Autor Téma: Collectable Minifigures  (Prečítané 186378 krát)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #435 : 11. December 2015, 09:59:31 »
WhiteFangova recenzia na CMF 15. Vseobecne vladne nazor, ze pravdepodobne fakt najlepsia seria, alebo jedna z naj. Mna osobne velmi tesia 2 veci - objavuje sa tam Neo-classic Space figurka s Classic Space logom na rukave a obojstranne potlacenou vlajkou s logom Classic Space. Aby toho nebolo malo, na prilozenom letaku je vyobrazeny Space set 6932 Stardefender 200 z roku 1987 a to hned 2x ! ;)

ila_rendered

Je pravdepodobne sucastou online hry a zaujimave je, ze na lavej strane je zakladna v style Classic Space, ale s pouzitim sucasnych dielov! ;) (y)  My - skalni fanuskovia Classic Space - stale tajne dufame v navrat tejto serie v novodobom prevedeni. Naznaky za posledne roky nam davaju nadej a.... licencia Star Wars sa pomaly, ale iste blizi ku koncu! >:D

Odhlásený killco

  • Príspevkov: 387
    • Brickset
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #436 : 11. December 2015, 11:30:17 »
Keby sme sa tak dožili oživenia classic space.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #437 : 11. December 2015, 11:52:27 »
WhiteFangova recenzia na CMF 15.

takto detailne zobrazene vyzeraju tie figy fakt dobre. Velmi silna seria najma vzhladom na rozne doplnky a vychytavky, az sa mi nechce verit, ze isli do tolkych novych dielov pri CMF figoch a nie v setoch. Aj slabsie figy su vdaka dielom pouzitelne - napr brnenie mech warriora, torzo wrestlingaca (s tym opaskom majstra sveta pouzitelne na boxera), a samozrejme skunk, kopyta, prasa, barle, mop, decko, atd. A ta kralovna nema chybu, nielen nove saty ale aj uces - uz ten kral bol neskutocne vydareny, a spolu s kralovnou su super. Takisto zlaty bojovnik, tam je X dielikov, ktore sa daju potom kombinovat s inymi vojakmi, este keby to bola chrome gold, to uz by bolo brutal.

My - skalni fanuskovia Classic Space - stale tajne dufame v navrat tejto serie v novodobom prevedeni. Naznaky za posledne roky nam davaju nadej a.... licencia Star Wars sa pomaly, ale iste blizi ku koncu! >:D

Skvela bola uz raketa z lego movie, normalne sa mi paci najviac aj ked zohladnim classic space rakety. Potom vydali aj exo suit. Takze sanca tu je. Cudujem sa, ze niekto nespravil nieco vacsie v ramci Ideas, tam by nieco mohlo vyjst.

Odhlásený P4tr1cius

  • Príspevkov: 357
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #438 : 11. December 2015, 14:16:59 »
V TLG nie sú určite hlupáci, žeby SW pustili k vode (podľa mňa už n dávno dohodnutá budúcnosť LEGA a C3PO). Teraz, keď sa dá (s vysokou pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou) predpokladať ďalšia mega vlna SW ošiaľu. Nové trilógie SW univerza nevychádzajú predsa každú chvíľu. A už vôbec SW nemôže nahradiť nový Classic Space. Ani keby veľmi chcel. Toto by si kúpilo zopár starých nadšencov (vrátane mňa) a to je všetko, prípadne ešte nejaký rodič dezorientovaného decka... Myslím, že je to takto dobre, že s času na čas vypustia niečo v tomto štýle. A pre nostalgiu si to kúpime. Ale ako jedna z nosných tém LEGA (vesmír) to v dnešnej dobe asi nemá žiadnu šancu na úspech.

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #439 : 12. December 2015, 18:58:51 »
Naznaky za posledne roky nam davaju nadej a.... licencia Star Wars sa pomaly, ale iste blizi ku koncu! >:D

Sme se pobaviliiii akoby Ander z Kosic povedal

SW linia skonci az ke skonci LEGO uplne :) takze asi tak. Je to pre TLG dojna krava, ktora pravidelne dobre dava. Co sa tika casoveho obmedzenia licencii - to je len formalita, ktora sa bude predlzovat dokial bude lego v sucasnej forme. Co sa tyka obsahu z ktoreho mozu cerpat tak na pomery TLG a vydavania setov je to nevycerpatelna studna postav, lodi, vozidiel, planet a pod takze ani toto im nevyschne. A ak si si nevsimol SW preslo do noveho utoku s Rebels a novou trilogiou (7,8,9) + film na kazdy rok + spekulovalo sa aj o hranom serialy. Ako bol mlady Indy tak moze byt aj serial dobrodruzstva mladeho Hana :)

Proste sa len zopakujem, SW lego skonci ked bude lego koncit a upadat uple :D berte to ako novu "CITY" povinnu jazdu :D

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #440 : 12. December 2015, 19:00:38 »
k teme CMF, tato seria je velmi silna. Asi nie je fig ktoreho nekupim aspon 1ks uz len kvoli niektorim dielom ako skunk+vlasy u tej  zvieracej rangerky

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #441 : 26. Január 2016, 15:40:57 »
Futbalovy mansaft


Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #442 : 26. Január 2016, 15:48:30 »
No nie som velmi nadseny z tohto napadu...
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #443 : 26. Január 2016, 15:52:45 »
Futbalovy mansaft

no zbohom, vyzera to teda na iba nemecky team. To bol teda chory napad... ak by to bolo pestre a z kazdeho teamu 1 hrac, tak to ma ovela vyssiu predajnost + vsetky hviezdy by mali lego podobu, a kto by chcel, si z rovnakych dresov urobi aj svoj vlastny team.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #444 : 26. Január 2016, 15:54:47 »
Ano, je to uz potvrdene - bude to Nemecky narodny tim.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #445 : 26. Január 2016, 15:56:00 »
Ano, je to uz potvrdene - bude to Nemecky narodny tim.

takze pre mna 1 tahak tohto roka ide von... nepochopim takto premrhanu prilezitost... plus ostatne futbalove velmoci sa mozu citit ukrivdene, preco zrovna nemcov spravili - ked uz tak to mal byt domaci francuzsky team (ako boli britski olympionici), pripadne obhajca europskeho zlata Spanieli...

Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #446 : 26. Január 2016, 16:00:22 »
No jasna propagacia EURO 2016.. Nemecko je asi najvacsi LEGO-odberatel na svete, ja sa tomuto napadu necudujem... ale ho ani neschvalujem...
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #447 : 08. Február 2016, 18:20:41 »
Zoznam figurok 16. serie (zdroj: FaceBook) v originali (anglictina), v nemeckom preklade (zusammengebaut.de) a po slovensky (moj skromny preklad):

Babysitter = pestun(ka)...
Wildlife Photographer (Naturfotograf) = fotograf, co foti iba prirodu...
Cyborg = kyborg...
Ice Queen (Eiskönigin… aber nicht Elsa) = ladova kralovna, ale nie Elza...
Penguin Guy (Typ im Pinguinkostüm) = typek v kostyme tucniaka (toho vtaka z Antarktidy, nie obezneho muza)...
Banana Guy (Typ im Bananenkostüm) = typek v kostyme bananu, pripadne ina kombinacia "clovek+banan" (ale nie ta perverzna)...
Spy (Spion) = spion - asi Bond, James Bond...
Imp (Kobold) = daky skriatok...
Hiker (Wanderer) = turista, ci nejaky typek na prechadzke...
Rogue (Der Schelm) = tulak, bezdomovec, asocial...
Arabian Knight (Tausendundeine Nacht) = vojak na orientalny sposob (tisic a jedna noc)...
Serenader (Der Musiker… welches Instrument?) = poulicny hudobnik...
Spooky Boy (Gruseliger Junge) = strasidelny chlapec (strasidelne dievca uz bolo, take ciernobiele pasikave)...
Scalawag Pirate (Pirat) = daky pirat...
Dog Show Judge (Puh, Hunde-Show-Richter ) = to si snad robia p.r.d.e.l, vraj rozhodca z vystavy psov...
Female Kickboxer (Weibliche Kickboxerin) = taka ta sukna, co naseka kdejakemu borcovi...

No ja osobne som zvedavy NA KAZDU JEDNU...
« Posledná zmena: 08. Február 2016, 18:26:24 od drdano »
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #448 : 08. Február 2016, 21:54:58 »
Doplnim co som narychlo zahladol na Eurobricks

Rogue (Der Schelm) = tulak, bezdomovec, asocial...
toto by mohol byt aj bandita / najomny vrah asko z assasins creed

Serenader (Der Musiker… welches Instrument?) = poulicny hudobnik...
vraj ako mariaci muzikant - cierni odev , velke cierne sombrero a velka akusticka gitara

Dog Show Judge (Puh, Hunde-Show-Richter ) = to si snad robia p.r.d.e.l, vraj rozhodca z vystavy psov...
hej ale ma tam byt novy pes a ak to bude zenska a daju jej nove dobre vasy tak preco nie :)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #449 : 12. Február 2016, 11:45:42 »
Na veľtrhu v NY bolo v tlačových správach napísané
Citovať
50 never-before-seen LEGO Minifigures debuting in three waves this year
Keďže ostatné časti správy hovoria aj o setoch čo sú v predaji od začiatku roka tak asi pojde o
15. sériu (16ks) + 16. sériu (16ks) + Disney (18ks)

Tj, futbalová je mimo klasických rád, najskôr objednaná len Nemcami (tak ako si olympijskú objednali Briti)