Autor Téma: Collectable Minifigures  (Prečítané 186164 krát)

Odhlásený Izmael10

  • Príspevkov: 448
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #120 : 25. Apríl 2013, 19:22:53 »
Tieto fotky som našiel na nete.
« Posledná zmena: 21. September 2014, 15:20:53 od Administrator »

Odhlásený leggina

  • Príspevkov: 73
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #121 : 25. Apríl 2013, 20:12:32 »
Nevidím to také jednoduché. Podľa fotografií to vyzerá, že "zlatá" vrstva je pokovovaná. To Lego na svojich dielcoch bežne nerobí. Výliskov by mohlo byť veľa, ale len v bežnom plaste. A ak to dajú na pokovovanie robiť viacerým externým firmám, každej len časť dielikov, tak bude veľmi obmedzený okruh ľudí, čo sa dostanú k celému zlaťákovi. Za problém by som pokladal to, či sa pri balení zamieša
tých 5000 ks. Tu by som skôr videl úniky.

Tak ale ak by to mala robiť dokonca externá firma, to je potom ešte jednoduchšie vyrobiť bez vedomia lega takýchto panákov. Veď tam nie je pokiaľ dobre vidím, žiadny jedinečný part, môžem zobrať hocijaké originál lego torzo, klobúk, head atď a pokovovať to...opakujem to by musel byť všade extra dozorca aby dohliadol na výrobu, alebo potom ešte takí pokovovaní idú naspäť aby im zase lego natisklo print na hlavu a torzo? To je najťažšie zimitovať. Podľa mňa ak by som mala hodnotiť cenu, tak najdrahšie na tom panákovi je práve to poprintované torzo a hlava a ten príbalový letáčik, nehovoriac o tom že extra cenné budú čísla ako 0001/5000 alebo 1111/5000, či 2500/5000 a podobné číselné srandy.

KLF: citujem: Klud. Zlatakov je presne 5000. A LEGO si urcite nejde zvysovat zisky na nejakej limitovanej minifigurke. koniec cit.

Však OK je to Tvoj názor, ale ako môžeš tvrdiť že ich je tých figuriek 5000?

Ja si myslím, že sa môžme zhodnúť IBA na tvrdení, resp. relatívne overiteľnom fakte (a tomu i ja nemám dôvod neveriť),  že je vyrobených 5000 sáčkov v ktorých je vo vnútri 5000 originál očíslovaných letáčikov 0001/5000 až 5000/5000 s pribalenými figúrkami.

Ale nedá sa tvrdiť, že LEGO vyrobilo len 5000 figuriek. To sú od seba dve nezávislé veci, ktoré môžu a nemusia byť v totožnosti. Môže ich byť vyrobených oveľa viac a legálne (teda s vedomím firmy) pričom tvrdenie TLC že je len 5000 sáčkov s mr.goldami vôbec nie je klamstvom, pretože tí ostatní v sáčku nie sú, a nemajú ani príbalový letáčik sťaby certifikát, ale ich môžu mať nie na predaj ale pre tzv. interné potreby...to uvádzam všetko ako príklad a je jasné, že je to síce špekulácia, ale podstata je stále logická a nie je to evtl. nereálne.

Ak bude mať ten zlatý pánko taký úspech, nič im nebráni aby vydali nejakú vol. 2 verziu a dali mu do ruky namiesto diamantového zeptera trebárs zlatú mrkvu...

Však nechajme sa prekvapiť, koľko bude zanedlho chytrákov, ktorí najprv odprezentujú, že náhodou našli figurku...že si ju nechajú pre šťastie a je im taká bezcenná že obal a letáčik "zahodia" no a po čase akože uhú, však teda predsa ju len sú ochotní predať, nech sa záujemca ozve...no a bude sranda, keď takto náhodou bude ten istý človek nachádzať zlaté figúrky týždeň čo týždeň...


Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #122 : 26. Apríl 2013, 00:00:30 »
Cele je to s tym zlatakom totalna hovadina. Mne vychadza ze je uplne nerealne sa vobec snazit ho najst - statisticky budu na slovensku 3-4 zlataci, z toho nieco poberu decka, predavacky a pod, takze pre AFOLov ostane JEDEN kus. Alebo inak povedane, napr. na celu Blavu a okolie (kedze tu je najviac hrackarstiev) pripada 1 zlatak, tj ak chce mat niekto odtialto sancu ho najst, musel by presnorit vsetky boxy vo vsetkych hrackarstvach v meste a okoli a to aj niekolko krat (lebo boxy vykladaju postupne), a stale je dost mozne, ze vysledok bude nula. Lebo kopu boxov mu unikne, lebo budu v eshopoch, resp. to najdu decka. Napr. legina moze svoje sance zvysit prekutranim celej Viedne, ale stale moze byt vysledok nula. Lebo takisto moze svoje sance zvysit nejaky rakusky AFOL snorenim u nas. Suma sumarum, ked zratam to mnozstvo zabiteho casu, nestoji to za to... Za tie tazke hodiny casu si hocikto zarobi na to, aby to kupil aj za 1000 eur z netu.

Odhlásený bacik

  • Príspevkov: 4
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #123 : 26. Apríl 2013, 04:36:45 »

Ale nedá sa tvrdiť, že LEGO vyrobilo len 5000 figuriek. To sú od seba dve nezávislé veci, ktoré môžu a nemusia byť v totožnosti. Môže ich byť vyrobených oveľa viac a legálne (teda s vedomím firmy) pričom tvrdenie TLC .....

To že ich Lego vyrobilo viac alebo ich číňan začne vyrábať vo veľkom ma len teší. Rýchlo stratia hodnotu. Už len z dôvodu, že
nebude istota či kúpim originál alebo napodobeninu. Ja by som nedal ani 50 Euro. A keď má niekto 1000 Euro na figúrku,
tak asi mu bude jedno či prerobí alebo nie.

Odhlásený leggina

  • Príspevkov: 73
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #124 : 26. Apríl 2013, 19:28:47 »
No, takže od dneska si navyše myslím, že TLC nebude mať nasledujúce týždne nič iné na robote, ako ututlávať škandály a sťažnosti zákazníkov ohľadne "mimopredajňových" transakcií medzi predavačmi a priekupníkmi predmetných mr.Goldov... :(

Odhlásený Izmael10

  • Príspevkov: 448
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #125 : 26. Apríl 2013, 19:43:46 »
No, takže od dneska si navyše myslím, že TLC nebude mať nasledujúce týždne nič iné na robote, ako ututlávať škandály a sťažnosti zákazníkov ohľadne "mimopredajňových" transakcií medzi predavačmi a priekupníkmi predmetných mr.Goldov... :(

Pochybujem, že sa TLC bude takými sťažnosťami  zaoberať.

Odhlásený Anatyt

  • Príspevkov: 140
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #126 : 26. Apríl 2013, 19:47:57 »
Nema sa akymi. Nik sa stazovat nebude. Leda taky ako Leggina a Mesje, co toho saska silou mocou chcu a nebudu mat. >:D

Odhlásený leggina

  • Príspevkov: 73
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #127 : 26. Apríl 2013, 20:34:11 »
Nema sa akymi. Nik sa stazovat nebude. Leda taky ako Leggina a Mesje, co toho saska silou mocou chcu a nebudu mat. >:D

si teda vtipný...nedokážeš pochopiť že niekomu je ľúto i peňazí, čo minie niekto druhý  ;D


Dnes sa napr. predal na ebayi za 401,- eur
« Posledná zmena: 26. Apríl 2013, 20:37:17 od leggina »

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #128 : 26. Apríl 2013, 22:14:56 »
Nema sa akymi. Nik sa stazovat nebude. Leda taky ako Leggina a Mesje, co toho saska silou mocou chcu a nebudu mat. >:D

A ty si spokojny a akceptujes kazdu blbost, co TLC vymysli??? Ja sa z toho zlataka nejdem posrat, ale nepaci sa mi, co TLC predviedlo za kardinalnu hovadinu. Zial ludia su uz asi uplne mimo a snazia sa zozrat aj s navijakom kazdy nezmysel od autorit.
A my si mozme povedat, ze sereme na tento podfuk a celeho zlataka si mozu niekde strcit, ale nepaci sa mi, ze oblbuju beznych ludi a hlavne decka FALOSNOU nadejou - pritom sanca ho najst je takmer nula.
Ten fig je pekny, ale nestoji za viac ako 20 eur. Rad by som ho mal, ale keby ho normalne distrubuovali. Stacilo ho davat k objednavkam nad 500 eur a paradne si zvysia zisky a ludia to dostanu za zasluhy, nepovedal by som ani makke F.
« Posledná zmena: 26. Apríl 2013, 22:24:34 od Administrator »

Odhlásený leggina

  • Príspevkov: 73
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #129 : 28. Apríl 2013, 22:27:46 »
Takže toto je napríklad jedna sťažnosť, z Nemecka (chlapec čo ju posielal mi dovolil to tu zverejniť), preklad som sa snažila urobiť čo najlepšie, samozrejme zaň neručím, pasáže kde sa pisateľ rozpisuje o svojom zberateľstve a postoji k legu som skrátila - sú tam potom na niektorých miestach tri bodky...

Môžete si myslieť o tom všeličo - aj to že je to zatrpknutosť z neúspechu, že skreslene vnímal situáciu, alebo je za tým naozaj to, čo popísal a že to čo zažil bolo aj autentické a zodpovedalo tomu čo uviedol...

Vážený Lego-Team,
moje meno je Sylvester Größl, mám 24 rokov a študujem chémiu vo Frankfurte n.Mohanom. Som od detstva nadšený prívrženec Lega a oduševnený zberateľ...

Už som sa obrátil telefonicky na zákaznícky servis a oboznámil Vaše spolupracovníčky s nasledovnou sťažnosťou, kde problém som im podrobne opísal, chcem ale ešte raz aj touto cestou všetko toto zdôrazniť, a dúfam, že si to vezmete k srdcu  a niečo proti tomu podniknete.

Toho času beží desiata séria Minifigures s osobitou figúrkou "Mr. Gold". Od jej release dátumu, t.j. od pondelka 15.4.2013 som intenzívne po nej pátral  a kvôli tomu navštívil v celej oblasti (Rhein-Main) cez 30 obchodov, kde sa predáva Lego - toom, Toys´R´us, Galeria Kaufhof, Karstadt, viaceré hračkárstva ako i obe Lego-Stores vo Wiesbadene a Frankfurte nad Mohanom a prehľadal som okolo 3000 minivrecúšok,ale "Mr. Golda" som nenašiel. Ako som povedal - veď som nadšený prívrženec - rovnako moja priateľka prehľadala všetky vrecúška v Lego Store v Berlíne a takisto ešte v jednom hračkárstve. Takto som pokračoval a robil, kým som začiatkom týždňa plný sklamania nezistil, že sami predavači v Lego-Stores (Wiesbaden, Frankfurt/ M.) sami majú zálusk na túto špeciálnu minifigurku, pričom takpovediac sedia bezprostredne "na prameni"- pri mojom hľadaní som v predajni pobudol dosť dlhý čas, a počas tejto doby som vyrozumel-vypočul, od vyjadrení predavačov v náznakoch navzájom, že vlastne keď vrecúška vyložia v predajni pre bežných zákazníkov predajne, sú už pracovníkmi dávno prehľadané. To nie je to jediné - čo som musel sklamane skonštatovať.

Napriek horeuvedenému som bol dnes opakovane v Lego-Store vo Frankfurte nad Mohanom hľadať "Mr.Golda" a čo som pri tom pozoroval ma definitívne rozhnevalo a koniec koncov práve to je to dôvod sťažnosti. 

Okolo 10.15 hod. som pozoroval nasledovnú situáciu: počas toho ako som prehľadával vrecúška, predavač A prišiel a vzal jedno vrecúško v predajni s tým že mi povedal,  že ho potrebuje na oskenovanie pri kase, keď príde jeden zákazník. Krátko na to cca 5 min neskôr, vošiel mladý muž B do obchodu, ktorý očividne buď sám bol zamestnancom obchodu, alebo bol v dobrom (priateľskom) vzťahu ku predavačovi, lebo sa veľmi dôverne pozdravili, správali i tykali si. Vo mne to vzbudzovalo dojem, že je to predavačov spolupracovník, ktorý má dnes voľno.Bez nejakých ďalších rečí, zmizol predavač A do skladu, doniesol odtiaľ veľkú igelitku, v ktorej bola hnedá škatuľa  (ca. 90x50x20cm) určená pre muža B. Obaja vyzerali, že im je veľmi nepríjemné, že ich pozorujem. Predavač A vybral zo škatule 2 malé lego sety (SW planétku a stolnú hru) a oskenoval obe. Potom vzal do ruky vrecúško pri kase, ktoré som spomínal, že predtým vtedy vzal v predajni a takisto ho oskenoval - či už vo väčšom počte - pretože nasledovne muž B zaplatil viacerými 100 eurovými bankovkami, čo pre mňa jednoznačne znamená, že v igelitke, v škatuli muselo byť viac ako jedno vrecúško alebo viaceré 60 ks balenia Minifigúrok pretože je vylúčené aby za tú cenu kupoval len tie 2 malé sety.

Považujem to za absolútny škandál. Bol som vždy dobrý zákazník Lega, a viem sa nadchnúť pre túto hračku, ale keď spolupracovníci tieto vrecúška predom vidia, resp. posúvajú ich pod rukou druhým spolupracovníkom a takto si predávajú - potom to považujem za nefér voči "normálnemu" zákazníkovi...
 
Neviem si predstaviť, ako za daných okolností, niekto, bežný zákazník ako ja, môže prísť k tejto minifigúrke...
 
Očakávam, že tento nešvár vo Vašom podniku z vážnosťou prešetríte, odhalíte a znemožníte v ňom pokračovať.

Pre mňa je toto trpkým sklamaním a odteraz už po "Mr. Gold"ovi nebudem viac pátrať.

S priateľským pozdravom 
Sylvester Größl


« Posledná zmena: 28. Apríl 2013, 22:51:12 od leggina »

Odhlásený Izmael10

  • Príspevkov: 448
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #130 : 28. Apríl 2013, 22:56:43 »
Rešpekt, že im to napísal.  (y)

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #131 : 28. Apríl 2013, 23:20:02 »
TLC si zial nemoze nic urobit - problem je totiz uz v samotnom principe. Akonahle je nieco vzacne a ziadane, a niekto ma k tomu prednostny pristup, nic na svete mu nezabrani vyuzit tuto vyhodu. Mozu hrozit neviem akymi sankciami ci kontrolovat ludi, ale nic nezabrani predavacom, aby este rano pred otvorenim shopu nepresacovali a neodlozili zlatakov, a potom to predali na inzerat ci cez znamych. Zivot si totiz vzdy najde cestu. Preto treba vytvarat take podmienky, aby sa podvodom predchadzalo. Nic taketo by sa totiz nedialo, ak by:
- toho figa davali za odmenu v sutaziach, ako bonus na objednavky nad istu sumu atd.
- pridali ho do najvacsich setov (ako chrome CP3O)
- vydali viac figov
atd atd.
Takychto staznosti bude more a 90 % figov sa preda takymto sposobom. Samozrejme vsetok ten brutalny zisk pojde mimo TLC do sukromnych vrecak...

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #132 : 30. Apríl 2013, 17:03:29 »

Odhlásený juraj

  • Príspevkov: 234

Odhlásený leggina

  • Príspevkov: 73
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #134 : 30. Apríl 2013, 19:56:56 »
Ja som dnes bola na nákupoch vo Viedni, boli sme s dcérou v Toys´R´Us, bola tam iba jedna takmer prázdna krabica v regáli s cca 15 vrecúškami 10.série...ani som nemala chuť vôbec to chytiť do ruky-i keď človeku niečo šepká, že však skús zo srandy...ale bolo jasné, že to je všetko prehmatané...tak som sa toho ani nedotkla...asi to aj naschvál tak urobili, že vykladajú postupne vždy len pár kusov, aby sa im v tom ľudia nehrabali do aleluja...ale v čase keď sme tam boli o to aj tak nik ani nezakopol...kupovali sme iné veci... no e ešte  som sa stavila aj v drogiške Mueller, tam som musela poriadne pozerať v hračkovom oddelení, kde majú tie vrecúška-nakoniec som ich našla v drôtenom stojane kde boli navrchu prvá séria vrecúškových setov friendsov (tie zvery:mačka,veverica a ešte čosi) no a minifigúrky boli schované pod nimi...bola ich tam nahádzaná celá hromada...tam som chytila do ruky zopár...nejaké vretenice medúzy hneď prvé mi do ruky dve prišli, ale priznám sa, prehmatala som asi 6-7 vrecúšok - nemám vôbec chuť sa s tým zaoberať...mala som dosť roboty čo som musela vyhmatávať dcére zase vrecúška littlest pet shopov, tak počas toho ma už pomaly šľak trafial, tie sme kúpili a šli sme domov...