Autor Téma: Fandíme našim športovcom!  (Prečítané 87939 krát)

Odhlásený GentlemanA15

  • Príspevkov: 782
Re: Fandíme našim športovcom!
« Odpoveď #105 : 03. Január 2015, 20:03:11 »
O druhej ráno, z nedele na pondelok, to bude masaker  :'( .... ale pochybujem, že niekomu tu to zabráni v sledovaní :D

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Fandíme našim športovcom!
« Odpoveď #106 : 06. Január 2015, 00:30:58 »
PO 16. ROKOCH MAME OPAT BRONZ !!! ;D (y) (y) (y)

Odhlásený Izmael10

  • Príspevkov: 448
Re: Fandíme našim športovcom!
« Odpoveď #107 : 06. Január 2015, 00:31:49 »
Chlapi ďakujeme a obrovský rešpekt!  (y)

Odhlásený GentlemanA15

  • Príspevkov: 782
Re: Fandíme našim športovcom!
« Odpoveď #108 : 06. Január 2015, 00:43:11 »
je to tam  (y)

Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 618
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
Re: Fandíme našim športovcom!
« Odpoveď #109 : 06. Január 2015, 12:09:47 »
hell yes! :D vyborne
------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space

Odhlásený Izmael10

  • Príspevkov: 448

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Fandíme našim športovcom!
« Odpoveď #111 : 12. Máj 2015, 17:41:12 »
Všetky slovenské góly na MS v jednom videu v podaní Lego panáčikov.


Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Fandíme našim športovcom!
« Odpoveď #112 : 12. Máj 2015, 18:56:57 »
A naši dali aj nejaké góly?

Odhlásený GentlemanA15

  • Príspevkov: 782
Re: Fandíme našim športovcom!
« Odpoveď #113 : 12. Máj 2015, 19:03:27 »
A naši dali aj nejaké góly?

 ::)

Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 618
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
Re: Fandíme našim športovcom!
« Odpoveď #114 : 13. Máj 2015, 09:39:40 »
Slovensko hralo vyborne v poslednych zapasoch uz konecne zohrate. Podla mna mu nesadlo ze v uvode malo lahke timy a malo tam mat skor silne kde by sme aj tak stratili body a slabych hracov keby mame na zaver tak je to zrejme jasny postup. 

Nasi patria stale k spicke a ked sa zohraju vedia dat kazdeho tam je ten rozdiel, ze pokial nasi hraju zle su na urovni NOR, DEN, SLO ale ked sa zohraju je to ina parketa ...

no aspon ze dvadsiatka vybojovala Brozn ;) snad nabuduce.

Cesi neharaju o moc lepsie a pocitam, ze asi v nasledujucom strete padnu tak ako aj Bielorusi.

Nechapem trosku tie reakcii medii ze nepatrime do top 6 timov .. to teda patrime a nechyta sa na nas ani USA. S 2000 reg hracmi sme uhrali 4 medaile (1zlata, 2 strieborne, 1 bronz len cisto z majstrakov) a take USA ma len 3x bronz ;) stale hrame dobry hokej len by to chcelo tim ktory bude zasa dlhsie spolu myslim ze sa podarilo vymenit vsetkych starsich hracov a nas vyber patri medzi tie mladsie o par rokov ked sa lepsie spoznaju a zohraju budu zbierat medaile. Aspon dufam :) mladych talentov mame kopu.
------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space

Odhlásený GentlemanA15

  • Príspevkov: 782
Re: Fandíme našim športovcom!
« Odpoveď #115 : 13. Máj 2015, 10:17:44 »
Slovensko hralo vyborne v poslednych zapasoch uz konecne zohrate. Podla mna mu nesadlo ze v uvode malo lahke timy a malo tam mat skor silne kde by sme aj tak stratili body a slabych hracov keby mame na zaver tak je to zrejme jasny postup. 

Nasi patria stale k spicke a ked sa zohraju vedia dat kazdeho tam je ten rozdiel, ze pokial nasi hraju zle su na urovni NOR, DEN, SLO ale ked sa zohraju je to ina parketa ...

no aspon ze dvadsiatka vybojovala Brozn ;) snad nabuduce.

Cesi neharaju o moc lepsie a pocitam, ze asi v nasledujucom strete padnu tak ako aj Bielorusi.

Nechapem trosku tie reakcii medii ze nepatrime do top 6 timov .. to teda patrime a nechyta sa na nas ani USA. S 2000 reg hracmi sme uhrali 4 medaile (1zlata, 2 strieborne, 1 bronz len cisto z majstrakov) a take USA ma len 3x bronz ;) stale hrame dobry hokej len by to chcelo tim ktory bude zasa dlhsie spolu myslim ze sa podarilo vymenit vsetkych starsich hracov a nas vyber patri medzi tie mladsie o par rokov ked sa lepsie spoznaju a zohraju budu zbierat medaile. Aspon dufam :) mladych talentov mame kopu.

 (y) Amen.

Žreb skupiny nám neprial, keďže našim hráčom vyhovuje viac štýl pozornej obrany (s veľkým dôrazom na vlastného brankára) a následné protiútoky. Absenciou Rewaya a Nagya zmizla tvorivosť, čo malo za následok nepresvedčivé výkony proti mužstvám, kde práve naši mali byť tí, čo mali tlačiť, tvoriť a vymýšlať. S rastúcou kvalitou súpera rástla aj kvalita našich, škoda ale, že už bolo neskoro. Každopádne posledné tri zápasy ukázali, že sila tam je :).

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2027
Re: Fandíme našim športovcom!
« Odpoveď #116 : 13. Máj 2015, 10:20:34 »
Slovensko hralo vyborne v poslednych zapasoch uz konecne zohrate. Podla mna mu nesadlo ze v uvode malo lahke timy a malo tam mat skor silne kde by sme aj tak stratili body a slabych hracov keby mame na zaver tak je to zrejme jasny postup. 

Nechapem trosku tie reakcii medii ze nepatrime do top 6 timov .. to teda patrime a nechyta sa na nas ani USA. S 2000 reg hracmi sme uhrali 4 medaile (1zlata, 2 strieborne, 1 bronz len cisto z majstrakov) a take USA ma len 3x bronz ;) stale hrame dobry hokej len by to chcelo tim ktory bude zasa dlhsie spolu myslim ze sa podarilo vymenit vsetkych starsich hracov a nas vyber patri medzi tie mladsie o par rokov ked sa lepsie spoznaju a zohraju budu zbierat medaile. Aspon dufam :) mladych talentov mame kopu.

no nechcem ti brat iluzie, ale my naozaj nepatrime do velkej 6, a to uz dobrych par rokov. Volakedy bol postup do playoff samozrejmostou, norov a podobnu haved sme bili rozdielom triedy a casto sme hrali o medaile. Dnes je postup coraz menej pravdepodobnejsi (z poslednych 10 turnajov sme postupili 3x), a s normi, danmi, bielorusmi a pod. hrame pravidelne vyrovnane zapasy, dokonca aj s francuzmi ci slovincami - to nie je nahoda, ci zla forma, ale uz pravidlo. A nie nahodne - hokej v tch krajinach ide hore, u nas dole, takze sme sa stretli niekde v strede. Dalsi signal - pocty hracov v NHL - v 2002 sme tam mali cca 30 hracov, z toho 5-6 hviezd, teraz tam mame 5-6 hracov, z toho 3 hviezdy - a vsetci starnu! a ziadna nova hviezda sa nerodi. Podobne pocty v NHL ma uz aj dansko... Takisto zapasy so silnymi - volakedy sme bezne s nimi vedeli vyhrat, dnes len s vypatim vsetkych sil uchmatneme bod.
Realita je taka, ze sme kvalitativne v skupine cca 8 teamov, ktore maju porovnatelne kadre a sance na zvysne postupove 2 miesta (kedze 6 miest beru velmoci), a casto aj ti postupujuci z B skupiny vedia dobre zahrat (slovinci, rakusaci). Necudo, ze potom je problem sa pretlacit na postupove miesto. A je velmi tazke bezchybne zahrat s tymito teamami, co sme aj teraz videli - ledva sme vyhrali 3 zapasy, ale potom sme neuspeli s normi a uz sa to vlieklo...
Problem je, ze verejnost stale nechape realitu a bluzni o tom, aki sme dobri. Zije z minulosti, ked boli medaile, a podla toho su jej ocakacania. A potom je sklamana. Nieco ako sklamanie ruskych fanusikov po pade ZSSR, ked zo stroja na zlate medaile sa stalo bezne muzstvo. Podla mna aj tohtorocny vysledok je uplne standardny vysledok zodpovedajuci realnym moznostiam. Dokonca si myslim, ze do buducna budeme mat blizsie k bojom o zachranu ako k postupovym miestam a za uspech sa bude povazovat zachrana. Cisla sa bohuzial nedaju oklamat - ked sa krajiny ako dansko a norsko systematicky venuju mladezi, davaju viac penazi, maju viac stadionov, niekde sa to casom musi prejavit. Novi Palffyovia sa nerodia na strome. Najma ked tu mame "tabletovu" mladez co nesportuje a len je online (keby aspon stavali lego  ;D)


Žreb skupiny nám neprial, keďže našim hráčom vyhovuje viac štýl pozornej obrany (s veľkým dôrazom na vlastného brankára) a následné protiútoky. Absenciou Rewaya a Nagya zmizla tvorivosť, čo malo za následok nepresvedčivé výkony proti mužstvám, kde práve naši mali byť tí, čo mali tlačiť, tvoriť a vymýšlať. S rastúcou kvalitou súpera rástla aj kvalita našich, škoda ale, že už bolo neskoro. Každopádne posledné tri zápasy ukázali, že sila tam je :).

Ironia je, ze zreb nam prial - v druhej skupine boli SUI a GER, tie nam VOBEC stylom nesedia a trapili sme sa s nimi aj ked sme mali hviezdny utok, CZE su domaci a s nami vacsinou v pohode vyhraju, CAN je z inej galaxie, SWE nam tiez velmi nesedi, Rakusaci nas uz neraz potrapili, FRA porazili minuly rok, atd. My sme mali praveze lahsiu skupinu, v tej druhej by sme skoncili horsie...
« Posledná zmena: 13. Máj 2015, 10:23:42 od mesje »

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Fandíme našim športovcom!
« Odpoveď #117 : 13. Máj 2015, 10:33:14 »
Suhlasim s mesjem! Ja (a nielen ja) dokonca tvrdim, ze spicka je Kanada, Svedsko, Rusko, Finsko, USA a Cesko. Toto je momentalne uzavreta skupina spicky a my sme az v tej dalsej - "strednej" skupine. Dlhodobo uz nepatrime medzi spicku, to sa tu len masirujeme, ze sme elita! ZDALEKA NIE! A mesje popisal aj preco.
Co sa USA a Kanady tyka - treba si uvedomit, ze kym my ideme s tym najlepsim co mame k dispozicii, tak zamorske krajiny poslu univerzitnych hracov a jedneho-dvoch skusenych hracov z NHL (tento rok Crosby). Priznam sa, ze ja som tento rok MS uz ani nesledoval velmi v TV, lebo z toho masirovania aki sme dobri, ospravedlnovania vsetkych nezdarov a hladania pozitiv snad aj vo vlastnom gole mi uz je na vracanie. My patrime FAKT a OBJEKTIVNE medzi priemer a s tym sa treba zmierit a nie tu vyskakovat a jazdit s vlajkami na autach. Mimochodom pred hokejom (aj pred zapasom nasich) som uprednostnil Ligu Majstrov vo futbale (spravil tak aj Zigo Pallfy napr.) a vobec to nelutujem!  >:D

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2027
Re: Fandíme našim športovcom!
« Odpoveď #118 : 13. Máj 2015, 10:47:31 »
Co sa USA a Kanady tyka - treba si uvedomit, ze kym my ideme s tym najlepsim co mame k dispozicii, tak zamorske krajiny poslu univerzitnych hracov a jedneho-dvoch skusenych hracov z NHL (tento rok Crosby).

toto ma na zamorskych teamoch fascinuje - mozu dojst v hocijakom zlozeni, vzdy makaju na 150% a maju vysledky. U nas presne naopak - casto aj dosli hviezdy a team ako celok nemali vysledky - pritom papierovo mali zmietnut superov. To som vzdy žasol, ako sa napr moze kanada vyrovnat nasim s Palffym, Satanom, Bondrom a spol, ked tam mala hracov, co v kluboch NHL nosia nasim hviezdam tašky a hraju niekde v 4. utoku? Najma tie zamorske teamy, ale aj nemci si svajciari, vedeli ako team dostat z hracov maximum a ich vysledky boli o level vyssie, ako sucet kvality kadra. Vsak kto pozna niekoho z hracov USA? Pre mna no name muzstvo, a vyhrali skupinu...  Alebo taki cesi alebo fini dokazali ziskavat zlate medaile aj len s 2-3 hracmi z nhl - my ked mame tolkoto kracov z NHL v repre, tak ani nepostupime do playoff. Na zlato museli prist takmer vsetci nasi z NHL... A o rok na to v 2013 dosli tusim uz vsetci, a ledva bol bronz, pritom kader bol na zlato s prehladom... a tak to bolo kazdy rok - vzdy musela byt prevaha "tazkych zbrani" na uspech. Akurat s vynimkou 2012...

Mimochodom pred hokejom (aj pred zapasom nasich) som uprednostnil Ligu Majstrov vo futbale (spravil tak aj Zigo Pallfy napr.) a vobec to nelutujem!  >:D

to lutujem ze som tiez nespravil - kludny zapas bez stresov a na urovni, namiesto nervacenia a sklamania...

Odhlásený GentlemanA15

  • Príspevkov: 782
Re: Fandíme našim športovcom!
« Odpoveď #119 : 13. Máj 2015, 11:46:27 »
Suhlasim s mesjem! Ja (a nielen ja) dokonca tvrdim, ze spicka je Kanada, Svedsko, Rusko, Finsko, USA a Cesko. Toto je momentalne uzavreta skupina spicky a my sme az v tej dalsej - "strednej" skupine. Dlhodobo uz nepatrime medzi spicku, to sa tu len masirujeme, ze sme elita! ZDALEKA NIE! A mesje popisal aj preco.
Co sa USA a Kanady tyka - treba si uvedomit, ze kym my ideme s tym najlepsim co mame k dispozicii, tak zamorske krajiny poslu univerzitnych hracov a jedneho-dvoch skusenych hracov z NHL (tento rok Crosby). Priznam sa, ze ja som tento rok MS uz ani nesledoval velmi v TV, lebo z toho masirovania aki sme dobri, ospravedlnovania vsetkych nezdarov a hladania pozitiv snad aj vo vlastnom gole mi uz je na vracanie. My patrime FAKT a OBJEKTIVNE medzi priemer a s tym sa treba zmierit a nie tu vyskakovat a jazdit s vlajkami na autach. Mimochodom pred hokejom (aj pred zapasom nasich) som uprednostnil Ligu Majstrov vo futbale (spravil tak aj Zigo Pallfy napr.) a vobec to nelutujem!  >:D

Naši neatria medzi top 6. Tvrdím len, že nám lepšie vyhovuje brániť, ako vymýšľať niečo, keďže tvorivosť nie je silná stránka našich. Zápasy som si kukol, keď som stíhal. A čo sa týka tých vlajok, v porovnaní s minulými rokmi, tak ja osobne som ich veľa nevidel. Väčšina ľudí vie aká je situácia. Nikto nečakal medailu, len média musia všetko prikrášlovať.

Podstatné je, že chleba lacnejší nebude :( :D