Autor Téma: Vybavenie na vystavy  (Prečítané 27380 krát)

Odhlásený Jago

  • Príspevkov: 304
Re: Vybavenie na vystavy
« Odpoveď #15 : 03. Marec 2015, 19:54:11 »
ak to vie Buďo vyrobiť lacnejšie a rozoberateľné, tak by to bolo určite lepšie ako tie plastové, pretože k tým sú aj malé stoličky, ktoré nie sú potrebné, resp. stoličky by vždy zabezpečovalo múzeum. A tie plastové stoličky sú malé, nebudú mať asi veľkú nosnosť.
Ešte by sa dali kúpiť obyčajné malé plastové stolíky a na ne nalepiť baseplate - len kde by potom boli uložené kocky ...

Odhlásený misoku

  • Príspevkov: 294
Re: Vybavenie na vystavy
« Odpoveď #16 : 04. Marec 2015, 08:09:09 »
priklanam sa k Budovemu rieseniu - malo by to mat stabilitu

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: Vybavenie na vystavy
« Odpoveď #17 : 04. Marec 2015, 08:58:46 »
Tak som tak narychlo pozrel kolko by taky stolik vysiel ak by sa poskladal z komponentov:


male stolicky   2ks   6.99   13.98   http://www.moebelix.sk/v-etko-pre-dom-a-z-hradu/z-hradn-n-bytok/c13c5/skladacia-stoli-ka-shake.produkt-001931050301

32x32 baseplate    4ks   5.95   23.8   

stolik    1ks   6.99   6.99   http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/20011413/?query=200.114.13

vangliky na kocky   4   1.3   5.2   http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/70091412/
            
Suma 49.97

Podla mna su stolicky potrebne, potrebujeme nieco mensie nez standardna velka stolicka.

Budov custom by mohol mat vyhodu vlastneho tvaru a rozmerov. Napr dal by sa ako je ten origo Lego stol dat pookraji podlozky a nejaky vangik vsunut doprostriedka na kocky.

Budo> vies ronbit aj radiusy na rohoch ? Bezpecnost je podstatna a pri malich detoch je potrebne eliminovat hrany - viem z vlastnej skusenosti.

All> neviete niekto o nejakych fejk podlozkach ktore by nebolo luto nicit a boli by lacne?
Eventualne neviem ci chce niekto obetovat nejake svoje.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Vybavenie na vystavy
« Odpoveď #18 : 04. Marec 2015, 09:05:46 »
Ak by sme sli do drevenneho nabytku, tak jednoznacne musi byt zaobleny! Stol musi byt okruhly, hrany maximalne zaoblene. Stolicky dtto! Ak sa nieco stane, zodpovednost neponesie Budo, ani nik iny, ale Mikel a ja. Cize jednoznacne okruhly stol a hrany stola a stoliciek "gulate".
Co sa tyka podloziek a kociek, tak ziadne fake podlozky, ani diely! Navehujem 4 podlozky prilepene do vyrezu stola a v strede nadoba na kocky. Ale tie podlozky a kocky su to posledne.

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Vybavenie na vystavy
« Odpoveď #19 : 04. Marec 2015, 09:51:45 »
Oble rohy nevidim ako problem. Prinajhorsom postaci priamociara pila (mam) a brusny papier.

Ja osobne sa priklanam k vlastnej vyrobe cim ziskame moznost si to spravit presne na mieru. Taktiez vidim ako velku vyhodu odnimatelne nohy (a ak su vyskovo nastavitelne ako pise Budo, este lepsie, resp. je mozne v tom pripade spravit nohy roznych vysok a pouzit podla potreby), co umozni transport hocijakym autom, mozno aj bicyklom ;) Hmotnost pri tom rozmere tiez nebude nijak zavratna aby to jeden clovek neodniesol do/z auta ;)

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: Vybavenie na vystavy
« Odpoveď #20 : 04. Marec 2015, 09:59:13 »
STARHAWK
Tvoja navrhovana stolicka sa mi nevidi ako dobry napad. Decko si tam lahko pricvikne ruky atd a potom ako spominal Rene a bude riesit rozdpovednost. Niektory ludia dokaze robit velke halo pre nic za nic. Tieto stolicky su dobre na rychli prenos a setria priestor, ale skor by som navrhol stolicku z jedneho kusu.
http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/90267556/
Idealne by bolo kebyze sa da na seba stohovat a tym minimalizovat priestor pri preprave

Odhlásený Jago

  • Príspevkov: 304
Re: Vybavenie na vystavy
« Odpoveď #21 : 04. Marec 2015, 10:18:14 »
a čo hovoríte na detské plastové stoličky: http://www.zeleziarstvoplus.sk/stolicka-bambini-biela?id=2409&ItemIdx=0, ja som ich pre deti vo výpredaji v tescu kúpil po cca 1,8€. Sú aj po 1 ročnom pôsobení celé, ale ak by sa na tých stoličkách niekto húpal, tak neviem koľko by vydržali, keďže budú v múzeách prakticky každodenné využívané. Ale dajú sa na seba dobre stohovať :)

Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 617
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
Re: Vybavenie na vystavy
« Odpoveď #22 : 04. Marec 2015, 12:58:27 »
osobne by som sa na drevotreisku nespoliehal ked uz stoliky rozoberatelne tak z masivu .. lebo zivotnost drevotriesky je kratka + ako chcete vyriesit zaoblenie na drevotreiske?

Oplati sa trosku pripaltit a masiv az taky drahy nie je na taketo rozmery.

Inak zistoval som cenu na roll up bannery samostatne stojaci: 85x200 cm (namotavaci) - 70 € bez dph v cene je aj plnofarebna potlac.
------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Vybavenie na vystavy
« Odpoveď #23 : 04. Marec 2015, 13:34:03 »
osobne by som sa na drevotreisku nespoliehal ked uz stoliky rozoberatelne tak z masivu .. lebo zivotnost drevotriesky je kratka + ako chcete vyriesit zaoblenie na drevotreiske?

Tak ako na masive?

Inak zistoval som cenu na roll up bannery samostatne stojaci: 85x200 cm (namotavaci) - 70 € bez dph v cene je aj plnofarebna potlac.

bez bannera, len stojan?

Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 617
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
Re: Vybavenie na vystavy
« Odpoveď #24 : 04. Marec 2015, 14:15:36 »
drevotrieska ma na vrchu aj na spodu lepenku ak ju chces zaoblit ostanu ti na tom mieste len zlisovane triesky cisty masaker .. masim v je masiv zaoblis ako chces , vyhladis a nalakujes.  Drevotreiska bude myt vzdy neaky roh na mieste zlepenia aj ked hrubou paskou ktora ho zaobli sa daju robit zazraky stale tam bude potencial odlupnutia atd. A na druhej strane masiv drevotriesku prezije 20x ..

Ten roll-up je komplet, stojan+potlaceny banner v nom o rozmere 200x85cm
------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: Vybavenie na vystavy
« Odpoveď #25 : 04. Marec 2015, 16:57:25 »
V tomto vlakne by som rad prebral ake mame alebo by sme potrebovali vybavenie k vystavam ako stoly s legom, bannery, nase vytriny/nosne konstrukcie/stojany a podobne.

Inventar vybavenia: vlastnik / ks / popis
1) TL / 2ks / Hracie LEGO boxi - rozmery XYZ
2) Budo / 2ks / nosnik na vlacky a ine mensie modely, rozmery X
3) TL / 1ks / Tatralug velky banner
...

ked dostanem prava na tuto sekciu tak sa budem snazit udrzovat akutal info vzdy vramci prveho prispevku

doplnenie

Planovane / na zadovazenie

detske stolicky k hracim stolikom (navrhy moznosti)
http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/90267556/
http://www.zeleziarstvoplus.sk/stolicka-bambini-biela?id=2409&ItemIdx=0

hracie lego stoliky
- KLF skusi poziadat TLG o originalne stoly (aspon 1-2 ks)
- moznost vyrobit si vlastne
- eventualne hotove riesenie ako
http://www.modrykonik.sk/shops/detska-izba/m9ok/tega-baby-mamut-stolcek-dva-stolicky-4-farby/

Bannery + stojany
roll up bannery samostatne stojaci: 85x200 cm (namotavaci) - 70 € bez dph v cene je aj plnofarebna potlac bannera - zdroj: SkiFi




matt251>  suhlas, tie skladacie by moli byt trochu nevhodne pre mladsie deti. Navyse su pre mladsie deti asi visoke.
tie Ikeacke by som si niekedy mohol skocit omrknut osobne cestou z prace.

« Posledná zmena: 04. Marec 2015, 17:00:50 od STARHAWK »

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Vybavenie na vystavy
« Odpoveď #26 : 04. Marec 2015, 17:30:44 »
ked dostanem prava na tuto sekciu tak sa budem snazit udrzovat akutal info vzdy vramci prveho prispevku

Nuz prava ako prava. Bohuzial v tomto systeme sa nedaju davat prava na jednotlive temy, iba na vyssie celky  :-\. Takze bud budes mat prava na vsetko co sa tyka vystav a budeme dufat, ze ine temy "neupravis", alebo sa tato jedna presunie alebo bohuzial. Skusim este popremyslat nad nejakymi sialenymi kombinaciami, ale nie dnes.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Vybavenie na vystavy
« Odpoveď #27 : 04. Marec 2015, 18:20:41 »
Ja osobne nevidim dovod na udelovanie nejakych "prav" komukolvek. Nevidim ani dovod na editovanie prveho prispevku. Vsetko si vieme vo vlakne vzdy aktualne napisat. Ak by nahodou NUTNE trebalo nieco zmenit, admin to hockedy vie upravit.

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: Vybavenie na vystavy
« Odpoveď #28 : 04. Marec 2015, 19:45:14 »
Ja osobne nevidim dovod na udelovanie nejakych "prav" komukolvek. Nevidim ani dovod na editovanie prveho prispevku. Vsetko si vieme vo vlakne vzdy aktualne napisat. Ak by nahodou NUTNE trebalo nieco zmenit, admin to hockedy vie upravit.

Tak to je tvoj pohlad na vec. Osobne mam radsej suhrn niekde na jednom mieste ako napr prvy prispevok nech nemusim citat cele vlakno co pri narastajucom pocte bude problem.

Tak dufam ze Mikel na nieco pride bo toto je najvecsi problem pre mna co sa technickeho prevedenia tohto fora tyka - ked si zalozim vlankno tak nemozem upravit svoj vlastny prvy prispevok. Na ostatnu navigaciu a dizajn som si uz viacmenej zvykol.

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Vybavenie na vystavy
« Odpoveď #29 : 04. Marec 2015, 19:58:53 »
Ja osobne nevidim dovod na udelovanie nejakych "prav" komukolvek. Nevidim ani dovod na editovanie prveho prispevku. Vsetko si vieme vo vlakne vzdy aktualne napisat. Ak by nahodou NUTNE trebalo nieco zmenit, admin to hockedy vie upravit.

Súhlasím. Admyni mi vždy vyhoveli ak som niečo potreboval zmeniť.

No k veci .Tie stoličky buď zabezpečí múzeum alebo niečo čo sa decka o to nezrania.Ja som za státie pri stoloch.

Hracie stoly môžu byť okrúhle z drevotriesky z oblou narážacou gumovou hranou . Alebo z mdfky kde sa dá hrana zaobliť a prelakovať .
Nehrozia žiadne triesky a pod.Do stedu šupnúť vaničku okrúhlu -lavór. Nalepiť zopár baseplates neni problém.

Vim spraviť.