Autor Téma: LDD by muffin  (Prečítané 25562 krát)

Odhlásený sylmer

  • Príspevkov: 392
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #15 : 21. August 2018, 21:46:28 »
Paráda !!  (y)

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #16 : 21. August 2018, 22:11:29 »
Muffin  (y) (y) (y)
Choď do toho ! Takéto niečo skratka patri do MC . Oblúky ponechaj a porieš to buď olepením alebo striekaním . Však sa jedná len o 2 diely a nikomu to nepovieme  :D  .TLG možno i v takej farbe nakoniec i vyrobí  ;) Keď bude hotovo . . .

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #17 : 22. August 2018, 08:18:25 »
Za mňa musím povedať, že asi by som volil inú predlohu, keďže lego má isté obmedzenia a nie každá stavba sa dá v tak malej mierke zrealizovať a ešte aj dodržať farebnosť...  ;) Alebo by som sa len inšpiroval ako typom stavby a viac to uhladil a spravil celok podľa seba...  8) Čo som si ale všimol, že je zaujímavé, že detaily, ktoré by som sa ja snažil zdôrazniť, sú v tomto prípade potlačené...  :D Aspoň tu vidím, že tú istú stavbu by zrejme dvaja stavitelia nikdy nepostavili rovnako a ukazuje to variabilitu a nekonečné možnosti kombinácii u Lega...  :oldman:

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #18 : 22. August 2018, 08:50:39 »
Tak jasne, verim tomu, ze ak by tuto stavbu dostali v rovnakej mierke desiati stavitelia, tak kazda by bola trochu odlisna. Zaujimalo by ma, ake detaily by si zdoraznil, mozno to este skusim doladit, ak sa mi to bude zdat realizovatelne. Niektore veci som zoskrtal pocas modelovania, lebo sa mi vzladom na mierku a pevnost celku velmi nevychadzalo, napriklad kamenne ostenia vitrazovych okien. Na bocnej strane by sa snad aj nejako dali, ale vramci apsidy by to bolo komplikovane.
Ja som inak volil predlohu aj zo sentimentalnych dovodov, nakolko sme si tam s mojou drahou polovickou v juni povedali svoje "ano" ;)

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #19 : 22. August 2018, 09:05:12 »
Ja som inak volil predlohu aj zo sentimentalnych dovodov, nakolko sme si tam s mojou drahou polovickou v juni povedali svoje "ano" ;)

Tak gratulacie (y)

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #20 : 22. August 2018, 09:33:29 »
Tak jasne, verim tomu, ze ak by tuto stavbu dostali v rovnakej mierke desiati stavitelia, tak kazda by bola trochu odlisna. Zaujimalo by ma, ake detaily by si zdoraznil, mozno to este skusim doladit, ak sa mi to bude zdat realizovatelne. Niektore veci som zoskrtal pocas modelovania, lebo sa mi vzladom na mierku a pevnost celku velmi nevychadzalo, napriklad kamenne ostenia vitrazovych okien. Na bocnej strane by sa snad aj nejako dali, ale vramci apsidy by to bolo komplikovane.
Ja som inak volil predlohu aj zo sentimentalnych dovodov, nakolko sme si tam s mojou drahou polovickou v juni povedali svoje "ano" ;)

Aj ja som mal svadbu v Spišskej Sobote a hľa postavil som ju aj z Lega... ;)

Dávam teda aj príklad ako by som napríklad ja riešil tie bočné stĺpy(ten reliéf len takou nálepkou na tile)...  ;)
« Posledná zmena: 22. August 2018, 10:32:47 od Praetor »

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #21 : 22. August 2018, 11:48:30 »
Hmm, ten tvoj pilier vyzera dobre. Nalepku by som asi nedaval(nemam ich rad), ale inak sa mi to paci. Mozem skusit, ci mi to nenarazi na iny technicky problem.
A mam upravene riesenie fasady, nie je to take zle:


Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #22 : 22. August 2018, 12:07:10 »
Koxo, normalne si ma nakopol muffin, aby som sa zas zacal venovat MC MOCom. ;) Taketo MOCy su dost inspirativne. (y)

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #23 : 22. September 2018, 15:11:31 »
To digitalne microcity sa mi celkom rozrasta, kiezby na to bolo dost financii/dielikov/miesta...

Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #24 : 22. September 2018, 20:12:49 »
Uz dlhsie sledujem vyvoj projektu MicroCity a cakam na obrazok niecoho komplexnejsieho - a musim povedat - toto sa mi paci... Som zvedavy, co sa podari na najblizsiu velku vystavu... Drzim palce vsetkym MC-realizatorom a prajem vela tvorivych napadov a este viac realizacii   (y) (y) (y)
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #25 : 22. September 2018, 20:58:09 »
Wow. Az sa raz budem schopny dostat do svojej lego izby, asi nieco aj ja pridam.

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #26 : 24. September 2018, 16:45:00 »
To digitalne microcity sa mi celkom rozrasta, kiezby na to bolo dost financii/dielikov/miesta...

Pekne  (y)  Keď sa nájde investor , rád zrealizujem  ;)

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #27 : 24. September 2018, 19:55:09 »
Tak napadov je stale dost, aj ked u mna skor tymto "modernejsim" krabicoidnym smerom, aj sa to pomerne rychlo stavia v LDD. Este planujem tym administrativnym a obchodnym budovam pridat nejake stresne zariadenie(vzduchotechniku, nadrze a tak), aby to chytilo nejaky detail navyse.
Z hladiska urbanizmu urcite bude treba viacero budov aj takehoto razu a aj nejakych 2-3 podlaznych, plus nejaky medzistupen medzi historickym a modernym(vid tie U-ckove bytovky), aby sa to dalo v reale nejako prepojit s tym, co chystaju dalsi.
Realizovat chcem tu kaplnku urcite a ak bude priestor a cas, tak aj nejaky jeden-dva moduly niecoho dalsieho, niektore budovy su pomerne nenarocne na material.
Ta diaorama tak, ako je ma cca 20000 dielov, zrealizovana bytovka z toho 5800, kaplnka bude mat 2000, zvysnych 7 budov plus parcik plus elektrickova trat plus stvorprudovka dokopy 13000, co je zhruba 1000 na jeden modul v priemere.

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #28 : 26. September 2018, 11:36:55 »
Dalsia budova do microcity, inspirovana "osemposchodakom", ale aj inymi budovami. Uz som ju daval vramci toho urbanizmu, tentoraz zo vsetkych stran, pridane na streche nejake zalezitosti.






Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: LDD by muffin
« Odpoveď #29 : 26. September 2018, 11:46:36 »
Trosku to treba ozivit zelenov. Nejake kvetinace s malymi stromcekami ci krickami. K pilerom  dolu ,kde je vacsia plocha chodnika. Taktiez random na tie balkony / terasy.    ;)

Okrem tohoto  (y) (y) (y)