Autor Téma: LEGO Inside Tour Exclusive  (Prečítané 17281 krát)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LEGO Inside Tour Exclusive
« Odpoveď #30 : 02. Jún 2015, 10:40:35 »
Návod na minuloročný vláčik priamo z LEGO stránky (možno znova zmizne)
http://cache.lego.com/bigdownloads/buildinginstructions/6103974.pdf

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: LEGO Inside Tour Exclusive
« Odpoveď #31 : 24. Jún 2016, 14:28:48 »
Tohtorocny LEGO Inside Tour set - LEGO Truck Show. Je to dalsie VOLVO! Viac obrazkov a informacii tu.


Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LEGO Inside Tour Exclusive
« Odpoveď #32 : 24. Jún 2016, 14:37:59 »
zrovna som to písal :D dám náhľad a môžem mazať

Ale aspoň link na inú stránku kde je navyše fotka krabice s popisom setu
http://www.promobricks.de/bilder-lego-inside-tour-set-2016-lego-truck-show-4000022/16479

Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 617
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
Re: LEGO Inside Tour Exclusive
« Odpoveď #33 : 29. Jún 2016, 17:24:08 »
tour stoji majland a ako prezent dostane clovek set od lega v nominalnej hodnote 20 € .. :D ano da sa predat za viac .. ale :D proste kamion ... really??! :D
------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: LEGO Inside Tour Exclusive
« Odpoveď #34 : 16. Jún 2017, 13:57:55 »
Tak tento rok je to zas poslabsie.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LEGO Inside Tour Exclusive
« Odpoveď #35 : 16. Jún 2017, 14:10:35 »
Takže to už može ísť von ? Oktobrový termín sa neráta ?  >:D

Inak je to strom z átria nového LEGO House
https://www.legohouse.com/en-gb/press-release/2017/april/tree-of-creativity

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: LEGO Inside Tour Exclusive
« Odpoveď #36 : 16. Jún 2017, 17:34:01 »
Tak ked to Brickset a Nemci zverejnili, tak asi to uz nie je tajne. Ja viem, ze je to ten strom, ale ako... bol bych sklamany, kebych to tam dostal. Vlanajsi set sa mi naopak dost paci.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LEGO Inside Tour Exclusive
« Odpoveď #37 : 16. Jún 2017, 17:55:10 »
Akurát som nevedel, či to už môže ísť von ak je ešte jedna Inside tour plánovaná v októbri.

Osobne, ja som radšej za sety ktoré si učastník vie spojiť s tou návštevou. Napríklad tento strom videli z civilistov ako prví.
Obdobne ten LEGOland vláčik, Kirkov dom či lisovacie mašiny. To červené auto ešte v spojení s archívom ale to je len také polovičaté. Hlúpy Jano na koze podľa mňa už v LEGOlande neexistuje. A prvé kamióny či lietadlá toho človeku moc nepovedia.
Aspoň to je môj názor, že by to malo mať nejakú priamu spojitosť s LIT a čo sa na nej dá vidieť...

Mi to príde ako ten vláčikový zamestnanecký set. Pokiaľ to dostaneš a vidíš v tom len podarené miniatúry tak je to ok a milé. Ale pokiaľ máš k tomu vzťah napr tento som mal, tento chcel a tento mám, tak to dosť pridá.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: LEGO Inside Tour Exclusive
« Odpoveď #38 : 16. Jún 2017, 18:03:21 »
Tak ja som hlavne na dopravne prostriedky, cize lietadlo, auta a kamiony su mi najmilsie. Ale podla mna aj lepsie vyzeraju, ako ten strom. Podla mna LEGO kamion, alebo aj lisovaci stroj maju rovnaku spojitost ako LEGO dom, ak nie blzisiu. LEGO dom nema s LEGO fabrikou vela spolocne, je to samostatny projekt. Ze ho zapojili do exkurzie - OK. Celkovo som vyznam toho LEGO domu nepochopil - nac je to dobre? Vsetko to je predsa aj v LEGOLANDE, resp. vo fabrike v archive a v muzeu. Odhladnuc od toho, ze archiv v LEGO dome je mensi a len par vzorkovy, kym vo fabrike je kompletny. Ak som spravne pochopil.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LEGO Inside Tour Exclusive
« Odpoveď #39 : 16. Jún 2017, 18:36:31 »
Momentálne je všetko čo sa týka historie v starom Kirkovom dome a prístavbách, vrátane archívu. To je prístupné len pre nahlásené návštevy - špeciálne dni pre zamestnancov (napr pri prijatí), potom návštevy partnerov, politikov, novinárov a nakoniec pre LIT a LUG skupiny. Je tam snáď jedna socha a potom MOCy z rodiny zakladateľov ako napr to červené auto, inak historické veci.

LEGO House bude otvorený pre verejnosť, mal by obsahovať ako historické časti tak tie MOCy a sochy čo zatiaľ boli zverejnené - strom, AFOL mesto, Duplo vs. System vs. Technic Tyrannosaurus a pod.
Nepredpokladám, že tam presunú všetky historické artefakty z toho archívu, len niektoré prípadne to budú ďalšie kusy a nie archivioané, aby sa nezničili.

V samotnej fabrike moc archívnych vecí nieje a ak áno sú to stroje - je tam starý stroj na potlač čo funguje, starý vibračný podávač, lis čo sa dá naprázdno vyskúšať a pod. Plus nejaké staré formy.


Ja sa nehádam, že ten kamión nevyzerá lepšie, z pohľadu "setovitosti" . Ani nejakú historickú spojitosť s LEGOm. Išlo mi skôr a spojenie s tou konkrétnou návštevou AFOLa na LIT.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LEGO Inside Tour Exclusive
« Odpoveď #40 : 15. Jún 2018, 12:18:26 »
Tak a traktorfilovia (rod AFOLovia) budú mať hlboko do peňaženky  >:D
LIT set pre 2018 je historický traktor
https://zusammengebaut.com/lego-ferguson-tractor-4000025-inside-tour-2018-set-im-review-51987/

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: LEGO Inside Tour Exclusive
« Odpoveď #41 : 15. Jún 2018, 12:23:08 »
MUST HAVE. Ale teda asi zial ostane len pri tom slovnom spojeni. Max. si to vyskladam, ak tam nebudu nejake zakernosti. Ale chcel bych aj tu skatulu...

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: LEGO Inside Tour Exclusive
« Odpoveď #42 : 15. Jún 2018, 12:32:20 »
vav krasny set  :o  v billunde sa nebude dat kupit? Fajna monochrom farebnost, este aj funkcny volant vyzera byt. Furt cakam kedy konecne pouziju tie cestne uzke pneu na dostupnom sete a sem to daju :D dufam ze ich este budu pouzivat aj inde.

Odhlásený Jammo

  • Príspevkov: 452
Re: LEGO Inside Tour Exclusive
« Odpoveď #43 : 15. Jún 2018, 13:16:52 »
fakt pekne  (y)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LEGO Inside Tour Exclusive
« Odpoveď #44 : 15. Jún 2018, 13:40:19 »
tie pneu sú terénne a podľa zadnej strany sú obnovené špeciálne pre tento set po X rokoch ... no apozerajúc na BL tak miznú ako teplé rožky :D
Je ten traktor LBG alebo DBG ? Nejak to nedokážem odhadnúť, lebo ak LBG tak tie disky som v tej farbe nenašiel.