Autor Téma: Akiho "sbírečka"  (Prečítané 7400 krát)

Odhlásený Aki

  • Príspevkov: 127
Akiho "sbírečka"
« : 09. December 2014, 13:31:02 »
Každý kdo mne zná bude očekávat, že moje sbírka obsahuje samé castle sety. Pravda je ovšem taková, že těchto setů jsem se již před lety zbavil a místo sbírání se věnuji stavění. Přesto se nakonec u mne malá sbírečka najde. Překvapivě se ujíždím na letadélkách. Mám na ně ale vysoké nároky:
a) musí to být letadélka určená jen pro malé travnaté / sportovní letišťátko.
b) letadlo se mi musí líbit. Takové ty dvouocasé tam třeba nechci ani vidět.
c) nesmí to být drahý set. Nějak si prachy šetřím na něco jiného.
d) vůbec mi nevadí letadlo upravit, tak aby splňovalo první dva body, nebo vybrat letadlo z většího setu a zbytek rozpustit na díly. Takže toto je opravdu jen sbírka s uvozovkami.
e) Krabice ani návod mne vlastně nezajímají, ale pokud je mám, tak fajn.

A nyní již k letišti:
Prvním letadlem, které se u mne objevilo z jedné pražské půdy, kterou můj švagr vyklízel (někdy v době Danyboyova narození) je 6687. v perfektním stavu. Bez krabice i návodu. Jen jsou některé díly lehce zažloutlé. Edit: jak jsem dnes zjistil, mám k němu návod dokonce 2x (jeden je v TOP stavu) a krabičku rozstříhanou na jednotlivé stěny. Ovšem ty jsem dostal od někoho jiného a později.



Další dva kousky ke mne přišli z kiloveru. Obě dvě bez krabice i návodu, ale ni jejich bílé díly nejsou sněhově bílé. První přilétl 6673 někdy před deseti lety. Druhý pak moc pěkný 1808 asi před 7 lety.



Již pět let to je co jsem si ve výprodeji za 150,- Kč pořídil 7732. Tudíž krabici i návod tu mám a setík je jen vystavený a nehraný.


Zaparkované na letišti to pak vypadá takto:


Jak vidíte ještě MISB v pozadí jsou 3178 zakoupená před třemi lety ve výprodeji za 100 Kč a 60019 kterou jsem dostal loni jako odměnu za Lipno 2013.
« Posledná zmena: 12. December 2014, 01:43:23 od Aki »

Odhlásený Aki

  • Príspevkov: 127
Re: Akiho "sbírečka"
« Odpoveď #1 : 09. December 2014, 13:46:55 »
A včera přistál na letišti nový kousek. Jde o můj první historický aeroplán na který mne před měsícem upozornil KLF. Musím říci, že jsem z něho tak nadšený, že vůbec nelituji těch 4 stovek co mne stál. Tedy setík mám celý s návodem i špatně otevřenou krabicí. Na polici, ale putuje jen tohle letadélko samozřejmě s odmontovaným sběračem drahokamů. Otázka je, zda se mi vůbec vedle něho bude chtít postavit nějakého dalšího vererána?   :-\

« Posledná zmena: 09. December 2014, 13:57:58 od Aki »

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Akiho "sbírečka"
« Odpoveď #2 : 09. December 2014, 13:56:01 »
Pekna zbierka! Na fotkach to vyzera v TOP stave, vobec nevidno zozltnutie. To postove lietadlo mam a tu Cesnu 1808 bych bral - nema to vela ludi. (y)

Odhlásený matej

  • Príspevkov: 760
Re: Akiho "sbírečka"
« Odpoveď #3 : 09. December 2014, 14:00:24 »
Pekna zbierka letadiel tie misby do kedy budu zabalene? Mas aj town setyki mislim system city?

Odhlásený Aki

  • Príspevkov: 127
Re: Akiho "sbírečka"
« Odpoveď #4 : 09. December 2014, 14:15:24 »
... Cesnu 1808 - nema to vela ludi.
No vida, to jsem ani netušil co mám doma za poklad. Pěkné pálky.

tie misby do kedy budu zabalene?
Nemám tušení. Až se mi bude chtít, nebo třeba až budu chtít udělat nějaké diorama s hangárem a tak, tak na ně přijde řada. Víš na stavění mám dílů dost a tahle mne těší jen mít.
Až ale ten čas nadejde, tak tu 3178 určitě předělám z hydroplánu na normální letadlo. ;)

Mas aj town setyki mislim system city?
Ne, nemám ujíždím si opravdu jen na letadélkách. Něco jsem míval, ale to už jsem pustil spolu s castle sbírkou.

Odhlásený matej

  • Príspevkov: 760
Re: Akiho "sbírečka"
« Odpoveď #5 : 09. December 2014, 14:26:09 »
1808 prvy krat vidim!! Skvely set urcite nikdy ho nedavaj prec! (y) Juj skoda ze uz nemas :'(

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Akiho "sbírečka"
« Odpoveď #6 : 20. December 2014, 10:25:36 »
Aki, toto Ti este chyba. >:D

Odhlásený Aki

  • Príspevkov: 127
Re: Akiho "sbírečka"
« Odpoveď #7 : 20. December 2014, 15:51:49 »
Hoho, tak to mi opravdu chybí. Neznal jsem. Nějaké promo?

Chybí mi toho ale hodně. Už i pár tipů co si "nutně" pořídím, mám.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Akiho "sbírečka"
« Odpoveď #8 : 20. December 2014, 15:56:56 »
Jj, je to promo - davali to ucastnikom Inside Tour v 2012. Aspon navod bych k tomu chcel zohnat...

Odhlásený Aki

  • Príspevkov: 127
Re: Akiho "sbírečka"
« Odpoveď #9 : 06. Február 2015, 11:10:09 »
Šestým letadélkem, které natrvalo přilétlo na mé letišťátko je 7643. Pěkné letádélko za asi nejvyšší sumu, co jsem za podobný setík dal (700,-Kč).
Aby se mi líbilo, tak jsem ho prakticky ihned předělal na dvojmístnou verzi. Tím se snížila masivnost motoru a opticky prodloužil ocas. Mám ještě pár nápadů na vylepšení - např. snížení podvozku a jeho lehké přebarvení (Ta žlutá se mi tam krom vrtule vůbec nelíbí). Nebo zkusím udělat motorovou část otevírací s uvnitř umístěným motorem - místo tam na to je.


Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Akiho "sbírečka"
« Odpoveď #10 : 06. Február 2015, 11:12:06 »
Pekny kusok, ale na tom podvozku by som fakt zapracoval - "zjemnil" by som ho trochu, pride mi moc masivny. Inak motor je podla mna OK.

Odhlásený Aki

  • Príspevkov: 127
Re: Akiho "sbírečka"
« Odpoveď #11 : 06. Február 2015, 11:21:11 »
Ještě jsem zapomněl dodat, že stavba tohohle letadla povede 100% k odMISBování  mého 60019. Prohlédl jsem si nedávno to běžné letadélko postavené a přímo hořím touhou vidět je vedle sebe s touhle 764-trojkou. Předem už si myslím, že ta 7643 porovnání vyhraje a že mně za ty peníze stála.  ;)

Odhlásený Aki

  • Príspevkov: 127
Re: Akiho "sbírečka"
« Odpoveď #12 : 13. Február 2015, 09:10:40 »
Bohužel dochází u nás doma k zemětřesení a já jsem nucen prodat prakticky všechny mé sety i další věci.
S bolavým srdcem oznamuji, že se to týká i mého letišťátka. Nabídka pro případné zájemce je zde: http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=46653.0
 >:( >:(

Odhlásený Aki

  • Príspevkov: 127
Re: Akiho "sbírečka"
« Odpoveď #13 : 02. Január 2016, 23:13:51 »
Zemětřesení doma nějak přešlo a tak mohu mé letadélka zrekapitulovat.
Odletět muselo jak poštovní 7732, tak nerozbalený hydroplán 3178. Svého nového majitele si našel i ne moc pěkný 2928.
Jednu novinku ale přeci jenom mít budu.
Zatím ale jen současný air park:

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Akiho "sbírečka"
« Odpoveď #14 : 03. Január 2016, 00:51:40 »
O tomto neuvazujes? ;)