Autor Téma: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)  (Prečítané 96657 krát)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #165 : 09. Júl 2018, 17:20:05 »
K tejto poznámke len toľko že oficiálne spadáme pod LEGO Trading v Prahe, tak keď si žiadali LEGO Shop pre domáci trh prečo nie aj pre ten druhý z ktorého ryžujú ...  (ak sa to teda od minulého roka nezmenilo, ale tipujem že si nenechajú dobrovoľne ukradnúť časť objemu a nechať vzniknúť separátnu pobočku na Sk)

Tak, tak. Inak na SK pobocka bola - LEGO Trading Slovensko, ale prevzali to Cesi. Neviem, ci pod Cesko nespada dokonca aj Madarsko.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #166 : 09. Júl 2018, 17:46:37 »
Správna otázka je či si tam kúpim niečo čo teraz nakupujem na rakúskom online LEGO Shop. Teda z pohľadu niekoho, kto s tým nekšeftuje a netočí promo sety, ale kupuje len na aktuálnu spotrebu a "do zásoby". Keď sa pozrem rok dozadu tak = Snowspeeder (v zľave) na May 4th aj kvôli BB8 promu, Diner (bez zľavy) na anniversary promo, nejaké vianočné výpredaje Caterham, nejaký Brick Friday výpredaj, MF UCS (stratený  >:D ), normál MF (v zľave) na May 4th 2017 aj kvôli R2D2 promu.  Takže, v podstate kupujem len kvôli promu a v zľave. Doplnené o seasonaly a PF komponenty ako výplň, ktoré stoja rovnako (u PF asi u polovice). Zvyšok z oficiálneho zdroja si kupujem v kamennom obchode v jednom z tých 4 dní do roka kde mi to na ten jeden kus na osobnú spotrebu stačí  >:D

Samozrejme nejakého Chirona a pod sa nechystám kúpiť z online Shopu ani v AT ani na SK pokiať to nebude porovnateľné s kúpou inde. Ale kto nemá čas, možnosť atď behať po internete, prepočítavať a riskovať amazon, alebo súperiť v rýchlo klikaní ak nastane nejaká výhodná akcia, tak prečo nie.

Osobne sa to u mňa teda bude lámať na tom aké budú akcie, promá a ponuka. A či to čo chcem bude predražené oproti AT (nie všetko je). Neviem ako iní, ale ja svojmu kontaktu vždy niečo dám za ochotu, plus keby som tam nechodil nakupovať bežne aj benzín, takže nákup z AT nieje úplne bez prirážky...

Nechápem čo je za problém s tým porovnaním s Alltoys ?? Jednoducho LEGO Shop má všade oficiálne katalógové ceny.
Tak isto sa môže Nemec sťažovať že ... LEGO Shop je *** lebo tam má Galerie Kaufhof či TRU. Alebo Amík, že má Walmart, Target,...
Keď sme pri tom, skús mi dať nejaký príklad bežného tovaru kde by výrobca poddrbával predajcov tým, že by sám priamo predával pod katalógovou cenou ktorú doporučuje práve tým predajcom. A cez internet voľne dostupne každému konzumentovi, tj nebavíme sa factory shopoch kde musí prísť zákazník priamo na jedno konkrétne miesto...

Takže treba oddeliť Shop od katalógových cien.
Cenotvorba tých katalógových je asi z kryštálovej gule v LEGO plaste, láme svetlo podľa uhla pohladu...
« Posledná zmena: 09. Júl 2018, 19:55:14 od papluh »

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #167 : 09. Júl 2018, 21:03:49 »
Tak nakupujes ako asi vsetci tu, tj v tejto podobe je SK SAH aj pre teba nepouzitelny. Uvidime, ci zavedu tie akcie, to potom moze byt zaujimave pri lacnejsich setoch, kde sa uspora 5 eur neoplati kvoli cirkusom s dovozom (ako vravis, benzin resp otravovanie ludi). Cenotvorba moze byt nezavisla od oficialneho distributora, ten aj tak casto ma zlavy vacsie ako SAH (bezne sa stava, ze v sieti pompo/alltoys je 50% zlava a v SAH na to iste 30%). Ale zase ak by davali distributorovi vyssie ceny, maju pruser s monopolom. Otazne je, ci do SAH budu dodavat cez lego trading, alebo nezavisle.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #168 : 09. Júl 2018, 22:52:07 »
Lenže ako píšem v podstate to platí aj o rakúskom SAH. Jedine čo ho drží (pre mňa) sú akcie a promá ... a dostupné alternatívy.
No a ak by tieto neprišli na SK tak ako som písal to by bol dosť precedens, lebo sa nebavíme o rozdiele LCS vs oficiál shop, oficiál vo verzii pre jednu krajinu a pre inú. Kedysi boli akcie tam alebo inde, ale v poslednej dobe sú v Európe synchronizované.

Zľava a katalógová cena sú dve rôzne veci. Katalógy sú pre predajcov a ešte som nevidel že cena tam je iná ako online v SAH. Teda aspoň v DE a ešte som porovnával nejaký čo som si doniesol zo služobky a nechápal tie vysoké ceny ale online som ich našiel tiež.

Ale to s tými synchronizovanými zľavami je zaujímavé, to som si všimol viackrát, aj medzi krajinami. Napríklad aj to nové Artic lietadlo s mačkou sa ocitlo v zľave tu aj v DE.
« Posledná zmena: 10. Júl 2018, 00:31:00 od papluh »

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #169 : 23. August 2018, 09:20:41 »
From our friends in Shop@Home we've received this announcement:

The Official LEGO Shop has had exciting news this summer, as its expanding into 5 new countries, including Slovakia, Greece, Latvia, Estonia and Slovenia.

This expansion marks 29 countries globally - where shoppers can enjoy the full LEGO Shop experience, including access to the full assortment, exclusive products and promotions each month, extended line items and other unique services like Pick-A-Brick.

To commemorate this milestone, LEGO Shop is running a promotion in [INSERT COUNTRY] with an opportunity to “Win a one-of-a-kind buildable flag”. This extremely limited and rare set is not available for purchase anywhere. To enter simply make a purchase in [INSERT COUNTRY] and you’ll automatically be entered for a chance to win (alternatively, you may send an email to WinaFlag@LEGO.com, no purchase neccessary). Hurry – this special promotion ends September 23rd. Visit [INSERT URL FROM BELOW] now to learn more!

The URLs for the campaigns are:

Slovakia https://shop.lego.com/en-SK/lego-shop-slovakia-competition?icmp=HP-SHM-P-MT-flagsw-955

Greece https://shop.lego.com/en-GR/lego-shop-greece-competition?icmp=HP-SHM-P-MT-flagsw-953

Latvia https://shop.lego.com/en-LV/lego-shop-latvia-competition?icmp=HP-SHM-P-MT-flagsw-954

Estonia https://shop.lego.com/en-EE/lego-shop-estonia-competition?icmp=HP-SHM-P-MT-flagsw-952

Slovenia https://shop.lego.com/en-SI/lego-shop-slovenia-competition?icmp=HP-SHM-P-MT-flagsw-956

Feel free to share this information with your communities.

ila_rendered
« Posledná zmena: 23. August 2018, 22:44:37 od KLF »

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #170 : 27. August 2018, 23:06:30 »
Tak Xtra sáčky sú už nahodené online.
https://shop.lego.com/en-SK/Food-Accessories-40309
Myslíte, že sa podarí vyreklamovať toto ?  >:D  >:D
anglicky keďže to je na SK verzii
Citovať
This fun pack features 30 food accessory elements, including a crate, turkey and 2 each of chicken legs, fish, ice creams, grapefruit slices, bananas, croissants, carrots, money bills, cookies/muffins, chocolate bars, broccoli and cups.
nemecky v Rakúsku
Citovať
Das tolle Zubehörset enthält 30 Lebensmittelelemente, unter anderem eine Kiste, einen Truthahn und jeweils 2 Hühnerschenkel, Fische, Eiswaffeln, Grapefruitscheiben, Bananen, Croissants, Karotten, Geldscheine, Kekse/Muffins, Schokoriegel, Brokkoliköpfe und Tassen.
češi to budú mať trocha horšie
Citovať
Tento zábavný balíček obsahuje 30 doplňkových dílků ve tvaru jídla, včetně krocana, 2 stehen, ryby, zmrzlinu, plátky grepu, banány, croissanty, mrkve, sušenky/muffiny, tabulky čokolády a hrníčky. Součástí jsou také dílky bankovek a bedna.
« Posledná zmena: 27. August 2018, 23:09:53 od papluh »

Odhlásený BRICKPARK

  • Príspevkov: 37
  • ex-webshop
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #171 : 22. September 2018, 20:16:46 »
Čert nám malým predajcom bol toto dlžen.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #172 : 02. Október 2018, 11:18:57 »
1. ^^^ však kladivo na malých predajcov je tu Dráčik, nie ? Tento obchod s katalógovými cenami, tam aj niekto kupuje ?  >:D ^^^

2. Tak sa priznajte, kto si tam niečo kúpil aby skúsil vyhrať vlajku ?

3. Tento spôsob na pridanie Harry Potter polybagu mi prešiel aj na SK verzii, teda aspoň do košíka, neviem či to naozaj príde, ešte je to na ceste  >:D
Na stránke je dole link https://www.promobricks.de/lego-harry-potter-30407-polybag-gratis-mit-gutschein-code-im-online-shop/68773  "Gutschein-Code abholen"
Otvorí sa nová stránka kde treba kliknúť na skrytý kód. Ten sa vygeneruje (je jednorázový). Okrem toho sa otvorí nemecký shop, tak odporúčam v inom prehliadači/anonymnom móde ak máte niečo v košíku na SK verzii (najmä PaB / B&P ktoré ľúbia miznúť)
Kód zadať v košíku / pri dokončovaní (mne to najprv vyskočilo bez obrázku len ako číslo, ale po refreshi sa tam objavil)


Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #173 : 02. Október 2018, 11:45:18 »
1. ^^^ však kladivo na malých predajcov je tu Dráčik, nie ? Tento obchod s katalógovými cenami, tam aj niekto kupuje ?  >:D ^^^


no co som zatial pozeral, tak sa tam oplati kupit len lod vo flasi, ostatne predrazene....

a kto sa nahodou chystal na kazdorocnu kombinaciu dvojitych bodov a zaujimaveho bonusu, tak bieda:

https://www.promobricks.de/lego-store-flyer-oktober-2018-gratis-zugaben-und-doppelte-vip-punkte/69070

2x body len na 2 sety a blba nastenka na figy...

a november akurat klasicky black friday, snad ten to zachrani....

https://www.promobricks.de/lego-store-us-flyer-fuer-november-2018-brick-friday-und-vestas-wind-turbine/69068

Odhlásený BRICKPARK

  • Príspevkov: 37
  • ex-webshop
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #174 : 20. Október 2018, 11:45:09 »
A tak, asi sa az tak obavat nemusime...

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #175 : 20. Október 2018, 22:26:54 »
A tak, asi sa az tak obavat nemusime...

tie cenove rozdiely su drsne najma pri drahsich setoch... a som zvedavy, co na to povedia SK zakaznici, ktori si nahodou prekliknu na rakusko - tych nebudu zaujimat dristy o inej politike na roznych trhoch, ale budu akurat poriadne napaleni z vyssich cien a nizsich platov...

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #176 : 21. Október 2018, 10:53:15 »
no a ešte ked sa dozvedia že to za nás riešia Češi z Prahy to len bude "pozdvižení" ...

ale pri tohoročných exkluzívoch to nieje až také viditeľné, tak snáď to časom doiteruje do rovnakej ceny

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #177 : 27. Október 2018, 12:59:06 »
Amíci majú Diagon Alley 9.-21. 11. za nákup od 99 dolárov, v uniklom čínskom kalendári bol podobne, a čo my ?  >:D

https://shop.lego.com/en-US/Diagon-Alley-40289




Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #178 : 27. Október 2018, 13:41:27 »
U nas to ma byt vraj od 5.11. a nad 80e nakup...

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #179 : 15. November 2018, 09:45:40 »
Black Friday predaje od 22. do 26. novembra
https://shop.lego.com/sk-SK/cierny-piatok-kyberneticky-pondelok-akcie-na-hracky?icmp=LP-SHLPT-DPC-NO-bfcmre-1167

- Vianočný darček (40292) od nákupu 85 €
- mínus 30% na jeden set na deň: 
   štvrtok 22.11. 76112 Batmobile ovládaný aplikáciou  ;
   piatok 23.11. 10242 MINI Cooper ;
   sobota 24.11.  60195 CITY Polárna mobilná prieskumná základňa ;
   nedeľa 25.11. 42078 Technic Mack nákladiak;
   pondelok 26.11.   41347 Resort v mestečku Heartlake
- mínus 20% na ďalšie sety, viac na tej stránke.

V podstate také sety z bežného predaja, žiadne exkluzívy (tak Mini a Mindstorms trocha vyčnievajú)
« Posledná zmena: 15. November 2018, 09:52:46 od papluh »