Autor Téma: Všeobecné informácie o novinkách  (Prečítané 244548 krát)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #855 : 13. Máj 2019, 11:32:22 »
Možno bude aj viac setov  ::)

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #856 : 13. Máj 2019, 12:06:59 »
 :vomitsmall:

tak este aj sancu, ze to bude pouzitelny dom, zabili tym, ze polovica dielikov pojde na obratenu verziu... takze je to prakticky nepouzitelne pre ne-fanusikov vzhladom na pomer cena/vykon. a tym padom si neviem predstavit dobru predajnost tohto setu.
keby spravili HOCIJAKY strasidelny dom z hocijakeho trochu znamejsieho filmu (adamsovci, To), pripadne aj no-name riesenie na sposob Haunted house z monster fighters, tak to budu ludia viac kupovat...

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #857 : 13. Máj 2019, 12:11:45 »
No neviem Brano - ja tento serial nepoznam (ani Netflix nepoznam), ale predokladam ze je to asi notoricky znamy serial medzi ludmi dnes. Inak by do toho TLG neslo. A povedal by som, ze aktualne bude mat lepsiu predajnost, ako by mal Adams Family dom.
Ale toto ma byt hraci set, alebo vystavny set? Lebo ak to nema tu hornu cast odnimatelnu (co predpokladam, ze ma), tak hratelnost je tam de facto nulova.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #858 : 13. Máj 2019, 13:26:41 »
ja ten serial nepoznam, nepoznam ani nikoho, kto ho sleduje, a co je na povazenie, ani som o nom doteraz nepocul, a to sa relativne orientujem v medialnom svete - bezne poznam serialy, ktore nepozeram, aspon z pocutia - a nemusi to byt len notoricky znamy Game of thrones, ale aj Narcos ci Ordinacia v ruzovej zahrade :-) Proste ak ten serial ma dostatocne velku sledovanost, dostane sa o nom infomacia cloveku, aj keby nechcel... ibaze by to bol brutalny hit v USA a my sme pozadu, resp ide o ojedinely pripad, ked nieco prerazilo len na jednej strane atlantiku. Mne to pride ako taky divny, nekoncepcny vystrel na slepo od TLG - proste kazdy chape, ze ked ide v kinach Jurassic world, tak vydaju sety, a to aj ked vyjde nieco pomerne neuspesne ako Lone ranger ci Prince of Persia. Proste fici to v telke, ma to cielovku aj medzi detmi, tak lego vyda sety, a obcas sa sekne, ked ten film nema ohlas. Ale toto? nerozumiem tomuto pocinu. Je to klasicka vec do Ideas, kde bezne vyjde nieco uplne mimo koncepciu ako Flinstonovci, ale nikto to neriesi, lebo to dostalo dost hlasov. Proste nechapem rozhodnutie manazmentu zrovna toto vybrat na lego spracovanie, ked su desiatky inych tem, ktore maju presah na deti a mohli byt skor ako lego spravene... este ked je to blbost ako to tu niekto prezentoval... ak toto bude mat uspech, tak fakt legu uz nerozumiem  :))

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #859 : 13. Máj 2019, 14:40:11 »
Ten seriál má teraz v lete premiru 3 série, to bude dávno potom čo uplynie GoT ošial a bude to jedna z najsledovanejších vecí na Netflixe (zas na pár mesiacov). Navyše to je vec kde sa merchandise objavuje v článkoch lifestylových časopisov ... samozrejme nie u nás. U nás sa pop kultúra obmedzuje na pár prefláknutých licencií a potom na zvyšok sa pozerá medzi prsty ako na tých čudákov čo ídu na nejaký Comics/anime show. Na západe, teda hlavne v USA je z toho miliardový bizniz...

Úspech je relatívna vec. Nikde neni písané že to má založiť nejakú dlhoročnú sériu.  Ak si to nacenia, že sa im oplatí predať pár desaťtisíc kusov pri žiadanej marži tak sa to za úspech dá považovať. Pri miliónových sledovanostiach ( a aj to len oficiálnej platenej verzie ) je to celkom realistické.  To je vec product managementu spolu s marketingom a výrobou to navrhnúť tak aby to bolo realistické. Cena dovýroby ďalšej várky je známa dosť dopredu a vedia si to naplánovať. Maximálne tak objednajú viac externých dodávok ako sú návody/krabice a tie potom spália ak ich nebudú potrebovať. Ale pri ich cenách neni problem do zakomponovať do cenotvorby prvej várky.

Ďalšia vec je že narozdiel od interných tém má toto oveľa väčší presah von z klasického LEGO publika, prípadne presah na ročníky ktoré už z LEGO hrania vyrástli/vyrastajú.
« Posledná zmena: 13. Máj 2019, 14:42:51 od papluh »

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #860 : 13. Máj 2019, 14:54:57 »
nehovorim ze to nema sledovanost, ale ze je takychto serialov na mraky a ovela viac je ich uspesnejsich. Do hlavnej lego produkcie sa musi dostat len elita. Pozeral som rebricky, v 2016 bol na netflixe na 9.mieste, v 2017 na 10.mieste, v 2018 nic (asi sa nevysielal) - a to su len netflix serialy, takze globalne by sa este zhorsil v bilancii. Ani sa necudujem, ze som o nom nepocul. Proste nerozumiem preco zrovna toto vybrali zo stoviek moznosti... ani nema hraci potencial, ani potencial zaujimavych postav / priser, a nikoho siroko daleko som nepocul, ze by ho sledoval (a to ani nastrocne deti, kde mam svojho spiona  :D ). Skor sledujem vyrazny narast popularity Marvel pribehov medzi deckami, takze aj ked tomu neholdujem, skor by som tam pochopil rozsirenie produkcie (napr neni ziadna exkluzivita po skonceni helicarrieru).
Nemam nic proti takymto excesom, ale maximalne v ramci Ideas, do mainstream produkcie - kam sa z licencii dostali len take tutovky ako SW, heroes, HP - mi toto absolutne nepasuje...
Ale mozno si to niekto preratal a zarobia. Ale vacsinou sa da odhadnut, co bude uspesne menej (Adventure, Voltron s vyraznymi zlavami uz kratko po vydani asi tiez nevesti nic dobre).

Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #861 : 13. Máj 2019, 18:28:39 »
Ten Exlusive minifig sa mi páči :) (y) (y)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #862 : 14. Máj 2019, 00:21:49 »
"Prečo sa na tom smejete, Ho ho ho ho ho ho"  >:D
No že komu sa podarí nedodržať termín, no však nejakému LEGO Shopu, asi v amerike majú iný kalendár
https://www.promobricks.de/lego-75810-stranger-things-the-upside-down-bereits-lego-store-ausgestellt/80599

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #863 : 15. Máj 2019, 10:47:20 »
75810 The Upside Down
US $199.99 – CA $269.99 – DE €199.99 – UK £179.99 – FR €199.99 – DK 1799DKK – AUD $349.99
2,287 dielov
8 minifigov - Eleven, Mike Wheeler, Lucas Sinclair, Dustin Henderson, Will Byers, Joyce Byers, Chief Jim Hopper a Demogorgon
44cm široké, 21cm hlboké, 32cm vysoké

Pohľad na diely, nieje veľa potlačeného ale tie okná sú celkom ok do nejakého slumu/postapo MOCu
 http://www.newelementary.com/2019/05/review-lego-stranger-things-75810.html

Recenzia - je vidieť ako sa to skladá, evidentne dom môže byť používaný samostatne na polovice, so stromami je to horšie sú v kuse. Dokopy sa to spája malými kĺbmi
https://brickset.com/article/43751/review-75810-the-upside-down-part-1-the-minifigures
https://brickset.com/article/43764/review-75810-the-upside-down-part-2
https://zusammengebaut.com/lego-stranger-things-the-upside-down-75810-im-review-70309/

Dizajner video (celkom štýlové)


Prišlo emailom...
Citovať
Sada Upside Down je nyní k dispozici!
Ode dneška exkluzivně pro LEGO® VIP.
Dům Byersů zahrnuje Willův pokoj, obývací pokoj a jídelnu. Verze domu z dimenze Upside Down má zchátralý a temný vzhled doplněný o tmavé liány.
Tato sada ze seriálu Stranger Things obsahuje osm známých minifigurek.
Připoj se k šerifovi Jimovi Hopperovi, Joyce Byersové, Mikovi Wheelerovi, Lucasovi Sinclairovi, Dustinovi Hendersonovi a Jedenáctce v boji s Demogorgonem a zachraň Willa Byerse a celý svět.
« Posledná zmena: 15. Máj 2019, 11:22:18 od papluh »

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #864 : 15. Máj 2019, 11:28:36 »
Video je dobre a moderator vtipny, set zaujimavy, ale mna neoslovuje. Kazdopadne to auticko je super! (y) Nakoniec to je Chevrolet Blazer - must have. ;) No a vsade sa pytam na ten cierny Pontiac. Zatial mi otazku ludia lajkuju, ale odpoved ziadna. Spytal som sa aj na LANe, tak uvidime. Ale je dost mozne, ze to pojde v style Ghostbusters - jeden centralny set a k tomu mozno par doplnkovych setov.

ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #865 : 15. Máj 2019, 11:37:19 »
krasny je ten Chevy, len tu chalupku si asi kvoli nemu za dve kila kupovat nebudem, radsej si ho poskladam  ;). Skoda ze neurobili maly set s dvomi autami a dom solo, na pontiak som zvedavy  (y)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #866 : 15. Máj 2019, 12:21:57 »
Keby si ho niekto chcel postaviť tak je tu hneď na začiatku. Návod ktovie kedy dajú.


Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #867 : 15. Máj 2019, 15:22:34 »
Tak som neodolal a podla navodu postavil verzie L.A.P.D. a L.A.F.D. ;) Len neviem, preco mi vyrenderovalo ten cierny nad zemou. :D V CADe boli na jednej urovni, ale nevadi.

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #868 : 15. Máj 2019, 16:53:07 »
hezkee  (y) ;). To levitovanie niekedy urobi import do studio. Aj ked to mas v CAD na rovine niekedy nacita kolesa mierne zrotovane cim ich pomyslena geometria vpisana do stvorca zdvihne model. Skus, klikni na koleso ci je potocene  8) 

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #869 : 15. Máj 2019, 17:46:50 »
Ale treba uznat, ze v tych original farbach je podstatne krajsi. ;) Toto som len tak skusal varianty.
Neviem, ja som to robil v LDD, do Studia som to importoval ako 2 samostatne modely, jeden som tam potom narocil a takto ho dvihlo. Mohlo to byt aj tym, co si pisal, ale nekontroloval som to. Ono to Studio je fakt dobre len na renderovanie.