Autor Téma: "LEGOVANIE" V MÚZEU máj-október 2017, Poprad - Spišská Sobota  (Prečítané 13776 krát)

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
V Podtatranskom múzeu v Poprade pobočke na námestí v Spišskej Sobote, bude počas letnej sezóny k videniu malá LEGO expozícia.
(V podstate to čo bolo pripravené na Noc múzeií a galérií, akurát sa doplnili popisky a pár drobností.)
Obsahovať bude:
- osvetlený model námestia Spišskej Soboty
- niekoľko Architecture svetových dominánt s krátkym popisom
- Londýnsky kútik s fotkami kráľovnej Alžbety, keď bola na návšteve v Spišskej Sobote
- regionálne stavby ako budovu hlavného múzea, budovu pobočky v Sp. Sobote, Tatra Hotel s Omnibusom a pár ďalších vecí
- vitrínu venovanú histórii s krátkym popisom
- zaujímavosťou bude Projekt micro panorámy Popradu, kde sa bude dať hlasovať, čo sa postaví...  ;)
Budova pobočky múzea v Spišskej Sobote a propagačné materiály viď obr. (Foto expozície ešte neskôr pridám)

Odhlásený sylmer

  • Príspevkov: 392
Výborne!!

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Tento víkend je v Spišskej Sobote oficiálne otvorenie Letnej sezóny v Poprade, bližšie info viď plagát...  ;)

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Mal som konečne trochu čas, tak som pofotil ako je to v múzeu...  8)

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
A ešte poschodie...  O0

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Tie popisky sú super, predpokladám, že to si robil všetko ty, hej ?

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Tie popisky sú super, predpokladám, že to si robil všetko ty, hej ?
No v múzeu nemajú financie ani ľudí v podstate na nič... Čo spravím to je... Konštrukcie na popisky som použil zo starého záhradného altánku, staré čierne plachty do vitrín, popisky som len polepil z A3 čo som doma potlačil, najhoršie bolo zháňať tie texty a obrázky, keďže po slovensky o tých stavbách človek veľa nenájde, takže všetko prekladať a graficky spracovať- to zožralo najviac času... Ale výsledok sa mi zdá celkom použiteľný...  :D

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Pekne to mas spravene Palo! Davas si zalezat. (y)

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Pekne to mas spravene Palo! Davas si zalezat. (y)
Sa teším ak sa aj človek čo tomu rozumie vyjadrí pozitívne...  :) Dal som to ako som vedel a mohol...

Odhlásený Artemis

  • Príspevkov: 217
  • Zberatel hlavne Castle
Popisky su fajn, ja si rad vzdy nieco precitam k veciam :)

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
ja som tam objavil aj rúru z vysávača, je to tak? :-)

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Prvá inštitúcia ktorá bola vybraná do Projektu micro panorámy Popradu, ktorá aj nabáda na hlasovanie v jej prospech...  :)
Keby bolo viac takých aktívnych inštitúcii...

http://www.nemocnicapp.sk/?p=19309
« Posledná zmena: 11. Júl 2017, 22:13:21 od Praetor »

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: "LEGOVANIE" V MÚZEU máj-október 2017, Poprad - Spišská Sobota
« Odpoveď #12 : 05. August 2017, 22:20:15 »
Kontaktoval ma ambasador jedneho britskeho LUGu. Pochvalil Tvoju pracu v Spisskej Sobote Palo! ;)

Hi Rene

I'm Richard Selby from LondonAFOLs. I was on holiday in Levoca this week and was fortunate to visit your exhibition at Spissky Sobota. I was expecting to enjoy the mountains and historic towns, but having the chance to see your exhibition was an added bonus. Great show, great models, very well presented.

Richard


Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: "LEGOVANIE" V MÚZEU máj-október 2017, Poprad - Spišská Sobota
« Odpoveď #13 : 10. August 2017, 00:50:55 »
Tak a už to vedia aj vo svete...  :) A dokonca pozitívne hodnotenie, čo si viac želať...  8)
Malé rozšírenie viď foto a mala by čoskoro pribudnúť aj panoráma Popradu...  :)
« Posledná zmena: 27. September 2017, 23:14:37 od Praetor »

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: "LEGOVANIE" V MÚZEU máj-október 2017, Poprad - Spišská Sobota
« Odpoveď #14 : 30. September 2017, 01:04:00 »
Už finalizujem môj zrejme posledný tohoročný veľký projekt, ktorý sa vo finále predstaví na výstave v Popradskom múzeu...  8)
Samozrejme keď už bude hotový pridám tu aj foto - zatiaľ len plagát ku dňu PSK...  ;)