Autor Téma: Pick a Brick  (Prečítané 12974 krát)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Pick a Brick
« Odpoveď #15 : 23. Január 2019, 18:36:15 »
Ak máte adresu v CZ, AT, DE .... (grrr žiadne SK stále, čo tak napísať na LAN ? )

Spytal som sa - odpovedali:

The Shop team is consistently working on opening up purchasing options for additional countries. It is not as simple as turning a switch but the legal requirements to sell and distribute. It is also about demand. I would make sure to email Consumer Services about your interest. The Shop team does receive reports of where requests are coming in from.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Pick a Brick
« Odpoveď #16 : 23. Január 2019, 19:02:41 »
už (si to) píšem  8)

Odhlásený Mathias

  • Príspevkov: 37
  • Fullcolor boy
Re: Pick a Brick
« Odpoveď #17 : 21. Júl 2020, 09:49:53 »
Kluciii, neviem ci to davam do spravnej temy... Chcem sa spytat na dolezite knou-how ohladom nakupu dielov. Rozhodol som sa ze by som sa chcel trosku povenovat architekture najlepsie modularnym stavbam. Predstava je, hladam zdroj na diely. Chcem sa spytat hlavne ze odkial je to najlepsie riesit. Ja som zatial nasiel cesku stranku ledily.cz, maju tam vcelku siroku ponuku aj dostupnost. Za kazdu radu budem silno vdacny

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Pick a Brick
« Odpoveď #18 : 21. Júl 2020, 10:21:22 »
Najviac dielov najdes na BrickLinku. To je celosvetovy trh s LEGO dielmi a setmi. Dalsie moznosti ako sa dostavame k dielom su rozne podpory fanklubov ako LUGBULK, alebo projektova podpora. Obcas si berieme diely aj priamo z LEGO Shopu (najblizsi k nam vo Viedni), kde ich maju v tzv. stenach. Ale tam je obmedzeny vyber. Toto su take zakladne zdroje dielov.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Pick a Brick
« Odpoveď #19 : 10. December 2020, 03:48:35 »
Keď už som tak vážil tu projektovú podporu za pomoci PaB pohárov tak som si povedal, že obetujem pár sekúnd na lot aby som skúsil koľko sa tam zmestí dielov.
Len tak nasypať, možno buchnuť o stôl * aby sa to trocha pomestilo. Žiadne spájanie. Len pri naozaj väčších dieloch trocha nasmerovať rukou inak by to nemalo význam.

Je to brané akurát po okraj, možno mierne kopcom. Neráta sa s vrchnákom.

Čísla sú mierne zaokrúhlené, ono pri sypaní sa to úplne presne nedá.

Slúžiť to má na orientáciu pri rýchlom a lenivom napĺňaní pohára jedným typom dielu.
Snáď okrem Technic beamov a potrubí som nevenoval jednému poháru viac ako 30 sekúnd.
Takmer každá aktivita a čas strávený s ukladaním dielmov už len pridá viac kusov.
* Ono dosť pomáha aj priebežne utriasť pobúchaním, kľudne je to pri niektorých brickoch aj 5% rozdielu medzi tým utriasť to len na konci a priebežne.

ila_rendered



Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Pick a Brick
« Odpoveď #20 : 10. December 2020, 08:52:14 »
Pekne. Neviem ako ine diely, ale pri brick 2x4 to spajanim a ukladanim vie spravit aj cca 50% naviac. tusim sa ich tam tak zmesti okolo 170, podla tvojho nasypania 110. Uz len zalezi, kolko casu s tym chce clovek stravit ;)

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: Pick a Brick
« Odpoveď #21 : 25. Október 2022, 18:58:31 »
Brrr, já v tom neumim hledat. Potřebuju zjistit jaký tam maj zvířátka a rytíře.... nebo spis torsa s historickou tématikou...

Helfnete mi pls ?


Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Pick a Brick
« Odpoveď #22 : 25. Október 2022, 19:54:44 »
Zvieratá asi takto nejak podľa kategórie
čo je Out of Stock aspoň raz bolo ale už nieje, možno doplnia, možno nie. Ale zaujímavé zvieratá zmiznú do pár hodín ako napr keď pred pár dňami nahodili z otho City Farma setu.
Existujú na to platené aj free trackery s upozorneniami, tj konkurencia a reselleri sa to dozvie dosť rýchlo.
Momentálne žiaden nepoužívam, v starej verzii som mal vlasný skript ale ako to prerobili tak zmenili technológiu a nechce sa mi to prekódovávať.

Torzá jedine prehladávať podľa čísla dielu z externých inventárov použivajúcich LEGO číslovanie (Brickset, Rebrickable) alebo si vytiahnuť priamo odtiaĺ po napísaní čisla setu kde majú byť.
Potom sa dá spraviť vlastný link na vyhľadávanie kde sa čísla dielov oddelia %20 v URL napr pre tri torzá a prilby z Vikingskej lode


Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Pick a Brick
« Odpoveď #23 : 13. Január 2023, 09:09:56 »
Služba Pick-a-Brick (Standard) sa postupne zobúdza zo zimného spánku :
- začína to tým že postupne pribúdajú diely presunuté zo Standard (sklad Dánsko, dodanie týždne aj mesiac) do Bestseller (sklad Poľsko, dodanie tak týždeň), malo by tam časom pribudnúť cca 1000 dielov. Tu je nejaký výber od StoneWars.de z toho čo už pribudlo posledné dni zaujímavé je napr malé prasa. teľa, jahňa ale aj niektoré časti minifigov či potlačené diely.
- následne bude v priebehu januára znova spustená služba Standard
- a potom do nej začnú pribúdať nové diely z leta 2022 - napr sa čaká na tie z hradu

Odhlásený Frco

  • Príspevkov: 326
  • Lego hrady forever
    • LEGO hrady
Re: Pick a Brick
« Odpoveď #24 : 13. Január 2023, 11:26:46 »
Veľká škoda, že mnohé diely sú tam naozaj predražené. Povedal by som, že keď to je napriamo od LEGA, tak ceny budú bezkonkurenčné. Rozhodne nie.
Aby som dal za koňa 5,15 eur? A za samostatné sedlo na neho 2,5 eura?  :D Tak 2 eurá za koňa by bola fér cena. Sedlo 0,50 eur maximálne.
Akože chápem že ani v stredoveku kone neboli lacné a nemal ich hocikto, lego sa asi snaží zachovať ich exkluzivitu alebo čo  :D

A podobných príkladov je tam neúrekom.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #25 : 01. November 2023, 10:29:17 »
Novinka (ktovie ako dlho sa udrží  >:D )
Team za online Pick-a-brick dal dopredu vedieť zoznam dielov ktoré budú k 17.11. odstránené z ponuky. Tipujem že sa jedná pravidelné uvoľnovanie skladových priestorov (v zákazníckom centre v Dánsku) pre nové diely čo prídu.
Je to Excel s 2000+ riadkami a tu si niekdo dal námahu to prerobiť na zoznam do Rebrickable
https://rebrickable.com/users/TobyMac/lists/53125/

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Pick a Brick
« Odpoveď #26 : 14. November 2023, 09:13:52 »
Predpokladané posledné dátumy na objednávky Pick-a-brick s doručením na tento rok.
Popri zverejňovaní dátumov vyradenia tohoročných dielov (viď vyšsie) pridali túto novinku. Tak som zvedavý ako sa to udrži  >:D

Citovať
The PAB Team has provided their expected last order dates. These is no "guarantee" of any kind as shipping can be subject to delays in and out of the warehouse. This is their best, educated guess.