Autor Téma: BrickLink  (Prečítané 68811 krát)

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: BrickLink
« Odpoveď #45 : 11. November 2014, 08:44:01 »
Zlé skúsenosti s týmto BL shopom - tovar som zaplatil, ale neprišiel a na maily predávajúci neodpovedá
http://www.bricklink.com/store.asp?p=megabrickstore

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: BrickLink
« Odpoveď #46 : 11. November 2014, 10:17:03 »
Na mňa sa tak vys*al veľkopaša Jindřich od susedov, keď som chcel výročnú figúrku. Poslal to obyčajne (pričom na otázku, koľko bude stáť poštovné, mi napísal len sumu - čakal som, že už má nejaké skúsenosti s českou poštou a že to bude doporučene) a figúrka mi nedorazila s tým, že mi peniaze nevráti. Chcel som aspoň zľavu na ďalšiu figúrku, ale bez výsledku.

P.S.: Ospravedlňujem sa za OT, ide o susedné fórum, nie o BL...

Odhlásený Izmael10

  • Príspevkov: 448
Re: BrickLink
« Odpoveď #47 : 11. November 2014, 12:27:46 »
Na mňa sa tak vys*al veľkopaša Jindřich od susedov, keď som chcel výročnú figúrku. Poslal to obyčajne (pričom na otázku, koľko bude stáť poštovné, mi napísal len sumu - čakal som, že už má nejaké skúsenosti s českou poštou a že to bude doporučene) a figúrka mi nedorazila s tým, že mi peniaze nevráti. Chcel som aspoň zľavu na ďalšiu figúrku, ale bez výsledku.

P.S.: Ospravedlňujem sa za OT, ide o susedné fórum, nie o BL...

Skús to napísať aj na kostky....

Odhlásený GentlemanA15

  • Príspevkov: 782
Re: BrickLink
« Odpoveď #48 : 11. November 2014, 12:40:41 »
Akonáhle nie je zásielka doporučene, je to stratené. Je ľahko možné, že dotyčná osoba balík aj dostala, ale keďže vie, že si to poslal len obyčajne a teda nemáš potvrdenie, tak si to proste prebral a tvrdí, že to nedošlo. Ďalšia možnosť je, že sa to stratilo na pošte, z toho istého dôvodu. Mne takto tiež zmizla zásielka, našťastie sa jednalo "len" o 20€. Prvý a poslednýkrát som bol ochotný pristúpiť na požiadavku kupujúceho, aby som to poslal úplne najobyčajnejšie ako sa dá, aby sa ušetrilo poštovné. Nikdy viac :(

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: BrickLink
« Odpoveď #49 : 11. November 2014, 12:50:40 »
Co sa BL/ebay tyka - oplati sa platit PayPalom. Su tam nejake poplatky sice, ale pri nedoruceni zasielky PayPal vrati celu ciastku. Mna takto okradol anglan, poslal som staznost na BL,  konto mu zablokovali (nebol som jediny) a PayPal mi plnu sumu vratil.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: BrickLink
« Odpoveď #50 : 11. November 2014, 13:14:18 »
Čo viem tak PayPal nieje samospása, obyčajne prioritizuje kupcu na úkor obchodníka, možno v prípade viacnásobných sťažností je to iné. Treba byť pripravený - drahšie veci posielať len so sledovaním, vždy len doporučene a odložiť podací lístok, ideálne mať vlastnú foto a nie katalógovú,...

Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 617
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
Re: BrickLink
« Odpoveď #51 : 11. November 2014, 19:37:18 »
100 € lekcia do buducna ze neposielat bez tracking number a ze vsetko nad 50 €poistovat aj ked si to zakaznik nevyziada. osobne by som ani objednavku nad 40 €neposlal len tka naslepo a este k tomu do inej krajiny to prvy stastlivec co to na poste nasiel to zobral domov .. lebo videl ze 1. balik sa neda vystopovat .. 2. uz ho aj mal nalozeny v kufri .. baliky bez doporucenky a s takou hodnotou nikdy neposielat. A navyse za postovne ti vzdy hradi kupujuci cize by ta to nestalo ani cent keby tam mas podmienku ze sety nad xy sa posielaju len takto.

ja naprikald pouzivam elektronicky podaci harok EPH na posta.sk je to jednak lacnejsie a na psote potom staci len dat balik a netreba nic vypisovat a vsetko o baliku si clovek moze pozriet kdekolvek kde sa prihlasi ..
« Posledná zmena: 11. November 2014, 19:39:10 od SkiFi »
------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space

Odhlásený matej

  • Príspevkov: 760
Re: BrickLink
« Odpoveď #52 : 11. November 2014, 19:55:35 »
Pridam sa ktomu ja by som uz nikdy neposielal listom/balikom obycajne lebo mam velmi zle skusenosti to len kvoli de***nej poste >:( . Po druhe ja by som nikdy neposielal bez poistenie  nad 100€ to uz je riziko max 10€-20€!
Po trietie velke baliky sa posielaju len doporucenym to by som ja neurobil ze len balikom obycajne este do inej krajiny.
Este ze peniaze by som nikdy neposielal do inej krajiny este nad 100€ toje fakt ze velke riziko!
Najlepsie asi pouzivat PAYpa.

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: BrickLink
« Odpoveď #53 : 11. November 2014, 19:57:46 »
100 € lekcia do buducna ze neposielat bez tracking number a ze vsetko nad 50 €poistovat aj ked si to zakaznik nevyziada. osobne by som ani objednavku nad 40 €neposlal len tka naslepo a este k tomu do inej krajiny to prvy stastlivec co to na poste nasiel to zobral domov .. lebo videl ze 1. balik sa neda vystopovat .. 2. uz ho aj mal nalozeny v kufri .. baliky bez doporucenky a s takou hodnotou nikdy neposielat. A navyse za postovne ti vzdy hradi kupujuci cize by ta to nestalo ani cent keby tam mas podmienku ze sety nad xy sa posielaju len takto.

ja naprikald pouzivam elektronicky podaci harok EPH na posta.sk je to jednak lacnejsie a na psote potom staci len dat balik a netreba nic vypisovat a vsetko o baliku si clovek moze pozriet kdekolvek kde sa prihlasi ..


SkiFi, za ten rok co to ubehlo som sa aj ja poucil.  C:-)
Obycajne posielam len do 20 € a aj to vela krat doplatim z vlastneho ten 1€ rozdiel za tracking.
S tym postovnym to nie len tak ze preplaca ho cele zakaznik...pri platbe cez PP ti  strhne z hrubej sumy 3,4%+0,35 € ... cize ak si predal nieco za 100 € + 30 postovne ako balik do cudziny, tak celkovo mas poplatky 4,80 €. 
Cize si kvazi stratovy nejake  1.50 € z postovneho, a to si musim odratat zo zisku z objednavky.
A to nepocitam este BL fees co sa plati z kazdej objednavky.
Pri velkych sumach je to skoro zanedbatelne ale pri malej sume nejakych  10 € + 2€ za obyc. postovne....ked si vyratas poplatky a este doplatit za tracking..tak to mozem davat diely zadarmo  >:(
Ono konecny zakaznik vidi len to ze este priplaca za balne/PP poplatky atd atd co ho moze odradit od nakupu..ale ja ako predajca to troska vidim inac. Kebyze kazdy bere za aspon 20-30 € tak aj ja viem robit ustupky na cene s postovnym/balnym.

EPH pouzivam tiez uz dlhu dobu. Hadam od jeho vzniku. Najviac ma ale irituje, ked ako napr vcera som stal s  11 balickami a vo vedlajsom okienku si panicka vyplnovala podaci listok, este chcela priratat postovne k cene dobierky. A potom pani postarka to musela nadhazovat rucne do PC adresu atd.
Kym ona toto spravila ja som mal vsetky balicky poslane  ^-^ ^-^

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: BrickLink
« Odpoveď #54 : 11. November 2014, 20:03:10 »
Najviac ma ale irituje, ked ako napr vcera som stal s 11 balickami a vo vedlajsom okienku si panicka vyplnovala podaci listok, este chcela priratat postovne k cene dobierky. A potom pani postarka to musela nadhazovat rucne do PC adresu atd.
Kym ona toto spravila ja som mal vsetky balicky poslane  ^-^ ^-^

Mna irituju ludia s 11. balickami. C:-)

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: BrickLink
« Odpoveď #55 : 11. November 2014, 20:11:23 »
Pridam sa ktomu ja by som uz nikdy neposielal listom/balikom obycajne lebo mam velmi zle skusenosti to len kvoli de***nej poste >:( . Po druhe ja by som nikdy neposielal bez poistenie  nad 100€ to uz je riziko max 10€-20€!
Po trietie velke baliky sa posielaju len doporucenym to by som ja neurobil ze len balikom obycajne este do inej krajiny.
Este ze peniaze by som nikdy neposielal do inej krajiny este nad 100€ toje fakt ze velke riziko!
Najlepsie asi pouzivat PAYpa.

To poistene je vela krat zbytocny priplatok a hlavne nie vsetky krajiny aj v ramci EU maju dovolene poistenie...
Stalo sa mi v minulosti ze som posielal poisteny list do australie. Bezproblemove dorucenie za 11dni.
O polroka na to som posielal dalsi taky isty list. a ten sa vratil naspat s odovodnenim ze nedovolena sluzba. Skratka Australia zrusila poistene listy (ale balik poslat vies)... Toto iste ma tusim aj USA a par dalsich krajin.
Tabulky s dovolenymi sluzbami si vies stiahnut priamo na stranke posty.
 
Pre mna  je dvolezity hlavne TRACKING a hlavne ako to zabalis.
Teraz vsetci citajte a berte si to prosim radu.
Je mozne ze sa Vam sa to nikdy nestane.
3x sa mi stalo (pri predaji aj kupe) pri doporucenej zasielke do/zo zahranicia.
Skratka klasicka krabicka, oblepena paskou..na vrchu prelepena jedna A4 s adresami  a aobsah chybal!!! ..
Bola otvorena spodna cast krabice a vybrakovana cast obsahu... a zalepena naspat. Takuto vec by som si nikdy nepomyslel.
A toto sa ani vyreklamovat neda, predsa som zasielku podpisal, prevzal a vsetko vyzera byt ok. Az doma sa prekvapim.
Odvtedy som naucil vsetko balit do baliaceho papiera...aj ked su to navyse gramy k celkovej vahe . Ale je to 100x lepsie ako  5x vrstva lep. pasky.
PS. Obe zasielky z predaja sa staly Kanadskym zakaznikom.

Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 617
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
Re: BrickLink
« Odpoveď #56 : 11. November 2014, 21:28:00 »
ked mi pride len minimalne poskodena kraica alebo vidim znamky otvorenie tak spisem priamo na poste zapis, priapdne hned otvorim a nafotim na mieste.

stal osam i raz ze prisla otvorena krabica a zazrakom obsah nevypadol ani nikto nevybral.

Druha vec ja si nechavam PP poplatok preplacat zakaznikom tka isto ako aj postovne a poistenie cize nestoji ma to nic :)
------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: BrickLink
« Odpoveď #57 : 12. Január 2015, 19:21:01 »
Zlé skúsenosti s týmto BL shopom - tovar som zaplatil, ale neprišiel a na maily predávajúci neodpovedá
http://www.bricklink.com/store.asp?p=megabrickstore

Neuveritelné  :o Po troch mesiacoch sa mi predajca ozval ,že to poslal ,teraz.


Odhlásený matej

  • Príspevkov: 760
Re: BrickLink
« Odpoveď #58 : 12. Január 2015, 20:40:34 »
Neuveritelné  :o Po troch mesiacoch sa mi predajca ozval ,že to poslal ,teraz.
Co ze?? Co mal zimny spanok!? >:D

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: BrickLink
« Odpoveď #59 : 12. Január 2015, 21:13:06 »
Buďo, sme na tom rovnako.... ja som sa už rozlúčil s peniazmi, čo som mu zaplatil, tak ma to teraz potešilo, dnes to odoslal.... :-) verím, že to aj príde a bude všetko ok.