Autor Téma: Farebný svet v kocke - Trenčiansky hrad (17.10.2016 - 29.1.2017)  (Prečítané 121101 krát)

Prihlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Farebný svet v kocke - Trenčiansky hrad (17.10.2016 - 29.1.2017)
« Odpoveď #360 : 07. November 2016, 11:12:09 »
Čisto pragmaticky (a paranoidne), odporúčam takéto veci riešiť v neverejnej (negooglovatelnej) sekci fóra.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Farebný svet v kocke - Trenčiansky hrad (17.10.2016 - 29.1.2017)
« Odpoveď #361 : 07. November 2016, 11:18:12 »
No vzyvate pravnika, ked sa uz zmluva uzavrela, skor bolo treba :-)
Na to "inym vhodnym sposobom" sa mozu v pohode odvolat, je to vec nazoru a dokazovania, co je a nie je este vhodne pri legu. Ale muzeum by malo za pripadne skody zodpovedat.
Snury a dozor su fajn, ale ked sa tam nahrnie cela trieda, z toho polovica vychcani corkari, tak sa to neda dobre ustriehnut. A pojdu hlavne po figoch. Ta snura by musela byt dalej, co zas zuzuje priestor. Ale ked to tam zacnu podliezat, tak neviem ci ich niekto ustrazi, najma ked dozor dostane par eur a ma to na haku, ci nieco zmizne...
Vzhladom na situaciu je otazne, ci sa tie vystavy vobec oplati robit. Nezaplatia za to, nezabezpecia priestory, kompenzacia od TLG neni dostatocna na pokrytie pripadnych skod, straty casu a pod. Alebo volit iba priestory, kde uz vitriny maju - neviem ako to chodi pri muzeach, a ci mavaju nejake priestory, kde su "putovne" vystavy, ze maju na to vitriny a len sa menia expozicie...

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Farebný svet v kocke - Trenčiansky hrad (17.10.2016 - 29.1.2017)
« Odpoveď #362 : 07. November 2016, 11:21:43 »
Bol som tam pozreť sobotu...
Tie velké modely, medzi nimi aj moje, sú ohradené špagátom len a cedulky s nápisom nechytať...
Tie obe velké mestá a aj to Starhavkove a Bedove SW su ohradené mantinelmi dosť daleko, že sa tam deti nemajú šancu dočiahnuť, a dospelí ľudia sa nám na tie naše "hračky" môžu vykašlať, co by tam kradli?....aj ten dozor ked tamje, ja sa nejak neboji o to...

Odhlásený danny01

  • Príspevkov: 120
Re: Farebný svet v kocke - Trenčiansky hrad (17.10.2016 - 29.1.2017)
« Odpoveď #363 : 07. November 2016, 11:32:27 »
Ahojte,
boli sme v sobotu dorobit plexi na nase kolajisko, a vystava uz je otvorena. Prikladam foto z ktorej je sice zle, ale vidiet ako to vyriesili:
Su tam vsade spodky vitrin, v (podla mna) dostatocnej vzdialenosti od exponatov. Moj maly (2.5r) syn nemal sancu k comukolvek sa priblizit :)
Dalej su ludia, ktory dozoruju.
Samozrejme, ak by niekto chcel, na exponaty by dociahol, ale myslim si ze skody nehrozia.
Ak ma Misoku lepsie foto, nech prida.
« Posledná zmena: 07. November 2016, 11:41:16 od danny01 »

Odhlásený bedo

  • Príspevkov: 530
  • May the EMPEROR be with You
    • moj skromny batalion :
Re: Farebný svet v kocke - Trenčiansky hrad (17.10.2016 - 29.1.2017)
« Odpoveď #364 : 07. November 2016, 11:44:39 »
UF mno toto je take na hrane -- teda aspon pre mna - akoze vcelku verim tym mantinelom ale je to len docasne hej?

Prihlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Farebný svet v kocke - Trenčiansky hrad (17.10.2016 - 29.1.2017)
« Odpoveď #365 : 07. November 2016, 11:46:48 »
Skúsil som kontaktovať známeho čo majú rodinnú firmu kde robia stánky na výstavy a podobne, či nemajú niečo, čokoľvek na sklade. Prípadne nevedia o niekom z biznisu.

Mimochodom, k zodpovednosti. Doporučujem detailne nafotografovať všetky exponáty, spraviť zálohy na DVD a odovzdať jednu aj múzeu. Nech je jasný pôvodný stav.
« Posledná zmena: 07. November 2016, 11:48:35 od papluh »

Odhlásený danny01

  • Príspevkov: 120
Re: Farebný svet v kocke - Trenčiansky hrad (17.10.2016 - 29.1.2017)
« Odpoveď #366 : 07. November 2016, 11:48:00 »
UF mno toto je take na hrane -- teda aspon pre mna - akoze vcelku verim tym mantinelom ale je to len docasne hej?

Ja tomu rozumiem takto - Nestihli vysutazit plexiskla = PLEXI NEBUDU  :-[. Mantinely+dozor je maximum co nam daju.
Pochopil som to spravne?

Odhlásený bedo

  • Príspevkov: 530
  • May the EMPEROR be with You
    • moj skromny batalion :
Re: Farebný svet v kocke - Trenčiansky hrad (17.10.2016 - 29.1.2017)
« Odpoveď #367 : 07. November 2016, 11:52:50 »
Skúsil som kontaktovať známeho čo majú rodinnú firmu kde robia stánky na výstavy a podobne, či nemajú niečo, čokoľvek na sklade. Prípadne nevedia o niekom z biznisu.

Mimochodom, k zodpovednosti. Doporučujem detailne nafotografovať všetky exponáty, spraviť zálohy na DVD a odovzdať jednu aj múzeu. Nech je jasný pôvodný stav.

To je dobrý nápad

Prihlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Farebný svet v kocke - Trenčiansky hrad (17.10.2016 - 29.1.2017)
« Odpoveď #368 : 07. November 2016, 11:53:32 »
Bola to súťaž o nákup či nájom plexi ?
Ak neprešiel nákup, tak nájom by mohol byť nižší cenou a flexibilnejší na vybavenie, nie ?

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Farebný svet v kocke - Trenčiansky hrad (17.10.2016 - 29.1.2017)
« Odpoveď #369 : 07. November 2016, 11:58:54 »
Ahojte,
boli sme v sobotu dorobit plexi na nase kolajisko, a vystava uz je otvorena. Prikladam foto z ktorej je sice zle, ale vidiet ako to vyriesili:
Su tam vsade spodky vitrin, v (podla mna) dostatocnej vzdialenosti od exponatov. Moj maly (2.5r) syn nemal sancu k comukolvek sa priblizit :)
Dalej su ludia, ktory dozoruju.
Samozrejme, ak by niekto chcel, na exponaty by dociahol, ale myslim si ze skody nehrozia.
Ak ma Misoku lepsie foto, nech prida.

to mesto je ohradene dostatocne... ostatne - no neviem neviem... ak je to velky jednoliaty SW model, tak ok, ale figy by mohli byt ohrozene...
na tieto ucely by sa zislo nakupit lepin figy :-)

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: Farebný svet v kocke - Trenčiansky hrad (17.10.2016 - 29.1.2017)
« Odpoveď #370 : 07. November 2016, 12:17:07 »
Dobrý deň,

Otázky na Vás:
potreboval by som aj termín kedy sa dokončia úpravy, kedy donesiete maketu hradu, taktiež tých 10 cien do sútaží, potrebujeme to vedieť aj z toho dôvodu, že na ten deň kedy by ste prišli všetko dokončiť pozveme novinárov, televíziu, tak aby ste boli na to pripravení :)



Poistnu zmluvu som nevidel, ale kludne to mozu odbyt do vysky napr 1000E a viac nie a ked to NEDAJBOZE vyhori tak sme podla zmluvy v riti vsetci.

Takze vystava z ich strany dodrbana a oni chcu este 10 setov od nas hej ??? Je to v zmluve ? Poprosim celu zmluvu poslat na moj firemny mail, poslem v SS.
Telku radsej nech ani nevola, bo ked si polka ludi svoje veci zobere tak to bude skor trapna vystava, o ktorej nech sa radsej ani nerozsiruju.

Asi sa pojdem presvedcit ako je to dociahnutelne. Ale tak ako vypada moj model napr je uplne zabity, bolo to robene na sklo.

Ak by bol riaditel co k comu vedel by operativne nejake skla pozhanat z inych muzeii, ocividne mu je to jedno.

Bude treba sa pobavit nad buducnostou vystav ako takych a sformulovat vlastnu zmluvu, ktoru kto nepodpise nebude mat a nech si muzea trhnu lapkou a vystavy u nich nebudu. Im ide o navstevnost ktora im vseobecne zakapava. Na nase potreby kvoli lugbulku si vieme spravit a ustrazit Bohdanovce, Stupavu a mozme eventualne ratat vykendovu Trnavu ktoru sme robili naposledy skoro uplne na nase naklady.

Odhlásený sylmer

  • Príspevkov: 392
Re: Farebný svet v kocke - Trenčiansky hrad (17.10.2016 - 29.1.2017)
« Odpoveď #371 : 07. November 2016, 12:32:30 »
Spravila som ešte fotky exponátov s bleskom: https://goo.gl/photos/pV76cyL9BDKYgt7a9 ...niektoré sú ostré ako žiletka, ktoré neboli dosť ostré (hlavne mestá), som ani nenahrala, ale existujú u mňa. Kto by chcel niečo z fotiek v pôvodnej velkosti, dajte vedieť, ale majú 5MB+. A omlúvam sa, neodfotila som drevené hračky za sklom ani tie obrazy


myslím že na tých fotkách, hlavne u mňa v plnom rozlíšení by mali byť všetky figúrky vidieť, kvôli tomu som to bola ešte raz fotiť.

Prihlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Farebný svet v kocke - Trenčiansky hrad (17.10.2016 - 29.1.2017)
« Odpoveď #372 : 07. November 2016, 12:36:59 »
Je to možné, ja som videl len tie čo sú publikované. Na dokumentačné účely to musí byť všetko a také tie "viac nudné" foto. Ale je možné, že to sú tie čo si nezverejnila.

No a aby to malo význam, tak ich musí akceptovať aj múzeum.

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: Farebný svet v kocke - Trenčiansky hrad (17.10.2016 - 29.1.2017)
« Odpoveď #373 : 07. November 2016, 12:57:07 »
Je to možné, ja som videl len tie čo sú publikované. Na dokumentačné účely to musí byť všetko a také tie "viac nudné" foto. Ale je možné, že to sú tie čo si nezverejnila.

No a aby to malo význam, tak ich musí akceptovať aj múzeum.

a musi o tom byt pisomny zaznam podpisany zastupcom muzea ze prevzali vystavu v takomto rozsahu.

Inak pozeram, ze Star Wars scenka je explicitne vymenovana v zmluve, takze ja alebo Bedo alebo phoenicis tam musime nieco SW nechat aby to nebolo brane ako porusenie zmluvy za ktore si uctuju vpodstate cenu vystavy :)
Na druhej strane zase vidim porusenie zmluvy, ktore by nam zabezpecilo 2x prijem za vystavu na zmluvnej pokute. Je tam explicitne povedane, ze musia poistit exponaty vystavy a ak si nerobili nejaky dodatok k poistke co maju alebo nedali poistit osobitne nasu vystavu alebo nemaju uplne dokonale vseobecnu (tazko splnitelne, do toho by poistovna nesla) poistnu zmluvu ze maju poistene cokolvek co tam umiestnia do horibilneho poistneho limitu. Takze poistnu zmluvu treba vidiet, ak nemaju explicitne na nase exponaty tak porusili zmluvu.
V tomto nazore ma hadam nas pravnik podpori :)

Odhlásený misoku

  • Príspevkov: 294
Re: Farebný svet v kocke - Trenčiansky hrad (17.10.2016 - 29.1.2017)
« Odpoveď #374 : 07. November 2016, 14:39:31 »
Caute, na fotkach od Danyho je to vidiet dobre.   Ja si myslim, ze  pre tuto vystavu ako aj pre ostatne by  sa mohol urobit standardny odovzdavaci a preberaci protokol ako pise Starhawk, ktoreho prilohou by mali byt vytlacene fotografie vsetkych exponatov a  zoznamom exponatov s ich cenou.  Muzeum by malo odovzdat kopiu pojistnej zmluvy , ktora by event. mohla byt prilohou protokolu - podkladom pojistnej zmluvy by mal byt zoznam exponatov s ich cenou.  Mam skusenost , ze aj taketo individualne pojistky niesu az take drahe a daju sa uzavriet obratom - v tomto pripade si poziadavky na ochranu exponatov povie aj pojistovna a to by potom malo muzeum plnit ak chce dodrzat svoje povinnosti podla toho urivku zo zmluvy.   
« Posledná zmena: 08. November 2016, 17:39:37 od Administrator »