Autor Téma: LDD by muffin  (Prečítané 25555 krát)

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #30 : 26. September 2018, 11:49:36 »
A kedze viaceri riesia mensie objekty, ako rodinne domy a vilky, chcelo by to nieco na preklenutie velkosti medzi velkymi 5 a viac podlaznymi budovami a prave tymi malymi.
Toto je odo mna prva lastovicka, stvorvilka.





Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #31 : 26. September 2018, 11:54:22 »
Zelen sa da stale doplnit, ale zavisi aj od umiestnenia budovy medzi ostatnymi - ak bude na vedlajsom module viac zelene, tak pri tychto velkych stavbach nie je nutne pridavat dalsiu. Je to dan za velkost budovy voci modulu, ale ak sa ma casom mesto rozrast, zisli by sa aj taketo mohutnejsie objekty.

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #32 : 26. September 2018, 12:09:59 »
fakt super  (y) vidno ze fandis modernistickej architekture minuleho storocia ;). Este by som dal do diskusie navrh, pri takychto puristickych stavbach nedame do standarov aj zapustenie okna? o pol studa, ci velka komplikacia? Ale bolo by fajn ak by fasada ziskala nejaku plasticitu. vid ten ulicny parter pri tom osemposchodaku

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #33 : 26. September 2018, 12:43:17 »
To by som nestandardizoval, kazda budova to ma inak a hoci v tych rendroch to niekedy vyzera moc sterilne, ak je to v rovine, v reale to podla mna bude vo vacsine pripadov OK. V tej mierke je pol studu cca pol metra, to uz je dost a da sa to vyuzit za urcitych okolnosti, ale na celej budove by to bol overkill podla mna.
A tiez ako vravis, niekde sa to da relativne lahko, ale niekde to zbytocne komplikuje stavbu. Napriklad na tej stvorvilke som mal povodne ambiciu ten schodiskovy kubus spravit s tensimi stenami, ale zavrhol som to pri prvom pokuse, lebo prinos zdaleka nevyvazoval komplikacie s nadvazovanim jednotlivych casti na seba. Strechu sa naopak podarilo vyriesit celkom elegantne, aj ked by sa na vylepsenie zisli kratke tycky so studom na konci, idealne v bielej farbe  :P (A ked na to teraz pozeram, asi by som este trochu zmenil polohu niektorych stlpikov)

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #34 : 26. September 2018, 12:49:09 »
...aj ked by sa na vylepsenie zisli kratke tycky so studom na konci, idealne v bielej farbe ...

Ako kratke? Co tak skombinovat bar (3L/4L) s plate round with open stud?

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #35 : 26. September 2018, 13:09:41 »
No, ved tak to mam na tej streche spravene - bar 3L plus ten deravy okruhly plate. Ale ta "hlavica" na stlpoch sa mi tam nepaci. Idelany by bol ten bar so studom na konci, ako to ma napriklad tento pin, samozrejme bez tej zhrubsenej pinovej casti. Tak ale LEGO je o tom, stavat z toho, co existuje.

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #36 : 26. September 2018, 13:16:56 »
Ahaa ;) ok, som myslel, ze tam mas anteny. Klamliva je ta mierka na renderoch ;)

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #37 : 26. September 2018, 16:40:24 »
Muffin , štvorvilka , perfekto  :o   Si sa pekne rozbehol   (y)

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #38 : 28. September 2018, 07:36:41 »
Dlho som nic nepridal :P
Tak tu je nieco dalsie - administrativka, trochu aktualnejsi styl, ale aj to obcas treba.




Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #39 : 28. September 2018, 07:57:45 »
A zas nieco mensie:




Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #40 : 28. September 2018, 08:19:52 »
Neviem, odkial si cerpal napad na to "nieco mensie", ale podoba sa to na toto ;)

https://www.mendelsohn.sk/galeria/

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #41 : 28. September 2018, 09:15:16 »
Len si kladiem otazku, ci sme v jednej mierke? Ale snad ano.

ila_rendered

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #42 : 28. September 2018, 09:23:03 »
Ak mas konstrukcnu vysku podlazia 7-8 platov, tak urcite ano.
Ja beriem mierku tak, ze jeden stud je 1m, takze jeden plate je 40cm. Pri aute to vychadza 2*4 study je 2*4m, co je zhruba v norme, podlazie na 7 platov ma vysku 2,8m, na 8 platov 3,2m(tiez zhruba v norme). Okna na jeden brick maju 1,2m, na 4 platy 1,6m, vstupne a balkonove dvere na dva bricky 2,4m - vsetko zhruba standardne rozmery.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #43 : 28. September 2018, 11:00:33 »
nevýhoda tých trophy/nanofigov je že stoja na podstave vo výške studu, tj ak sa "nezapustia" do chodníka, tak akoby levitujú jeden plate nad zemou. Potom aj dvere okná atď môžu vyzerať malé.

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #44 : 28. September 2018, 11:22:40 »
Neviem, odkial si cerpal napad na to "nieco mensie", ale podoba sa to na toto ;)

Oni sa evidentne tiez inspirovali  ;)
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_works_by_Erich_Mendelsohn

V rannych fazach modernej architektury to bolo pomerne caste riesenie rohov, tie zaoblenia s pasovymi oknami.

Nanofig ma v tej mierke 1,9m s podstavou, 1,5m, ak je zapusteny :)

Ono pri tych kompromisoch s chodnikmi a cestami sa tie drobne disproporcie stratia, hlavne aby to neulietalo do celkom inych dimenzii.