Autor Téma: IDEAS  (Prečítané 259874 krát)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: IDEAS
« Odpoveď #150 : 26. November 2014, 10:17:37 »
580 dielikov to naco tolko vsak to pomaly ako velky set :-\

Ak ho spravis s polovicou dielov tak pekny, tak Ti ho kupim!
Nie aby si bol rad, ze mas peknu zasobaren dielikov, POVACSINOU PLATES (!), plus limitovany set... Ak bude stat 40e, tak podla mna nebude nijak mimoriadne drahy na to, ze to je limitka. Cena za dielik by bola 7 centov. U Exo Suit je cena za dielik 11 centov, u Research Institutu 13 centov! Ze su tam figurky? Mna osobne to napriklad nezaujima. Aj ked v Exo Suit sa mi fakt pacia (ako jedine z toho setu) - pre mna figurka nie je nutna v sete a neznamena modlu, alebo nieco viac ako bezna kocka. Naopak - figurka set predrazuje! A to sa bavime len o nelicencovanych IDEAS setoch. Takze opakujem - mne osobne 40e za 580 dielov v limitovanom sete pride v norme.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: IDEAS
« Odpoveď #151 : 26. November 2014, 11:32:20 »
Nechápem kde sa berie ten pocit privilegovanosti ( voľne z "entitlement" ), že LEGO nám musí nadeliť v Ideas hutný set najlepšie s licenciou a novými farbami či potlačami. A keď nie jeden tak hneď aj dva.


mas pravdu. len ja to berem tak, ze rocne vychadzaju u lega len 1-2 licencovane veci (SW, LOTR, predtym Harry potter a pod), a nelicencovanych je spusta, plus komu nestaci si moze z MOC bricklinku ci ebayu nastahovat kopy custom manualov na rozne stromy, rastliny, zvery, atd... islo o to, ze keby chlapik predaval navod na ten set na nete, tak si kazdy vie vyskladat taky set z existujucich dielikov, kdezto licencovane sety nevysklada ani nahodou. Proste to zabera miesto na nieco, co by nikdy inak nemalo sancu vyjst. Nebyt Ideas, tak v zivote nemame Ghostbusters... ale taketo vtaky mame v pohode, ak to chlapik zavesi na net.
Kazdopadne ale som skromny a staci mi ze aspon obcas vyjde v Ideas aj nieco licencovane. Povodne som si myslel, ze neni ziadna sanca, aby tam vyslo nieco licencovane, lebo je to pre TLG prilis narocne kvoli jednemu malemu setu riesit licenciu a lahsie je taky set v cussoo zamietnut, ale cuduj sa svete, oni do toho sli.

Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 617
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
Re: IDEAS
« Odpoveď #152 : 26. November 2014, 12:03:00 »
popravde je to dost drahe chcel som si objednat ten set len pre zaujimavost ale ak ma stat 35-40 € hmm no neviem to si za to kupim radsej 2x creator.
------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space

Odhlásený matej

  • Príspevkov: 760
Re: IDEAS
« Odpoveď #153 : 26. November 2014, 14:08:31 »
Ak ho spravis s polovicou dielov tak pekny, tak Ti ho kupim!
Nie aby si bol rad, ze mas peknu zasobaren dielikov, POVACSINOU PLATES (!), plus limitovany set... Ak bude stat 40e, tak podla mna nebude nijak mimoriadne drahy na to, ze to je limitka. Cena za dielik by bola 7 centov. U Exo Suit je cena za dielik 11 centov, u Research Institutu 13 centov! Ze su tam figurky? Mna osobne to napriklad nezaujima. Aj ked v Exo Suit sa mi fakt pacia (ako jedine z toho setu) - pre mna figurka nie je nutna v sete a neznamena modlu, alebo nieco viac ako bezna kocka. Naopak - figurka set predrazuje! A to sa bavime len o nelicencovanych IDEAS setoch. Takze opakujem - mne osobne 40e za 580 dielov v limitovanom sete pride v norme.
No neviem ale mohli aj urobit mini moduly ktore by stali 15€-20€ to by som bral aj vsetky(ako si pamätam ze tie domceky modely boli aj mini modely a nove stali 90€-100€).
Ano 40€ je primerana cena,vsak figurku si mozme dokupit,ano figurka predrazuje set,tak uznamvam ze 40€ je dobra cena ale niekto chce aj celu seriu tak 120€+posta tak to uz je vela racej mohli len 30€
popravde je to dost drahe chcel som si objednat ten set len pre zaujimavost ale ak ma stat 35-40 € hmm no neviem to si za to kupim radsej 2x creator.
Vsak ked kupis len jeden to ta nezabije nez ako celu seriu creator nie je take ako toto po druhe je to limitovana edicia tak by mal kazdy zberatel to mat. Pripadne ze niekto kupi lego oskenuje navod a kto chce to mu posle navod a objedna dieliky a ma set.

Prihlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: IDEAS
« Odpoveď #154 : 26. November 2014, 14:33:48 »
SkiFi, len ty sa na to pozeras optikou nákupu Creator setov v zľavách. Len pre porovnanie ceny z oficiálnej stránky:
- Creator 31025 Mountain Hut 550 dielov = 39,99E - mix dielov, 1 minifig, 1 baseplate
- Creator 31011 Aviation Adventures 618 dielov = 49,99E - mix dielov, pár väčších plate
- Architecture White House 21006 561 dielov = 54,99E !! a to sú dieliky práve veľkosťou podobné tým v birds
- Creative Building Cube 10681 600 dielov = 24,99E sada poväčšine úplne základých veľkých kociek
- sety zo City, SW, atď nemá význam porovnávať

Takže by som nepovedal, že tá cena je na počet dielov nejak vysoká oproti aktuálnej cenníkovej ponuke. To, že sety určené do maloobchodu sa dajú kúpiť minimálne o 15% lacnejšie (keď obchodník aj distribútor stále na tom zarábajú) je už na inú diskusiu.

Citácia od: mesje
mas pravdu. len ja to berem tak, ze rocne vychadzaju u lega len 1-2 licencovane veci (SW, LOTR, predtym Harry potter a pod), a nelicencovanych je spusta, plus komu nestaci si moze z MOC bricklinku ci ebayu nastahovat kopy custom manualov na rozne stromy, rastliny, zvery, atd... islo o to, ze keby chlapik predaval navod na ten set na nete, tak si kazdy vie vyskladat taky set z existujucich dielikov, kdezto licencovane sety nevysklada ani nahodou. Proste to zabera miesto na nieco, co by nikdy inak nemalo sancu vyjst. Nebyt Ideas, tak v zivote nemame Ghostbusters... ale taketo vtaky mame v pohode, ak to chlapik zavesi na net.
Lenže z netu si to postaví pár zatvrdených AFOLov čo na to majú diely alebo skill nahradiť ich. Takto v rámci Ideas hŕstka nadšencov (10k z pohľadu globalneho trhu) pomôže vybrať niečo čo dostanú šancu postaviť si aj "obyčajní" zákazníci bez rôznych Bricklinkov, atď.
Zas a znovu k tomu zaberaniu miesta - môžeme sa baviť len v mantineloch Ideas/Cuusoo, pretože do regulárneho katalógu by tieto sety skrz korporátne sito ekonómov, marketérov, atď neprešli.
Ak nechceme zahodiť celú premisu Ideas, tak konkurenciou sú len návrhy čo dosiahli 10k hlasov, takže z posledného kola (kde vyšli 2 sety - Birds a Big Bang theory):
- Apple store modular - tento vlhký sen iFanúšikov nemá význam komentovať
- BTTF vlak - BTTF pre verejnosť je DeLorean
- Dr. Who - si evidentne nechali čas, takže zo strany LEGO je záujem. Dr. Who je známy problémami s licenciami - je to strašne dlhá séria TV a komiksov a medzi iteráciami sú rôzne vzťahy.
A tož to bola celá aktuálna konkurencia... teda nech neskrblím, tak už sa raz nápad prenášal (keďže pri vyhlasovaní sa vie ktoré ďalšie nápady postúpili) tak čo ak by boli vhre ja tie z predošlého kola ?
- Japonská architektúra - existujúca rada Architecture, čo dodať
- BTTF UCS PF DeLorean - ďalší DeLorean ? aká by bola asi cena ? PF IR model, tj nie "deravý" Technic, nieje až taký jednoduchý
- Anime robot VF1 - hneď po Exo suite ? Licencia ? Pre nezaujatého človeka je to rovnaké ako robot v Creatore
- Adventure time - Licencia ? Povedomie - má to bázu okrem detí ? nové moldy ?
- Sherlock - abstraktný by možno prešiel, otázkou je cielovka. Avšak návrh je evidentne založený na poslednom filme či seriáli, tj licencie.
- Zelda - toto je celkom na uváženie, ale žiadalo si to nový mold. Navyše Nintendo má zmluvu s konkurenciou, aj keď nie na Zelda sériu.

Jednoducho Birds z pohľadu prevodu do výroby nemá konkurenciu, nezabúdať na to, že je to sekundárny set z jedného review.
Si myslíte, že Ideas team to ma ľahké, sa pozrite čo dostane 10k - licencia, licencia u konkurencie, licencia v existujúcej rade, megalomanský egotrip, egotrip s licenciou, licencia, custom moldy, licencia, znôška expirovaných dielov spojená ilegálnymi technikami ...
« Posledná zmena: 26. November 2014, 14:35:35 od papluh »

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: IDEAS
« Odpoveď #155 : 26. November 2014, 14:57:29 »
ano, mas pravdu, nebolo vela z coho vyberat a vtaky bol relativne bezproblemovy set...
nechapem preco sa do Ideas tlacia - a ludia za to hlasuju - tie veldiela s 3000 dielikmi, to nema sancu v Ideas, a najma ked ide casto aj o licencovane veci - napr naco ma zmysel tie LOTR stavby, vsak mame LOTR seriu, a bud v nej bude TLG pokracovat a spravi si nieco podla seba, alebo nebude, a potom nebude stacit ani milion hlasov v Ideas. To iste SW vytvory - aky zmysel tam ma davat giganticke AT-AT - TLG ma svoju koncepciu UCS, a tam to bude vyjde alebo nie... skor nie, kedze momentalne je v predaji uz minimalne tretia (!) verzia AT-AT v standardnej velkosti a co je zvlast zaujimave, vsetky edicie v relativne kratkom case...
Sancu maju len modely strednej velkosti - 300-500 dielikov, pripadne menej dielikov ale s figami... hlasovat za nieco ine je strata casu a hlasu... velke sety v ramci Ideas TLG asi nikdy nevyrobi - je to prilis narocne na spracovanie + konkurencia vlastnym dizajnerom...

Prihlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: IDEAS
« Odpoveď #156 : 26. November 2014, 15:46:25 »
Ak sa netlačia sami tak ich tlačí niekto iný, viď aj tu na fóre niekoho názor na LorR Council MOC  ;) (a to sa jedná nielen o existujúcu licenciu ale o scénu ktorá už bola vydaná ako set)

Tieto megalomanské veci ešte niesú také zlé, je ich málo ( keďže na to treba skill) a priťahujú masy na Ideas stránku (predsa len na 10K treba masu) z čoho môžu ťažiť relevantné sety. Zatiaľ to nieje tak, že by museli vyhadzovať návrhy ešte pred review, lebo ich moc s 10k nie je.
Skôr mi tam vadia kúsky bez akejkoľvek štipky sebareflexie zasmraďujúce vyhľadávanie  :(

Ide len o to, že ľudia sa potom nemôžu čudovať keď také sety neprejú.
Len tak pomimo, v najbližom review:
- Batman / X-Men sídlo - rovnaký autor, rovnaká žiadna šanca - výstavný (mega počet dielov) a hrací (scénky) set zároveň kde už sú existujúce hracie sety
- Ghostbusters HQ - úroveň komplexnosti = modular, šanca = mizerná, jediný licencovaný dom podobnej veľkosti je Simpsons a tam je fan báza úplne inde, GB je retro téma a v povedomí ľudí je akurát auto, 4 GB a maximálne tak Stay Puff Man ale nie základňa
- AT-AT ultra UCS - existujúca licencia, malých ATAT je dosť a toto je mega kus vačší ako legendárny Millenium Falcon a mimochodom LEGO vie aj bez Ideas, že limitovaný mega set SW sa predá tak či onak, ak by ho chceli je dávno tu
- lightsaber - zas SW licencia, nie som si istý či je to správne využitie, keďže bez minifigov človek na to pozre a povie "eh, čo to je?"
- Hubble teleskop - no tu už sme v reálnejších možnostiach, NASA licencie už boli, akurát tento kus potrebuje redukciu tak 1:2 aby mal reálny počet dielov ... zachová sa rozpoznateľnosť a tvar ?
- Dr. Who - prenesené z minula, evidentne je tam záujem z LEGO, veľkosť setov sa dá nadimenzovať, akurát tie licencie a potom cieľovka
- Wall-E - favorit ďalšieho kola - velkosť a spracovanie sedí, Disney licencie síce nejaké sú, ale Wall-E 2 asi nebude, tak by to malo byť volné



Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
Re: IDEAS
« Odpoveď #157 : 26. November 2014, 15:56:28 »
Ja si nekúpim nič z toho čo sa tiu za poslednú dobu prezentuje. Prečo? Lebo mi to už nič nehovorí.

Odhlásený matej

  • Príspevkov: 760
Re: IDEAS
« Odpoveď #158 : 26. November 2014, 17:16:01 »
Ja si nekúpim nič z toho čo sa tiu za poslednú dobu prezentuje. Prečo? Lebo mi to už nič nehovorí.
No teba asi uz ne potesia nikdy kedze doba ide dopredu :P mne osobne uz niektore lega vobec nezaujimaju mna.

Prihlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: IDEAS
« Odpoveď #159 : 14. Január 2015, 02:36:43 »
tak prileteli :)

Kolibrik - malý, kompaktný, upevnenie na transparent tyčku je trocha moc jednoduché, možno až trochu tmavé, ten oranžovo-žltý kvet to "prekričí"
Sojka - zaujímavá je mierna artikulácia krídel avšak okrem vnútornej polohy ukazuje diery vnútri tela ktoré by sa dali zacpať, nohy sú vážne divné neverím, že inak to nešlo (a ten modrý axlepin), oska v spodnom (ne)uložení dovoľuje otáčanie, ale dosť sa kýve
Červienka - je star tohoto setu, trocha viac vykŕmená :D ale pekne SNOT z každej strany, dá sa dať dole zo stojanu a stojí na svojich, stojan trpí tiež kývaním a chcelo by to transparentný Axle 5 alebo alternatívu nech neni jak napichnutá

Ak má niekto na to diely, tak doporučujem si vyskúšať aspoň tú červienku.
Mimochodom tento set vôbec nevyvolal doma poznámky typu "zas ďalšie lego" a stihol som si postaviť len 2/3 sám, toľko k tomu či sa páči...
ila_rendered

Odhlásený killco

  • Príspevkov: 387
    • Brickset
Re: IDEAS
« Odpoveď #160 : 04. Február 2015, 17:37:10 »

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: IDEAS
« Odpoveď #161 : 04. Február 2015, 18:34:03 »
Ako by mesje povedal - zapratali tym miesto ovela lepsim napadom! (n)

Prihlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: IDEAS
« Odpoveď #162 : 04. Február 2015, 19:13:05 »
Ako by mesje povedal - zapratali tym miesto ovela lepsim napadom! (n)
A ktorým z tohoto kola ? Jedinú ako tak realistickú šancu mal Hubble...

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: IDEAS
« Odpoveď #163 : 04. Február 2015, 19:41:32 »
Ako by mesje povedal - zapratali tym miesto ovela lepsim napadom! (n)

 (y)
I ked v tomto kole bolo tazke nieco vybrat - je jasne, ze TLG nevybere nikdy (1) velku stavbu, ani (2) nieco co moze vyjst v ramci existujucej licencnej rady (SW, LOTR, heroes), maximalne sa tym moze inspirovat a vydat to v ramci danej serie (napr ako vydalo helicareer, ktory inak ziskal hlasy v ideas). Po eliminacii uvedenych stavieb ostal len walle, who, a hubble...
Osobne mi pride dr.who ako totalna blbost a je 1000 lepsich serialov a filmov, ktore by som chcel vidiet ako lego. Je aj otazne, ci sa fanusikovsky okruh nezuzi len na UK, neviem o tom ze by tato stupidita bola nejako sledovana inde. To uz mohli vydat ako set Jednoducho Mariu ci Seherezadu :-).
Inak sa cudujem, ze preco ludia notoricky nominuju a hlasuju za veci, ktore nemaju v Ideas evidentne sancu, uplatniac horeuvedene dve zasady. Zbytocne minaju energiu a hlasy. Na mieste amaterskych tvorcov by som sa zameral na male MOCi na zname, najma filmove motivy, ktore si maju sancu ziskat vela fanusikov, a vzhladom na maly pocet brickov maju sancu u TLG....

Prihlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: IDEAS
« Odpoveď #164 : 04. Február 2015, 22:45:18 »
Prvý Dr.Who set dal 10k za týždeň, druhý (schválený) za mesiac. Zo schválených setov mali takúto rýchlosť len TBBT a z neschválených tiež moc nikto, ani HeliCarrier...
Takže asi tam nejaká tá základňa bude, akurát to ide úplne mimo nás.
Ak má nejaký iný seriál väčšie "právo" byť Ideas set a nieje tam, tak šup spraviť niečo a spamovat fandom... sa ukáže sila 10k klikov.

Na začiatok by stačilo vyfiltrovať naozajstný odpad a kópie.
Niekedy aj set z  licencovane rady môže mať pre LEGO nejakú informáciu, viď HeliCarrier, ale stoprvý AT-AT a tridsiaty Council of Elrond to nebude.
To isté s veľkosťou, ak sa dá podstata setu zachovať pri zmenšení, tak nech je aj väčší aby sa lepšie "predával". Samozrejme ready-to-use veci ako Birds či Exo Suit to budú mať lahšie.
A aj sety ako modular múzeum sú pre LEGO zadarmo prieskumom...