Autor Téma: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS  (Prečítané 190034 krát)

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2029
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #840 : 13. Júl 2021, 21:21:23 »
Fakt som neveril ze je TLG tak drbnute, že po 8 rokoch T1 spravia T2...to by som chápal tak v roku 2300, keď sa im minú všetky autá. Normálne sa desim, koľko tých Teciek je a koľko rokov odpalia, keď namiesto nového auta spravia upravenú verziu predosleho auta. Keď už niekto tak strašne túžil po inej verzii camperu, mohol si upraviť T1...

Odhlásený GentlemanA15

  • Príspevkov: 782
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #841 : 13. Júl 2021, 22:23:51 »
Volkswagen si to proste zaplatil a hotovo.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #842 : 13. Júl 2021, 22:33:38 »
Tak T1 LEGO predavalo 10 rokov. Trocha sa divim, ze si vybrali T2, nakolko je to len kvazi facelift T1. Az T3 priniesla novy dizajn a pre LEGO v podstate najvhodnejsi. Cize T2 mohli kludne preskocit a rovno spravit T3 (napr. v hasicskej verzii v plnej polnej). Ja mam pocit, ze tento set dizajnoval niekto, kto doteraz robil na DOTS. Inak si neviem ten nepodareny dizajn (hlavne prednej casti) vysvetlit! Toto je vazne horsie ako Aston Martin. (n)
A ci si to VW zaplatil - toto je dalsia vec co nechapem - ze tie firmy daju stempel pod taketo nepodarky! Aston Martin, Volvo a teraz VW. Mam pocit, akoby si to od nich nik ani len nepozrel, alebo si to pozrela nejaka sekretarka a dala stempel. Lebo inak si neviem vysvetlit, ako moze pod TAKUTO zrudu dat automobilka stempel, aby jej to robilo reklamu.

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #843 : 13. Júl 2021, 23:06:58 »
Do Astona to má daleko. Vždyť se to na ten "busík" podobá. Sklo je tuším z Ecta, interiér je víc než slušný... T1 je co do designu (reálny vůz) hezčí, tohle je méně výrazné protože i předloha  T2 jest nudná...
Aviu Furgon  v tom fakt nevidím... "Ponorka" to je.

Kupovat nebudu, VW me nebere...


Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #844 : 13. Júl 2021, 23:25:38 »
PC, neviem nakolko sa vyznas v autach - ale ak napises, ze toto sa podoba na T2, tak to je akoby som ja napisal ze Sopwith Camel sa podoba na VF-1 Valkyrie.
V tejto recenzii je vidno aj nekvalitu samolepiek - uplne bije do oci iny odtien modrej, nez maju kocky. A NEDAJU PRIEHLADNE SAMOLEPKY A NEDAJU! Blbci.

Odhlásený janicko

  • Príspevkov: 317
  • Petržalka
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #845 : 14. Júl 2021, 08:34:14 »
Rozdiel medzi skutocnou T1 a T2 je ozaj minimalny a v mierke lega snad zanedbatelny. Kto chce, upravi na T1 prednu masku a ma T2 ako vysitu. Podla mojho vkusu T2 oproti T1 oskaredela, tento rozdiel lego ako jediny vystihlo. O verziach T2 by sa dal napisat clanok, pocet okien, farba, umiestnenie rezervy, inak typicke snad len pre konkretne campery... Ok, zvolili si konkretne auto, no model je prerastena krabica, pripominajuca mi hotdogove auticko zo city a keby mam hadat ake skutocne auto im bolo predlohou, tipoval by som to na nejaku indicku dodavku, po prazenici s hribami mozno barkas, buchanka...
bye

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #846 : 14. Júl 2021, 08:54:25 »
Tiez som sklamany..vsetky nedostatky by sa dali prekusnut, ale nech mi hlavne niekto vysvetli preco je vacsie ako t1.  To nedokazu spravit v rovnakej mierke?

Potom by sa tam nezmestilo viac odflaknutych detailov  >:D

Odhlásený Bača

  • Príspevkov: 213
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #847 : 14. Júl 2021, 08:59:43 »
a keby mam hadat ake skutocne auto im bolo predlohou, tipoval by som to na nejaku indicku dodavku, po prazenici s hribami mozno barkas, buchanka...
Si ma o minútu predbehol. Mňa tiež napadlo, že toto je akýsi indický minibus z predmestia Kalkaty. To masívne čelo si vyložene pýta panel s nasvieteným číslom a cieľovou zastávkou: “345 Jawaharlal Nehru Av.” Je to obludné, celá strecha je neprirodzene masívna (však to bol len tenký plech!). A už vôbec netuším prečo vrchná biela časť presahuje spodnú modrú (však auto sa nahor zužuje!). Totálne nevystihnutý charakter auta. Dizajnér Sven Franic vraj T2 vlastní - o to väčšie je to fiasko. Lego manageurom asi úplne stačí, že Sven je dizajnér, má T2 a je “náš”. Keď si vygúglim internet, sú tam 2-3 MOC T2 menšie a vydarenejšie. Nie ďakujem, ale toto je typická woke company nepodarená obluda.

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #848 : 14. Júl 2021, 09:00:24 »
Potom by sa tam nezmestilo viac odflaknutych detailov  >:D

a hlavne by nemali ako zdovodnit, ze aj cena je takmer dvojnasobna... tak to musi byt aspon trosku vacsie...
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #849 : 14. Júl 2021, 09:06:15 »
Šak viac peňazí - viac muziky, aj keď len o trošku...  >:D

Odhlásený Bača

  • Príspevkov: 213
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #850 : 14. Júl 2021, 09:06:46 »
Krásne, v mierke, jednoduché:
« Posledná zmena: 14. Júl 2021, 09:11:41 od Bača »

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2029
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #851 : 14. Júl 2021, 09:50:42 »
Na tých "prelínacich" fotkách dobre vidno, ako zúfalo netrafili podobu s originálom:

https://www.stonewars.de/news/lego-10279-volkswagen-t2-campingbus/

Pri odflaknutom aston martine sa aspoň mohli vyhovoriť na funkčnosť- tu im to nepomôže. Fiasko je o to väčšie, že je to vacsi a drahší model ako T1, takže na detaily bol priestor dostatočný...

Nuž ale keď prioritou bolo niečo iné. T1 sa dobre predavala, ale už ju nemohli tahat tak dlho a hlavne tak lacno, tak trebalo urobiť remake - ale to iste a drahšie auto by bolo moc trapne, tak príkaz znel jasne - vybrat inu verziu a urobiť to väčšie...a moze sa na tom aute ďalej ryzovat a viac...

Žiaľ pri expert autách budem musieť urobiť to isté ako pri modularoch- nevydarené modely preskakovat na úkor kompletnosti...
Tieto prusery sa už nedajú tolerovať....

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #852 : 14. Júl 2021, 10:24:14 »
celá strecha je neprirodzene masívna (však to bol len tenký plech!)

Na streche je nadstavba Westfalia - to je OK.

Dizajnér Sven Franic vraj T2 vlastní - o to väčšie je to fiasko.

Tak ak je toto pravda, tak to je na VYRAZENIE z firmy! Bez prehanania.

Na tych prelinacich fotkach co poslal mesje so skutocnym T2 a aj na dalsej s LEGO T1 je vidno, ako VELMI to posrali! Krasna ukazka! (y)  To, ze to spravili mimo mierky k T1 je dalsi fail. Ako to bude vyzerat vedla seba na policke?? A dlho som hladal, kde vzali tie gumenne bumpre na prednych naraznikoch, lebo take som na nich nevidel. A zistil som, ze predlohou je americka verzia (ake to prekvapenie?!). V tom pripade je dizajner zasa slepy, nakolko mala mat biele blinkery a vpredu nemala mat ziadnu SPZ! Otras.

Ja bych fakt nemohol ist do Danska na exkurziu, bo za tak neprijemne otazky ake by som kladol, by na mna asi zavolali SBS. Ze toto preslo u AWESOME TLG managmentu sa nedivim, ale ze to preslo u VW nechapem!

Odhlásený janicko

  • Príspevkov: 317
  • Petržalka
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #853 : 14. Júl 2021, 10:51:31 »
Co vw, ale predstav si pred akou dilemou musi byt cinan, ci si s tou blvanicou kontaminuje produkciu, alebo to ma okopcit uz len z principu
bye

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #854 : 14. Júl 2021, 11:07:43 »
Co vw, ale predstav si pred akou dilemou musi byt cinan, ci si s tou blvanicou kontaminuje produkciu, alebo to ma okopcit uz len z principu
alebo to spravi krajsie a viac podobne originalu... :) :) :)

ale mozno spravia este nepodarenejsiu verziiu.. u T1 to predavaju... ake trefne.. ze je v modrom  :) :) :)
« Posledná zmena: 14. Júl 2021, 11:16:34 od j.dodo »
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo