Autor Téma: Katalogy  (Prečítané 26565 krát)

Odhlásený LANDSER

  • Príspevkov: 153
Katalogy
« : 28. Január 2012, 18:33:41 »
« Posledná zmena: 28. Január 2012, 18:54:26 od KLF »

Odhlásený P4tr1cius

  • Príspevkov: 357
Re: Katalogy
« Odpoveď #1 : 28. Január 2012, 21:48:08 »
Tak ten zoznam a obsah jednotlivých katalógov je bomba.

Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 617
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
Re: Katalogy
« Odpoveď #2 : 18. Jún 2014, 08:19:29 »
------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Katalogy
« Odpoveď #3 : 18. Jún 2014, 08:41:56 »
hmm slinky sa uz zbiehaju... :)
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: Katalogy
« Odpoveď #4 : 18. Jún 2014, 11:46:04 »
Sice v nemcine ale fajneeee :)   

Tak nemecke katalogy su NAJ, lebo je v noch tradicne takmer vsetok sortiment... Ja sam zbieram nemecke katalogy...
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Katalogy
« Odpoveď #5 : 18. Jún 2014, 11:50:25 »
Skoro vsetko. Bennyho lod tam nie je, z coho jasne vyplyva ze je to exkluzivita, podobne ako modularne domy, ci Sandcrowler. Ale som nemilo prekvapeny tym nemeckym katalogom, lebo doteraz tam zvykli byvat aj exkluzivne sety a Architecture. No co uz - aj na katalogoch sa uz asi setri.

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Katalogy
« Odpoveď #6 : 29. November 2014, 20:47:09 »
Predvčerom som navštívil s kolegyňou dráčika v OC Danubia. Ona hľadala PUZZLE a ja som obzeral lego. Zobral som si aj katalóg Jún - December 2014. Posledný katalóg evidujem doma z roku 1997. Tak som si ich tak porovnal, ale musím povedať že sú stále pekné a lákavé, len tie sety sa zmenili, niektoré som žiaľ nepochopil - také hehofactory, movie... neviem čo sú to tam za predmety. Cýba mi v tom katalógu ale architecture alebo modulárny dom... prečo tam nedávajú všetko čo je v ponuke?

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: Katalogy
« Odpoveď #7 : 29. November 2014, 21:02:58 »
Domievam ze kvoli tomu, ze su to exkluzivne sety urcene skor pre AFOLov ako pre deti.
Dnesne decka potrebuju svetelene efekty, aby to strielao atd, aby sa s tym dalo hrat...ktory 10rocny chalan oceni napr taku Empire Stat building.
A na druhej strane su tie sety aj drahsie...
Mna najviac prekvapilo ze vidim architecture sety v Dracikoch...

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Katalogy
« Odpoveď #8 : 29. November 2014, 21:06:44 »
Exkluzivne sety, atd. nie su v katalogoch preto, lebo nie su oficialne urcene pre nas trh.

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: Katalogy
« Odpoveď #9 : 29. November 2014, 21:14:10 »
Ja som si zobral katalog z rakuskeho LEGO Brand store a tam je akoby vlozena cast v prostriedku s nazvom Store Highlights kde su modulary, architecture, UCSka a IDEAS a ine exclusivky - takze zalezi pre aky trh a aky obchod je katalog urceny.

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Katalogy
« Odpoveď #10 : 29. November 2014, 22:16:07 »
jaaaj jasne, sorry zase som zabudol, že slovensko ako popolnica svetového takéto veci nemôže mať, ved ani to objednávanie z lega nie je možné na rozdiel od okolitých vyspelých a civilizovaných krajín, už to chápem.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Katalogy
« Odpoveď #11 : 29. November 2014, 22:41:56 »
Mám napr dánsky, či francúzsky katalóg a Architecture ani modulary niesú v nich tiež.

No a oficiálny LEGO online shop a Slovensko je fail. Alebo to, že niesú schopný (či skôr ochotný) spraviť medzinárodný shop čo by posielal do všetkých krajín, ktoré nemajú vlastný.

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Katalogy
« Odpoveď #12 : 30. December 2014, 20:41:19 »
Ľudia viete mi prosím poradiť označenie katalógov, ktoré sú lagre, medium a mini? korý ma aký fotmát??? tie čo dávali kedysi do setov také rozkladacie to bolo tiež v kategórii katalógov?
Ďakujem

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Katalogy
« Odpoveď #13 : 30. December 2014, 22:19:04 »
Velky katalog (hlavny) = klasicky kazdorocny katalog. Dnes vychadza 2x do roka, predtym vychadzal 1x do roka.
Stredny katalog (tzv. Novinkovy) = rozmer cca A5 nalezato, vacsinou obsahoval novinky na dany rok (dnes sa uz nerobi).
Maly katalog (Mini) = vacsinou list formatu A4 obojstranne potlaceny a poskladany (dnes sa uz nerobi).

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Katalogy
« Odpoveď #14 : 30. December 2014, 22:27:25 »
díky šéfe... :-) toto som potreboval, chcem doplniť katalógy čo mi chýbajú