Autor Téma: 42083 - TECHNIC Bugatti Chiron  (Prečítané 20411 krát)

Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: 42083 - TECHNIC Bugatti Chiron
« Odpoveď #15 : 21. Jún 2018, 14:35:07 »
6. ČASŤ

Balíčky 6 po roztriedení - celkovo tu nie je veľa brickov, v tejto fáze však stavba začína byť opäť riadne zaujímavá...

ila_rendered

Najprv sa doskladá predná polovica šasi...

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

No a potom nasleduje krok, ktorý sa veľmi podobá postupu pri výrobe reálneho auta v samotnej fabrike Bugatti - tomuto okamihu hovoria "marriage" - svadba - ide totiž o spojenie prednej a zadnej polovice základu auta... Najpr to vyzeralo hrozivo, podľa návodu bolo treba nastaviť jednotlivé osky a spojky do istého stupňa rotácie a potom sa len modliť... teda - trafiť... a zatlačiť... Vyzeralo to komplikovane, ale nakoniec vôbec nebolo...

ila_rendered

Tu chýbajú ešte asi 2 cm pred finálnym "dorazom"...

ila_rendered

Tu v detaile vidieť, ako sa spoja jednotlivé časti zadného a predného segmentu prevodovky...

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

Tak a je po svadbe - šasi je hotové a zabezpečené proti rozpadnutiu...

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

Spotrebovali sme teda bricky z balíčkov 4 - 6, resp. z krabice č. 2... Zároveň sa skončila stavba podľa návodu v "book one" a môžeme prejsť na "book two"... Podľa návodu by sme mali byť v polovici, podľa počtu krabíc a balíčkov však ešte asi nie...

Pri druhej krabičke som strávil cca 2,5 hodiny... Ale staval som na moje pomery dosť lekvárovým tempom a ešte popri tom v telke kukal MS vo futbale...  >:D >:D >:D
« Posledná zmena: 21. Jún 2018, 14:38:31 od drdano »
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: 42083 - TECHNIC Bugatti Chiron
« Odpoveď #16 : 21. Jún 2018, 14:56:41 »
7. ČASŤ

Nasledovala krabica číslo tri a z nej sa vysypali 4 balíčky a dva voľne pohodené bricky - budúce zadné blatníky z Chirona...
2 ks balíček 7
2 ks balíček 8
2 ks "loose brick"

ila_rendered

Roztriedil som teda sedmičku... brickov na počet nie je veľa, je tu však celkom slušné množstvo "panelov" a hlavne pribúda tmavej modrej (nie som odborník na LEGO-farby a ich presné názvy, určite sa však nájde niekto, kto ma rád opraví / doplní)...

ila_rendered

Stavba auta pokračuje karosériou vzadu - už spomínané zadné blatníky, zadná kapota (ak sa o kapote dá vôbec hovoriť, kedže motor je vlastne odkrytý), strecha a zadné výsuvné krídlo...

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

Tu vidieť uchytenie výsuvného krídla a tie dve svetlosivé veci na spodku majú predstavovať výfuky...

ila_rendered

Dve polohy krídla, neskôr po dokončení zadnej časti to vynikne viac...

ila_rendered

ila_rendered
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: 42083 - TECHNIC Bugatti Chiron
« Odpoveď #17 : 21. Jún 2018, 15:05:50 »
8. ČASŤ

Balíčky 8 roztriedené + červená "hadica"... V tejto fáze sa objavuje celkom slušná porcia klasických "ne-technic" brickov...

ila_rendered

Pokračuje ďalej stavba karosérie a zadného čela so zadnými svetlami... Objavujú sa aj prvé stickery...

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

Ešte pár pohľadov na výsuvné krídlo po dokončení zadnej časti...

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

Krabička číslo tri je teda spotrebovaná, trvalo mi to asi hodinu...
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: 42083 - TECHNIC Bugatti Chiron
« Odpoveď #18 : 23. Jún 2018, 15:01:59 »
9. ČASŤ

Otváram štvrtú krabičku, sú v nej 3 balíčky a 2 voľne vhodené bricky - tentokrát predné svetlomodré blatníky...

1 ks balíček 9
2 ks balíček 10
2 ks "loose brick"

ila_rendered

Roztriedené bricky z deviatky... Pribúda svetlomodrej a "hnačkovo" hnedej farby  >:D ...

ila_rendered

Z hnedých brickov vznikajú sedačky... Sú celkom detailne a tvarovo hodnoverne spracované, na hlavových opierkach nechýba insignia "Chiron"...

ila_rendered

ila_rendered

Zo zvyšku brickov sa dokončuje zadná časť karosérie, boky auta - resp. prahy + tzv. béčkový stĺpik (časť karosérie za dverami)...

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered
« Posledná zmena: 23. Jún 2018, 15:17:45 od Administrator »
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: 42083 - TECHNIC Bugatti Chiron
« Odpoveď #19 : 23. Jún 2018, 15:12:41 »
10. ČASŤ

Balíček 10 roztriedený...

ila_rendered

V tejto fáze sa dokončuje interiér auta - palubná doska, prístroje, volant... Pri správnom dodržaní pokynov v návode sa volant dá pekne vycentrovať... Z karosérie pribúdajú predné blatníky...

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

Štvrtá krabica mi popri fotení a pozeraní futbalu zabrala maximálne hodinu...
« Posledná zmena: 23. Jún 2018, 15:15:52 od drdano »
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: 42083 - TECHNIC Bugatti Chiron
« Odpoveď #20 : 23. Jún 2018, 15:22:22 »
11. ČASŤ

V piatej krabičke boli tri balíčky...

1 ks balíček 11
2 ks balíček 12

ila_rendered

Stavba pokračuje brickmi z jedenástky...

ila_rendered

... a z nich vznikajú dvere a časť predku auta...

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

Na dverách ma zaujal - negatívne - detail, že dvere akoby nelícovali presne s karosériou, a teda dokonale nedoliehali... akoby presne do auta nepasovali... navyše sa dajú otvoriť oveľa viac ako na skutočnom aute... ale to nie je až taký vážny fail...
« Posledná zmena: 23. Jún 2018, 15:26:21 od drdano »
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: 42083 - TECHNIC Bugatti Chiron
« Odpoveď #21 : 23. Jún 2018, 15:36:36 »
12. ČASŤ

Blížime sa k záveru - balíčky 12...

ila_rendered

V balíčku 12 bol aj unique brick - sériové číslo setu unikátne pre každý jeden kus - niečo ako WIN číslo na naozajstnom aute... Bolo aj v Porsche, tam bol brick umiestnený v priehradke pred spolujazdcom, v Bugatti je v kufri na spodku kapoty...

ila_rendered

V tejto časti sa dokočuje predok auta - predné svetlá, maska, blatníky, kapota...

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

Piata krabica ma stála maximálne hodinu a pol života...
« Posledná zmena: 23. Jún 2018, 15:38:25 od drdano »
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: 42083 - TECHNIC Bugatti Chiron
« Odpoveď #22 : 23. Jún 2018, 15:57:01 »
13. ČASŤ

Otváram poslednú - šiestu krabicu - tá má trochu zvláštny tvar - sú v nej vo výrezoch uložené disky kolies, po ich vybratí sa na "dne" týchto priestorov odkryjú obrázky brzdových kotúčov... opäť "milééééé"...

ila_rendered

ila_rendered

V krabici sú štyri pneumatiky a jeden balíček s číslom 13 - posledný - hurá !!!

ila_rendered

Po spojení diskov a pneumatík som zistil, že disky na vonkajšej strane trochu vyčnievajú z pneu... pokiaľ viem, podľa vyhlášky to tak nesmie byť... Ešteže náš LEGO-Chiron má výnimku...

ila_rendered

ila_rendered

Piny na uchytenie kolesa sú tentokrát na disku a nie na náboji, ako sme boli zvyknutí doteraz...

ila_rendered

Posledná dávka brickov - poďme Chirona dokončiť...

ila_rendered

V tejto fáze sa skladá aj "kľúč od auta" (asi viete, na čo ten kľúč slúži) a štýlová značková kabelka (presne pasuje do batožinového priestoru)...

ila_rendered

ila_rendered

Na samotnom aute ešte chýba pár detailov - áčkové stĺpiky, spätné zrkadlá, kryt bloku motora, brzdové strmene & pár posledných detailíkov a - na úplný záver - kolesá...

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

Chiron je hotový... Táto posledná fáza trvala max. pol hodiny... Celkový čas teda odhadujem na 8 až 9 hodín, ale dalo by sa to stihnúť aj rýchlejšie...

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: 42083 - TECHNIC Bugatti Chiron
« Odpoveď #23 : 23. Jún 2018, 16:24:30 »
ZÁVER

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

Nasledujúce slová sú môj osobný subjektívny názor...

Je to krásny model, naživo vyzerá oveľa lepšie ako na fotkách... V porovnaní s Porsche si myslím, že je Bugatti dotiahnuté bližšie k dokonalosti - prevodovka, karoséria, interiér... Ale aj tu nájdeme pár mínusov...

PRE:
+ farebná schéma - tá sa oveľa viac približuje originálu ako tá oranžová na Porsche - skutočná 911 je oveľa červenšia ako LEGO verzia...
+ karoséria - proporčne auto zodpovedá originálu veľmi presne - aj v tomto prípade bolo Porsche viac nedokonalé...
+ detaily - predná i zadná maska už s privretými očami jasne odhalia Chirona - mne sa páči charakteristická Bugatti "podkova" na čelnej maske, trafili sa aj svetllá, zadok je podľa mňa výborný...
+ výrazne menej "dier" v karosérii a ak, tak na miestach, kde až tak nevyniknú ako na Porsche (napr. tie pod čelnými svetlami)...
+ interiér - pekné farby, pekné sedačky...
+ prevodovka - má 8 stupňov tak ako originál, Porsche Doppelkupplungsgetriebe (PDK) v Porsche má v origináli 7, na LEGO modeli len 4...
+ motor - je to "macek" a má 16 valcov... Navyše ho vidieť, nie je schovaný ako v Porsche (aj keď v Porsche je to podobne aj na origináli)...
+ disky kolies - tie úplne žeriem...
+ zadné krídlo - krásne spravené, ovládanie "kľúčom" je milá vychytávka...

PROTI:
- drobnosti na karosérii - tých je veľa, ale vypichnem dve:
    * kapota - má byť zaoblená presne naopak, navyše je popri nej priveľa dier...
    * ten "strieborný pásik medzi tmavodrou a bledomodrou na boku auta - tu to dizajnéri zbabrali v mieste, kde pásik prechádza na prah dverí - prechod z "trubičky" na "nálepku" - to proste nevyšlo...
- prevody - prevodovka síce funguje, ale s autom treba po podložke prejsť cca 1 meter, kým sa dajú piesty mortora do pohybu - toto som nečakal...
- ovládanie auta:
    * volant v interiéri je ťažko dostupný, absencia "Hand of God"...
    * pádla prevodovky - bez otvorenia dverí sa k nim nedostanete, navyše ich dizajn je úplný fail, ale ako som už spomínal, asi to inak nešlo...
- pruženie - po "pritlačení" auta k ceste zostane padnuté dolu - je priťažké...

K ovládateľnosti auta doplním, že auto nie je tak celkom hračka, je to skôr "show-car", tie technické záležitosti sú len doplnkom, ktorý by však na takomto modeli chýbal...

Úplne na záver - tento set je PECKA - má síce chyby, ale nie je ich dosť na to, aby som bol z kúpy tohto setu sklamaný - naopak, som nadšený... Navyše oproti Porsche tu vidím veľký progres, vzniká tu zaujímavá séria, dúfam že bude pokračovať, už teraz som zvedavý, čo príde o dva roky... Každému, kto váha, radím - BER, NEOĽUTUJEŠ...

PS: ak si ešte na niečo spomeniem, doplním... Vďaka za pozornosť...
« Posledná zmena: 23. Jún 2018, 16:28:49 od drdano »
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: 42083 - TECHNIC Bugatti Chiron
« Odpoveď #24 : 23. Jún 2018, 19:21:03 »
Dobra recenzia Dano! (y) Skoda, ze si nefotil za bieleho dna, ale to je pochopitelne. Ked budes mat doma Porsche, mozes doplnit porovnavacie fotky. Pripadne ak mas Enzo a Fiorano, tak aj s nimi. ;)

Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: 42083 - TECHNIC Bugatti Chiron
« Odpoveď #25 : 23. Jún 2018, 19:34:57 »
Dobra recenzia Dano! (y) Skoda, ze si nefotil za bieleho dna, ale to je pochopitelne. Ked budes mat doma Porsche, mozes doplnit porovnavacie fotky. Pripadne ak mas Enzo a Fiorano, tak aj s nimi. ;)

No zial vacsina fotiek vznikla za umeleho svetla, skladal som po veceroch... a takisto zial - nemam ani Enzo ani Fiorano, a Porsche je na Modrom Kameni... mozno casom...
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený smirec1

  • Príspevkov: 143
Re: 42083 - TECHNIC Bugatti Chiron
« Odpoveď #26 : 29. Jún 2018, 12:02:33 »
Vyborna recenzia! Klobuk dole!
Nepomozem si ale podla obrazkov sa mi viac paci Porsche....ale mozno ked zlozim jedneho krasneho dna Chirona, tak sa mi bude viac pacit "na zivo"....ale tio radenie pod volantom sa naozaj nedalo doriesit nejako menej neandertalsky?

Odhlásený Jammo

  • Príspevkov: 452
Re: 42083 - TECHNIC Bugatti Chiron
« Odpoveď #27 : 29. Jún 2018, 12:45:08 »
 (y)  dobra recenzia

Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: 42083 - TECHNIC Bugatti Chiron
« Odpoveď #28 : 29. Jún 2018, 15:58:30 »
Vďaka páni... Keď je dobrý set, recenzia sa píše sama... A mňa na TECHNIC-och vždy najviac bavilo skladanie... Ja mám oba - Porsche aj Bugatti - Bugatti sa podla mňa vydarilo viac... Každý má iný vkus...  >:D
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený legoholik

  • Príspevkov: 501
Re: 42083 - TECHNIC Bugatti Chiron
« Odpoveď #29 : 12. Júl 2018, 12:08:37 »
pekne si sa vyhrajkal pjekna recenzia i detailne foto.....kolko casu ti teda trvalo vyskladanie modelu celkovo? porovnavnaval si to s realnym vystavanim auta vo fabrike? to by bolo mozno celkom zaujimave porovnanie  >:D

mimochodom ja by som este ako minus doplnil tie lepky....akoze takyto model si urcite zasluzil potlacene bricky podla mna...a ako sa mi zda , tak minimalne s tou na prednej maske si sa trapil trochu viacej....ci?


ale inak brutalny model ...ozaj blahozelam  (y)