:06 »
Současné City vláčiky (miluji slovenčinu) sú prostě hračky pro mladší školáky. Koncept modelové železnice; jak jsem psal; skončil v roce 2002.(nebo tak nějak). Osobně bych uvítal vlak ve stylu Emerald Night nebo Horizon express (ani jeden žel nemám) nebo Santa Fé. Uvědomte si že to je dělané fakt jako hračka pro děti; ne AFOL set; proto neexistuje slušné nádraží. Jako sorry ale současné mainstreamove sety (až na nemocnici etc) jsou herní. Na stavění a výstavu máte AFOL série... saturn; Modulary; teď Chirona (aka supercar) nebo horskou dráhu(Rollercoaster). Takže vláčiky pro děti mne nezajímaj; já chci creator expert aka AFOL sérii... acže to je zjednodušené ? Asi aby se to nerozsypalo....pár velkých dílů a ridiče nemusí fzrt řesit potomky - mamička otecko stará mama- je ro rozbiteee.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: CITY
« Odpoveď #473 : 05. Jún 2018, 20:32:46 »
@KLF Takže stále chceš tvrdiť, že set "677 dielmi, 4 figurkami, posklada za 15 minut zopar velkych dielov " a set "so 736 dielmi, 10 figurkami a za hodinu si poskladalo vlak" platí ?
Tj rozdiel 59 dielov trvá 45 minút poskladať, hmm, navyše ten rozdiel je v počte dielov koľají. To je asi veľká zábava a kreativita skladať dokopy koľaje ktoré sa pre stredovú lištu a klipy na podvaloch ani inak nedajú. A asi to trvá poskaladať 45 minút. Teda možno 40 lebo 5 minút je na tých 25 dielov kabíny (síce nový tie diely bude mať niekde použité niekde inde). Alebo tak nejak.

@mesje - možno pretože z toho nerobím drámu a nepoužívam expresíva tak si si to nevšimol...
Inak uznávam, že ty osobne z toho nerobíš tú expresívnu drámu ako niektorí iní.

Nechytaj za slova. To bolo myslene obrazne - ze "Playmobil" vlak vyskladas zachvilu, kym starsie vlaky nejaky cas trvalo. Som myslel, ze to si pochopil a ze sa nebudes fixovat na casy.
Takze ak poviem, ze sucasne vlaky su sracka, tak to je expresivna drama? Takze tebe vadi slovo sracka? A pises, ze mesje ho nepouziva? Cize slovo SHIT, ktore mesje pouziva ti nevadi, ale SRACKA ano? A to, ze mesje tu ma urcite viac kritickych prispevkov (opravnenych) ako ja je OK, ano? ;) To ti tiez nevadi. Takze logicky mi z toho vyplyva, ze tebe vadia expresivne vyrazy a nie podstata.
No tak ti tu mozem uprimne napisat, ze sucasne vlaky SRACKA su! ;) A ze su fakt SRACKA, to nie je len moj nazor. Bavim sa so zakaznikmi, bavim sa pri stretnutiach s ludmi odtialto a mnohi maju tento nazor.

Současné City vláčiky (miluji slovenčinu) sú prostě hračky pro mladší školáky. Koncept modelové železnice; jak jsem psal; skončil v roce 2002.(nebo tak nějak).

Sucasne vlaky su pre deti od 6 rokov, tie z 80. rokov boli od 8 rokov. Podla mna su teda obe urcene pre mladsich skolakov a teda pre deti +- rovnakeho veku. Len v dnesnej dobe bud a) sa z deti robia blbeckovia, co sa nevedia hrat so zlozitejsou hrackou, alebo b) firmy chcu usetrit a vyrabat za co najmenej, aj za cenu urovne hracky. Ano, b) je spravne. A to je HANBA vyrobcov! Povodni majitelia LEGA by podla mna nikdy nedopustili takyto upadok urovne ich hraciek.
« Posledná zmena: 05. Jún 2018, 22:30:02 od KLF »

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: CITY
« Odpoveď #474 : 05. Jún 2018, 21:03:18 »
sracka a shit su v pohode :-)
skutocne expresivne vyrazy su tie oznacujuce muzske a zenske pohlavne znaky + urcite zenske poulicne povolanie :-)
je fakt tazke sa niekedy bez expresivnych vyrazov vyjadrit, nema to potom tie grady...

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: CITY
« Odpoveď #475 : 05. Jún 2018, 21:47:37 »
Vsak dame to tu 18+ a moze sa popustit uzda fantaziam.  :oldman:

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: CITY
« Odpoveď #476 : 06. Jún 2018, 22:35:13 »
Takže som LEGOEXTRÉMISTA :-) No OK :-) ale plne súhlasím s KLF, má objektívne názory a hodnotenia LEGA a úplne s ním súhlasím aj v tomto prípade čo sa týka LEGO vlakov, sú to strašné výlisky, tak isto lietadlá a už aj vrtuľníky CITY. Z toho nepostavia toľko vecí čo som ja ako dieťa mohols stavať z akéhokoľvek setu, ja ako dieťa som nikdy vlaky nemal, len jeden rušeň, ktorý som nevadl ani ako má vyzerať a staval som si vlaky, koľajnice som si robil z plate-ov 1x8 vrazených medzi piny na baseplateochc a pod... dalo sa, dnes z takéo vlau neurobí dieťa nič moc - čistý playmobil.
« Posledná zmena: 06. Jún 2018, 22:37:01 od martinn »

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: CITY
« Odpoveď #477 : 07. Jún 2018, 07:24:00 »

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: CITY
« Odpoveď #478 : 07. Jún 2018, 09:49:24 »
No a to je dalsie negativum dnesnych vlakov - tie kabinove diely sa nedaju nikde inde pouzit a LEGO ich ani inde nepouzilo. Vzdy len v jedinom sete. Papluh tu spomenul, ze Metroliner mal tiez velke diely na kabine. Tie diely (Train Front Sloping Base a Train Front Sloping Top) vsak neboli zdaleka tak velke ako tieto prefabrikaty z poslednych vlakov. A navyse - LEGO ich pouzilo vo viacerych setoch a nielen vlakovych.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: CITY
« Odpoveď #479 : 30. Jún 2018, 20:18:40 »
City tuning pack?
https://www.promobricks.de/lego-city-40303-fahrzeug-zubehoer-set-erste-bilder/63544
Povodne dali onlibe madari za 1500 HUF tj asi 4.99