Autor Téma: STAR WARS  (Prečítané 167079 krát)

Odhlásený bedo

  • Príspevkov: 530
  • May the EMPEROR be with You
    • moj skromny batalion :
Re: STAR WARS
« Odpoveď #345 : 16. Máj 2017, 13:43:41 »

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: STAR WARS
« Odpoveď #346 : 16. Máj 2017, 13:47:11 »
sice je to len MOC ale nieco taketo by som si aj vedel predstavit.

http://www.brothers-brick.com/2016/01/11/interview-with-hannes-tscharner-builder-of-7500-piece-millennium-falcon-from-the-force-awakens/

a stalo by to batovskych 999 eur... inak nevidim velky rozdiel medzi tymto 7500 dielikovym a tovarenskym UCS s 5200 dielikmi... celkovo nevidim zmysel v ramci SW nafukovat sety do velkych objemov - napr mne staci imperial shuttle, tie fighter a pod v klasickej velkosti standardneho setu. Nafukovanie je efektivnejsie pri budovach, hradoch a pod...

Odhlásený bedo

  • Príspevkov: 530
  • May the EMPEROR be with You
    • moj skromny batalion :
Re: STAR WARS
« Odpoveď #347 : 16. Máj 2017, 13:50:05 »
a stalo by to batovskych 999 eur... inak nevidim velky rozdiel medzi tymto 7500 dielikovym a tovarenskym UCS s 5200 dielikmi... celkovo nevidim zmysel v ramci SW nafukovat sety do velkych objemov - napr mne staci imperial shuttle, tie fighter a pod v klasickej velkosti standardneho setu. Nafukovanie je efektivnejsie pri budovach, hradoch a pod...

AAA ozval sa nam milovnik budovov, hradov a pod...   :D , pekne ze myslis aj na oztatnych  ;)

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: STAR WARS
« Odpoveď #348 : 16. Máj 2017, 13:56:54 »
AAA ozval sa nam milovnik budovov, hradov a pod...   :D , pekne ze myslis aj na oztatnych  ;)

vsak kludne nech pre vas vyrabaju velke SW, tolerujem :-)
hovorim za seba - niektore standardne SW sety su dost vydarene, ze mi stacia. V inych temach totiz nema clovek dilemu, ci vziat standardny set, alebo taky isty, ale vacsi.

Odhlásený bedo

  • Príspevkov: 530
  • May the EMPEROR be with You
    • moj skromny batalion :
Re: STAR WARS
« Odpoveď #349 : 16. Máj 2017, 14:02:57 »
vsak kludne nech pre vas vyrabaju velke SW, tolerujem :-)
hovorim za seba - niektore standardne SW sety su dost vydarene, ze mi stacia. V inych temach totiz nema clovek dilemu, ci vziat standardny set, alebo taky isty, ale vacsi.

To je pravda  :D ale smutné anoaj je ze napr v CASTLE ani nieco ako UCS nebolo - to bby bola vcelku pecka - treba napisat niekomu z NEXO KNIGHTS  >:D

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: STAR WARS
« Odpoveď #350 : 16. Máj 2017, 14:08:37 »
To je pravda  :D ale smutné anoaj je ze napr v CASTLE ani nieco ako UCS nebolo - to bby bola vcelku pecka - treba napisat niekomu z NEXO KNIGHTS  >:D

s trochou fantazie sa da za nastrel UCS povazovat medieval market alebo kingdom joust - aj sposobom pouzitia niektorych pokrocilejsich stavebnych technik... pripadne ninjago temple of arjitzu...
o nexo UCS ani nahlas nehovor, lebo vydaju obrie pasove vozidlo s dracimi kridlami...

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: STAR WARS
« Odpoveď #351 : 16. Máj 2017, 16:27:39 »
a stalo by to batovskych 999 eur... inak nevidim velky rozdiel medzi tymto 7500 dielikovym a tovarenskym UCS s 5200 dielikmi... celkovo nevidim zmysel v ramci SW nafukovat sety do velkych objemov - napr mne staci imperial shuttle, tie fighter a pod v klasickej velkosti standardneho setu. Nafukovanie je efektivnejsie pri budovach, hradoch a pod...

Vsetko vecsie ako jednomiestna stihacka je uz v standardnej system scale onicom, vobec to nezodpoveda mierke a neda sa to dobre pouzivat v dioramach - aspon mne to nevyhovuje. Presne Imperial Shuttle je v UCSku dobry a vhodny na dioramy ale system scale je onicom, dobri akurat na figi a diely.

A nafuknute tam asi bude interier - nestudoval som podrobne.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: STAR WARS
« Odpoveď #352 : 16. Máj 2017, 17:12:59 »
Vsetko vecsie ako jednomiestna stihacka je uz v standardnej system scale onicom, vobec to nezodpoveda mierke a neda sa to dobre pouzivat v dioramach - aspon mne to nevyhovuje. Presne Imperial Shuttle je v UCSku dobry a vhodny na dioramy ale system scale je onicom, dobri akurat na figi a diely.

A nafuknute tam asi bude interier - nestudoval som podrobne.

mierku v SW aj tak velmi nevyriesis idealne - bud je nerealne, aby bola dodrzana (ISD, DS, SSD), alebo je naopak UCS vacsie ako real (myslim ze je to pripad AT-ST, neviem ci aj Xwing). Iste UCS maju vacsiu sancu sa priblizit aspon pri niektorych modeloch originalu, ale v ramci lega to neni nevyhnutne a viac sa toleruje nedodrzanie mierky...

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: STAR WARS
« Odpoveď #353 : 17. Máj 2017, 12:47:15 »
Možná budu za heretika - ač SW starou sérii miluji. Dát tolik peněz za set je prostě - buď o velkém fanouškovství, nebo o velkých - silně nadstandardních příjmech. Já od začátku uvažuju o Ghostbusters HQ...ale ta cena je tak šílená že nevím nevím. Páč vím že ho postavím.... a tím ztratí na ceně, když si ho zabudním do budníku tak časem bude mít cenu třebas sto tisíc a víc. Navíc u Saturn V se krásně ukazuje jak nás LEGO drbe na licencích - si porovnejte co za stejné peníze dostanete v SW... a vůbec - SW už bylo dost. Stará trilogie byla fajn, nová stála za starou belu a re-start (Rogue one jsem ještě neviděl, ale ep.7 ano) - míněno - EP.7 je Odpad a hnůj. Nikdy se mi nestalo že bych na nové SW nešel do kina. Po šílené Ep.7 sem si Roque one odřekl, teď to mám na kabelovce, tak asi využiju promo kód a zkouknu. Ale neočekávám nic. (Nemluvě o tom že to je zase před dějem staré série, ep sedm je po nepovedené nové sérii....

SW jsou pračka na peníze a to kouzlo se z toho vytratilo. Škoda... A bez Harrisona Forda a Carrie Fisher to už stejně nebude ono. Pro mne SW umřely. Dtto Ghostbusters, tu novou srajdu jsem ani nedokoukal...
Některé legendy se maj nechat spát...

Prihlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: STAR WARS
« Odpoveď #354 : 25. Máj 2017, 00:35:04 »
pravdepodobne nejaký ďalší polybag, asi ten podstavec bude pokračovať pri ďalších polybagoch

« Posledná zmena: 25. Máj 2017, 00:36:48 od papluh »

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: STAR WARS
« Odpoveď #355 : 25. Máj 2017, 13:00:59 »
uz som si myslel ze konecne dali doublemoldnohy, ktore tento fig potrebuje ak sol
ale to je len ta plachto sukna okolo bokov co maju napr snowtroopri
« Posledná zmena: 25. Máj 2017, 19:00:02 od Administrator »

Odhlásený bedo

  • Príspevkov: 530
  • May the EMPEROR be with You
    • moj skromny batalion :
Re: STAR WARS
« Odpoveď #356 : 26. Máj 2017, 09:30:49 »
Ešte čo sa UCS týče - tam ma napadá že nikdy neboli spravené napríklad stroje ako AT-TE - i ked je to ikonický tank z éry Clone wars alebo LAAT/i - Republic gunship ... cize o tom ze 3 stroje su "kultove" a preto ich treba obit opakovane kazdy 3. rok -- to moc nesedi  :oldman:

Prihlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: STAR WARS
« Odpoveď #357 : 27. Máj 2017, 00:32:04 »
prvé sety z Last Jedi na Reddite, dlho sa asi neohrejú https://www.reddit.com/r/legoleaks/search?q=last+jedi&restrict_sr=on&sort=relevance&t=all
Tie 3 väčšie (ceny čo kolovali mali byť 110,140 a 150 Eur)
75188 Resistance Bomber -  Resistance vesmírna loď z traileru - Admiral Holdo, Poe
75189 FO Heavy Assault Walker - AT-AT s prednými nohami na steroidoch - Rey, Poe
75190 FO Star Destroyer - veľkostne ako predošlý akurát bez veže - spoiler!, spoiler!


« Posledná zmena: 27. Máj 2017, 00:47:45 od papluh »

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: STAR WARS
« Odpoveď #358 : 27. Máj 2017, 07:44:58 »
prvé sety z Last Jedi na Reddite, dlho sa asi neohrejú https://www.reddit.com/r/legoleaks/search?q=last+jedi&restrict_sr=on&sort=relevance&t=all
Tie 3 väčšie (ceny čo kolovali mali byť 110,140 a 150 Eur)
75188 Resistance Bomber -  Resistance vesmírna loď z traileru - Admiral Holdo, Poe
75189 FO Heavy Assault Walker - AT-AT s prednými nohami na steroidoch - Rey, Poe
75190 FO Star Destroyer - veľkostne ako predošlý akurát bez veže - spoiler!, spoiler!

Tieto mutacie klasickych strojov vyzeraju dost divne a nemusim ich. Ten star destroyer bez veze je vyslovene otrasny...a ta babka s fialovou trvalou :)

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: STAR WARS
« Odpoveď #359 : 01. Jún 2017, 11:34:17 »
Nejaky obrazok falcona. Aj ked to je asi fejk, dal si niekto na tom zalezat. V prospech toho, ze to moze byt original, hovori:
1) je tam viacero detailov odlisnych od 10179, tusim aj novy 6-uholnikovy tile (hore kusok za kokpitom), takze to chcelo nejaku sofistikovanejsiu pracu v grafickom programe - ale nejsom IT odbornik, aby som posudil, ako dlho trva a ako narocne je spravit takyto fejk (a preco by to niekto robil, ak by to dlhsie trvalo).
2) nielen vrch, ale aj boky skatule posobia seriozne, na boku vidim figy z epizody VII., co by davalo skor logiku vzhladom na dalsiu epizodu VIII.
Proti tomu, ze je to original, hovori:
1) prilis dobra kvalita obrazku na to, ze mame este relativne dost casu od oficialneho predstavenia,
2) stale sa mi nechce verit, ze by novy falcon spravili s tolkymi dielikmi.