Autor Téma: Legoland DUBAI  (Prečítané 2424 krát)

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Legoland DUBAI
« : 29. Marec 2018, 19:51:12 »
Nedavno som navstivil Legoland v Dubaji, tak sem davam par foto. Bol to moj prvy legoland, tak neviem porovnat s inymi; podla obrazkov z inych legolandov sa tento dubajsky zda byt mensi a modely nejsu v exterieri, ale pod strechou – zrejme kvoli silnemu slnku a teplu v lete (50 stupnov C), ktore by asi nemalo dobry vplyv na kocky.
Tematicky su stavby zamerane na miestne futuristicke stavby + Azia (Egypt, Taj Mahal, Petra, Babylon).
Prekvapilo ma tiez, ze figurky okolo stavieb neboli klasicke minifigove, ale vyskladane – priznam sa nechapem zmysel, zbytocne si to tym komplikuju + minifigy su krajsie + zhorsuju mierku stavby vs. figurky. Takisto teren je ne-legovy, vratane stromov (neviem ako je to v inych legolandoch, ale nepacilo sa mi toto zjednodusovanie).
Atrakcie – asi take ako inde – horske drahy, lodky, auticka, ponorky, atd. Vyhodou bolo, ze tam bolo minimum navstevnikov – takze ziadne cakania v rade, dokonca sme niektore zaujimave jazdy tocili dokola niekolko krat bez vystupovania z vozika :-)
Na zaver foto z predajne, kde najprv AFOL srdce poskocilo pri pohlade na zlavy, ale po prepocte ma rychlo preslo nadsenie – Assault on Hoth v prepocte zlava z 420 eur na 210, kto by chcel za plnu cenu, tak minicooper 150 eur, Porsche 530e (!!!)... aspon odpadla dilema, ako to prepravit (minimalne skatula by musela byt obetovana) + boj s manzelkou, co sa z kufra kvoli tomu vyhodi :-).

https://mesje.rajce.idnes.cz/Legoland_Dubai/

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Legoland DUBAI
« Odpoveď #1 : 30. Marec 2018, 00:33:29 »
Pozrel som fotky - celkom pekne! ;) Minifigy by boli podla mna moc male - preto asi zvolili vyskladane figy, ktore su sice skaredsie, ale mierkou vhodnejsie. Na drakovi si samozrejme musel sediet v prvom voziku! :D Ale pekny zazitok. Pod strechou je asi len tento jediny LEGOLAND, a to kvoli klimatickym podmienkam. Je to asi zaroven najmensi LEGOLAND.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Legoland DUBAI
« Odpoveď #2 : 30. Marec 2018, 11:47:46 »
Pozrel som fotky - celkom pekne! ;) Minifigy by boli podla mna moc male - preto asi zvolili vyskladane figy, ktore su sice skaredsie, ale mierkou vhodnejsie.

Toto som si tiez pomyslel, ale ked to tak zbezne preratam podla toho najvyssieho mrakodrapu burj khalifa, ktory ma 800 metrov a model mal cca 10 metrov, tak mi cca vychadza, ze figy k tomu modelu by mali byt nieco cez 2 cm - takze aj minifig by bol velky. Neviem ako je to s dalsimi stavbami, mozno tam vychadza iny pomer, ale tiez mam pocit, ze su to vsetko mohutne stavby, kde treba k tomu dat skor male figy... je to zvlastne...aj ludia skor cakaju minifigy ako take vyskladance. Ale vyvoj je neuprosny, mozno za chvilu tam budu davat same brickheads :)

Na drakovi si samozrejme musel sediet v prvom voziku! :D Ale pekny zazitok.

Nemam rad horske drahy, ale dcera sa narvala dopredu, tak som nemohol byt za sraca :)

Pod strechou je asi len tento jediny LEGOLAND, a to kvoli klimatickym podmienkam. Je to asi zaroven najmensi LEGOLAND.

Myslim ze pre kocky je odporucany limit 40 C, takze 50 C by ich mohlo fakt deformovat, najma na priamom slnku je to este silnesie. Ani ludia by dlho nevydrzali pri prechadzani okolo modelov...

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Legoland DUBAI
« Odpoveď #3 : 30. Marec 2018, 16:32:38 »
Je to Miniland scale
- je to historické od čias keď minifig ešte nebol https://www.youtube.com/watch?v=hg73b5WoUq4
- Miniland je v LEGOLAND Parkoch, tam je vzdialenosť od modelov pár metrov tam by minifig viac zanikol, ale napr LEGOLAND Discovery centre čo sú interierové viac kontaktné atrakcie podobné našim výstavám používajú minifigy
- na tú vzdialenosť to dovoľuje použiť oveĺa viac výrazových prostriedkov, či už samotnou skladbou z rôznych brickov alebo voľnosťou pohybu
- je to oveľa ľahšie na stavby konkrétnych a unikátnych postáv, minifigy by sa museli obmedziť na existujúce alebo custom tlačiť
- tým pádom sa to ľahšie nahrádza, aj napriek tomu že sa to lakuje UV resistant lakom je životnosť pár rokov, pri minifigoch by si museli robiť veľké zásoby konkrétnych dielov alebo ich odpísať
- čo má samozrejme vplyv aj na náklady, LEGOLANDy nepatria TLG, v kríze väčšinu predali spoločnosti Merlin, aj napriek nadštandardnému spojeniu nemôžu si nechať vyrobiť len tak hocičo hocikedy


Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Legoland DUBAI
« Odpoveď #4 : 30. Marec 2018, 16:40:57 »
Je to Miniland scale
- je to historické od čias keď minifig ešte nebol https://www.youtube.com/watch?v=hg73b5WoUq4
- Miniland je v LEGOLAND Parkoch, tam je vzdialenosť od modelov pár metrov tam by minifig viac zanikol, ale napr LEGOLAND Discovery centre čo sú interierové viac kontaktné atrakcie podobné našim výstavám používajú minifigy
- na tú vzdialenosť to dovoľuje použiť oveĺa viac výrazových prostriedkov, či už samotnou skladbou z rôznych brickov alebo voľnosťou pohybu
- je to oveľa ľahšie na stavby konkrétnych a unikátnych postáv, minifigy by sa museli obmedziť na existujúce alebo custom tlačiť
- tým pádom sa to ľahšie nahrádza, aj napriek tomu že sa to lakuje UV resistant lakom je životnosť pár rokov, pri minifigoch by si museli robiť veľké zásoby konkrétnych dielov alebo ich odpísať
- čo má samozrejme vplyv aj na náklady, LEGOLANDy nepatria TLG, v kríze väčšinu predali spoločnosti Merlin, aj napriek nadštandardnému spojeniu nemôžu si nechať vyrobiť len tak hocičo hocikedy

dufal som, ze ty to vysvetlis :-)
ono to trochu kole oci taketo figy, clovek je zvyknuty na minifigy, a tieto su dost zjednodusene...

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Legoland DUBAI
« Odpoveď #5 : 30. Marec 2018, 16:46:54 »
tak pre súčasného prvonávštevníka to tak može pripadať, po asi 6 návštevách od cca 1991 mi to tak nepríde :D

Inak zaujímavé je, že v Friends mali ich normálne minidolls (v Kalifornskom parku), ale bola to stavba len asi 2x2 metre, taký väčší MOC a hlavne boli za sklom hneď na dohľad.