Autor Téma: KLFova zbierka  (Prečítané 110721 krát)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
KLFova zbierka
« : 07. Február 2012, 12:10:10 »
No... tymto zahajujem prezentaciu svojej zbierky. Bude to asi na dlho, lebo sa mi to nechce fotit, ale tak... nejak postupne snad to dam dokopy. ;) Zacnem teda najnovsim prirastkom, ktory mi prisiel vcera - je to MISB set z roku 1976 a stal ma 6€.

Odhlásený leggina

  • Príspevkov: 73
Re: KLFova zbierka
« Odpoveď #1 : 07. Február 2012, 18:01:10 »
Ideš ma zlostiť, ja viem  >:D tých MISB kovbojov máš len preto lebo som na tú aukciu zabudla ako na smrť  >:D
Ale nakoniec som rada, že nie som jediná zo Slovenska čo zbiera tieto série. (y)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: KLFova zbierka
« Odpoveď #2 : 07. Február 2012, 18:46:21 »
No... ja ani neviem, ci tieto Homemaker sety zo 70. rokov zbieram. :) Ako som uz spominal - nejak nahodne sa ku mne dostali, tak ich mam MISB. A sam neviem co s nimi spravim. Ci ich predam, alebo si ich rozbalim. Takze dnes pripajam este dalsie MISB Homemaker sety zo 70. rokov. Niektore maju este aj foliu.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: KLFova zbierka
« Odpoveď #3 : 08. Február 2012, 12:08:52 »
Tak dnes este nejake MISBy - 2x Technic a 1x Model Team. Zaujimavostou je, ze tento Model Team som kupil v roku 2010 v zapadnutom obchodiku v Seredi (aj s dalsimi vecami) za nejakych 150 - 170 €. :P

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: KLFova zbierka
« Odpoveď #4 : 08. Február 2012, 12:11:12 »
Eiffelovku mam v MIB stave - cize krabica otvorena, ale diely v zatavenych sackoch. A odpocivajuca Socha Slobody. ;)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: KLFova zbierka
« Odpoveď #5 : 09. Február 2012, 11:21:22 »
Moja zbierka MISB Architecture setov (zial posledne mi chybajU) a USS Constellation. Niekedy mam problem rozlisit, co je sucastou mojej zbierky a co je urcene na predaj. Casto to splyva. ;)
« Posledná zmena: 09. Február 2012, 11:55:38 od KLF »

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: KLFova zbierka
« Odpoveď #6 : 09. Február 2012, 11:49:08 »
No a zacneme teda aj klasickymi, rozbalenymi setmi. Zacnem tym, k comu mam silnu citovu vazbu, a to setom 6990. V 80. rokoch som po nom strasne tuzil, krelil som si ho, vyrabal som si kolaze z jeho fotiek. U nas bol ale nedostupny. V roku 1989 sme sli v lete do Rakuska a mal som na vyber - bud si kupim novy "kazetak" s CD prehravacom (v tej dobe novinka!), alebo tie iste prachy vrazim do LEGA 6990. Vysledok mojho rozhodnutia vidite tu. :) Rozhodne to nelutujem. A zaroven to je jeden z mala setov, ktore som v dark ages so svojim bratom z nasej vyse 600 kusovej zbierky LEGA z 80. rokov nepredal. Tento set je malo hrany a v podstate stale ako novy.

No a na dalsich obrazkoch su uz rozbalene sety z mojej zbierky. Z tych Homemaker setov budu niektore na predaj - vymenu (cau Leggina). :P
« Posledná zmena: 09. Február 2012, 11:51:12 od KLF »

Odhlásený P4tr1cius

  • Príspevkov: 357
Re: KLFova zbierka
« Odpoveď #7 : 09. Február 2012, 23:18:05 »
S tou 600 kusovou zbierkou si robíš kozy? Ak nie, tak padám na zadok. Kde to preboha skladujete? To musíte mať osobitne ešte jeden trojizbový byt, iba na LEGO určený.

Ako dlho zbieraš LEGO?

LOL, 600 ks, ... To je už na LEGOmetál. A tiež (myslím v dobrom  ;)) na liečbu.

Ale gratulujem.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: KLFova zbierka
« Odpoveď #8 : 09. Február 2012, 23:36:30 »
Ano, mali sme vyse 600 roznych LEGO stavebnic. Niektore boli zduplovane. Vacsinou to boli veci z rady LEGOLAND (vtedajsie mesto a vesmir) a BASIC. Ale aj ine sady. Co sme nemali ani jeden kus bol Fabuland a Trains. ;/ Trains boli v tej dobe najdrajsia LEGO rada. Mali sme to vsetko vdaka babke, ktora cestovala kazdy rok do Viedne. No a samozrejme aj u nas sa co to kupilo. Aj skladovanie bolo u babky v byte, lebo mala na to priestor. ;) Zial v 90. rokov sme chytili Dark ages a 99% zbierky sme predali za vyslovene smiesne ceny. Vsetko v skoro top stave. Ja som sa neskor k LEGU vratil, ale brat uz velmi nie. Ale synovi kupuje a je obdovovatel stale. ;) Radi spominame na tie casy, ked sme sa spolu s LEGOm ako deti kazdy tyzden hravali. ;)

Odhlásený P4tr1cius

  • Príspevkov: 357
Re: KLFova zbierka
« Odpoveď #9 : 10. Február 2012, 00:04:18 »
600 stavebníc ako malé deti?! To sa nedá ani predstaviť. By som nechodil ani von. A skoro všetko ste predali.... . A najkrajší SPACE (v celej histórii LEGA), za zlomok ceny.... . Sa to nedá ani čítať.  >:(

Odhlásený kamil

  • Príspevkov: 416
Re: KLFova zbierka
« Odpoveď #10 : 10. Február 2012, 13:53:28 »
... Zacnem tym, k comu mam silnu citovu vazbu, a to setom 6990. V 80. rokoch som po nom strasne tuzil, krelil som si ho, vyrabal som si kolaze z jeho fotiek. U nas bol ale nedostupny. ...

Tak nad týmto setom som ako malý doslova slintal. Nejaké legokatalógy sa ku mne dostali ešte predtým než som mal prvú stavebnicu. Rodinný známi mali o niekoľko rokov staršie deti ako som bol ja, boli majetnejší a chodili do zahraničia. O legu som sa dozvedel u nich keď sme boli na jednej z návštev a potom samozrejme každý krát ako sme tam boli, som sa chcel hrať iba s legom  :)To som mohol mať 4 roky a od vtedy som našim hovoril aby mi kúpili lego. Po dlhšej dobe sa teda rozhodli že mi nejaké lego kúpia, samozrejme som chcel nejaký set z modrých space, ale dostal som BASIC 550. S týmto setom som dostal aj legokatalóg v ktorom som uvidel space vlak 6990 a ten sa stal mojou najžiadanejšou hračkou ktorú som nikdy nedostal.
Otec si zrejme pamätal že som chcel ten vesmírny vlak a tak mi jedného dňa v roku 1994 priniesol náhradu - set 6991. Do dnes si pamätám cenu 5777 SKK ktorú mama ešte niekoľko týždňov predýchavala.
Tento vlak ma samozrejme potešil, ale v mojom srdci nikdy nezaplnil prázdne miesto po vytúženom 6990.

Preto ti prajem že si mal možnosť získať tento nádherný lego set a že si sa s ním mohol do sýtosti vyhrať.
A prepáč mi za spamovanie v téme o tvojej lego zbierke.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: KLFova zbierka
« Odpoveď #11 : 10. Február 2012, 14:07:03 »
Ziadny SPAM - kludne sem kazdy moze napisat co chce (k veci). ;) Kazdy sme mali nejake LEGO sny (mnohi stale mame) - niekomu sa podari zrealizovat to, inemu ine. ;) Som rad, ze si dalsi komu sa stare Space sety pacia. ;)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: KLFova zbierka
« Odpoveď #12 : 20. Február 2012, 14:35:23 »
Tak dnes zase nejake kusky z mojej zbierky. V tejto varke este nejake sety zo 70. a 80. rokov. Sanitka 373 na druhom obrazku bola este donedavna mojim najstarsim setom v zbierke. Mam k nemu aj original krabicku. ;)
« Posledná zmena: 20. Február 2012, 14:43:16 od KLF »

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: KLFova zbierka
« Odpoveď #13 : 20. Február 2012, 14:40:02 »
A nejake novsie kusky... Tieto fotografie su starsieho data. Dalsie sety co mam nafotim nanovo, niekedy ked sa odhodlam. ;)

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: KLFova zbierka
« Odpoveď #14 : 20. Február 2012, 16:32:27 »
Tie tri veterány sú nadherné(img 5495 ,5497,5498) !! (y) Ani som netušil že lego na tú dobu vyrábalo taký typ kolies.
« Posledná zmena: 20. Február 2012, 16:35:22 od Buďo »