Autor Téma: 6024 - Bandit Ambush  (Prečítané 4336 krát)

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
6024 - Bandit Ambush
« : 30. Júl 2014, 18:21:33 »
Číslo setu: 6024
Názov: Bandit Ambush
Téma: Castle
Séria: Dark Forest
Rok výroby: 1996
Počet dielikov: 50 ks
Minifigúrky: 2

Možno ste už o tomto sete počuli alebo ho teraz vidíte po prvý krát. Tento malý set vychádzal spolu so sériou Royal Knights v polovici 90-tich rokoch. Tí z vás, ktorí ste o ňom ešte nepočuli sa isto pýtate čo je to zač. Predsa naspamäť poznáte svoje katalógy z detstva. Tak prečo ste o ňom ešte nepočuli? Set 6024 bol totiž určený len pre americký a ázijský trh. Nemohli sme ho vidieť ani v našich katalógoch a nie to ešte v kamenných obchodoch.
Prvý krát som sa o ňom dopočul pred 4 rokmi ked som sa začal zaujímať o LEGO ako zberateľ a zahliadol som ho náhodou na Ebay.
Okamžite ma očaroval a chcel som si ho zaradiťdo zbierky čo sa mi nedávno aj podarilo.
A to v stave MISB. No neodolal som a musel som ho otvoriť. Z hrkajúcej krabičky sa predsa dlho tešiť nedá, to mi snaď dáte za pravdu. Ale ešte než prejdeme k stavaniu a dojmom, prehoďme si pár viet o sérii Dark Forest.

Séria Dark Forest nadväzuje na sériu Forestman ( r. 1987-1990 ) aj ked svojím vzhľadom a rôznymi skrýšami či pascami može niekomu pripomiňať Vlčich ludí "Wolfpack" ( r. 1992-93 ). Jednoznačne sa jedná o prokračovanie Forestmanov, kedže použivajú rovnaké triangulárne štíty s emblémom jeleňa.
V tejto sérii, ktorá mimochodom vyšla len v 96-tom, boli vydané len tri sety: najmenší 6024, stredný 6046 a na svoju dobu velmi veľký, 432 dielikový set 6079. Poďme si teda približiť už spominaný set 6024.

Krabička z predu a zo zadu.
Zo zadu nám obrázky ukazujú možné 3 alternatívne modely, čo pri dnešných setoch už neuvidíte.

ila_rendered
ila_rendered

A je to tu. Pomalé a starostlivé otváranie...ktoré nevyšlo podla plánu, kedže som jedno ucho odrezal. Nasleduje vypúštanie vzácneho vzduchu z Billundu, ktorý precestoval pol sveta až na Slovensko.

ila_rendered
ila_rendered

Obsah našej Pandorinej skrinky. Po 18 rokoch dieliky uvideli prvé svetlo sveta. Nasleduje otvorenie sáčkov a obchytanie každého dielu s dôkladným obzeraním a hladaním "zuba času". Zdá sa, že všetko prečkalo tak ako malo. Obsah setu zahŕňa aj malý minikatalog s "aktuálnymi" setmi.
Podla jazyka minikatalógu som za pomoci googla určil, že tento set bol určený čisto pre Kórejský trh. ;)

ila_rendered

Minifigúrky sú takpovediac jedinečné.
Prvá figúrka vyzerá úplne obyčajne, ako nový forestman, čo vlastne aj táto figúrka prezentuje. No je na nej niečo neobyčajné a to je jej hlava. Táto unikátna hlavička bola vyrobená len v Dark Forest a vyskytovala sa len v dvoch setoch z troch.
Náš druhý, fúzatý, priateľ ma taktiež niečo neobyčajné a to je torso. Toto telíčko pripomínajúce prvých forestmanov bolo použité v troch setoch. Z toho dva patria k Dark Forest a ten ďalší je z r.1997 zo série Fright Knights, konkrétne 6087 - Witch's Magic Manor.

ila_rendered

Stavba.
Stavba 50 dielikového setu je záležitosť niekolkých minút. Ale ak sa rozhodnete si set poriadne vychutnať, tak strávite pri ňom aj hodinku. Najprv skala, stromy, potom ukryjme truhlicu s pokladom. Pridáme jeden katapult a na záver osadíme banditov-stražcou. A hotovo.

ila_rendered
ila_rendered
ila_rendered
ila_rendered
ila_rendered
ila_rendered
[ Chýbajúca príloha ]

Na záver by som dodal len toľko, že vzhľadom na to, že tento set bol určený hlavne pre Ameriku je jeho vyskýt s odstupom času dosť vysoký aj v Európe. Ľahko ho zoženiete na Ebayi aj na Bricklinku. Cena v MISB sa pohybuje od 20 do 40 €. Ten môj bol 25,99 €, čo nie až tak hrozná cena za 18 ročný nový set. Pre tých menej náročných, mám dobrú správu. Možete ho zohnať použitý a bez krabičky už okolo 10 €.
Ak nad jeho kúpou uvažujute, rozhodne nebudete lutovať. Je to krasný kúsok a zažiari v každej zbierke.

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: 6024 - Bandit Ambush
« Odpoveď #1 : 30. Júl 2014, 18:54:39 »
Super, tak som sa zase nieco nove dozvedel, kedze v case ked tento set vysiel som sa legu uz a este nevenoval. (y)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: 6024 - Bandit Ambush
« Odpoveď #2 : 30. Júl 2014, 19:15:43 »
A to v stave MISB. No neodolal som a musel som ho otvoriť. Z hrkajúcej krabičky sa predsa dlho tešiť nedá, to mi snaď dáte za pravdu.

Davam Ti plne za pravdu! (y)  Inak velmi dobra recenzia, dozvedel som sa veci ktore som nevedel! A vidno, ze si si to vychutnaval! ;D

Odhlásený LANDSER

  • Príspevkov: 153
Re: 6024 - Bandit Ambush
« Odpoveď #3 : 30. Júl 2014, 20:47:59 »
 (y)

Odhlásený Mizu

  • Príspevkov: 22
Re: 6024 - Bandit Ambush
« Odpoveď #4 : 30. Júl 2014, 22:32:53 »
Klobuk dole, informacne uplna a vycerpavajuca recenzia! Normalne ale neverim, ze si ten MISB otvoril :o

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: 6024 - Bandit Ambush
« Odpoveď #5 : 31. Júl 2014, 18:37:55 »
Výborná recenzia a pekná spomienka na staré dobré LEGO časy  (y)

Odhlásený kamil

  • Príspevkov: 416
Re: 6024 - Bandit Ambush
« Odpoveď #6 : 05. August 2014, 15:27:48 »
Podarena recenzia.
Set som nepoznal, preto som velmi uvital obsirnejsie informacie o povode setu (y)

Odhlásený legoholik

  • Príspevkov: 501
Re: 6024 - Bandit Ambush
« Odpoveď #7 : 12. August 2014, 13:44:19 »
Výborná recenzia a pekná spomienka na staré dobré LEGO časy  (y)

ano ano stare dobre lego casy....vintage castle boli asi napodarenejsie lego sety...teda aspon podla mna.
kraasny set......a to ze lego si deli trhy ma velmi stve....preco to robia to neviem....aj trh v ramci unie maju diferencovany co uz ma az poviem ze nasie.a. Preco u nas v kamennej predajni  nekupime to co v nemecku ??? Aj lego katalogy maju ine.....Esteze dnes mame ten internet...a svet lega mame pri nohach....uz len bubakov keby bolo viac.
« Posledná zmena: 12. August 2014, 13:49:29 od Administrator »

Odhlásený MMX

  • Príspevkov: 108
    • Moje sety.
Re: 6024 - Bandit Ambush
« Odpoveď #8 : 26. December 2014, 09:40:53 »
Vyborna recenzia a krasne fotky :)