Autor Téma: M577 APC - obrnený transportér z Votrelcov  (Prečítané 4359 krát)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
M577 APC - obrnený transportér z Votrelcov
« : 31. Marec 2017, 09:44:44 »
Sariel zase boduje! Paráda, hlavne tie dva kanóny jak sa mu podarilo rozpohybovať! Mal som ho aj ja v pláne robiť, ale kašlem na to...neviem čo iné by som na tom ešte vylepšil...


Odhlásený bedo

  • Príspevkov: 530
  • May the EMPEROR be with You
    • moj skromny batalion :
Re: M577 APC - obrnený transportér z Votrelcov
« Odpoveď #1 : 31. Marec 2017, 15:25:32 »
NADHERA- ale dostal si ma az tymi raketami HEHE  >:D -- tu sa na druhej strane zase ukazuje ze ak chces mat nieco fakt dobre motorizovane funkcne castokrat usis siahnut po motorcekoch - primacoch a inych suciastkach mmimo repertoar LEGA (velakrat je to aj o dost lacnejsie ...)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: M577 APC - obrnený transportér z Votrelcov
« Odpoveď #2 : 31. Marec 2017, 16:16:51 »
Skôr ako o cenu ide o veľkosť a sekundárne o flexibilitu ovládania.
2x Sbrick sa tam zmestí a dá sa ovládať z jedného mobilu. 4x IR ovládač vyžere všetky kanály, dnu by ich asi nenacpal všetky, nehovoriac o tom, že by museli kvôli IR trčať von a na koniec 4 ovládače do ruky sú dosť veľa (alebo stále prepínať kanály)
Ale cenovo sú 2x Sbrick drahšie ako 4x IR príjmače a ovládače...

Na druhú stranu Sariel si ich neplatí. A podľa mňa beďo ak by si spravil poriadnu prezentáciu svojim výtvorom tak ich výmenou za reklamu dostaneš aj ty zadarmo alebo za veľmi výhodnú cenu...

Inak tu je video tej veže ako funguje https://www.facebook.com/sarielpl/videos/10155908114473696/
« Posledná zmena: 31. Marec 2017, 16:27:51 od papluh »

Odhlásený bedo

  • Príspevkov: 530
  • May the EMPEROR be with You
    • moj skromny batalion :
Re: M577 APC - obrnený transportér z Votrelcov
« Odpoveď #3 : 31. Marec 2017, 16:48:34 »
No ja som na tieto mtorizovane funkcie poslednou dobou trochu zanevrel nakolko zatial videa nerobim - na fotkach je to jedno a na vystavach to ajtak nikto neuvidi v akcii (a zaroven by som za to musel platit aspon zo zaciatku ak by sa to vobec niekedy zmenilo) cize koniec koncom mi v modely sedi v motoroch a elektronike 100ecok uplne zbytocne ...

Ja som skor narazal na pouzitie upne NON lego systemov napr moje svetla su zakazdym riesene normalnymi klasickymi kablami a spinačmi.

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: M577 APC - obrnený transportér z Votrelcov
« Odpoveď #4 : 31. Marec 2017, 23:44:54 »
No presne toto som chcel postaviť, ale na nete som nenašiel žiadne fotky z toho filmu kde by ho bolo vidieť

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: M577 APC - obrnený transportér z Votrelcov
« Odpoveď #5 : 01. Apríl 2017, 00:32:07 »
Sariel tam mal tento plán. Originál je z tohoto fóra http://forum.alienslegacy.com/viewtopic.php?f=3&t=14261
Ale je to dielo fanúšika podľa filmu, keďže exteriér bol prerobený letiskový ťahač a interiéry štúdiové mimo mierky, tak je to kompromis.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: M577 APC - obrnený transportér z Votrelcov
« Odpoveď #6 : 03. Apríl 2017, 00:23:48 »
No presne toto som chcel postaviť, ale na nete som nenašiel žiadne fotky z toho filmu kde by ho bolo vidieť

počkaj - nechápem...fotiek toho transportéru je na nete milión... či čo konkrétne si hladal?

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: M577 APC - obrnený transportér z Votrelcov
« Odpoveď #7 : 03. Apríl 2017, 09:19:52 »
počkaj - nechápem...fotiek toho transportéru je na nete milión... či čo konkrétne si hladal?
tak som asi zle hlada, cez google som dával všeliake kombinácie slov allien, transporter a pod... a vyhľadať v obrázkoch a nič
ja som ho chcel postaviť podstatne jednoduchší v štýle a mierke classic space

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: M577 APC - obrnený transportér z Votrelcov
« Odpoveď #8 : 03. Apríl 2017, 09:34:34 »
tak ja ked zadám Googlovi vyhladať napr. jednoduchú frázu "Aliens APC" ,tak mi nájde fotiek až až...
« Posledná zmena: 03. Apríl 2017, 09:38:49 od Paliason »

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: M577 APC - obrnený transportér z Votrelcov
« Odpoveď #9 : 03. Apríl 2017, 10:01:17 »
tak ja ked zadám Googlovi vyhladať napr. jednoduchú frázu "Aliens APC" ,tak mi nájde fotiek až až...
no už som to našiel aj ten letiskový originál z ktorého to urobili. Našiel som aj dalšie lego verzie týchto transportérov. Ale ten čo si sem dal je asi nadokonalejší. ja som si ho z toho filmu pamätal aj tak trošku ináč. Vždy mi bolo ľúto, že im viac neposlúžil. 

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: M577 APC - obrnený transportér z Votrelcov
« Odpoveď #10 : 03. Apríl 2017, 10:57:31 »
No osud takýchto filmových vehiklov, makiet a kadečoho vačšinou končí na šrotovisku...tipujem, že aj tento transportér predali do šrotu. Pár rokov po natočení filmu to možno stoji a hrdzavie niekde ako reklama pred filmovým štúdiom, a potom je to už nepotrebné, takúto obludu nikto nebude skladovať.

Námet na lego model je to super, áno, v menšej mierke ho spraviť a k nemu aj tú prepravnú výsadkovú loď...to by bola paráda.

Skôr ako o cenu ide o veľkosť a sekundárne o flexibilitu ovládania.
2x Sbrick sa tam zmestí a dá sa ovládať z jedného mobilu. 4x IR ovládač vyžere všetky kanály, dnu by ich asi nenacpal všetky, nehovoriac o tom, že by museli kvôli IR trčať von a na koniec 4 ovládače do ruky sú dosť veľa (alebo stále prepínať kanály)
Ale cenovo sú 2x Sbrick drahšie ako 4x IR príjmače a ovládače...

ja o tom už dlhšie uvažujem, že si zaobstarám na skúšku ten Sbrick. Brzdí ma v tom trochu tá cena, ale to by nebol problém...hlavne ma sere to debilné ovládanie cez mobil...konkrétne dokončujem teraz niečo na RC ovládanie, a neviem si predstaviť napr. 3 funkcie naraz ovládať v jednom momente - proste s analógovími páčkami ako sú na IR ovládači sa mi to zdá ovela jednoduchšie, ako šmýkať prsty po mobile. Ale možno sa mýlim.

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: M577 APC - obrnený transportér z Votrelcov
« Odpoveď #11 : 03. Apríl 2017, 13:20:40 »
Ja som myslel že v tom filme že by si to vozidlo viac zahralo, alebo urobilo väčšiu službu.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: M577 APC - obrnený transportér z Votrelcov Nové
« Odpoveď #12 : 03. Apríl 2017, 14:50:25 »
jaj taak, aha, no tak to už je individuálny pocit diváka, čoho by vo filme chcel viac a čoho menej.  ;)

Mne naopak prišliel jeho výskyt a scény akurát, vzhľadom k filmovému deju a k účelu, ku ktorému bol navrhnutý. (aj prestrihových záberov s interíeru pri výsadku/záchrannej akcii tam bolo dosť)

Službu tým mariňakom urobilo parádnu, bez neho by z miesta zakuklených kolonistov nikto z nich živý neodišiel, len Ripleyová to hnala moc rýchlo a vonku s ním skočila a pri dopade ulomila poloos či čo...a teda sa stalo nepojazdné.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Inak pár týždňov dozadu zomrel :( Bill Paxton a.k.a. nervák Hudson, čo tam držkoval na všetko...

ako spomienku dám jednu jeho perlu (z mnohých):
A máme to, panstvo! Je po všem! Je to v hajzlu! Co teď k*rva budeme dělat? Co budeme dělat?   ;D ;D


« Posledná zmena: 04. Apríl 2017, 09:11:18 od Paliason »