Autor Téma: BrickLink  (Prečítané 68778 krát)

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
BrickLink
« : 18. Jún 2013, 22:57:45 »
Ahojte

Stala sa mi takáto vec:
Podal som si objednávku na bricklinku (13.6.)ale e-mail o zadaní objednávky mi neprišiel ani faktúra .Je tomu už 4.pracovný deň a predajca mi zatial nereaguje na e-mail ani správu na bricklinku .Pritom som uňho nakupoval ani nie pred mesiacom a všedko prebehlo tip-top .Zatiaľ ešte budem trpezlivý ale poprosím o názory ,či ste sa s týmto stretli.

Ďakujem za každý názor.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: BrickLink
« Odpoveď #1 : 18. Jún 2013, 23:00:00 »
BL sa stahoval, takze je mozne ze to Tvoju objednavku ani nezaregistrovalo. Skus preto kontaktovat predajcu, ci mu prisla objednavka - pripadne ju sprav znova.

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: BrickLink
« Odpoveď #2 : 20. Jún 2013, 18:30:48 »
Práveže to je ten problém že neodpovedá (resp. mu moja správa a e-maily neprišli) alebo naopak  :(
Pošlem mu negatývny fedback vysvetlujúci čo nieje  v poriadku a uvidím čo sa bude diať.
Predajca je na bricklinku aktývny každý deň tak si to hádam všimne!
Čerešničkou na torte je     "member does not allow to be contacted"    to nieje asi štandard u predajcu BL  :-\
« Posledná zmena: 29. Máj 2021, 10:15:48 od Administrator »

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: BrickLink
« Odpoveď #3 : 20. Jún 2013, 22:30:20 »
Napis kto, nech sa mu mozme vyhybat. C:-)

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: BrickLink
« Odpoveď #4 : 22. Jún 2013, 15:19:18 »
Ahojte

Určite sa mu netreba vyhýbať bo dnes sa mi situácia objasnila .(Preto som ho tu i schválne nemenoval)E-maily a správy (dokonca nie všetky)ktoré mi zasielal, šli do nevyžiadanej pošty a v bežnej pošte aní  ň .Zobrazili sa mi až dnes ,keď ma označil za NPB na základe negatívneho feedbacku.No teraz potrebujem zmeniť feedback!Na pozytívny a systém mi to akosi neumožňuje .Treba kontaktovať administrátora na bricklinku alebo sa to môže až po ukončení obchodu,či inak?

Poprosil by som bricklinkových mazákov o radu ako na to.

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: BrickLink
« Odpoveď #5 : 22. Jún 2013, 17:05:34 »
Feedback mozes zmenit aj ty..... Klikni na problem -  problem with feedback a  uz sam vidis co ako dalej :-)

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: BrickLink
« Odpoveď #6 : 22. Jún 2013, 17:08:18 »
Chvíľu mi to trvalo ,ale cez help desk som to zvládol  :)

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: BrickLink
« Odpoveď #7 : 08. Júl 2013, 06:42:17 »
Zdravim,
Mam menši problem.

Jeden zakaznik kupoval u mna Lego takmer v hodnote  100€ .  pri odoslani objednavky zaskrtol sposob  2nd class of economy shipping.
Zasielka mu neprisla (odoslana 15 Juna) a tak mi napisal.
Jasne som mu napisal ze, zvolil sposob aky zvolil, takze mu nedokazem pomoct, nech skusi este pockat

Zasielka mu stale nechodi a neviem co urobil, ale zrazu mi na paypali svieti - 100.
Dosiel mi samozrejme aj email ale moja Anglina je na tom zle.
Preto vas prosim o pomoc aby som o tych 100€ neprisiel. myslim ze som jasne v pravu, zakaznik zvolil sposob aky zvolil, na vlastne riziko, a paypal kryje tusim iba doporucene zasielky

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: BrickLink
« Odpoveď #8 : 08. Júl 2013, 09:05:04 »
Mas potvrdenie, ze si to odoslal (podaci listok z posty)?

Ak potrebujes nieco prelozit, napis a ked nie ja, tak niekto ti urcite pomoze.

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: BrickLink
« Odpoveď #9 : 08. Júl 2013, 09:12:38 »
Pokial ide o preklady ,zatial mi postačil -

http://translate.google.sk/

Držím palce ,nech sa to v dobrom uzavrie.

Na  uzatvorenie len dodám ,že všedko dobre dopadlo a spokojnosť je obojstranná  :)
« Posledná zmena: 29. Máj 2021, 10:15:26 od Administrator »

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: BrickLink
« Odpoveď #10 : 08. Júl 2013, 09:45:09 »
praveze podaci listok nemam, lebo som to poslal obycajne, to mozem maximalne potvrdenie od posty kde je len datum a suma postovného, co mi je vlastne na nic plate. To potvrdenie si ani neberem, lebo to ani zmysel nema (aspon myslim).
Zatial kazdy zakaznik pochopil ze ma počkat. lebo standartna doba je 4-6 tyzdnov.  Toto su len tri tyzdne co ubehli.

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: BrickLink
« Odpoveď #11 : 08. Júl 2013, 09:53:01 »
Tri týždne je taká hranica trpezlivosti ,ak má človek  zaplatené .A to nemalú sumu .Sám to poznám a na to len trpezlivosť a komunikáciu. ;)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: BrickLink
« Odpoveď #12 : 08. Júl 2013, 10:39:57 »
Zasielka mu stale nechodi a neviem co urobil, ale zrazu mi na paypali svieti - 100.

No co asi urobil? :) Podal staznost, ze zaplatil PayPalom a tovar mu nedosiel. Tak PayPal hned konal (co je divne). A mal zaskrtnute poistenie? Lebo poistenie mozes dat aj k 2. triede.

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: BrickLink
« Odpoveď #13 : 08. Júl 2013, 14:30:29 »
No co asi urobil? :) Podal staznost, ze zaplatil PayPalom a tovar mu nedosiel. Tak PayPal hned konal (co je divne). A mal zaskrtnute poistenie? Lebo poistenie mozes dat aj k 2. triede.

Zaskrtnute poistenie samozrejme nemal. A neviem ako chces poslat obycajny list  + poistenie. Nemozna kombinacia :-)
Bud je to obycajne alebo doporucene ,+ poistenie.
Naozaj netusim ako sa mam obratit na paypal, kade, ako , co napisat.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: BrickLink
« Odpoveď #14 : 08. Júl 2013, 15:08:21 »
Sa mi to cele nezda. Ak fakt objednal 2. tr. a bez poistenia, tak nema narok na nahradu. Ale zas Ty si spravil chybu v tom, ze si umoznil kupovat bez "DOPORUCENE". Pretoze prve (a dost mozne, ze aj jedine), co od Teba PayPal bude ako dokaz chciet - doklad o odoslani tovaru! Ak ten nemas, tak nemas dokaz a si v podstate strateny.