Autor Téma: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS  (Prečítané 184556 krát)

Odhlásený legoholik

  • Príspevkov: 501
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #495 : 12. Júl 2019, 10:33:35 »
podareny model...takmer ako original...len sa mi zda ze to predne odpruzenie je na modeli trochu predimenzovane...sice neviem ako inak by sa to dalo vymysliet no je to trochu podla mna az privelmi masivne. No a ten chrom to urcite chcelo.

Inak len tak by the way, mozno sa tam bude dat technic panak. ta mierka je vcelku asi tak na technik figurku. Sa mi aspon zda.

Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #496 : 12. Júl 2019, 12:03:38 »
podareny model...takmer ako original...len sa mi zda ze to predne odpruzenie je na modeli trochu predimenzovane...sice neviem ako inak by sa to dalo vymysliet no je to trochu podla mna az privelmi masivne. No a ten chrom to urcite chcelo.

Inak len tak by the way, mozno sa tam bude dat technic panak. ta mierka je vcelku asi tak na technik figurku. Sa mi aspon zda.

Tá motorka je väčšia ako Mustang. Takže to bude pekný macek 😊😊

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #497 : 12. Júl 2019, 20:31:01 »
Gun metal je dělovina, velmi tmavá barva. V podstatě barva kulometů. Na Harleji by byl ještě divnější nežli šedá. Jinak ten Harlej je odhadem tak 1/8, možná větší. Technic panák by šel IMHO do Mustangu, na Harleje určitě nee...

To spíš tohle :D  https://www.ebay.ie/itm/BIKER-BABE-SEXY-BODY-MOTORCYCLE-1-6-FIGURE-FEMALE-GIRL-HOT-TOY-PHICEN-BBI-DRAGON-/263201075053

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #498 : 15. Júl 2019, 17:39:46 »
Harley je pojem ba až ikona o ktorej čull každý , i ja  ;)
Ako model , jednozanačne ta najlepšia motorka čo lego spravilo !!!
Ako stavitelovi mi len udrie do očí ta vidla ktorá mi príde hrubá , z aktuálnych dielov lepšie sa (asi)nedá spraviť .
Tu mohli spraviť neaky špecifický diel . Veď je už pravidlom že pri nových setoch temer vždy ,nový diel či vo farbe či novom tvare či s potlačou nájdete .
No a  chróm chýba ,to je ta najžiarivejšia časť na motorkách a ich špecifikum . I na starých i nových modeloch  ;)
Som zvedavý ako vyzerá naživo model , určite v lego shope bude vystavený .

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #499 : 18. Júl 2019, 09:38:59 »
Snad najhorsi pohlad na Harley - strasna umelina! ;D

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #500 : 18. Júl 2019, 10:51:45 »
KLF, tá fotka je inak nafotená dobre! - vyborná perspektíva.

V chróme by sme to chceli všetci, to je jasné.
Napr. u maníkov z Bricksonwheels je šanca, že ju upgradujú do chrómu.


Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #501 : 18. Júl 2019, 11:08:41 »
O fotku ako taku mi neslo - ta je pekne nafotena. Islo mi o to, ze na tejto fotke ta LGBT najviac "vynikne". >:D

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #502 : 18. Júl 2019, 14:32:48 »
na veľkom šetrili menej  8) 




Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #503 : 18. Júl 2019, 14:39:16 »
uplne naopak  ;D na tej velkej stacila obycajna šedá lebo z odstupu sa ta metaliza strati a vyzera ako šedá a na malom modeli by to pekne na detail ukázalo.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #504 : 18. Júl 2019, 15:03:39 »
nj, len obyčajné lakované bricky sú bežné, dokonca boli v tých vianočných ozdobách  >:D

len na margo toho že sa to tu prirovnávalo k lakon na autách tak neni to podobné
- obyčajné, transparent, pearl  farby - lezú rovno z lisu, sú tam nejaké iné nastavenia čo sa týka materiálu ale je to ten istý proces
- metalické - označované aj ako "drum laquered metallic " farby, na hotové diely je nanesená farba, podľa popisu technológie niečo takéto
- chromové - alias "chrome plating", sú najhoršie na kvalitnú výrobu, nedá sa ani použiť taká masovka ako na tie lakované, ale pekne musia byť diely usporiadané a nie niekam hodené. Napríklad  originál Mr. Gold sa dá/dal rozpoznať podľa miest kde chróm nedočiahol (ak sa teda nenašiel klon ktorý toto nakopíroval tiež). Alebo napríklad staré pirátske dukáty mali výhodu v tom že ešte boli na otrepe z lisu.
Takže buď ručná práca, alebo potom technologia nastavená na každý rozmer dielu a otestovaná tak aby sa to nelúpalo, keď si človek pozrie chromovú ponuku dnes tak by to znamenalo takmer pre všetky diely nanovo pripraviť pre tento set.

Mohli ísť aspoň tou strednou cestou metalických farieb, keď už aj Mini mohlo mať nárazníky či Voltron štít (aj keď tam dizajnér vravel že to bol boj...)

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #505 : 19. Júl 2019, 07:22:24 »
V realnej velkosti ma ten model iba cca 70tis dielov? Nieje niekde navod, to by sme zvladli ;)

Odhlásený Bača

  • Príspevkov: 213
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #506 : 21. Júl 2019, 18:20:25 »
Snad najhorsi pohlad na Harley - strasna umelina! ;D
Nie som presvedčený, že toľko chrómu by urobilo dobrotu. Je rozdiel mať chróm na veľkej kovovej veci a na malej plastovej harčke - leskne sa to inak. Stále by to bol na prvý pohľad len plast, aj keď pochrómovaný, obklopený inými nepochrómovanými evidentne plastovými dielmi (nádrž atď). Dosť by to pripomínalo lacné čínske hračky vyrobené z pochromovaného plastového odpadu. Navyše ten plast sa v prípade lega skladá z dielikov a medzier medzi nimi - pochrómovanie by túto nesúvislosť ešte umocnilo. Preto si myslím, že sivá je v tomto prípade dobrá voľba.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #507 : 12. September 2019, 16:14:37 »
10267 Gingerbread House,
1477 dielov, 2 "minifigy", svetelná kocka
US $99.99 – CA $139.99 – DE €89.99 – UK £84.99 – FR €94.99 – DK 799DKK –AUD $159.99
od 18. septembra pre VIP inak od 1. októbra

21cm vysoké, 26cm široké a 13cm hlboké

akurát scénky otvárajú určité otázky 
- v čom sa kúpe perníkový tatko (nemýliť so seriálom  >:D) ? edit:ok, designer video to ozrejmuje ;)
- čo sa stane s perníkovým dieťatkom ak dostane mlieko (viď scéna zo Shreka) ?
- čo sa nachádza v záchode ?  :-X


« Posledná zmena: 12. September 2019, 16:25:29 od papluh »

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #508 : 12. September 2019, 23:59:43 »
Pekny set. Taky rozpravkovy. ;)

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #509 : 13. September 2019, 16:25:54 »
hej ... posielali to aj mailom, ze si to mozme ako vip kupit uz teraz...:-)))inak parada s tym schopom.. funguje to bez problemov.objednavka, platba dorucenie..... uz nemusim chodit do Reichu :-))
« Posledná zmena: 14. September 2019, 11:16:51 od Administrator »
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo