Autor Téma: Výroba samolepiek  (Prečítané 18510 krát)

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Výroba samolepiek
« : 12. Marec 2012, 17:28:42 »
Zdravim.
Hladam pomoc s vyrobou samolepiek na torso. Potrebujem spravit 40-50kusov z kazdeho typu. navrh je z netu a je pre mna postacujuci.

Moj problem, že nie som technicky zdatny na taku pracu v nejakom programe/fotoshope:-). A dalsi, ze nemam tlaciaren (co je najmenej, zozenie sa).

Nasiel by sa niekto kto by bol ochotny urobit mi aspon navrh v programe, pripadne vytlacit? Ale staci len ten konecny navrh.
Samozrejme za pracu, naklady zaplatim.


Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Výroba samolepiek
« Odpoveď #1 : 12. Marec 2012, 18:19:29 »
Tak navrhy mas v podstate spravene, uz ich len hodit na 300 dpi a mozes dat vytlacit. O vytlacenie sa Ti viem postarat, samozrejme to nieco stoji.

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: Výroba samolepiek
« Odpoveď #2 : 12. Marec 2012, 18:40:35 »
300 dpi

Na toto viem napisat len WTF?   ??? Toto som myslel tym, ze nie som technicky zdatny, taketo upravy a IT/pc oznacenia  atd,  to je spanielska dedina pre mna.  :-[ :'(:-X:-\

Viem ze farebne tlacenie nieco stoji aj praca za tym stravena, to ale neni problem.
Kebyze mam vysledok v PC v spravnych rozmeroch berem si USB a utekam do fotoshopu/copycentra a tam vytlacia.

Pokial mas ale chut sa toho ujat, tak dalej sa dohodneme cez SZ  ;)

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Výroba samolepiek
« Odpoveď #3 : 12. Marec 2012, 20:02:17 »
neviem, nakolko si zdatny (ako pises ani velmi nie), ale taketo programy vacsinou maju moznost vytvorit obrazok v realnych rozmeroch (napr 5x5cm) (a tam prichadza do hry ta hodnota DPI, ktora umozni preratat cm na obrazove body (pixle) a tlaciaren to vie zase pouzit spatne na vypocitanie realnej velkosti obrazu na folii/papiery z obrazovych dobodv), no a potom uz len si zmerat figa, vytvorit obrazok s tymi rozmermi a napasovat do toho tie obrazky, ktore mas :)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Výroba samolepiek
« Odpoveď #4 : 08. August 2012, 17:30:06 »
Ako som uz bol byval spominavsi na sessne, objavil som tuto firmu na vyrobu reklam a samolepiek. Myslim, ze na vyklade maju napisane, ze aj vyrezavaju samolepky. Asi tam zajdem niekedy a popytam sa ci by vedeli aj male samolepky na LEGO modely spravit. Hlavne na ake folie tlacia. Ale Dodo, Ty byvas blizko, mozno by si to mohol skusit.

Odhlásený dolfy3

  • Príspevkov: 79
Re: Výroba samolepiek
« Odpoveď #5 : 09. August 2012, 10:50:56 »
pojdem tam uvidím čo a ako

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Výroba samolepiek
« Odpoveď #6 : 09. August 2012, 18:52:37 »
Tak som tam dnes bol kvoli firemnym reklamnym samolepkam, ale spytal som sa aj na modelarske. Takze: robia na 100 mikronove a 75 mikronove folie, biele a priehladne. Jednoznacne odporucam aspon tie 75 mikronove, tie uz su celkom pouzitelne na LEGO. Co sa vyrezov tyka, tak ano - robia aj orezavanie samolepiek, ale je to drahsie. Kazdopadne treba dorucit subor s predlohou v krivkach (najlepsie Corell), lebo oni tam potom manualne dorabaju tie okraje vyrezov. Ale vravel mi (aj ukazoval), ze jeden modelar si tam nechava robit samolepky na RC modely a potom si ich doma vystrihuje/vyrezava. Cenu tychto 75 mikronovych folii na modely si nepamatam, ale ked vychadzam z ceny ktoru mi ponukli na moje reklamne samolepky, tak su drahsi ako napr. Copex. Ale zas v Copexe neviem, ci maju 75 mikronove folie. A tiez zajdem do SEVTu spytat sa, ake hrube folie maju oni. Bol som tam pred cca 2-3 rokmi, ale uz si nepamatam. Leggina mozno doplni ake hrube folie pouziva ona, kedze sme sa o tom bavili. Takze tak.

Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
Re: Výroba samolepiek
« Odpoveď #7 : 15. December 2013, 19:08:31 »
Zdrvím chaloši. Bol by niekto ochotný mi vytlačiť samolepky na dané sety? Samozrejme to nechcem zadarmo. Vopred ďakujem.

Sety: 386, 390, 4010, 6334, 6362, 6379, 6394, 6397, 6517, 6594.

Poprípade aj samolepky zo všetkých Idea Book čo boli.  ;)

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Výroba samolepiek
« Odpoveď #8 : 15. December 2013, 20:22:30 »
Dominik, ale odkiaľ vezmeš tie obrázky (motívy)čo treba tlačiť? Z tých naskenovaných samolepiek sa dá vytlačiť len niečo, napríklad nie je možné tlačiť motívy na transparentnom podklade, pretože sú naskenované na bielom podklade a ak by som to dal tlačiť (ak by som mal tlačiareň s bielou farbou), tak by mi to vytlačilo ten biely podklad čo na tých skenoch vidieť :-( ja som si tlačil len nejaké na plnom podklade a na obrlačkový papier a po aplikácii som to prelepil transparentnou páskou.  dosť s tým bolo roboty a s výsledkom nie som moc spokojný. Najlepšie by bolo keby sa dali v TLC objednať. oni by len klikli a vytlačili :-) Detto by mohli ponúkať krabice a návody :-) Ale to by asi tie vzácne sety klesli na hodnote.

Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
Re: Výroba samolepiek
« Odpoveď #9 : 16. December 2013, 05:45:52 »
Dominik, ale odkiaľ vezmeš tie obrázky (motívy)čo treba tlačiť? Z tých naskenovaných samolepiek sa dá vytlačiť len niečo, napríklad nie je možné tlačiť motívy na transparentnom podklade, pretože sú naskenované na bielom podklade a ak by som to dal tlačiť (ak by som mal tlačiareň s bielou farbou), tak by mi to vytlačilo ten biely podklad čo na tých skenoch vidieť :-( ja som si tlačil len nejaké na plnom podklade a na obrlačkový papier a po aplikácii som to prelepil transparentnou páskou.  dosť s tým bolo roboty a s výsledkom nie som moc spokojný. Najlepšie by bolo keby sa dali v TLC objednať. oni by len klikli a vytlačili :-) Detto by mohli ponúkať krabice a návody :-) Ale to by asi tie vzácne sety klesli na hodnote.

Obrázky, motívy mám posťahované všetky. Viem že všetko sa nedá vytlačiť. Ale tie farebné nápisy sa dajú. No asi si to dám všetko vytlačiť sám.

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Výroba samolepiek
« Odpoveď #10 : 16. December 2013, 18:49:34 »

Odhlásený janicko

  • Príspevkov: 317
  • Petržalka
Re: Výroba samolepiek
« Odpoveď #11 : 14. Február 2014, 20:39:51 »
Ako sme sa bavili o nalepkach, tak mam info ze je mozna aj tlac STRIEBORNEJ! Jediny hacik je v tom ze to nespravi zo skenu ale je to potrebne definovat v nejakom tlaciarenskom formate, alebo sa pohrat s corelom a previest to do kriviek. 
bye

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Výroba samolepiek
« Odpoveď #12 : 14. Február 2014, 22:37:04 »
Presne, celý problém tlače je v tých scanoch :-( tam ani  biela nie je bielou, ale nejakou žltkastou :-( čo som skúšal tlačiť, tak je to bieda, vyzerá to otrasne

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Výroba samolepiek
« Odpoveď #13 : 16. Február 2014, 22:25:39 »
Jano, na zaklade toho co si spominal na session, ze mas kamosa co sa rad "hra" s grafikou, napadla ma jedna vec. Najvacsim problem pri vyrobe LEGO samolepiek su 2 veci - trafit farebny odtien a tlac bielej na priesvitnu. Zamerajme sa teraz na to prve. Chlapik v COPY sluzbe co je oproti kde sme sedeli mi hovoril, ze dolezite je, aku paletu pouzivaju (CMYK, atd.). Paleta LEGO farieb na nete je - uz som ju pozeral viackrat. Stacilo by teda trafit spravny kod a zaznamenat ho a mame vystarane. Je to systemom pokus/omyl, ale ked je kamos taky pedant a odbornik, mozno by to stalo za to nastavit si tie farby a potom si uz na pocitaci kazdy vieme robit samolepky s tymi spravnymi kodmi! Co Ty na to? ;)

Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 617
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
Re: Výroba samolepiek
« Odpoveď #14 : 07. Apríl 2014, 13:36:07 »
Ak niekto potrebuje vyrobit samolepky je to pre mna velmi lahke a mam uz kopu hotovych ;) na stity aj na torza.

dolezita vec ktoru treba vediet pri tvorba grafiky a priprave na tlac. Je jedno aky je format alebo rozmer ono staci kludne aj 72 dpi. Pltore ktore to tlacia vam s vacsou presnostou na nalepku aj tak za rozumnu cenu nevytlacia lepsi detail a 300 dpi uz vobec nie mozno 200 je realne. Ale traba aby navrh mal aj presah lebo pri orezavani pokial si to teda clovek nechce vystrihovat po 1ks rucne treba aspon 1-1,5 mm presah. Tlac na priesvitnu bielou je draha .. ale da sa. Striebornu a ine napr PANTONky sa musia zadefinovat ako solo farba bud v ilustratore alebo coreli. Tieot farby si staci najst vo vzorkovnikoch ktorych mam asi 10 :D .. takato tlac je extremne draha! a na taketo male pocty je to nerealne .. to by sme sa nedoplatili ..

Dal som si teraz robit asi 20 typov vlastnych space a castle torz a asi 40 typov stitov. :) keby niekto chce z existujucich za lacno sa podelim. Dalej mam sablony na rozne ine velkosti napr 1x2 tile 2x2 tile, 2x4 tile .. loga, napisy, znaky, pocitace .. etc.

Keby niekto potrebuje vytlacit viem to zabezpecit celkom rychlo. Staci mi poslat jpgcka a pocty .. s farebnostou si vobec nelamte hlavu lebo kvoli 10-100 ks 1,5cm blbiniek sa vam s tym nikto nebude srat a uz vobec nie nadstavovat neajke solo farby alebo cmyk tlac .. tie nove plotre maju aj 6 naplni to je uplne ina skala ako cmyk aj rgb ..

Jedine co vam pomoze je priblizne spravit podobnu farbu a ono to aj tak nebude moc vidno ked tam budu nejake prkotinky na tom torze. mala odchylka v odtieni je samozrejmost a treba s tym pocitat .. trafit presne pc grafiku na tlaciarni ktora je inde na torzo ktore vieme max prirovnat real , foto alebo nejak inak je velmi komplikovana az nerealna. :) kazdopadne s tym co som si dal ja vytlacit a to som ani neprirovanaval ale daval od oka som nadmieru spokojny.

------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space