Autor Téma: Rally Dakar  (Prečítané 39924 krát)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Rally Dakar
« : 20. Február 2017, 21:58:54 »
Kto je tu blázon do Dakaru alebo celkovo offroad jazdenie, dajte vediet! :)

Pozrite si tu perfektný zostrih, v skupine kamiónov, z prednedávnom skončeného dakaru od týmu čo šiel na Tatrách. Jeden skončil na 7-siedmom a druhý na 15-tom mieste. Vyhrali to zase rusi na Kamaze, tí sú neporazitelní. Z posledných 17 rokov to 13krát vyhrali.

Skoro stále na tom valia 140 km/h! na kamione! v teréne!... len taký hukot...a tie mašiny by vytiahli aj viac, len majú obmedzenú maximálku v etape na 140.

A inak tí niektorí diváci majú silný pud sebazáchovy...v niektorých prejazdoch nasáčkovaní pri ceste a rozbehnutý truck meter okolo nich...to keby šofér neustál alebo čo, tak lietajú jak papierové makety.

Naši motorkoví chalani mali smolu tento ročník  :-\ Svitko koli velkej penalizácií skončil až 25-ty, a do Jakeša najskor práskol blesk a potom sa vybúchal a zlomil si ruku, tak odstúpil.



« Posledná zmena: 21. Február 2017, 08:47:12 od MiKeL »

Odhlásený legoholik

  • Príspevkov: 501
Re: Rally Dakar
« Odpoveď #1 : 21. Február 2017, 08:22:08 »
fuuuuuuuuuuu tak ten pohlad z kabiny je brutalny ...... obcas na mna posobil ako pohlad z kokpitu vrtulniku letiaceho nizko nad zemou....uz len vypalit rakety ci spustit gulomet :o

musim vsak podotknut ze hoci DAKAR je znacka, podla mna by sa to malo premenovat. Je to neucta k juhoamericanom a je to cele matuce. S Dakarom to totiz pre nejakych dementov posahanych s kalachmi a holou ritou uz asi nikdy nebude mat nic spolocne. Patrilo by sa tomu vymysliet nejake priliehave pomenovanie. Myslim, ze juhoamericania by si to zasluzili. Ujali sa tej akcie podla mna vzhladom na tiez tazke podmienky vcelku dobre.

a k tym kamikaze divakom....no po zrazke by na tej Tatre pribudla akurat tak dalsia nalepka  >:D....podla nadsenia a vyrazu v tvari divakov by to bol urcite smajlik  8)
« Posledná zmena: 21. Február 2017, 08:47:19 od MiKeL »

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Rally Dakar
« Odpoveď #2 : 21. Február 2017, 09:53:03 »
Áno súhlasím, ten názov je mätúci.
No len práve, že koli tej značke si to organizátori asi nikdy nepremenujú, majú to už skoro 40 rokov zabehnuté, vačšina ludí pri tomto slovnom spojení hneď vie o čo jediné a konkrétne ide.
Asi sa aj boja, že keby to zmenia napr. na Rally Buenos Aires ,prišli by o kopu závodníkov, lebo to už nebude mať ten kultový status - zvládol som Dakar do ciela! - znelo by to ako nejaký nezaújimavý lokálny závod, ktorých sú desiatky.

Tie vedúce orgány turizmu v Senegale ich stále žiadajú, nech sa vrátia k nim do Dakaru...tak možno raz niekedy sa to stane - s primontovanými gulometmi na všetkých súťažných a doprovodných vozidlách  ;D

a k tym kamikaze divakom....no po zrazke by na tej Tatre pribudla akurat tak dalsia nalepka  >:D....podla nadsenia a vyrazu v tvari divakov by to bol urcite smajlik  8)

 ;D ;D

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Rally Dakar
« Odpoveď #3 : 21. Február 2017, 09:53:34 »
Sledujem Dakar od malicka a tiez si myslim, ze toto co sa jazdi teraz by sa nemalo volat Dakar.

1) jazdi sa to uplne inde
2) jazdi sa to za inych podmienok
3) juhoamericania si zasluzia, aby sa to volalo priznacne im

Fandil som vzdy (ako vacsina v CSSR) Liazom a Tatram. Fabrickemu timu Tatry by som fandil, ale Buggyra mi je ukradnuty. Z nasich fandim Svitkovi - fajn chalan, naopak Jakesa nemam rad - arogantny namyslenec. Som za, aby sa Dakar vratil do Afriky. Pripadne nech sa jazdi aj Juzna Amerika, aj Afrika.

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Rally Dakar
« Odpoveď #4 : 21. Február 2017, 10:16:54 »

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Rally Dakar
« Odpoveď #5 : 21. Február 2017, 10:27:48 »
Moj vztah k Dakaru. Tie 3 sady su limitky - este v celofane (MISB ;) ). Oba LIAZy su podpisane jazdcami.

Odhlásený Jammo

  • Príspevkov: 452
Re: Rally Dakar
« Odpoveď #6 : 21. Február 2017, 10:49:16 »
Dakar sa mi tiez odmala paci, ked sa mi da,rad si pozriem zostrihy co davaju na STV2 alebo Eurosporte - ale nepaci sa mi ze tie zostrihy su vacsinou robene 85% Moto, 10% Auto a 5% Truck, pricom mne sa najviac pacia kategorie aut a truckov. Tie male modely Liaz, Tatry su super, pamatam si ze sused mal asi podobne, my sme taketo nemali. Z nasich fandim Svitkovi, mne pripada ako fajn,skromny chalan, na rozdiel od Jakesa ktory je vsade na reklamach vykresleny ako drsny majster sveta - ale to je zase marketing

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Rally Dakar
« Odpoveď #7 : 21. Február 2017, 10:51:08 »
Moj vztah k Dakaru. Tie 3 sady su limitky - este v celofane (MISB ;) ). Oba LIAZy su podpisane jazdcami.
tu zltu liazku a cervenu tatru som mal aj ja.. ale ked sa k nim dostal syn, ked bol maly tazko povedat kde a ako skoncili :-(
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: Rally Dakar
« Odpoveď #8 : 21. Február 2017, 12:01:26 »
Moj vztah k dakaru: velmi ma tahal dizajn tak som si este pocas vysky dal vedlajsi vyberovy atelier transport design, kde bola tema KAMAZ tak som skicoval Dakar Kamaz (moj pokus v prilohe), no casovo narocny moj primarny predmet na skole mi nedal priestor to dokoncit. Dakar vozidla obdivujem od malicka az dodnes, najma kategoria Truck, to som vzdy bol nalepeny na obrazovke  ;D. Tento rok ma celkom ocaril aj Loebov Peugeot  :)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Rally Dakar
« Odpoveď #9 : 21. Február 2017, 12:09:42 »
Tak isto Monti System Tatrovka a stolová hra. Ale favoriti sú inde  >:D Na poličke ešte stále je žlty P205 T16 Safari of Bburago v 1:24
Za mňa ak niečo charakterizuje zlatú éru rallye na Dakare tak je to toto (žiadne reštriktory vzduchu, limitery rýchlosti,...)




Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Rally Dakar
« Odpoveď #10 : 21. Február 2017, 12:29:47 »
Ten Monti System som mal aj ja :D, Liazka a Tatra bol základ  (y), ale mal som aj kopu dalších modelov čo robili. (rozne typy Landroverov, Liazky-ťahače s roznými návesmi, aj americké trucky, a aj vojenské verzie Tatry a Unimogu)

René, Pozerám, že to už máš nejaké novšie verzie, lebo tie krabice prvých verzií čo som mal ja, si pamatám, že boli také oranžovo-žlté.

A moja oblubena hra z detstva ;)

tak toto som nemal, dobrý závan nostalgie...tie dobové fotky súťažnej techniky z osemdesiatych rokov na obale (y) - pre mňa najlepšia éra, pekné  8) Je tam niekde rok uvedený na tej hre?
----------------------------------------------------------------------------------------------------

Ako divák som to sledoval ťiež od malička, najviac na prestrihy truckov sa neviem vynadívať.
A ja som si splnil jeden z mojich mnohých snov, a som aj aktívny jazdec na takom offroad stroji už dlhšiu dobu...a aj logo dakaru na mašine musí byť  8)

ila_rendered

ila_rendered

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Rally Dakar
« Odpoveď #11 : 21. Február 2017, 12:33:04 »
TOME: dobrá skica človeče  (y)

PAPLUH: perfektný záber, nádhera (y)

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Rally Dakar
« Odpoveď #12 : 21. Február 2017, 12:51:47 »
Tu je navod k tej hre (nenasiel som z akeho roku je, jedine, ze v 1992 vysla ina hra na tuto temu). Hlavne zaver, kde je v sumare opisany priebeh etap v jednotlivych krajinach, cez ktore sa islo, je celkom zaujimavy ;)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Rally Dakar
« Odpoveď #13 : 21. Február 2017, 13:01:46 »
tie pieskové púštne rovinky mali svoje čaro (cca od 35 sekundy  8) )

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Rally Dakar
« Odpoveď #14 : 21. Február 2017, 13:12:03 »
tu sú pôvodné MONTiSYSTEM-ky, ja som mal z témy DAKAR Liazku, ale samozrejme som ju prerobil na snehový pluh a nakoniec na asfaltársku vlečku :-)