Autor Téma: ČIERNA LISTINA  (Prečítané 23101 krát)

Stalker

Re: ČIERNA LISTINA
« Odpoveď #15 : 03. Júl 2012, 19:41:50 »
Ked clovek kupuje z inzertneho portalu je to vzdy vabank. Z piatich mojich nakupov 4 nezodpovedali popisu, chybajuce diely, zamene diely, zaprasene az hroza. Jediny sposob ako sa ochranit je ist sa na to pozriet. Pokial sa to neda treba si vypytat dalsie fotografie a vopred dohodnut podmienky vratenia.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: ČIERNA LISTINA
« Odpoveď #16 : 09. November 2012, 19:38:26 »
Chcel by som pridat negativnu skusenost s BL shopom "kockabolt" z Budapesti - a varovanie pre ostatnych. Pred cca 4 mesiacmi som u neho kupil set za cca 120 eur a ho aj zaplatil cez paypal s tym, ze som s nim dohodol cez maily, ze ho prevezmem osobne, ked pojdem do Budapesti. Ked som ho cca pred 2 mesiacmi kontaktoval, ze mozno do Budapesti pojdem a kde sa mam zastavit, vobec nereagoval. Odvtedy som mu pisal (priamo cez mail ci cez BL) este niekolkokrat, stale bezvysledne. Posledny mail bol s vyhrazkou negativneho feedbacku na BL -ak nebude do 2 dni reagovat, dam mu negativne hodnotenie. Zaujimave je, ze medzicasom ma kopu zrealizovanych obchodov a s pozitivnymi reakciami.
Chcem sa spytat - najma KLF vzhladom na jeho skusenost - ako to mam v ramci paypal riesit, kam poslat staznost a ziadost o vratenie penazi?

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: ČIERNA LISTINA
« Odpoveď #17 : 10. November 2012, 10:16:11 »
Ja som podal staznost na BL, aj na PayPal. PayPal odo mna chcel cislo objednavky na BL (tusim su v nejakom spojeni) a za par dni (malo) som mal peniaze nazad na PayPal ucte. Ale ja som mal na rozdiel od Teba tu vyhodu, ze som nebol jediny koho dany clovek okradol. Cize tam v podstate nebolo moc co riesit. V Tvojom pripade si (ako som pochopil) sam, takze neviem ako to rychlo pojde.

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: ČIERNA LISTINA
« Odpoveď #18 : 18. Júl 2014, 20:15:46 »
Takže moj pripad:
Na bazos.sk som nasiel inzerat " 5kg LEGO SW, HOBBIT, Ninjago a ine" ktory predavala pani z Liptovskeho Mikulasa.
Chcem najprv upozornit ze nejedna o predajcu lega ale mamicku ktora predavala knihy, oblecenie a hracky po detoch a ine.
S pani som sa dojednal na cene vsetko vyzeralo OK ako pri kazdej kupe. Pani okamzite stiahla inzerat z ponuky skor ako som si ho stihol ulozit.
Zasielka dnes dorazila a po ručnom vytriedeni dielov som zistil ze 1745gramov nie je LEGO ale cinsko-polske napodobeniny (COBI, KRE-O, Megablocks, Hasbro).

Nasledne som napisal email ze tovar bol predavany ako LEGO a v tomto pripade to nie je len LEGO. Ze by som rad jej tieto NE-LEGO hracky poslal naspat a chcel som cast penazi naspat. Nehovoriac o tom ze lego bolo spinave plne vlasov a omrviniek ale tento fakt som len okrajovo spomenul.

Jej strucna odpoved:
je mi to lúto ale ja už z ceny neupustím kedže hodnota lega je minimálne 400€ čo sme ho my pokupovali a neviem akú špinu máte na mysli a aké vlasy ja som vám písala že ak chcete prídte si to pozriet nepredávala som ho nasilu bud ste ho chceli alebo nie 

A v tom okamihu pani stiahla VSETKY svoje inzeraty z ponuky (cca 30 inzeratov) skor ako som si stihol opisat jej telefon ci urobit printscreen inzeratov.

Nenahneval ma jej email ale cin stiahnutia inzeratov a tym padom neschopnot udelit hodnotenie a vyvarovat ostatnych
Ospravedlnuje ju len to ze to nepredavala ako zberatel LEGA ale ako mamicka co predava hracky po detoch. Takze takejto kupe treba ratat s istymi rizikami.
Aj tak mi jej čin nepripada fair-play a korektny.

Preto uvadzam jej adresu a email:
p. Miroslava Kovačikova
Hlavna 175
Podtureň 03301
miroslavakovacikova@centrum.sk

« Posledná zmena: 05. November 2016, 11:01:28 od Administrator »

Odhlásený matej

  • Príspevkov: 760
Re: ČIERNA LISTINA
« Odpoveď #19 : 29. Máj 2015, 18:29:48 »
Ahojte vsetci,
Neviem ci ste poculi o pozivatelovi na Aukro Frco. Predava Lego dieliky a figurky a sety aj Dieliky na vahu.
Ak by ste nieco chceli tak dajte vediet ak by sme brali viaceri a viac da nam aj zlavu.
Je z Petrzalky je mozne sa snim osobne stretnut tak ze posta zdarma.

Link:: http://aukro.cz/listing/user/listing.php?us_id=6271868

Rozmislam zobrat od neho baseplate 32x16 pisal mi ze ak by som zobral viac ks vie dat zlavu tak ze ak by ste chceli dajte vediet. Rozmislam aj cervene kocky zobrat ale 3kg to je vela pre mna staci 1kg.

Odhlásený killco

  • Príspevkov: 387
    • Brickset
Re: ČIERNA LISTINA
« Odpoveď #20 : 29. Máj 2015, 21:44:03 »
Zaujímavé, na 100% by som povedal , že niekto začal predávať diely z LUGBULKu.

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: ČIERNA LISTINA
« Odpoveď #21 : 29. Máj 2015, 22:12:36 »
Zaujímavé, na 100% by som povedal , že niekto začal predávať diely z LUGBULKu.

Hej, a chalan ma aj BL obchod, na moju spravu nejak nereagoval tak uz ho asi bonznem na Kostky nech si ho zacnu riesit. Aby neohrozil LB pre cely lug.

tuna je to aj na BL http://www.bricklink.com/store.asp?p=Castl3
« Posledná zmena: 29. Máj 2015, 22:17:44 od STARHAWK »

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: ČIERNA LISTINA
« Odpoveď #22 : 11. Február 2016, 11:11:28 »
ila_rendered ila_rendered

Odhlásený Toxy

  • Príspevkov: 22
    • moja zbierka
Re: ČIERNA LISTINA
« Odpoveď #23 : 11. Február 2016, 11:44:24 »
Na Alze ze toho celá kopa, kde ponúkajú Lego v hodnote 30€, zlacnené o -60% zo 70€  :-\ a to už sledujem dlhšiu dobu. Sem tam je rozbalená krabica drahšia ako nová  :o  ;D
Tesco si bralo od nich tieto vianoce príklad, až na pár výpredajov, kde som kúpil v zľave sety na dieliky http://brickset.com/sets/60048-1/Police-Dog-Unit za 13,50€  >:D až na tú svorku psov čo teraz doma chovám   :-\ 8)

Odhlásený Toxy

  • Príspevkov: 22
    • moja zbierka
Re: ČIERNA LISTINA
« Odpoveď #24 : 11. Február 2016, 12:11:11 »
no nekup to!  ;D https://www.alza.sk/hracky/lego-friends-41113-obchod-s-darcekmi-d3964119.htm?o=479 z 98,87€ na 4,73€ s 95% zľavou :o  ;D keď katalógová cena je 4,99€

Odhlásený Anupew

  • Príspevkov: 367
Re: ČIERNA LISTINA
« Odpoveď #25 : 11. Február 2016, 12:19:24 »
no nekup to!  ;D https://www.alza.sk/hracky/lego-friends-41113-obchod-s-darcekmi-d3964119.htm?o=479 z 98,87€ na 4,73€ s 95% zľavou :o  ;D keď katalógová cena je 4,99€
No pravda Alza by potrebovala mensiu iventuru z obchodnej inspekcie. Ja som si to vsimol aj v ramci jedneho identickeho produktu( aj stav oba nove aj parametre), pri ktorom mali dve ceny.
Kocka ku kocke sadá, krásny setík sa už skladá.


Odhlásený Anupew

  • Príspevkov: 367
Re: ČIERNA LISTINA
« Odpoveď #27 : 27. Marec 2016, 00:52:56 »
Na Bazosi je Kwik-E Mart za 90e ak by niekto chcel. Mozno je uz predany (a dotycny zabudol zmazat inzerat). A mozno je to podvod. Neviem kam to dat tak pisem sem.
Kocka ku kocke sadá, krásny setík sa už skladá.

Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 617
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
Re: ČIERNA LISTINA
« Odpoveď #28 : 27. Apríl 2016, 11:08:18 »
Stala sa mi taka vec predavam na BL zopar CMF figuriek .. vsetky su nehrane a v stave akom ich otvorim zo sackov.

Terza mi jedna Cinanka odpisla ze moje figy urcite nie su nove lebo vraj obsahuju skrkance a vraj na ich predaji prerobi.. chapem ze spekuluje :D a Argument je uplne scestny kedze tieto figy sa predaaju v sacikoch ktore nahmatava 100 ludi a zu po otvoreni mate poskrabane alebo aj polamane figurky .. ale rad by som sana toto nejako obrnil.

FIgy ktore som jeje predal boli naozja otvorene a vlozene do objednavky cize pouzivane absolutne vobec a to ci boli nejake mikroskrabance na torzach ani neviem bo som to nikdy na CMF neriesil zas tak drahe tie figurky nie su a pokial to poskodenie nezbdam ze vyslovene to nebije do oci tak to proste zabalim a posielam.

Mylsim si , ze toto je vseobecne kvalita tychto figurok je tam velka pravdepodobnost , ze budud poskrkane a taktiez jeje Argument je uplne scestny lebo ged si otvorim BL a zadam tu figurku tak usedd/new Stoja uplne rovnako dokonca ked mi ju terza vrati zarobim ked ju len znova dam na predaj pretoze ceny porastli ..

Ake mate s tymto skusenosti? treba dat taketo figurky po rozbaleni radsej ako used ale pritom used nie su alebo dat new a taketo staznosti nejako rozumne odargumentovat? lebo jedna vec je dupnut si ze ano nemas pravdu ale zas dostanem zle hodnotenie a za to mi to tiez nestoji. ja som jej ponukol ze rad odkupim za moje povodne nizke ceny tie figurky spat :)
------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: ČIERNA LISTINA
« Odpoveď #29 : 27. Apríl 2016, 11:14:15 »
Napis jej, ze tie CMF su vyrabane u nich a tak to aj vyzera! >:D