Autor Téma: Rally Dakar  (Prečítané 39917 krát)

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Rally Dakar
« Odpoveď #75 : 30. Jún 2018, 12:28:19 »
Čo sa týka Pikes Peak - takisto je to trochu bomba vo svete automobilzmu, to že hybridy, elektromobily a iné alternatívne poháňané autá sa presadzujú stále viac, je už holý fakt niekoľko rokov, ale pokoriť rekord na Pikes Peak s čistou elektrikou je prúser - ja ako "Petrolhead" túto skutočnosť nesiem dosť ťažko... Smrad zo spáleného benzínu (alebo nafty) mi bude chýbať...

Urcite su/budu osviezovace vzduchu s touto prichutou  :oldman:

Odhlásený janicko

  • Príspevkov: 317
  • Petržalka
Re: Rally Dakar
« Odpoveď #76 : 03. Júl 2018, 09:27:59 »
Citácia od: MiKeL
Urcite su/budu osviezovace vzduchu s touto prichutou  :oldman:

Dufam ze bude na vyber z viac modelov, podla vone sa dalo identifikovat ci presla po ulici avia, traktor, liazka, tatra...
bye

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Rally Dakar
« Odpoveď #77 : 03. Júl 2018, 15:54:10 »
janicko: ten papierový model prototypu dakarskej Tatry už si dokončil?

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Rally Dakar
« Odpoveď #78 : 03. Júl 2018, 20:26:12 »
O spomínanej videohre Dakar 18 na predchádzajúcej stránke dlho nebolo nič počuť...som už normálne myslel, že to zabalili v štúdiu.
Prekvapivo dnes dali novú ukážku, kde predstavujú vozidlá:
Z týchto záberov zatial ťažko hodnotiť fyzikálny model...cítim v tom low-cost projekt, keď sa boja ukázať poriadny gameplay...na tej motorke sedela drevenná figurína tušim, úplne bez pohybu :)
A aby nakoniec tým otvoreným svetom nemysleli len 50 metrov široký koridor.
Ako toto ma obrovský potenciál, úplne mám v hlave dlhú singleplayer kariéru čo by sa tam dala vymyslieť...
Uvidíme, no bodaj by to bolo dobré!




Odhlásený janicko

  • Príspevkov: 317
  • Petržalka
Re: Rally Dakar
« Odpoveď #79 : 04. Júl 2018, 12:36:33 »
Model dokoncil Chuck Norris jednym mocnym kopom ;)
bye

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Rally Dakar
« Odpoveď #80 : 05. Júl 2018, 12:38:50 »
Ohohóóó! Len škoda, ze ti sám Majster nedovolil zverejniť fotky  :D

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Rally Dakar
« Odpoveď #81 : 06. Júl 2018, 07:28:58 »
Chuck Norris ti nedovoli zverejnit jeho fotky. Chuck Norris spravi fotku z teba ;)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Rally Dakar
« Odpoveď #82 : 22. August 2018, 13:32:26 »
Gameplay z hry Dakar 18...



Uff, nieje to dobré...bublina splasla, nezáujem, definitívne.
Na grafiku si nepotrpím, čiže vizuál aj keď je slabý, u mňa akceptovatelný.
Podstatná je u týchto offroad hier fyzika auta. A tá je riadne archaická ::) Papierová krabica bez váhy, bez pérovania, úplne natvrdo...sa s tým nesrali. A ten terén/piesok by som v roku 2018 čakal teda tiež o dosť interaktívnejší, hento tam behá po strmých dunách jak po asfaltke, reakcia terénu 0-bodov, ešte aj čierne šmyky od kolies v zatáčkach tam vidím či čo to má byť  :))
To aj prastarý 1nsane má o svetelný rok lepšiu fyziku...a to je skoro 20-ročná hra.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Rally Dakar
« Odpoveď #83 : 22. August 2018, 14:08:39 »
Podla mna prave ta grafika auta je tam to jedine dobre. Inak vsetko co uz malo WRC pred 15 rokmi. A ze som nieco z WRC odohral. Fyzika archaicka, to fakt do tohto storocia uz nepatri. A s nou suvisi vsetko - jazdne vlastnosti, pohyby, perovanie... Inak celkom nuda po tej pusti oproti WRC, moc sikovnosti tam neukazes (aspon v hre). >:D

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Rally Dakar
« Odpoveď #84 : 22. August 2018, 15:08:00 »
Model auta je spravený dobre, slabou grafikou som myslel to prostredie celkovo, jak z 10 rokov starej hry.

Je to síce strohá púšť, tak moc toho sa nedá vymyslieť, že ano. Lenže aj púšť je rôznorodo formovaná, máš zvlnené úseky, vetrom vyhladené časti dún, a rôzne tvarované kopce s ostrýmy prepadmi, vyjazdené kolaje od predchádzajúcich závodníkov  atd...proste tak nejak to osviežiť. Takéto niečo prepracované by som v roku 2018 očakával, fotorealistickú grafiku + čiastočne aj piesok reagujúci na kolesá, váhu auta...
V tej hre to dali sposobom: jedna textúra zvlneného piesku aplikovaná na komplet celú hernú plochu. Je to nudná zastaralá nízkorozpočtovka ako vravíš.

Aspon si teda spravme náladu týmto dobre zostrihaným videjkom:  :)

https://www.redbull.com/za-en/videos/dakar-rally-2018-video-highlights-day-4-6

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Rally Dakar
« Odpoveď #85 : 23. August 2018, 09:45:49 »
Lada Niva z Rally Pariz-Dakar mieri do aukcie. Palo, verim ze toto si nenechas ujst a pribudne do Tvojej zbierky 4-koliek!!!

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Rally Dakar
« Odpoveď #86 : 23. August 2018, 10:08:24 »
 :))

Ja že to je zrenovovaná a potom som pozrel fotky...skoro-vrak, a 50.000 libier? s tej nostalgie niekomu dobre zadrbáva...Ja do toho nejdem, rád ju prenechám tebe René  :D

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Rally Dakar
« Odpoveď #87 : 29. August 2018, 13:02:04 »
S motorkami tu dlho nič nebolo! Hneď to napravím.

Fantastické zábery, super strih, nonstop-jazdenie bez zbytočných zdržovačiek,  radosť pozerať !




Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Rally Dakar
« Odpoveď #88 : 19. September 2018, 18:03:47 »
Heh, sectoráci mali zážitok...