Autor Téma: IDEAS  (Prečítané 259954 krát)

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: IDEAS
« Odpoveď #375 : 07. Október 2016, 11:18:21 »
Ja som inak tipoval ze vyberu tych dinosaurov - je to typicka vec pre Ideas, a aj pomerne zaujimava.
Jasne ze nemohli prejst SW veci, tiez jurassic park (to malo svoju seriu a je v podstate ukoncena). Tiez prilis velka train station. Este Johny 5 vyzeral typicky Ideasovsky, ale mozno tam bol problem s licenciou, pripadne sa bali, ze to neni uz tak silno popularne. Ten urychlovac bol zas mozno rizikovy z hladiska predajnosti.
Este bol priechodny gingerbread house - velmi pekna vec. Tu by som tipoval po dinosauroch, ze vyberu.
Ale je fajn, ze sa to stava menej predvidatelne, a maju sancu aj vacsie veci...
Co sa tyka dalsieho kola:
Voltron - moze byt medzi favoritmi, typicky set do Ideas. Mne to nic nehovori a netusim, ci je dostatocne fanusikovsky silny.
Spaceballs - pri vsetkej ucte, je to okrajovy film a dufam ze to nevyberu.
Addams family - predtym by som povedal, ze je to prilis velke, aby to preslo, ale teraz to uz mozne je. Toto by bol silne popularny set. A pokryl by stale velky dopyt po strasidelnej teme (haunted house je uz nejaky rok out, otazne ale je, ci TLG chce priniest za taku kratku dobu nieco podobne). Ale museli by ho trosku prepracovat, napr haunted house sa mi zda detailnejsi. Kazdopadne figy k tomu by boli paradne.
Merchant house - naaadherny set, toto je klasicky MOC. Ked presiel rybarsky dom, ma aj toto sancu.
Hadronovy urychlovac ci co to je - to je blbost, to by sa ani dobre nepredavalo.
Observatorium - toto ma sancu, ladi to s vedeckou tematikou niektorych existujucich setov Ideas.
Modular construction - rozostavany modular nema sancu.
NASA zeny - blbost na kvadrat, uz sme to tu riesili. Prilis lakave pre TLG odfajknut si dalsi humanoisticky pocin.
Landspeeder - nulova sanca. Ma to svoju licencovanu seriu v legu s vlastnymi pravidlami
Lamborgini - skaredo spravene. Radsej nech to prepracuju a vydaju v autovej creator expert serii
Lovelace and Babbage - blbost, okrajova tema.
Plum creek - nadherna MOCovina... ale prilis velka - ked by isli do niecoho takehoto, tak radsej vyberu mensi Merchant house.

Osobne by som chcel najradsej Merchant house, Plum creek, Addams family.
Ale favoritov treba hladat medzi NASA zenami, Voltronom a Observatoriom.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: IDEAS
« Odpoveď #376 : 07. Október 2016, 11:28:47 »
Ja si myslim, ze dalsia budova teraz neprejde. 2 budovy po sebe by nedali asi. Osobne by som prave rozostavany modular najviac prijal, ale obavam sa, ze prejde daco "vedecke".

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: IDEAS
« Odpoveď #377 : 07. Október 2016, 11:38:07 »
ja si myslím, že nakoľko tieto moduláry sú samostatná téma pod Creatorom, takže neprejdú

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: IDEAS
« Odpoveď #378 : 07. Október 2016, 11:39:36 »
Aj auta su samostatna tema pod CREATOR EXPERT a Caterham presiel.

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: IDEAS
« Odpoveď #379 : 07. Október 2016, 23:01:53 »
aha.. no ok, ako mne sa tie moduláry páčia čo sem navrhujú :-)

Odhlásený Neymar

  • Príspevkov: 134
Re: IDEAS
« Odpoveď #380 : 08. Október 2016, 03:16:20 »
Ihneď ma napadnú dvaja ľudia, pre ktorých by bola povinnosť a samozrejmosť, okamžite kúpiť Addams family....moj 4-ročný syn a ja...

Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 617
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
Re: IDEAS
« Odpoveď #381 : 10. Október 2016, 12:13:50 »
Ideas ma po dlhsej dobe potesilo dalsi set do zbierky po preskoceni maze a nejakych tych creatorlike setov (vtaky, auto..) :) sa konecne dockam krasneho MOClike setu :)))) od prveho momentu co som tomu setu dal hlas som dufal ..

dalsi kandidati budu skor:
Merchant house alebo Voltron (ani adams barak nie je zly..) .. ale ked si to pozriete uz k uceleniu chyba len "CASTLE" ideas set .. ten Merchant House to splna ale je to dalsi velky set tak sa bojim ze sa naplnia obavy a prejde traposiva na ukojenie medii a feministiek: Vedkyne ... nezname postavy pre bezneho cloveka .. dokazem vymenovat minimalne 5 ludi co su vo svete vedy top a nemaju vlastnu figurku a stale ziju ...
------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: IDEAS
« Odpoveď #382 : 10. Október 2016, 12:21:02 »
Vedkyne ... nezname postavy pre bezneho cloveka .. dokazem vymenovat minimalne 5 ludi co su vo svete vedy top a nemaju vlastnu figurku a stale ziju ...

toto je este neprebadana oblast pre TLG - zive zname postavy. Trochu do toho natukli pri futbalistoch. Vedci nikomu nic nehovoria, skor spevaci. Iste, na tom sa neda vyskladat set, ktory by vratil velke licencne poplatky, a este vacsi problem by to bolo vydat ako CMF - to by figy museli stat podstatne viac. Ale ak by to bolo ako pri dimensions, tak by sa to mohlo oplatit aj pre TLG - tam fig vychadza na cca 15 eur... pekny obal, znamy spevak, to by slo... aj cielova skupina sa pri niektorych spevakoch prelina s detmi :-)

Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 617
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
Re: IDEAS
« Odpoveď #383 : 10. Október 2016, 16:13:57 »
podla mna do toho ale nakoniec LEGO nepojde pretoze toto ma potencial akehosi zdroja problemov nie je to zu neutralne .. 3 nezanme vedkyne v labaku predtym boli v pohodu lebo sa nedalo povedat ze kto to je ale tuna mas konkretne osoby a uz je velmi diskutabilne ci ist do toho ja by som isel po nositeloch nobeloviek to su ludia co naozaj dokazatelne neico dosiahli ale nejake "laboratorne mysi" ako mozu robit skvelu rpacu ale je skvele dostatocne? :D asi nie .. v Tom svete vedcov ak maju tie figurky byt urcene pre vedecku komunitu budu vysmechom pre ludi co naozja tvrdo dru a nezaujimave pre nezaujatych ... je to dobry recept na kontroverziu a hadky a rozvirenie vasni .. proste nie
------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: IDEAS
« Odpoveď #384 : 11. Október 2016, 09:44:30 »


Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: IDEAS
« Odpoveď #385 : 11. Október 2016, 12:37:27 »
to je nadherny set... nevie sa, kedy vyjde? V januari asi najprv vyjde ta blbost Adventure time... ale pokial uz existuje skatula, mozno to predbehne a pride v decembri....

Odhlásený juraj

  • Príspevkov: 234
Re: IDEAS
« Odpoveď #386 : 11. Október 2016, 12:52:15 »
Budem ako mesje, je to asi totalna sprostost. Nevidim ziadny mozny posun dalej, jedine UCS ponorka. Necakam, ze to rozsiria na ine Beatles filmy, filmy inych skupin ...
V tom bol Ghostbuster a Minecraft lepsi. Jednorazova zalezitost pre ludi, ktori si to pamataju.

Pozitiva vidim v novych kockach ak tam nejake su. Vo figurkach, ak si ich nechce niekto malovat.

Vidiet, ze k comu ma mesje citovy vztah, tak je to fajn. Skoda, ze nema spomienky na space fantasy.

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: IDEAS
« Odpoveď #387 : 11. Október 2016, 13:41:53 »
Za mna blbost. A mozem s kludom preskocit.
Len dufam ze to ma aspo niekolko dielov v novych farbach nech to ma aspon nejaky zmysel ten set.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: IDEAS
« Odpoveď #388 : 11. Október 2016, 14:05:36 »
Píše sa niečo o 1. Novembri a $59.99 samozrejme neoficiálne a neoveriteľné.
Inak TLG verzia mi príde o dosť lepšia, vernejšia predlohe ako ponorka z Ideas. Jedine to kormidlo je trocha vysoké.

Inak väčšina Ideas sú jednorázové záležitosti.
Je pravda, že toto je set asi s najstaršou cielovou skupinou :D

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: IDEAS
« Odpoveď #389 : 11. Október 2016, 14:30:02 »
Budem ako mesje, je to asi totalna sprostost. Nevidim ziadny mozny posun dalej, jedine UCS ponorka. Necakam, ze to rozsiria na ine Beatles filmy, filmy inych skupin ...
V tom bol Ghostbuster a Minecraft lepsi. Jednorazova zalezitost pre ludi, ktori si to pamataju.

Pozitiva vidim v novych kockach ak tam nejake su. Vo figurkach, ak si ich nechce niekto malovat.

Vidiet, ze k comu ma mesje citovy vztah, tak je to fajn. Skoda, ze nema spomienky na space fantasy.

vsak sa tu niektorym nepaci, ze som len kriticky, tak teraz som pozitivny a pre zmenu ini su negativni :-)
Beatles je nadcasova vec, ked dojde nikto na navstevu, tak pozrie aha super beatles, to je mile. Mne sa pacia tie Ideas, ktore povedia nieco aj sirsiemu publiku, ked zasahuju do vseobecne znamych veci - filmov, hudby a pod. Veci ako Birds a ine zhluky dielikov laickej mase nic nepovie (ak to neni honosna stavba) a hlavne si to viem hocikedy postavit, ale beatles, ghostbusters, big bang theory nijako nenahradim z generickych dielikov.


Je pravda, že toto je set asi s najstaršou cielovou skupinou :D

to hej :-) i ked Beatles poznaju vsetci, ak nejsu ignoranti co prave vysli z pralesa... Tento set moze chytit aj zakaznikov, co inak lego nekupuju - viem si to napr predstavit ako darcek starsim rodicom, pripadne to nabudi nejakeho spiaceho Afola, ze sa konecne nebude hanbit si kupit lego pre seba...
« Posledná zmena: 11. Október 2016, 14:32:06 od mesje »