Autor Téma: MicroCITY  (Prečítané 49970 krát)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: MicroCITY
« Odpoveď #45 : 26. Máj 2017, 00:31:42 »
Súsošie - Vojenský pamätník.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: MicroCITY
« Odpoveď #46 : 26. Máj 2017, 00:42:13 »
No keď už tu máte 3 či 4 modely v plus-mínus podobnej mierke, tak sa niekto hecnite a spravte propozície toho projektu, ale poriadne  ;)
Tj mierka
= bežného auta až po náklaďák/autobus
= vlakov a koľají
= budov bežných - cca 1 stud na šírku = X metrov, plate na výšku = Y metrov, tj bežné poschodie = Z plate
= rozloženie modulu - výška po cestu,  šírka a farba ciest, nadpojenie modulov (kde technic diery)

To by malo stačiť aspoň na základnú štandardizáciu aby ľudia vedeli na čom sú.

Odhlásený Juri

  • Príspevkov: 345
Re: MicroCITY
« Odpoveď #47 : 26. Máj 2017, 07:34:31 »
Súsošie - Vojenský pamätník.

Okolo na ďalších "baseplatoch" ešte les alebo park a bude to dokonalé.

Tiež sa mi páči použitie DBG tile na cestu.

Odhlásený misoku

  • Príspevkov: 294
Re: MicroCITY
« Odpoveď #48 : 28. Máj 2017, 00:33:40 »
No keď už tu máte 3 či 4 modely v plus-mínus podobnej mierke, tak sa niekto hecnite a spravte propozície toho projektu, ale poriadne  ;)
Tj mierka
= bežného auta až po náklaďák/autobus
= vlakov a koľají
= budov bežných - cca 1 stud na šírku = X metrov, plate na výšku = Y metrov, tj bežné poschodie = Z plate
= rozloženie modulu - výška po cestu,  šírka a farba ciest, nadpojenie modulov (kde technic diery)

To by malo stačiť aspoň na základnú štandardizáciu aby ľudia vedeli na čom sú.


Ja by som navrhoval 1:200 aby sme mohli urobiť aj väčšie budovy.  Auto by potom bolo 3x1 .   Tie cesty by nemuseli byt vytajlovane  - zjednodušilo by to účastníkom zivot, a s priznanými studmi je to ,, legovejsie".  Ako figovia by stačili ,, kone 1x1".  - sú dostupnejšie a vo všetkých farbách na rozdiel od tých malých figov.  Cesta by mohla byt  dbg a možno by sme to mohli robiť len na baseplatoch bez zdvihania a pinov -  bolo by to flexibilnejsie. ( niečo ako to nemecké mesto čo sú tu fotky - kniha postav si vlastne mesto)


Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: MicroCITY
« Odpoveď #49 : 28. Máj 2017, 02:21:06 »
Ak myslíš túto nemeckú knihu https://www.amazon.com/Big-Unofficial-Lego-Builders-Book/dp/3868526587 tak tam sú autá 2x4 a viac a to je v podstate mierka ktorá sa tu už preberá.

- Autá 1x3 mi prídu moc natiahnuté  do dĺžky, ak zobereš tú mierku 1 ku 200 tak bežné auto 1.8x4 m je takmer presne 2x4 study
- study na cestách sa mi v tejto mierke nepáčia. Navyše zakázaním tiles by sa obmedzila variabilita, tile sa použije na hladký povrch, plate so studs na hrbolatý terén.
- cone 1x1 mi príde divné, to už skôr 3-4 plate 1x1 ako v tej knihe
- zrušenie možnosti spájania napr pinmi alebo ďalšou vrstvou na baseplatech je blbosť kvôli inštalácii, sám vieš že ak mesto s baseplate nepospájame tak sa to poposúva, neviem si predstaviť v tejto mierke ako to bude vyzerať s 2x2 plate navrchu v rochoch modulov
- zvýšenie o brick pridáva možnosti a práve tú flexibilitu - dá sa "zakopať" do hĺbky, napr na rieku, stavbu, more ...

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: MicroCITY
« Odpoveď #50 : 29. Máj 2017, 11:06:45 »
suhlasim s papluhom!

ale ta mierka aut a celkovo mierka je stale diskutabilna. Ved mi sa nefixujme na to ze to musi byt nejaka zauzivana zauokruhlena ciselna mierka, 1:100 1:200, ak nam to ma pomoct pri odvodzovani dalsich velkosti tak si zvolme presnu, podla mna auto na 2x4 study (1:140). Ale chapem co Misoku chcel docielit, aby budovy boli tak akurat medzi, aby velka budova k rodinnym domom nemusela byt cez 8 zakladnii, a kaslat trochu na auta, budu natiahnute fabie kombi 1,5x4,7m.
Tu mensiu mierku, (1:280), ma papluh myslim ze dobre zadefinovane uz na svojom MOCu microscale,to stavenisko, a tam je pekne videt to ako vyuzil to zdvihnutie zakladne a urobil rampu do suterenu, hned je zaujimavejsie ked je teren plastickejsi.

Takze stale je otazka co ideme stavat:
_ detailnejsie stavby, idelane pre rodinne domy (podla predlohy)co sme zacali s KLFom, a moze byt kombiovane s fiktivnymi stavbami podla fantazie stavebnikov.
_ mensiu mierku a.k.a. papluhov MOC.
_ 1:200 budovy, zvysok +/-,  co navrhol Misoku.


Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: MicroCITY
« Odpoveď #51 : 29. Máj 2017, 11:27:35 »
Asi som daco prehliadol, ale ziadne papluhove stavenisko tu nevidim.
Ja staviam cca taku mierku, ze auta budu 2-wide a vlaky 3-wide. Ale kludne zalozte niekto aj druhu temu - NanoCITY - kde bude osobne auto 1x2 Jumper a na nom Tile 1x1. Zapojim sa aj do toho projektu. Na nejake presne ciselne mierky bych sa vykaslal.

Odhlásený misoku

  • Príspevkov: 294
Re: MicroCITY
« Odpoveď #52 : 30. Máj 2017, 17:06:21 »
Takto nejako som to myslel.

je to nieco medzi micro a nano.   (ako som pisal ide to ku mierke ca 1:200)
zda sa mi to menej narocne aj pre zacinajucich.  V takomto prevedeni nasukat do mesta 100 aut  alebo 500 ludi nieje az take narocne.
Tiez robit na csetach zakruty , odbocky,....atd.  je v takomto prevedeni celkom jednoduche.  mohli by sme sa viac vysantit , keby sme boli na baseplatoch a tiez by to mohlo byt user friendly pre zacinajucich.
Tato mierka zodpoveda zhruba aj tym ,,mini -minifigom".

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: MicroCITY
« Odpoveď #53 : 13. Jún 2017, 22:13:38 »
zaujímavý spôsob stromčekov pre túto mierku

https://www.flickr.com/photos/140809261@N02/34413324903/in/pool-lego/

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: MicroCITY
« Odpoveď #54 : 13. Jún 2017, 22:18:00 »
Zaujimave riesenie. Len ako tie gumicky takto zamotat? :)

Odhlásený Juri

  • Príspevkov: 345
Re: MicroCITY
« Odpoveď #55 : 14. Jún 2017, 06:41:13 »
Myslím, že ak gumičku natiahneš a potom začneš skrúcať okolo svojej osi...potom stačí iba uvoľniť napätie a zostane z nej to, čo je na obrázku.

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: MicroCITY
« Odpoveď #56 : 14. September 2017, 13:55:21 »
Dnes som narychlo zbastlil parcik s fontanou. Nemam na to fyzicke bricky ale podklad podla BL vychadza na zhruba 20€, vrch som neratal, ale ovela viac by to nemalo byt.

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: MicroCITY
« Odpoveď #57 : 18. September 2017, 14:48:12 »
V poslednych dnoch som sa nejako namotal na temu MicroCITY a kedze nemam realne bricky, skusam aspon v LDD. Davam to radsej sem, lebo je momentalne nie je realne, aby som to zrealizoval aj fyzicky. Aktualne som spravil standardnu bytovku z 50.-60. rokov, sucasny stav :)

Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
Re: MicroCITY
« Odpoveď #58 : 18. September 2017, 15:02:50 »
Parádny barák. Toto sa mi páči.  (y) (y)

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: MicroCITY
« Odpoveď #59 : 18. September 2017, 15:28:55 »
vav, fakt velmi podarene  (y)  ;), kvitujem ze neni zatepleny, v pistaciovo zelenom kabatiku  ;D  No micro-city podme do toho, jaaj keby bolo viac casu, ale tiez sa budem snazit obzivnut v tejto teme ;)