Autor Téma: KLFova zbierka  (Prečítané 110729 krát)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: KLFova zbierka
« Odpoveď #165 : 21. November 2014, 12:09:29 »
Jeden maly prirastok - Jeep CJ5 - jeden z mala (troch) modelov s riaditelnou napravou cez volant, tyc a prevod na napravu.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: KLFova zbierka
« Odpoveď #166 : 21. November 2014, 13:02:34 »
 :D to zatáčanie predných kolies je jak na vlečke...ale chápem ze v ´74-tom roku sa to lepšie nedalo
Ja som to tiež tak robil ked som bol malý a mal len základne kocky.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: KLFova zbierka
« Odpoveď #167 : 11. December 2014, 11:17:01 »
Inspirovany Akiho zbierkou som vcera pri nakupe v Tescu neodolal. ;)  Asi to bolo v akcii - stalo to 9,99.- €.

ila_rendered

Odhlásený Aki

  • Príspevkov: 127
Re: KLFova zbierka
« Odpoveď #168 : 11. December 2014, 11:51:28 »
Jo, tohle je super kousek. Cena bych řekl obvyklá. Tady jsem je viděl za podobnou cifru, jen v Kč.  ;)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: KLFova zbierka
« Odpoveď #169 : 31. December 2014, 14:16:37 »
Zaverom roka sa aj moja zbierka obohatila o jeden vzacny kusok. ;) Pocas tohto roka som dost radikalne obmenil svoju zbierku. Predal som mnoho veci (vacsinou novsieho data) a viac sa orientoval na starsie veci. A tak sa mi podarilo este do leta zaobstarat vsetky velke Classic Space sety z prvej ery (sivo-modra). Az na jeden - set 926 z roku 1979. Nevedel som, ze tento podla mna nenapadny set je tak tazke zohnat v akom-takom zachovalom stave. Tento set sa dokonca vyrabal v 4. variantach - 2 europske (cislo 926) a 2 americke (cislo 493). Povodne vysiel totiz s rovnou podlozkou a krater bol vybudovany z brickov. Neskor tam uz davali kraterovu podlozku a toto bola aj varianta, ktoru som ja chcel. Najvacsim problemom bolo zohnat tento set s oboma aspon nezlamanymi antenami a neposkriabanym brickom s potlacou. Samozrejme nepozadoval som krabicu, ani navod. Cely rok som po tomto sete patral na ebay - viackrat sa objavil, ale vzdy mu nieco bolo. Na BL nie je sanca tento set zohnat aspon v neposkodenom stave. Kratko pred Vianocami sa vsak na ebay objavil tento set v takmer novom stave! Bolo jasne, ze o tento set sa zvedie tuhy boj. Velmi som neveril ze ho vyhram, ale nakoniec som mal to stastie a za cenu 100.- € som bol vitazom aukcie! Vcera ked mi prisiel som zasol v akom stave je! Krabica nesie zvonka sice znamky skladovania (avsak nie je nikde potrhana), ale vnutrajsok je ako novy! Vsetky diely su bez skrabancov, v top stave! Figurky maju loga ako vcera vyrobene, anteny su uplne neposkodene a brick s potlacou ako novy! Krabica obsahuje samozrejme aj vnutorny suflik, v ktorom je plastovy odkladaci box s krytom - vsetko neposkodene! Povodne som si chcel tento set aj poskladat, ale ked som zbadal v akom je stave, tak mi bolo luto ho skladat a siel rovno do archivu. :) Ale raz ho asi zlozim. ;) Kazdopadne mam z tohto setu velku radost a je jednym z mojich najcennejsich (nie financne) v zbierke.
Dufam, ze buduci rok sa uz odhodlam a nafotim vsetky tohtorocne prirastky mojej zbierky. ;)

Odhlásený matej

  • Príspevkov: 760
Re: KLFova zbierka
« Odpoveď #170 : 31. December 2014, 14:36:31 »
 :o :o :o (y) (y) nemam slov MISB Lego s roku 1879 tak to je kokso riadna Rarita ja by som ju asi nikdy neodmisboval >:D

Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
Re: KLFova zbierka
« Odpoveď #171 : 31. December 2014, 14:40:13 »
Krása krása. A preto sa oplatí čakať a pozerať ebay. A dúfam že ho raz zložíš Ty jeden.  (y) (y)

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: KLFova zbierka
« Odpoveď #172 : 31. December 2014, 16:20:39 »
No pekne KLF, pekne (y) a este si to aj odmisboval, ty jeden! >:D

Odhlásený jz77

  • Príspevkov: 110
Re: KLFova zbierka
« Odpoveď #173 : 31. December 2014, 16:31:45 »
:o :o :o (y) (y) nemam slov MISB Lego s roku 1879 tak to je kokso riadna Rarita ja by som ju asi nikdy neodmisboval >:D
To je fakt rarita. To som ani netusil ze sa Lego v roku 1879 vyrabalo >:D

Odhlásený legoholik

  • Príspevkov: 501
Re: KLFova zbierka
« Odpoveď #174 : 01. Január 2015, 15:56:04 »
blahozelam k nadhernemu prirastku do rodiny O0 (y) (y) (y)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: KLFova zbierka
« Odpoveď #175 : 16. Január 2015, 12:35:13 »
Tak dnes zas nejake prirastky za posledny rok - tentokrat z rady EXPERT BUILDER (predchodca Technic). Ide o Traktor 851 z roku 1977, Motorku so sajdkarou 857 z roku 1979 a dalsi Traktor 8859 z roku 1981. Vsetky modely su plne funkcne, v pripade traktorov sa da plne manipulovat s naradiami vzadu (su sklapatelne, vymenitelne a v navode su aj dalsie naradia!). V pripade motorky je zaujimavym detailom radiaca packa rychlosti na lavej strane, ktora je tiez funkcna! ;) Modely serie EXPERT BUILDER boli nieco medzi Technic a Model Team - hlavne motorka a cerveny traktor su viac modelmi, nez Technicmi. ;)

Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
Re: KLFova zbierka
« Odpoveď #176 : 16. Január 2015, 14:56:27 »
Toto bola krásna éra modelov. Tie dnešné sa na toto nechytajú veru.

Odhlásený matej

  • Príspevkov: 760
Re: KLFova zbierka
« Odpoveď #177 : 16. Január 2015, 17:57:50 »
 (y) to ano to bola era.

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: KLFova zbierka
« Odpoveď #178 : 16. Január 2015, 18:41:57 »
Nádhera. Na sety z tej éry (nech sú akéhokoľvek zamerania) sa vždy dobre díva :) Blahoželám ;)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: KLFova zbierka
« Odpoveď #179 : 21. Január 2015, 13:18:52 »
Este sa vratim k setu 8859. Ako som už bol býval spomínavší na sesne, hnacia os u tohto modelu musela byt spajana z 2 osiek. Spojena bola pomocou 2 konektorov a jedneho pinu. Pri pohybe vsak vznikal na tomto spoji taky krutiaci moment, ze cela sustava sa po 2 otackach rozpadla. Problem bol, ze v tej dobe este neexistoval kardan. Tak som ho tam zabudoval miesto tej sustavy a tym bol cely problem vyrieseny! ;)