Autor Téma: Promo sety  (Prečítané 29675 krát)

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Promo sety
« Odpoveď #105 : 07. December 2017, 08:35:05 »
ano, vyjde ich lacnejsie ten luskacik. tak nech im daju len 1 bezny set, to vyjde rovnako. co z toho vybucha vyssiu cenu je kseftovanie. By som rad vedel, ci to aj oficialne potvrdia nejakemu zamestnancovi, co im napise, preco mu dali nejaku blbost, ze chce radsej SW set  - ze predaj to na bazosi, zarobis viac. Mne je toto prave na smiech - ze na jednej strane je kseftovanie pre TLG nieco strasne, s cim treba bojovat, a na druhej strane s nim rataju pri kalkulacii odmien. A taktiez nech uz nikto netvrdi, aky narocny proces je uviest do zivota novy set, ked si mozu dovolit uplne zbytocne chrlit kazdy rok limitovany pocet nejakeho setu pre zamestnancov, ktori nepotrebuju a neziadaju.

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: Promo sety
« Odpoveď #106 : 07. December 2017, 09:02:55 »
ano, vyjde ich lacnejsie ten luskacik. tak nech im daju len 1 bezny set, to vyjde rovnako. co z toho vybucha vyssiu cenu je kseftovanie. By som rad vedel, ci to aj oficialne potvrdia nejakemu zamestnancovi, co im napise, preco mu dali nejaku blbost, ze chce radsej SW set  - ze predaj to na bazosi, zarobis viac. Mne je toto prave na smiech - ze na jednej strane je kseftovanie pre TLG nieco strasne, s cim treba bojovat, a na druhej strane s nim rataju pri kalkulacii odmien. A taktiez nech uz nikto netvrdi, aky narocny proces je uviest do zivota novy set, ked si mozu dovolit uplne zbytocne chrlit kazdy rok limitovany pocet nejakeho setu pre zamestnancov, ktori nepotrebuju a neziadaju.

1) co z hladiska PR vyznie lepsie:
a) Dali sme zamestnancom EXCLUSIVNY set ktory je LIMITOVANY a nedostava sa bezne do predaja - maju nieco na co mozu byt hrdy alebo ine blabla bla
b) Dali sme zamestnancom jeden obycajny set ktory si bezne mozu kupit v nasej predajni s 50% zlavou kedy len chcu

2)
rozlisuj set funkcny a na hranie a nebodaj este s nejakou licenciou alebo internou licenciou (aj tam to podlieha nejakym pravidlam toho vymysleneho sveta - Elves, Ninjago) - ten sa dizajnuje ovela dlhsie.
A set ktory je casto z beznych dielov, nesluzi nejak extra na hranie - skor ozdoba alebo polickovy set. Promo exclusive. Urcite dizajnery ked sa hrajkaju a neco taketo ich napadne tak ten napad odlozia niekam - mozno maju nejaku internu zbernu napadov prave pre taketo prilezitosti a su zato aj nejak extra odmenovany - takze kludne mozu mat zasobu takychto chujoviniek na roky dopredu a uz si kazdorocne len vyberaju co by mohli dat.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Promo sety
« Odpoveď #107 : 10. December 2017, 13:02:52 »
ohoho tak ten Luskáčik je Technikový ... no to je mi novinka
https://www.instagram.com/p/Bcc6o3jAHHA/

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Promo sety
« Odpoveď #108 : 10. December 2017, 13:13:29 »
No... tak to tomu dava novu dimenziu. A zial zas sa opakuje minuly rok - vyrocny set ide robosom, ktori ani nevedia ze nejake vyrocie je a AFOL utre hubu tymto.

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Promo sety
« Odpoveď #109 : 10. December 2017, 14:54:06 »
tymto.
[/quote]

Zial to je realita...akoby ich prave ti zakaznici co si to kupuju nezaujimali..k 40 vyrociu daju trapnu potlacenu kocku...to je hanba...a exclusive sety si mozeme kupovat pod rukou za niekolkonasobok ceny...AFOL sa moze normalne k nim dostat iba ak sa tam zamestna..ale to uz asi potom nebude chciet lego ani vidiet...bude ho mat plne zuby z prace
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Promo sety
« Odpoveď #110 : 10. December 2017, 14:59:16 »
No... tak to tomu dava novu dimenziu. A zial zas sa opakuje minuly rok - vyrocny set ide robosom, ktori ani nevedia ze nejake vyrocie je a AFOL utre hubu tymto.

o tom som hovoril... tie sety idu robosom, ktori na to kukaju jak vyorana mys, kedze poznaju len bezne sety pre decka a tieto specialitky im vobec nic nehovoria. A jediny distribucny kanal pre realnych zaujemcov - AFOLov - je VYLUCNE cez kseftarov - ktorych TLG akoze neznasa. Pride mi to ako absurdistan. Ale TLG ukaze excel lepsie cisielka prave takto, tak je to potom asi vsetko uplne v poriadku. Mozno by to mohli este zdokonalit - vyplacat robosom namiesto vyplaty rozne exkluzivity v limitovanych mnozstvach - vyrobne naklady budu mensie ako vyska platu, a AFOLom to strelia robosi za X nasobok. To vyhodi excel este lepsie cisla.

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: Promo sety
« Odpoveď #111 : 13. December 2017, 18:57:25 »
ohoho tak ten Luskáčik je Technikový ... no to je mi novinka
https://www.instagram.com/p/Bcc6o3jAHHA/

Vraj sa ma aj hýbať nejako...  ??? A baleny bol v tajnosti v Kladne v ČR...  ;)

Odhlásený legoholik

  • Príspevkov: 501
Re: Promo sety
« Odpoveď #112 : 14. December 2017, 07:57:06 »
Vraj sa ma aj hýbať nejako...  ??? A baleny bol v tajnosti v Kladne v ČR...  ;)

minimalne vidno, ze ruke i nohe sa budu dat hybat. Ruky v ramenach asi do vsetkych smerov a nohy klasicky ako minifig. Ci?
inak je to podla mna blbost a ani ako zberatelsky kusok by som to nechcel. nehovoriac o tom, ze toto vo vacsine sveta (luskacik ci co to je) nema nic spolocne s vianocnou atmosferou a tematikou.
posobi to na mna skor ako nejaka figurka anglickej kralovskej straze. len tomu chyba aj strazna budka  >:D
« Posledná zmena: 14. December 2017, 09:48:58 od Administrator »

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Promo sety
« Odpoveď #113 : 14. December 2017, 09:20:49 »
Tak toto dava odpoved na otazky o velkosti aj pohyblivosti toho setu.

Odhlásený legoholik

  • Príspevkov: 501
Re: Promo sety
« Odpoveď #114 : 14. December 2017, 09:50:48 »
Tak toto dava odpoved na otazky o velkosti aj pohyblivosti toho setu.

riadna opacha set. som netusil, ze je to tak rozmerne

inak vsimnite si, ze ani nie tie obrazky, ale ten do najmensich detailov zachadzajuci a velmi  popisny cinsky text to vsetko dokonale vysvetluje. je tam sice par pravopisnych chyb ale inak v pohode citanie  >:D


Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: Promo sety
« Odpoveď #115 : 14. December 2017, 11:00:01 »
Tak toto dava odpoved na otazky o velkosti aj pohyblivosti toho setu.

A tak som sa tešil, že si ho cez vikend otvorim a poskladam a už mám aj po radosti...  :'(
Diky Broňa...  ;)

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Promo sety
« Odpoveď #116 : 15. December 2017, 11:18:35 »
riadny "macek"

len ma trosku hned na uvod navodu zarazila ta rozsypana ryza... uz som sa zlakol, ze to skopirovali sikmaci a distribuuju vo velkom.. ale nastastie som hned dalej zistil, ze je to "origoska"
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: Promo sety
« Odpoveď #117 : 18. December 2017, 18:59:23 »
Tak upresním luskáčikove miery resp. balenia...  ;)
Výška krabice 49cm, šírka 17,5cm hĺbka 12cm, váha 1352g, 732 pcs  :P
Vzadu na krabici sa píše:
V roku 2017 sme oslávili ako 85. narodeniny spoločnosti, tak 40. výročie od vzniku LEGO Technic.
Oba tieto miľníky oslavujeme týmto špeciálnym modelom - a tiež do neho pridávame vianočný motív rozprávky Luskáčik.
Užite si ho!

Akurát neviem komu je adresovaná tá posledná veta...  >:D

PS: Zamestnanci dostali k setu aj Vianočné blahoželanie - v texte sa im snaží vedenie vysvetliť situáciu...  :oldman:
« Posledná zmena: 18. December 2017, 19:47:38 od Praetor »

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Promo sety
« Odpoveď #118 : 27. Február 2018, 09:58:31 »
4000026 - LEGO House Tree of Creativity

Dostupnost:  LEGO House, Billund
Pocet vyrobenych kusov:  10.000
Cena:  599.- DKK

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Promo sety
« Odpoveď #119 : 27. Február 2018, 10:39:00 »
Je to osekaná verzia minuloročného LEGO Inside tour darčeka LEGO House Tree of Creativity (4000024) asi aby účastníci až tak nesmútili
Predaj od 1. marca
zmeny - počet dielov 837 (z 1008), minifigov 1 (z 6 + babyfig), bez unikátnej potlače, výška 35 cm (miesto 38 cm), minibuilds 6 na 10 listoch (miesto 8 na 11tich)

 a cena sa zmení určite tiež, aj keby to vykúpili priekupníci tak bude možno 3-4 násobok predajnej (tj možno 200-300 Eur) a nie 3tisíc ako pri originále   >:D
No a možno po veľkom úspechu spravia ešte reedíciu, nič im v tom nebráni  >:D


No a originál  Tree of Creativity čo je v LEGO House  8)
Výška  15,68 m, Dielov  6 316 611ks , váha  11.053 kg aj s kostrou a 600 kg voľných kociek na trávu, stavba 24 350 človekohodín
« Posledná zmena: 27. Február 2018, 11:05:46 od papluh »