Autor Téma: Potlač dielov  (Prečítané 8800 krát)

Odhlásený killco

  • Príspevkov: 387
    • Brickset
Re: Potlač dielov
« Odpoveď #15 : 13. Apríl 2016, 00:30:38 »
Nedajú sa použiť na nálepky scany z http://www.brickfactory.info/stickers/index.html?

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Potlač dielov
« Odpoveď #16 : 13. Apríl 2016, 10:44:42 »
Niektore ano, vacsina (bez dodatocnej upravy) nie.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Potlač dielov
« Odpoveď #17 : 13. Apríl 2016, 12:48:26 »
Dali by sa tlačiť viaceré diely naraz ?
Napríklad, že dám plate 16x16, naňho si nacvakám 256ks tile 1x1 a takto potlačiť viacero kusov naraz , pričom každý môže mať iný motív.

Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 617
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
Re: Potlač dielov
« Odpoveď #18 : 13. Apríl 2016, 13:41:38 »
Nedajú sa použiť na nálepky scany z http://www.brickfactory.info/stickers/index.html?

tieto su ok bez nejakej prace staci vyrezao obdlznik a dat tlacit: http://www.brickfactory.info/stickers/index.html

toto http://www.brickfactory.info/stickers/index.html naopak vyzaduje Vela uprav lebo sa jedna o priehladnu potlac kde treba kazdy objekt ktory nie je cierny nakreslit vo vektore kvoli podtlaci bielou odporucam zacat s nalepkami ako je prikald 1.
------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space

Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 617
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
Re: Potlač dielov
« Odpoveď #19 : 13. Apríl 2016, 13:45:21 »
Dali by sa tlačiť viaceré diely naraz ?
Napríklad, že dám plate 16x16, naňho si nacvakám 256ks tile 1x1 a takto potlačiť viacero kusov naraz , pričom každý môže mať iný motív.

ano jasne musi mat vsetko rovnaku vysku. Pri tejto tlaci treba rozvrhnut grafiku tak aby sedela 1:1 aj rozemrovo odstupy medzi tiles grafika nacentrovana ono sa to robi tak ze si vzdy spravim na hruba natlacok na papier ktory je na pevne upevneny a na to potom polozim to co idem potlacat bo vzdy tam je nejaky 0,5-1 mm posun tomu sa proste tazko zabranuje .. su tam vibracie atd ale da sa to .. ploche tiles su idealne. alebo aj klasicke bricky z boku. ja som vsera postavil nejake steny z murov a skusim tie grafity .. cim viac toho bude naraz tym lepsie.  u 16x16 tile je cena idealna dokonca by som povedal ze sa daju 4 take vedla seba tam potom vide potlac na ks fakt radovo centy.
------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Potlač dielov
« Odpoveď #20 : 13. Apríl 2016, 14:10:02 »
Takže to zvládne aj 32x32 ? či 16x64 ?

Rozdeliť vzor na "sieťku" nieje problém. To skôr ten posun o 1mm na tile 1x1 bude vidieť, ale za pokus by to stálo.


Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 617
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
Re: Potlač dielov
« Odpoveď #21 : 13. Apríl 2016, 15:18:27 »
Takže to zvládne aj 32x32 ? či 16x64 ?

Rozdeliť vzor na "sieťku" nieje problém. To skôr ten posun o 1mm na tile 1x1 bude vidieť, ale za pokus by to stálo.

ten posun tam byt nemusi ak sa to presne navrhne ano zvladne to aj 32x32 :) teda vymedzi sa okraj podlozky uplne presne odmerany a podla neho sa to napasuje potom grafika musi sediet 1:1 aj pozicia tlace .. velka podlozka sa nepohne pripadne to obcas estedvam na antismykovu podlozku/obojstranku .. teoreticky mozes na tu podlozku nakombinovat rozne rozmery tiles ale musis to patricne tak aj navrhnut v ilustratore :) alebo mi poslat grafiky a tiels a pocty ja by som to zu snad nejak rozvrhol ;)
------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space

Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 617
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
Re: Potlač dielov
« Odpoveď #22 : 15. Apríl 2016, 11:57:26 »
vyrobil som muster a prvu seriu grafik pre moj mtron moc :) na 16x16 plate .. je to super lahke :) grid v ilustratore o rozmere 1x1 stud je to ako skladanie lega v pc.

Poslem vysledok mojej prace ale som nadmieru spokojny :) cize teoria vs prax = uspech.

dalsi test bude:
- grafity na mur 4 druhy na LBG

Podarilo sa mi vyrobit nove pocitace ladiace s classic mtron pocitacom len v roznych variantach 1x1, 1x2x 2x2 a 2x4 .. verne originalu 1:1 farebne aj stylovo .. preorbil som original classic space grafiky do vektora... poslem obrazky
------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space

Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 617
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
Re: Potlač dielov
« Odpoveď #23 : 15. Apríl 2016, 22:11:18 »
dnesny vyplod :)  pribudlo nove kompjutre pre mojich Mtronov a nejake verbovacie plagaty do kaviarne :D

ten napis skifi.sk je pokazeny bo som zabudol konvertovat font do kriviek a pravdaze taky na tom pc kde som to otvaral nebol nainstalovany a prerabat sa mi to nechcelo .. :D
« Posledná zmena: 15. Apríl 2016, 22:12:52 od SkiFi »
------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space

Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
Re: Potlač dielov
« Odpoveď #24 : 16. Apríl 2016, 06:15:12 »
Tak ja by som potreboval 4 kusy takéto spraviť ;)

Odhlásený juraj

  • Príspevkov: 234
Re: Potlač dielov
« Odpoveď #25 : 16. Apríl 2016, 13:11:27 »
Na kolko ta vyjde potlac takej plate 16x16? Uz si skusal cierny plate a zltu potlac?

Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 617
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
Re: Potlač dielov
« Odpoveď #26 : 16. Apríl 2016, 19:10:56 »
potlac na bledy podklad bez nutnosti predtlacat bielu alebo na blede farby cierna potlac =  16x16 teda 256 tiles plna potlac = 10 € .. na 1 tile tak vychadza cena 0,04 €
potlac s nutnostou predtlacat bielu = 18 € jeden takyto plate = 0,07 € / tile

da sa aj kombinovat bleda a cierna potlac na jeden chod .. cena potom per tile.

pri potlaci vacsich dielov kde je grafika len na casti sa to pocita tazko ale tak berte ako median ze max ceny su hore to je plna farby po celej ploche .. takze to moze byt len menej.

treba ale zobrat do uvahy jednu vec pokial chcete potlacit len 4 kocky tak na to asi treba zabudnut alebo pockat kym toho bue viac. Minimum aspon ten cely 16x16 plate alebo tomu podobne mnozstvo brickov z boku. Ceny nie su verejne tak by som poprosil nesirit lebo v tom nie je praca priprava ani nic je to cena ak to robim ja tkaze nechcel by som za takychto podmienok chodit tlacit polke okresu snad ma chapete :D




« Posledná zmena: 16. Apríl 2016, 19:24:19 od SkiFi »
------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Potlač dielov
« Odpoveď #27 : 09. September 2016, 12:25:00 »
Chcem si dat SkiFimu potlacit niekolko TILEov. Potrebujem ale zaplnit plochu 16x16 studov. Chce sa niekto pridat? Cena za celu plochu je 14,- €

Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
Re: Potlač dielov
« Odpoveď #28 : 09. September 2016, 14:45:54 »
Chcem si dat SkiFimu potlacit niekolko TILEov. Potrebujem ale zaplnit plochu 16x16 studov. Chce sa niekto pridat? Cena za celu plochu je 14,- €

Pridám sa, len čo je možné dať potlačiť. Myslím návrhy.

Odhlásený sami2001

  • Príspevkov: 268
Re: Potlač dielov
« Odpoveď #29 : 09. September 2016, 20:02:03 »
Mohol by som sa pridať ? Ak hej tak by som chcel potlačiť 2x4 tile s nápisom game of thrones :)