Autor Téma: 21305 IDEAS - The maze  (Prečítané 9567 krát)

Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: 21305 IDEAS - The maze
« Odpoveď #15 : 08. Apríl 2016, 10:59:01 »
Chlapi - dakujem vam vsetkym za ochotu, ale uz som sa to naucil celkom aj s tou origo gulou... Prip. pohladam daku inu, mozem skusit aj tu z Grand Emporium, netrapte sa  ;D
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 617
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
Re: 21305 IDEAS - The maze
« Odpoveď #16 : 11. Apríl 2016, 11:29:14 »
parada kukal som na tento set ale nakoniec nekupim :) tu gulicky by som nahradil sklenenou co maju v draciku alebo v lacnych obchdooch take tie farene sklenene gulky alebo ja viem ze to Doma nema kazdy ale ja mam zelezne gulicky z velkych lozisk :D tie su dokanale gulate :))) .. ako decko som ich pouzival do praku .. viac sa nepytajte :D :D
------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space

Odhlásený Artemis

  • Príspevkov: 217
  • Zberatel hlavne Castle
Re: 21305 IDEAS - The maze
« Odpoveď #17 : 12. Apríl 2016, 15:41:45 »
Sklenena gulicka by bola fajn asi, takych mam kopy este z detstva ked sme to s kamosmi hravali  :D

Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: 21305 IDEAS - The maze
« Odpoveď #18 : 12. Apríl 2016, 16:51:49 »
No mozno trochu pritazka... Mam taky pocit...
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený danny01

  • Príspevkov: 120
Re: 21305 IDEAS - The maze
« Odpoveď #19 : 13. Apríl 2016, 11:59:25 »
Ked som prvykrat set videl, tak si hovorim ze pekny napad, ale vela penazi. Ale recenzia ma presvedcila, ze to je "must have" set, uz len z principu  8). Dakujem

Ku gulickam: podla mna, ak by bola sklenena, alebo nebodaj kovova, tak by casom poskodzovala diely na drahe. Predsalen Lego je z plastu.

Ten odkaz na http://jkbrickworks.com/ je super. Golfove ihrisko s motorizaciou madostalo!

« Posledná zmena: 13. Apríl 2016, 13:32:37 od Administrator »

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4450
Re: 21305 IDEAS - The maze
« Odpoveď #20 : 17. Apríl 2016, 13:44:13 »
Včera kúpené aj postavené, ale až dnes som dal to základné bludisko na 1x, chce to cvik a pevné nervy.  >:D

- so zasekávaním pohybu nemám problem, ale vďaka upozorneniu som si dával pozor pri stavaní. Všimol som si že ten pákový mechanimus sa mierne drhol keď bol ešte vonku pri stavacom kroku, záležalo potom ako sa zabudoval do konštrukcie. Podľa mňa je tam neštastne použitý Axle and Pin Connector Perpendicular 3L, ktorý má okolo axle hole výstupky teda tá strana ktorou sa hýbe popri uložení nieje jednoliata. Odporučil by som pozreť či to tam nieje moc natlačené. Alebo skúsil vymeniť za 2x Liftarm 1 x 3 Thin tie sú hladké
tj za

- problém s hrbolatosťou tiles som nejak veľmi nezaregistroval, ale tiež som si dal pozor a poriadne všetko popritláčal, toto je naštastie dosť deterministické a dá sa považovať za súčast bludiska

- škoda, že mechanizmus má vďaka použitiu L-kových liftarmov nerovnomerný maximálny sklon medzi stranami. JK spravil úpravu len použitím dielov v sete http://jkbrickworks.com/21305-maze-extra-tilt-tutorial , ale ja to skúsim s pridaním nejakých ďalších. A mám pocit, že bez úpravy uchytenia na tých pákach vnútri bude pri tom posunutá neutrálna poloha.

- tým sa dostávam k hlavnému problému a to je gulôčka. Tá má "vďaka " forme rôzne nerovnosti, najhoršiou je lysé miesto po vstreku a na tom je schopná sa zastaviť. Ak sa to spojí s potrebou poslať ju na stranu kde je možný menší náklon, tak sa nepohne. Potom je tam menšia dierka na opačnej strane a výrez na číslo dielu. Plus má to textúru lopty, takže nieje úplne hladká. Toto sú podľa mňa tie veci čo robia hru náhodne nepredvídateľnou pri potrebe jemného kontrolovania smeru.
Mimochodom gulôčka z Grand Emporia, či Mindstorms je väčšia a neprejde 2 brickovou medzerou. A tiež má svoje lysé miesto, ešte väčšie ako loptový kus. Možno pre ľahšie bludiská pre deti sa bude hodiť.
Toto vyriešit je priorita, keďže mám pár stoviek lôpt pripravených na GBC, tak skúsim zmodovať nejaký kus tmelom, silikónom alebo tak...


Inak set je to zábavný a páči sa mi tá modvateľnosť či už bludísk alebo samotného mechanizmu.
Som zvedavý ako do dopadne v Stupave kde sa to chystám zobrať.

Ono sa to zdá drahé ale, keď človek chytí do ruky tú krabicu tak pochopí, je to dosť ťažké na tú veľkosť. Zbežným porovnaním s tým čo je poruke je to rovnaké ako napr Mystery Mansion od Scooby Doo... S odhliadnutím na estetiku si myslím, že pri troche zásob doma sa to dá vyskladať aj bez kúpy.


Odhlásený danny01

  • Príspevkov: 120
Re: 21305 IDEAS - The maze
« Odpoveď #21 : 18. Apríl 2016, 08:07:39 »
Ďakujem za ďalší impulz na ceste za kúpou  :).
Teším sa naň na výstave!  (y)
« Posledná zmena: 18. Apríl 2016, 08:46:27 od danny01 »